Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 07:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 cze 2013, o 07:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Oooo, miło że ktoś podziela moje zdanie co do nieoddychających.
A tak w ogóle to zalezy na czym się pływa. Dostrzegam kolosalną róznicę między pływaniem jakie prowadziłem do zeszłego roku a aktualnym. Inny jacht, inne warunki, w których faktycznie każdy badziew się sprawdzi bez problemu. Teraz rozumiem czemu sprzedają się sztormiaki za 600 zł i ludzie nawet je chwalą.
Jest ogromna różnica między siedzeniem na pokładzie STALE zalewanym przez fale a zalewanym tylko okazjonalnie. Albo jeszcze jak się stoi przy kole sterowym zamiast siedzieć.
Bo jak masz dupę cały czas w wodzie, to tylko najwyższa półka się sprawdza albo materiały nieoddychające.
Ot i cała tajemnica.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2013, o 07:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
waliant napisał(a):
Jest ogromna różnica między siedzeniem na pokładzie STALE zalewanym przez fale a zalewanym tylko okazjonalnie. Albo jeszcze jak się stoi przy kole sterowym zamiast siedzieć.


Elementarne... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... :rotfl:

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2013, o 11:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jurmak napisał(a):
waliant napisał(a):
Jest ogromna różnica między siedzeniem na pokładzie STALE zalewanym przez fale a zalewanym tylko okazjonalnie. Albo jeszcze jak się stoi przy kole sterowym zamiast siedzieć.


Elementarne... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... :rotfl:


W tym wypadku stania ;)
Bo jak stoisz, to jak napisałem - każdy badziewny sztormiak się sprawdzi.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2013, o 15:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 08:07
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: kj
hannahd napisał(a):
Ja zaryzykowałam, ale odpowiedź dam dopiero w październiku po przeżyciu z nim dość intensywnego sezonu:) Ciężko niezmiernie znaleźć kogoś kto już go dłużej poużywał.


To ja wam odpowiem już 1 lipca po 3 dniowym non-stop - oczywiście jeśli będzie non stop padało! :)

_________________
Piotr "Kefas" Gryko


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2013, o 19:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Kefas napisał(a):
To ja wam odpowiem już 1 lipca po 3 dniowym non-stop - oczywiście jeśli będzie non stop padało! :)


Widzisz, deszcz to pikuś, gorzej z mżawką.
Poza tym, liczy się siedzenie w wodzie. Dobry sztormiak to taki, który to przetrwa.
Jedynie stare Musto kolegi, które ze mną dużo pływa, nie przemakało. No i mój Fladen oraz Gotop Canberra. Wszystkie pozostałe sztormiaki, które się przewineły przez pokład Pallasa, można sobie... no nie powiem co można z nimi...
Dla mnie to jest badziew i tyle. Ale sprawdzą się w warunkach, gdy czasami chlapnie bryzg a ławka w kokpicie jest sucha, albo zaledwie wilgotna. Pójście na dziób na 10 minut i zrobienie czegoś w wodzie też jest słabym kryterium jakości materiału. Może być kryterium jakości projektu i wykonania, to i owszem.

Reasumując, dajemy się robić jak dzieci, kupując coś, co tylko w pewnym stopniu nie przemaka. Bo podstawowa funkcja sztormiaka to nieprzemakalność.
Wszyscy podniecają się oddychalnością. I płacą za to ciężką kasę.

A za chwilę będzie kolejna dyskusja: czy sztormiak firmy xyz za zaledwie 1300 zł (super okazja, zniżka i w ogóle) się nadaje.
Jak ja piszę wtedy o Canberze albo Fladenie, to cisza. Za tanio? Obciach? Nie można zaszpanować?
Czy po prostu sprawdzają się w jednym rejsie w roku, na bawarce z suchym kokpitem, ze szprycbudą i takiej, w której nikt nie chodzi na dziób, bo i po co?
Tylko tym bardziej nie wiem, po cholerę wtedy przepłacać?

W sumie, nie moja kasa, nie mój cyrk, ale dziwię się.
Jak ktoś ma zbędne 600 zł to ja chętnie przyjmę, pójdzie na wyposażenie jachtu :-P

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowania - 3: Kefas, Moniia, Szpiszpak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2013, o 22:50 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Albo odwrotnie, co podrzucę dla oszczędnych: któryś rok używam (miesiąc-dwa w morzu i do chodzenia w deszcz) "sztormiakowej" kurtki z decathlonu, "Tribord", za 60 zł... :oops: Nieoddychający. Kupiłem od deszczu na jeziorko. Podobno istnieją do tego portki, lecz nie było na składzie.
Portki że zaś wolę na codzień lekkie na gumce w pasie, nie te sztormiakowe ciężary na szelkach, tom kupił zielone myśliwskie cienizny superlekkie - wytrwały ze dwa miesiące (na mokrych gretingach, Północne i Atlantyk do F11) nim zaczęły we w tyłku wilgnąć. Też tanizna.
Podobne można kupić w odzieżach roboczych, komplety przeciwdeszczowe wraz z kurteczką - brać te trochę droższe, coś ponad 50 zł. Kurteczka w tym zestawie nie nadaje się na morze, można wziąć na awaryjnie, ale portki na urlop wystarczą. A pamietam jak ktoś sobie zaraz z początku rozdarł w pół piękne nowe portki za tysiąc... zapasik na pokładzie dobra rzecz. Toto jest malutkie, leciutkie, wszędzie upchnie. Dobrze radzę odwiedzić sklepy z roboczymi ciuchami. Można kupić dokładnie to samo co w salonie sportowym tyle że bez metki z firmą :lol:
http://www.sklep.odziez-robocza.com/en4 ... p-773.html

A na wsiakij słuczaj bądź warunki makabryczne wożę rybacką gumę, ponad 20 lat. Jak na awatarku. Rzadko zakładam, kurteczka z Triborda wystarcza.

Natomiast w planie są Fladeny pływające. W sklepie dla rybaków ciut nad 100 funtów. Ciepłe (aż nadto) - i jak przedmówca podkreślę: to się nadaje do roboty. Na poważnie.
Reszta nadaje się na rewię mód. :-P

Oddychających cudactw nie używam osobiście, wieloletnie doświadczenie z pracy w terenie... :mrgreen: Zapewniam że tak koło F10 woda literalnie przewiewa na wylot, widać naocznie... Poza tym "membrana" się ściera. Zgadnijcie gdzie się ściera ;)
Przy okazji polecę piankowe gumowce z odzieży roboczych, leciutkie, cieplutkie i nie ślizgają się. Teraz gumiaki nawet modne, a te robocze niedrogie. Piankowe, podkreślam. Jakaś "Pianka EVO". Używam i na gospodarstwie, już z 6 lat ;) http://www.sklep.odziez-robocza.com/kal ... p-893.html


Ostatnio edytowano 18 cze 2013, o 23:06 przez Ryś, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowania - 2: Moniia, waliant
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2013, o 23:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
RyśM napisał(a):
Podobno istnieją do tego portki, lecz nie było na składzie.

Właśnie rzucili ;) Cena taka jak kurtki - ok. 80zł.



Za ten post autor Sąsiad otrzymał podziękowanie od: Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2013, o 23:16 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
No to polecajmy. Daje radę... ;)
Załącznik:
tribord (2).jpg


^-^-^-^-^-^-^-^-^-^

Zasię sprawdziwszy inne tanie a dobre - też od odzieży ochronnej ;) 50 funtów (250 zł) http://uk.shopping.com/cosalt-aquarius/ ... QmA==/info



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2013, o 08:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 08:07
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: kj
Hornet.

Czwarty raz na deszczu. Jakieś 3 godziny treningu regatowego. Na wiatr, z wiatrem, na wiatr, z wiatrem; trochę ruchu przy szotach i spinakerbomie i byłem mokry - bynajmniej nie od potu, bo czułem że przemakam od zewnątrz, a miejsca które się pocą najwcześniej miałem najdłużej suche! :D Oddychanie działało, zabezpieczenie przed przemakaniem nie bardzo.

Walliant... to jaki to był model Fladena? ;)

_________________
Piotr "Kefas" Gryko


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2013, o 17:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
We Fladenie byś się chyba ugotował :) A to co proponowałem kiedyś, to Gotop Canberra. Zapewne są też inne modele, innych firm, ale trudno namierzyć. A Canberra dalej do kupienia w pewnym sklepie żeglarskim w Gdyni (ostatnio pytałem miesiąc temu czy są - były, rzecz jasna). :)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2013, o 07:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
waliant napisał(a):
We Fladenie byś się chyba ugotował :) A to co proponowałem kiedyś, to Gotop Canberra. Zapewne są też inne modele, innych firm, ale trudno namierzyć. A Canberra dalej do kupienia w pewnym sklepie żeglarskim w Gdyni (ostatnio pytałem miesiąc temu czy są - były, rzecz jasna). :)

E tam, od razu ugotowal. Wiatr chłodzi, przypominam, a na bezwietrznej pogodzie rzadko solidnego sztormiaka używamy :D
Osobiście najcieplejsze co uzywalam to była Hiszpania. W Barcelonie termometry wskazywały jakieś 35 i w dzień rzecz jasna sie nie wyglupialam, bo nawet miło było dostać czasem prysznic, ale w nocy inna bajka, zwłaszcza że jacht płynął samodzielnie więc sie tylko warowalo. Tyle ze primo - wiaterek robił z tych 35 na morzu jakieś 20 i we Fladenie rozpietym (kombinezon) już wtedy było komfortowo (ja cieplolubne stworzenie jestem!) a secundo - w nocy spadało jeszcze nieco - z Fladenem było przyjemnie, bez niego nie (wiem, sprobowalam bez. Po pól godzinie wróciłam na dół założyć).
Z Bałtyku zaś pamietam, że jedyny moment gdy sie pocilam we Fladenie to były kanalki szczecinskie, bo wiatru tam było zero a 20 stopni i pełne słońce. I ten brak wiatru plus pełne słońce dawał sie we znaki. Jak tylko wyplynelam na coś bardziej otwartego i wiaterek sie pojawił, skończył sie problem dyskomfortu (przypominam, wiatr chłodzi i to bardzo skutecznie)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2013, o 07:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Moniia napisał(a):
waliant napisał(a):
We Fladenie byś się chyba ugotował :) A to co proponowałem kiedyś, to Gotop Canberra. Zapewne są też inne modele, innych firm, ale trudno namierzyć. A Canberra dalej do kupienia w pewnym sklepie żeglarskim w Gdyni (ostatnio pytałem miesiąc temu czy są - były, rzecz jasna). :)

E tam, od razu ugotowal. Wiatr chłodzi, przypominam, a na bezwietrznej pogodzie rzadko solidnego sztormiaka używamy :D


W wyścigu góra-dół można się zagotować, oj można ;)
Zależy od jachtu, rzecz jasna. Na Pallasie trzeba zakładać spodnie przy wietrze większym od 3, bo zawsze w końcu tyłek podmyje. A jak jest słoneczko, to wtedy we fladenie było mi za ciepło. Dlatego kupiłem spodnie Canberry (wcześniej miałem komplet oddychający i "nieprzemakalny" a jakże) i jest super.
Teraz to inaczej ciut wygląda, bo jacht inny i tyłek rzadko podmywa ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2013, o 07:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
waliant napisał(a):
(..)

W wyścigu góra-dół można się zagotować, oj można ;)
(...)

A bo wy jakieś dziwne rzeczy na tych jachtach robicie, zamiast spokojnie i statecznie sie przemieszczać.... :D

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2013, o 07:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Moniia napisał(a):
waliant napisał(a):
(..)

W wyścigu góra-dół można się zagotować, oj można ;)
(...)

A bo wy jakieś dziwne rzeczy na tych jachtach robicie, zamiast spokojnie i statecznie sie przemieszczać.... :D


Wiem, wiem, ale co poradzić, to jest nieuleczalne ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2013, o 17:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2013, o 17:36
Posty: 1
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
do hannahd: czy możesz sie ze mną skontaktować? maniek@w.tkb.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lis 2013, o 14:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 cze 2013, o 17:21
Posty: 7
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Sternik Jachtowy
Witam,

Wracając konkretnie do tematu Hornetów. Co prawda sam ich nie kupiłem ale miałem z nimi przez cały sezon sporą styczność. Ostatnio przez 2 tygodnie na Zawiasie w listopadzie. Pogoda pomimo sprzyjających wartości temperatury dała trochę popalić. Wiało momentami pod 10B, przelotnie padał deszcz, raz czy dwa grad no i uprzejmie na spardeku pojawiały się fale i rozbryzgi.

Wyszło na to, że sztormiaki Horneta są dobrze uszyte, mają naprawdę niezły kołnierz i krój, tkanina sprawia wytrzymałej na przetarcia, rozdarcia,itp. Chroniły moich znajomych od wiatru i jeśli deszcz był tylko przelotny dawały radę. Gorzej jeśli deszcz popadał już ciągiem przez godzinę lub łapało się regularnie rozpryski. Zwyczajnie przeciekały miejscami.

Podsumowując:
- zaletami tych sztormiaków na pewno jest cena, możliwość zamówienia indywidualnego rozmiaru, wytrzymałość, krój, ochrona przed wiatrem.

- gorzej jeśli chodzi o nieprzemakalność, zwłaszcza w trudniejszych warunkach.

Moim skromnym zdaniem relacja ceny do jakości jest dobra. Osobiście jednak cieszę się, że nie kupiłem tego sztormiaka, gdyż zależy mi najbardziej na pozostaniu suchym.
Każdy musi jednak sam wywarzyć na jakich parametrach mu zależy, jak często sztormiaka użyje, czy potrzebuje oddychającego czy też nie, itd.


Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Włodek



Za ten post autor wlodek_242 otrzymał podziękowanie od: waliant
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lis 2013, o 14:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
wlodek_242 napisał(a):
Gorzej jeśli deszcz popadał już ciągiem przez godzinę lub łapało się regularnie rozpryski. Zwyczajnie przeciekały miejscami.


Nooo, jeżeli sztormiak przecieka od bryzgów albo godzinnego deszczu, to słabo...
Jak się sprawdzi gdy człek siedzi jako załogant na burcie jachtu, kilka godzin, a może całą noc, gdy wieje, powiedzmy 5B i mży.
Taki człek, w takim sztormiaku, będzie załatwiony na cacy - mokro wszędzie, zimno jak diabli, zero chęci co pracy na pokładzie, do manewrów a na deser przeziębienie i w porcie dochodzenie do siebie w koi, zamiast bycia na imprezie na jachcie obok...

Generalnie, porażka na małym jachcie.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lis 2013, o 14:46 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
To nawet moj tani campus wytrzymuje godzine

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lis 2013, o 15:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Godzinę na deszczu to stara kurtka z decath. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2014, o 17:05 

Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 23:11
Posty: 32
Lokalizacja: Warsaw
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: kpt jachtowy i motorowodny
witam.
trochę z radością zabrałem się za czytanie wątku, bo akurat czeka mnie cross Atlantyku i czas na zakup sztormiaka.
to co się stało jednak po miłym wstępie z dyskusją przyprawiło mnie o zawrót głowy.
A koniec mocno merytoryczny i dający wykładnię rzetelności.
Szkoda tylko, że odkąd etap sprzedaży się zakończyl i pojawiły się merytoryczne uwagi, producent zamilkł.
A szkoda, bo ma miejsce by przekonać niezdecydowanych, tak jak ja na korzyść swojego produktu.

A wracajać do tematu....nie słyszałem wcześniej o sztormiakach Hornet. Otrzymałem garść informacji i jest ona wystarczająca by podjąć decyzję o zakupie.

dzięki za informację i dajcie spokój Zbierajowi....
podobno odwiedzil Papuę Nową Gwineę..... :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2014, o 14:21 

Dołączył(a): 14 cze 2012, o 22:20
Posty: 19
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 12
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Witam ja mam juz 4x 2 tyg byl uzywany i jest ok ja jestem zadowolony , szyja na wymiar .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sie 2014, o 14:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013, o 22:43
Posty: 7
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: podobno żeglarz
Witajcie,

Z wypowiedzi osób użytkujących lub mających styczność z tymi sztormiakami wnioskuję, że dotyczą jednego z modeli. Na stronie producenta jest, poza wspomnianym, model uszyty z tkaniny GoreTex, droższy. (1300 PLN) Czy ktoś ma doświadczenie z takim modelem? Czy tkanina GoreTex to jeden rodzaj, czy jest kilka "odmian" i trzeba się więcej dowiedzieć od producenta?

Pozdrawiam
Mixon


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 gru 2014, o 12:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2014, o 05:51
Posty: 81
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 6
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Pływałem w nich, (pażdziernik, listopad Gotlandia, Kalmarsund, etc.) zimny deszcz, bałtycką falę przy 8B dobrze wytrzymywał. Jedyne zastrzeże nie to zamki błyskawiczne, nocą, po ciemku i spory bujaniu mocno irytujące, zwłaszcza ten w spodniach. Ale może jakiś felerny się trafił.

_________________
Serdecznie, M.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 gru 2014, o 13:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
migacz napisał(a):
zwłaszcza ten w spodniach
ciągle mówimy o zasuwaku rozumiem :roll:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2014, o 06:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2014, o 05:51
Posty: 81
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 6
Uprawnienia żeglarskie: jsm
@ Micubiszi Udało się go przymknąć dopiero pod jajem burmistrza helskiego. Wciąż o zamku horneta mowa. ;)

_________________
Serdecznie, M.



Za ten post autor migacz otrzymał podziękowanie od: Micubiszi
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2014, o 12:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Jaja burmistrza w zamku Hrneta. Chyba sobie taki sztormiak kupię.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2014, o 12:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2014, o 10:35
Posty: 1166
Podziękował : 284
Otrzymał podziękowań: 617
Uprawnienia żeglarskie: polskie i zagraniczne
Mogę z czystym sumieniem polecić, bo od lat używam. Motocyklowy kombinezon przeciwdeszczowy Helda
Są szyte z zapasem - do mojego xl mieszcze się razem z dowolnym ubraniem na cebulę i kombinezonem motocyklowym (więc tym bardziej i w sztormiaku właściwym).

Idealny do siedzenia (bo oddychalność ma zerową w obie strony) Nie przemaka w ogóle.
Przesiedziałem w nim 4 godziny w ulewnym deszczu zacinającym od przodu z prędkością od 60 do 120 km/h i jako jedyny z całej grupy motocyklistów wyszedłem z tego suchy w środku.

Z innych zalet:
- cena - poniżej 200zł.
- atrakcyjne wzornictwo i kolorystyka. Jak na zdjęciu poniżej:
Obrazek

_________________
Z wyrazami
JM


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2014, o 14:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
I +20 do lansu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2014, o 14:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Doopa tam! Zajrzałam na stronę i kaczuszek nie ma. Nie ma!

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2015, o 18:35 

Dołączył(a): 13 paź 2012, o 17:11
Posty: 159
Podziękował : 57
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: plastikowe
Nadeszła pora, żebym i ja wymienił swój dotychczasowy sztormiak. Po przeczytaniu tego wątku, rozmowach z kilkoma osobami między innymi z GregSad, który polecił mi telefoniczny kontakt z Panią Donatą z firmy Hornet. Zdecydowałem się na zamówienie sztormiaka w tej firmie.
Co mnie przekonało?
Chyba najbardziej to, o czym mało kto tutaj pisał.
Zacznę jednak może od tego, że większość firm które sprzedają sztormiaki mają swoją rozmiarówkę. I to jest oczywiście logiczne i prawidłowe.
Problem zaczyna się wtedy, kiedy dla faceta który nie ma sylwetki modela , bo posiada "mały" brzuszek, nie sposób dopasować rozmiaru według wymiarów podanych w rozmiarówce.
Bo jak w pasie jest ok, to okazuje się że nogawki są jak dla koszykarza.
Okazuje się, że w firmie Hornet, bez problemu można dogadać się z Panią Donatą i zamówić indywidualnie sztormiak.
Czas oczekiwania na zamówiony sztormiak jest troszkę dłuższy (ja czekałem nieco ponad dwa tygodnie) ale warto było poczekać.
Sztormiak "jak na miarę szyty" :rotfl: pasuje idealnie ;)
Na moje potrzeby, czyli na pływanie okazjonalnie dwa, max trzy razy w roku, powinien wystarczyć.
Pierwszy egzamin już na początku maja podczas tygodniowego rejsu po Bałtyku.

_________________
Pozdrawiam Adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL