Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 lip 2012, o 17:36 

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 14:46
Posty: 4
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski
Od 2 lat nawiguję na Mancie GPS 60 odblokowanej w systemie Ozi explorer.. działa Ok. mam skalibrowane mapy jeżeli interesują to podeślę mam cały Zalew Szczeciński z drogą wodną do Szczecina Bałtyk Zachodni Zalew Kamieński mapy szczeg. portów Rugi wyspy Uznam i Wolin, Zatokę Gdańską z portami. Ostatnio zrobiłem nawet nową marinę i Kamieniu Pomorskim i następne dorabiam. Wszystkie te mapy przerobiłem tak by działały także w systemie MapNav w tel kom. z gps i wszystko chodzi OK. W listopadzie 2011 w nocy bez problemu przepłynęliśmy z Dziwnowa do Kamienia Pomorskiego a SUM już boje zabrał. Szczegóły pod tel. 500 062 305
Pozdrawiam
Załącznik:
KamMarina.JPG
KamMarina.JPG [ 107.32 KiB | Przeglądane 33415 razy ]

_________________
Żegluję i wędkuję od zawsze teraz realizuję swoje marzenia i kończę remont TAURUSA o nazwie SARMATA. Mam zamiar pływać nim w morze na dorsza Zapraszam. Jak ktoś chce pogadać to mój nick na Skype "waldekor2" tel:+48500062305



Za ten post autor waldekor otrzymał podziękowania - 3: Jaromir, LukasJ, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lip 2012, o 12:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Właśnie szukam jakieś opcji. Zastanawiam się czy jest możliwe połączenie tableta z anteną gps. Tablety pracują w systemie ANDROID następne pytanie nasuwa się samo : czy są mapy Bałtyku działające w tym systemie? :roll:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lip 2012, o 12:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Micubiszi napisał(a):
następne pytanie nasuwa się samo : czy są mapy Bałtyku działające w tym systemie?
Samonasuwające się pytanie brzmieć powinno: "czy są programy pracujące pod Androidem, obsługujące darmowe mapy Bałtyku" :-)

Tak są. Na stronie UMP znajdziesz coś na smyrofona i mapy do tego, ale... niech się raczej wypowiedzą ci, którzy UMP używali na morzu. Ja nie mam doświadczenia z tymi mapami - bałbym się nawigować na mapie niepełnej, w szczególności nie wiedząc czego brakuje i w którym miejscu kończy się szczegółowość na poziomie świateł nawigacyjnych.

Ćwiczyłem kiedyś zabawy z mapą Rafała Fitta i jakoś mnie nie przekonała (aczkolwiek Rafałowi należy serdecznie podziękować za ogrom pracy).

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowanie od: Micubiszi
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lip 2012, o 13:12 

Dołączył(a): 8 wrz 2010, o 13:36
Posty: 1386
Podziękował : 99
Otrzymał podziękowań: 235
Uprawnienia żeglarskie: kj
A może coś z Navionicsa
http://www.navionics.com/mobile-pc-app?MobileType=Android

_________________
Pozdrawiam
Krzyś


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lip 2012, o 18:44 

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 14:46
Posty: 4
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski
Nie jestem biegły w tych nowych wynalazkach ale jeżeli urządzenie ma javę (a to ma chyba każdy telefon a tablet na pewno) to mogę zaproponować wolne oprogramowanie MapNav gdzie wszystkie mapy pracujące pod OZI można łatwo przerobić by pracowały w tym systemie. Jeżeli telefon lub inny gadżet posiada np bluetooth to system umożliwia pracę z zewnętrznym GPS ( do kupienia za mniej niż stówkę). Możliwości systemu podobne do OZI (trasy WP kompas zapis śladu ect.). Ja traktuję ten system jako dodatkowe zabezpieczenie tak jak zresztą OZI na nawigacji samochodowej a uruchomiłem to na 3-letnim tel kom sony erikson C702 który nie ma żadnego systemu operacyjnego.Zainteresowanym pomogę.Wczoraj np zrobiłem Dąbie z jpg-ku jutro będę w Szczecinie i sprawdzę czy jest Ok. Chciałem dołączyć obrazek tej mapki ale system nie chce go wrzucić za długi
Pozdrawiam

_________________
Żegluję i wędkuję od zawsze teraz realizuję swoje marzenia i kończę remont TAURUSA o nazwie SARMATA. Mam zamiar pływać nim w morze na dorsza Zapraszam. Jak ktoś chce pogadać to mój nick na Skype "waldekor2" tel:+48500062305


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lip 2012, o 20:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2008, o 18:57
Posty: 2299
Lokalizacja: WZ
Podziękował : 487
Otrzymał podziękowań: 405
Uprawnienia żeglarskie: Xero z kota
Na Androida jest właśnie Navionics. Niecała Europa jest za niecałe 110zł w Sklepie Play ( dawny Android Market)
https://play.google.com/store/apps/deta ... eAppEurope

Obrazek

_________________
Pozdrawiam
ŁJ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lip 2012, o 22:37 

Dołączył(a): 25 mar 2012, o 13:41
Posty: 215
Lokalizacja: Northumberland
Podziękował : 144
Otrzymał podziękowań: 27
Uprawnienia żeglarskie: Armator amator,SRC
Ja zawsze byłem pewny ,że Wielka Brytlandia to nie Europa ;) No i jak widać...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lip 2012, o 23:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2008, o 18:57
Posty: 2299
Lokalizacja: WZ
Podziękował : 487
Otrzymał podziękowań: 405
Uprawnienia żeglarskie: Xero z kota
Jaro W napisał(a):
Ja zawsze byłem pewny ,że Wielka Brytlandia to nie Europa ;) No i jak widać...

Już poprawione - cała na niecała :)

_________________
Pozdrawiam
ŁJ


Ostatnio edytowano 5 lip 2012, o 23:32 przez Narjess, łącznie edytowano 1 raz
Usunęłam dubelka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lip 2012, o 00:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12932
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Maar napisał(a):
Tak są. Na stronie UMP znajdziesz coś na smyrofona i mapy do tego, ale... niech się raczej wypowiedzą ci, którzy UMP używali na morzu. Ja nie mam doświadczenia z tymi mapami - bałbym się nawigować na mapie niepełnej, w szczególności nie wiedząc czego brakuje i w którym miejscu kończy się szczegółowość na poziomie świateł nawigacyjnych.

Mapa UMP nie ma głębokości. Zawiera natomiast pełne oznakowanie nawigacyjne Europy (oprócz Finlandii powyżej Alandów i Norwegii powyżej Bergen, ale jak będzie potrzeba, to się dorobi), a także wraki, przeszkody (foul), głazy itp. oraz (nie wszędzie) nabieżniki, tory wodne, akweny zamknięte itd. Dla odmiany, w wielu miejscach nie ma zaimplementowanej pełnej linii brzegowej, tzn. fizycznie w źródłach jest import z OSM (legalny), ale nie ma czasu na przeniesienie do wersji użytkowej. Ponadto w rejonie Bałtyku jest na bieżąco poprawiana według Wiadomości Żeglarskich (dziś już są naniesione jutrzejsze WŻ :) )

Osobiście używam UMP nie całkiem do nawigacji, ale do kontrolowania nawigacji (nawet na Zawiszy).

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664



Za ten post autor Stara Zientara otrzymał podziękowanie od: Micubiszi
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lip 2012, o 12:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Czyli nic nie pozostaje innego jak kupić tableta i zacząć się bawić. Np takiego


http://www2.mediamarkt.pl/kielce/tablet ... ,id-239461

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 13:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Kupiłem Goclevera Tab T72gps takiego tableta. Wbudowaną ma antenę GPS , jest wejście mini USB. GPS łączy się z kilkoma satelitami pokazuje gdzie się znajdujemy.

Została druga część zadania : znalezienie mapy co będzie na tym działać jak coś wymodzę to napiszę .

P.S Jest tu jeszcze odbiornik TV cyfrowej .......i działa :roll:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 14:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Micubiszi napisał(a):
Wbudowaną ma antenę GPS
I do tej anteny podłączać musisz odbiornik, tak?

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Micubiszi napisał(a):
Kupiłem Goclevera Tab T72gps takiego tableta
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że Mojżesz na górze Synaj używał podobnego modelu tableta.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 19:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
:lol: :lol: :lol: Chyba tak bo wydaje mi się że mapy to na niego nie znajdę . Ale zawsze można przenieść pozycję na mapę tradycyjną :roll:


Miałem do wyboru , albo depilator albo tablet . W pracy dawali karty podarunkowe do Media Expert.

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lip 2012, o 20:16 

Dołączył(a): 21 lis 2010, o 14:43
Posty: 462
Podziękował : 49
Otrzymał podziękowań: 149
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jest taki fajny program holenderskiej firmy Stentec WinGPS 4L Mobile. Calkowicie za darmo. Dziala z programem Win CE.Czyta mapy w paru formatach , miedzy innymi BSB.Krotka informacja z linkiem na mojej stronie www.bartoszek.de
pozdrowienia
bartoszek
www.bartoszek.de



Za ten post autor bartoszek otrzymał podziękowania - 2: rafotek, Sąsiad
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2012, o 20:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 22:07
Posty: 3015
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 451
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy Sternik Mazurski
Wydzieliłem wątek "UMP - izobaty" i przeniosłem do śmietnika dywagacje czy picie z kimś na video-chacie jest równoznaczne z piciem do lusterka.

_________________
Olek Kwaśniewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2012, o 22:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 10:49
Posty: 291
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 51
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Micubiszi napisał(a):
P.S Jest tu jeszcze odbiornik TV cyfrowej .......i działa :roll:


teoretycznie odbiornik DVB-T może odbierać sygnał AIS: http://www.cruisersforum.com/forums/f134/fast-cheap-ais-using-20-rtl-sdr-dvb-t-sdr-dongles-84234.html

_________________
marchew
ready2sail.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lip 2012, o 19:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Znalazłem w jakimś sklepie co to mój tablet się zaopatruje takie coś "Marine Charts HD"
kosztuje tylko 31,50 . Miał ktoś z tym czymś do czynienia

https://play.google.com/store/apps/deta ... .pro&hl=pl

Czy to coś się nadaje do czegokolwiek ??

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sie 2012, o 22:29 

Dołączył(a): 10 sie 2012, o 22:16
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Witam.
Jeżeli offtopic, planuję podróż niewielką jednostką ze świnoujscia na bornholm. Poniważ moja łódka jest nieiwelką klasą regatową nie ma na niej żadnych dodatków nawigacyjnych. Poza montażem tradycyjnej busoli, muszę zdobyć jakiś sprawny system GPS z bieżącym uwzględnieniem pozycji na wgranej mapie. Z powodów głównie ekonomicznych, myślę o użyciu jakiegoś łatwo dostępnego urządzenia wykorzystującego lokalizacje GPS(smartfon) GPS xsamochodowy tylko zadaptowanego w morski sposób. Czy będący tu forumowicze orientują się o czymś najpraktyczniejszym i jednocześnie tanim? Wydaje mi się że tablet odpada- kruchy i stosunkowo drogi. Kwestie ochronienia od wody już sobie jakoś rozwiąże.
Dzięki pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2012, o 01:13 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Ja używam laptopa z myszą gps i mapami Nv -verlag legalnymi kupionymi na allegro za 50 zł .Gps około 70 zł

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2012, o 12:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 wrz 2010, o 15:18
Posty: 1073
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 34
Otrzymał podziękowań: 182
Uprawnienia żeglarskie: wszystkie
Ze Świnoujścia do Walvis Bay droga nie była krótka...

Natomiast ze Świnoujścia na Bornholm - jest ona króciutka. Niecała doba.

A może byście panowie, choćby tylko teoretycznie, rozważyli taki sposób: tu takie światełko, tu inne, tu mam namiar, tam mam namiar, kreski się wzięły i przecięły A porty Bornholmu są w większości "łatwe".

Da się? Czy się nie chce?

_________________
Pozdrowienia - Jasiek
Janusz Nedoma



Za ten post autor JasiekN otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2012, o 14:19 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
JasiekN napisał(a):
Ze Świnoujścia do Walvis Bay droga nie była krótka...

Natomiast ze Świnoujścia na Bornholm - jest ona króciutka. Niecała doba.

A może byście panowie, choćby tylko teoretycznie, rozważyli taki sposób: tu takie światełko, tu inne, tu mam namiar, tam mam namiar, kreski się wzięły i przecięły A porty Bornholmu są w większości "łatwe".

Da się? Czy się nie chce?


da się i nie chce się, bo po co?

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2012, o 17:27 

Dołączył(a): 10 sie 2012, o 22:16
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Jeżeli chcę płynąć łódką Europa, to raczej nawigacja tradycyjna papierowa będzie utrudniona. łódka jest bardzo niestabilna i wymaga ciągłej pracy własnym ciałem, stąd zależy mi na czymś automatycznym. Ster w jednej ręce, przedłużka w drugiej. żegluga jest bardzo mokra przy wietrze 4-5, nawet w półwietrze, (gdyby ktoś proponował stanięcie w dryfie i wtedy nanoszenie pozycji), więc w środku będzie wszystko mokre a w takiej sytuacji zabawa z linijkami,cyrklami i pisakami będzie dosyć śmieszna.

Pozdrawiam.

Gdybym miał jakiekolwiek zadaszenie, punkt nawigacyjny czy chociaż duży kokpit i stabilność to wtedy bym kombinował.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2012, o 19:27 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
jak tak to tylko garmin pozostaje

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 wrz 2012, o 18:51 

Dołączył(a): 25 paź 2009, o 14:46
Posty: 4
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski
szczur87 napisał(a):
Witam.
Jeżeli offtopic, planuję podróż niewielką jednostką ze świnoujscia na bornholm. Poniważ moja łódka jest nieiwelką klasą regatową nie ma na niej żadnych dodatków nawigacyjnych. Poza montażem tradycyjnej busoli, muszę zdobyć jakiś sprawny system GPS z bieżącym uwzględnieniem pozycji na wgranej mapie. Z powodów głównie ekonomicznych, myślę o użyciu jakiegoś łatwo dostępnego urządzenia wykorzystującego lokalizacje GPS(smartfon) GPS xsamochodowy tylko zadaptowanego w morski sposób. Czy będący tu forumowicze orientują się o czymś najpraktyczniejszym i jednocześnie tanim? Wydaje mi się że tablet odpada- kruchy i stosunkowo drogi. Kwestie ochronienia od wody już sobie jakoś rozwiąże.
Dzięki pozdrawiam.

Jak już pisałem w tym temacie o nawigowaniu na nawigacji samochodowej to chyba dobre rozwiązanie dla Kolegi . Koszt niewielki nawet ja wypadnie za burtę to mała strata np Mantę można kupić za stówkę na allegro ( nawet jest teraz nr aukcji r 2667038288) zainstalować OziExplorer a mapy morskie są do ściągnięcia w necie ja poszedłem dalej nauczyłem się kalibrować mapy pod Oziego i mogę obecnie zrobić sobie mapy całego świata praktycznie w dowolnej skali. Oczywiście to kosztuje nieco pracy ale wieczorami to robię. Jak Kolega chętny to pomogę w opanowaniu tematu.
Oziego spolszczonego dla win CE można pobrać tu http://chomikuj.pl/kaciek/OziExplorer/o ... +*2b+key+P
Pozdrawiam

_________________
Żegluję i wędkuję od zawsze teraz realizuję swoje marzenia i kończę remont TAURUSA o nazwie SARMATA. Mam zamiar pływać nim w morze na dorsza Zapraszam. Jak ktoś chce pogadać to mój nick na Skype "waldekor2" tel:+48500062305


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2013, o 19:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
No to teraz słuchajta. Mam tego tableta Gooclever T72GPS TV.
I mimo że na stronie Navionicsa napisali że na tabletach nie działa to powiem wam że działa.
Nawigacja kosztuje trochę ponad 100 zeta więc , aby się nie zdziwić potem podaje linka co by se sprawdzić przed kupnem czy będzie nam to chulało
http://chomikuj.pl/kulisluk/Mapy+morski ... ine+Europe

Pozdrawiam

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"



Za ten post autor Micubiszi otrzymał podziękowanie od: marchew
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2013, o 20:20 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
na tablecie z androidem czy na Samsungu Galaxy II dziala znakomicie i wydaję mi się, że jest to najtansza legalna nawigacja. Jesli chcesz płynąć na Bornholm musisz dokupić Danię

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2013, o 22:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Akurat locja Bornholmu na tej instalce jest i to dokladna, nie ma tylko zachodniej strony Dani i cieśnin po drugiej stronie . No i Anglii też nie ma ale to już nie Europa podobno ;)

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2013, o 23:02 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
a to super,j płynąłem właśnie z tą mapą na Bornholm i sprawdziła się w 100%

można powiedzieć ,że nawigacja zagościła pod strzechy :D

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2013, o 23:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Micu, po ściągnięciu zestawu map sprawdzaj, co ten zestaw zawiera, bo nazwy Navionicsa są mylące.

Np. "Europe" zawiera północną część Europy, ale bez Danii i Wysp Brytyjskich łącznie z wyspami Normandzkimi a Śródziemne - tylko do Włoch i to nie całych.

"West Europe" zawiera UK tylko w strefie kanału i część wschodniego wybrzeża, a nie ma Norwegii, a z Włoch - tylko Sardynię.

Całe Śródziemne jest tylko na "Mediterranean" itd. itp.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowanie od: Micubiszi
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2019, o 10:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2019, o 10:01
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: JStM
Ahoy Koleżanki i Koledzy żeglarze,
Widzę, że wątek już trochę wisi ale może komuś przyda się informacyjnie.
Jest polska aplikacja do nawigacji morskiej Skipper.
Działa na telefonach z Androidem 4.4 i wyżej.
Korzysta z map OSM albo innych(można zmienić w ustawieniach).
https://play.google.com/store/apps/deta ... .firstmate
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL