Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 15:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 cze 2017, o 13:25 

Dołączył(a): 18 mar 2017, o 17:28
Posty: 192
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 23
Uprawnienia żeglarskie: JSM, LRC, IWC
Pytanie jak w temacie: czy wody Jeziora Dąbie zaliczają się do wód morskich wewnętrznych? Znajdują się w granicach portu morskiego Szczecin...
Kto się myli:
http://szczecin.oirm.gov.pl/o-nas/
czy
http://www.rzgw.szczecin.pl/srodladowe-drogi-wodne


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 cze 2017, o 14:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Jedno nie wyklucza drugiego.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 cze 2017, o 14:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
adzik napisał(a):
Kto się myli:
Ty, bo pomyliłeś systemy walutowe. :D Pytasz o wody morskie, a szukasz nadzorców rybołówstwa.
Granice między wodami morskiem a śródlądowymi ustala Rada Ministrów w drodze rozporzadzenia. Ostatnio ustalil je premier Miller w 2002 r.:
Załącznik:
Rozporządzenie - wody morskie.pdf [21.85 KiB]
Pobrane 250 razy
,
A granice na Dąbskim zmienił premier Belka w 2004:
Załącznik:
Wody morskie.pdf [35.01 KiB]
Pobrane 310 razy

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 cze 2017, o 15:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 17:14
Posty: 778
Podziękował : 154
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Zbieraj napisał(a):
Ty, bo pomyliłeś systemy walutowe


No nie całkiem, winien zamieszania jest nie założyciel wątka, a Okręgowy Inspektorat Rybołówstwa Morskiego.
Na http://szczecin.oirm.gov.pl/o-nas/ piszą tak, jakby Dąbie należało do morskich wód wewnętrznych.
Cytuję:
Polskie morskie wody wewnętrzne:
Polską część Zalewu Szczecińskiego,
Zalew Kamieński,
Jezioro Dąbie,
.....

Co tak jak przedpiścy napisali, nie jest prawdą.
Mapka pokazująca, gdzie w rejonie Szczecina pływa się morsko, a gdzie śródlądowo, zawarta jest w atlasie 3020.

Marcin

_________________
Marcin Palacz
http://marcinpalacz.pl



Za ten post autor marcin_palacz otrzymał podziękowanie od: adzik
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 cze 2017, o 10:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Okręgowy Inspektorat Rybołówstwa Morskiego myli się co do kwalifikacji wód.

Może po prostu spytać pana Okręgowego Inspektora Rybołówstwa Morskiego dlaczego na stronie kierowanego przezeń urzędu znajduje się nieprawdziwa informacja, jakoby wody jeziora Dąbie należały do polskich morskich wód wewnętrznych?

Podobnie - może spytać, czemu pan Okręgowy Inspektor Rybołówstwa Morskiego ogłasza na stronie kierowanego przez siebie urzędu nieprawdziwą informację, jakoby do polskich morskich wód wewnętrznych należały:
jezioro Wicko Wielkie,
jezioro Wicko Małe,
rzeka Regalica,
wschodni odcinek rzeki Parnica (od linii jej połączenia z rzeką Regalicą),
ujściowy odcinek rzeki Płonia,
Jasienicki Nurt,
Policki Nurt,
a także "kanały łączące rzekę Odrę z rzeką Regalicą i jeziorem Dąbie"?

A może spytać pana Okręgowego Inspektora RM na jakiej podstawie kierowany przez niego urząd od osób łowiących rekreacyjnie ryby na w/w wodach pobiera opłaty "za wykonywanie rybołówstwa rekreacyjnego" mimo że w/w wody do wód morskich nie należą?

Można też spytać - może już nie pana Okręgowego Inspektora, ale jego szefa - Ministra GMiŻś - na jakiej podstawie pan Okręgowy Inspektor Rybołówstwa Morskiego wydał akt prawa miejscowego dotyczący morskiego rybołówstwa komercyjnego, który wg. niego obowiązywać miałby ... poza wodami morskimi:
http://szczecin.oirm.gov.pl/main_libs/f ... 161117.pdf


To jak - zapyta ktoś? :roll:

BTW - W znacznie mniejszym zakresie, ale myli się również wydane na podstawie Ustawy z dnia 19 grudnia 2014 r. o rybołówstwie morskim rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 lipca 2015 r. "w sprawie wymiarów i okresów ochronnych organizmów morskich poławianych przy wykonywaniu rybołówstwa rekreacyjnego oraz szczegółowego sposobu i warunków wykonywania rybołówstwa rekreacyjnego" (ufff...).
Myli się, ponieważ ustala okresy ochronne dla niektórych gatunków ryb - na... jeziorze Dąbie. A jezioro Dąbie do wód objętych działaniem ustawy o rybołówstwie morskim - nie należy.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 cze 2017, o 11:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Nudno jakoś... no to pomyślałem - a co mi tam, zapytam się:
Pan PAWEŁ SOKOŁOWSKI
Okręgowy Inspektor Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie

Szanowny Panie Inspektorze,

Działając w trybie Art 2 ust 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 Nr 112 poz. 1198) wnoszę o udostępnienie następujących informacji:

1. Jaka jest podstawa prawna umieszczonej na stronie internetowej kierowanego przez Pana Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie ( http://szczecin.oirm.gov.pl/o-nas/ ) informacji, która głosi, że do polskich morskich wód wewnętrznych należą:
jezioro Dąbie,
jezioro Wicko Małe,
jezioro Wicko Wielkie,
rzeka Regalica,
wschodni odcinek rzeki Parnica (od linii jej połączenia z rzeką Regalica),
ujściowy odcinek rzeki Płonia,
Jasienicki Nurt,
Policki Nurt,
a także "kanały łączące rzekę Odrę z rzeką Regalicą i jeziorem Dąbie"?

2. Czy kierowany przez Pana Okręgowy Inspektorat Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie pobiera od osób wykonujących rekreacyjne połowy ryb na w/w wodach opłaty "za wykonywanie rybołówstwa rekreacyjnego na obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej", opisane w art. 90 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 19 grudnia 2014 r. o rybołówstwie morskim (Dz.U. 2015 poz. 222)?

3. Jaka była podstawa prawna objęcia wód jeziora Dąbie wydanym przez Pana aktem prawa miejscowego, to jest ZARZĄDZENIEM NR 2 OKRĘGOWEGO INSPEKTORA RYBOŁÓWSTWA MORSKIEGO W SZCZECINIE z dnia 17 listopada 2016 r. ?

Odpowiedź na powyższe trzy pytania proszę wysłać na adres e-mail:
-------@wp.pl

Pozdrawiam
Jaromir Rowiński
Gdańsk
ul. ---------------
-------@wp.pl

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowania - 4: bratanek65, kudlaty74, Stara Zientara, Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 cze 2017, o 19:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Dąbskie na 100% jest jako jezioro. Jak dokładnie przebiega granica pomiędzy wewnętrznymi wodami morskimi a śródlądowymi podam jak zawitam do domu i odgrzebię w starym kompie. Pytałam i mam urzędowo na piśmie. Rybaki jakoś inaczej oznaczają jak UM.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 cze 2017, o 20:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Hania napisał(a):
Dąbskie na 100% jest jako jezioro.
A wcależenie!
Hania napisał(a):
Jak dokładnie przebiega granica pomiędzy wewnętrznymi wodami morskimi a śródlądowymi podam jak zawitam do domu i odgrzebię w starym kompie. Pytałam i mam urzędowo na piśmie.
Przecież podałem kilka postów wyżej:
Zbieraj napisał(a):
A granice na Dąbskim zmienił premier Belka w 2004:
Załącznik:
Załącznik:
Wody morskie.pdf [35.01 KiB]
Pobrane 281 razy


_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 cze 2017, o 21:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Januszku, ale ta zmiana nie zmienia tego, że
Hania napisał(a):
Dąbskie na 100% jest jako jezioro.
(pomijając gramatykę...)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lip 2017, o 23:29 

Dołączył(a): 18 mar 2017, o 17:28
Posty: 192
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 23
Uprawnienia żeglarskie: JSM, LRC, IWC
Czy otrzymałeś odpowiedź?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lip 2017, o 23:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
adzik napisał(a):
Czy otrzymałeś odpowiedź?

Tak, na pytania nr 2 oraz nr 3.
Otóż na odstawie ustawy o rybactwie morskim Okręgowy Inspektor Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie ma prawo ustalać zasady połowu w drodze rozp. porządkowych i pobierać opłaty za połowy - ponieważ to on jest wyznaczony do kierowania gospodarką rybacką na j. Dąbie i innych wymienionych w pytaniu pytaniach. mimo że z morzem nie mają nic wspólnego.
Czyli jak to w Polsce - ustawa o morskich obszarach rzeczpospolitej swoje, a ustawa o rybactwie - swoje...

Na pytanie nr 1, o to czemu instytucja kierowana przez pana inspektora podaje całkowicie bezsensownie, że j. Dąbie i inne akweny o które pytałem należą do polskich morskich wód wewnętrznych - pan inspektor nie był łaskaw odpowiedzieć...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2018, o 23:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2018, o 23:25
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: P.E.R wg klasyfikacji hiszpańskiej
Znalazłem niniejszy wątek na forum przypadkowo. Ponieważ niejako zostałem wezwany do tablicy (obecnie jako były Okręgowy Inspektor RM) informuję, że pod względem rybackim (ustawa o rybołówstwie i delegowane rozporządzenie) wody Jeziora Dąbskiego są traktowane jako wewnętrzne wody morskie. Ale tylko w aspekcie wykonywania rybołówstwa (zawodowego i rekreacyjnego). Pod względem nawigacyjnym są to wody śródlądowe i administracyjnie podlegają ODGW w Szczecinie. Stopy wody pod kilem.



Za ten post autor Sokol otrzymał podziękowanie od: Janna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 kwi 2018, o 23:57 

Dołączył(a): 18 mar 2017, o 17:28
Posty: 192
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 23
Uprawnienia żeglarskie: JSM, LRC, IWC
Sokol napisał(a):
pod względem rybackim (ustawa o rybołówstwie i delegowane rozporządzenie) wody Jeziora Dąbskiego są traktowane jako wewnętrzne wody morskie.

Który akt prawny tak mówi? Czy te 'wewnętrzne' to twórczość urzędników?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 kwi 2018, o 12:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Sokol napisał(a):
Znalazłem niniejszy wątek na forum przypadkowo. Ponieważ niejako zostałem wezwany do tablicy (obecnie jako były Okręgowy Inspektor RM) informuję, że pod względem rybackim (ustawa o rybołówstwie i delegowane rozporządzenie) wody Jeziora Dąbskiego są traktowane jako wewnętrzne wody morskie. Ale tylko w aspekcie wykonywania rybołówstwa (zawodowego i rekreacyjnego). Pod względem nawigacyjnym są to wody śródlądowe i administracyjnie podlegają ODGW w Szczecinie. Stopy wody pod kilem.

Jeżeli jakieś wody, a konkretnie:
jezioro Dąbie,
jezioro Wicko Małe,
jezioro Wicko Wielkie,
rzeka Regalica,
wschodni odcinek rzeki Parnica (od linii jej połączenia z rzeką Regalica),
ujściowy odcinek rzeki Płonia,
Jasienicki Nurt,
Policki Nurt,
a także kanały łączące rzekę Odrę z rzeką Regalicą i jeziorem Dąbie

są traktowane przez przepisy o rybołówstwie traktowane w ten sam sposób
jak morskie wody wewnętrzne - to nadal nie można napisać, że wody te
są morskimi wodami wewnętrznymi.
A taką bzdurną informację wciąż niesie strona internetowa OIRM w Szczecinie.

Przecież by zachować elementarną logikę wystarczyło napisać
"Obszar działania Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie obejmuje:
1. Morskie wody wewnętrzne
2. Wody śródlądowe które są obszarem działania OIRM w Szczecinie na podstawie ustawy o rybołówstwie
3. ....
4. ...
..."

BTW - nie istnieje ODGW w Szczecinie...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 kwi 2018, o 15:04 

Dołączył(a): 12 lip 2017, o 21:04
Posty: 99
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 9
Uprawnienia żeglarskie: Funka
Kolega Sokol jest typowym urzednikiem panstwowym starej daty i ma przeblyski inteli.

Ci mlodsi urzednicy po egzaminach panstwowych na urzednika , to sa dopiero betony.

Ostatnim ich argumentem w roznego rodzaju dyskusjach o powrocie Polski na morze jest

stwierdzenie, ze przeciez ma uprawnienia panstwowe do zajmowania tego stanowiska.

Czasy , ktore na szczescie minely tez mialy swoj beton ale zaden z nich nigdy nie wysko-

czyl gdy im zabraklo argumentow ,ze ma uprawnienia zdobyte na Wieczorowy

Uniwersytecie Marksizmu Leninizmu .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 maja 2018, o 23:40 

Dołączył(a): 17 mar 2012, o 17:21
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 471
Otrzymał podziękowań: 76
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy sternik motorowodny
AJC napisał(a):
Czasy , ktore na szczescie minely tez mialy swoj beton ale zaden z nich nigdy nie wyskoczyl gdy im zabraklo argumentow ,ze ma uprawnienia zdobyte na Wieczorowy
Uniwersytecie Marksizmu Leninizmu .

Masz rację. W czasach słusznie minionych nikt by się nie tłumaczył. Delikwent niepodwieszony w strukturach władzy za samo publiczne deliberowanie o zadaniu władzuni takich pytań utopiłby się po pijaku w rowie melioracyjnym i tyle go widzieli...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL