Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 07:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lip 2017, o 20:19 

Dołączył(a): 18 lip 2017, o 18:13
Posty: 7
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam wszystkich serdecznie , jestem nowy na forum i od razu chciałbym zadać pytanie :
czy ktoś posiadał , posiada lub ma wiedzę na temat Holenderskich sztormiaków firmy Imhoff ?
zainteresował mnie jeden ich produkt ale nic nie wiem na jego temat , jedynie to co jest podane na stronie producenta o tym modelu a model mnie interesujący to :

Imhoff Offshore Jack VPR15 Royal - proszę pomóżcie bo nijak nie mogę się niczego dowiedzieć o tym sztormiaku a bardzo mi się spodobał .
Bardzo będę wdzięczny za opisy i porady dotyczące tego modelu jak i innych tej firmy osoby mającej taki sztormiak - jaki komfort , solidność tkaniny i ogólnie produktu , jak z nieprzemakalnością i odprowadzaniem potu , czy to solidny sprzęt warty uwagi i zakupu ? z góry dziękuje , a akweny po jakich będzie używany to : Bałtyk , Celtyckie , Północne itp. ogólnie Europa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lip 2017, o 23:48 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
http://www.imhoff.nl/brochures/Brochure_2011_NL.pdf
http://www.imhoff.nl/index
Uszyć sztormiak to i ciocia na maszynie umie (do tego 'prosta' maszyna do ultradźwiękowego podklejania szwów :-P).
Gorzej z wyprodukowaniem właściwej tkaniny - producentów odpowiednich tkanin jest kilku na świecie.
Mierzyłem sztormiak Imhoff niemal 30 lat temu na targach w Londynie, najbardziej mi się wówczas ze wszystkich podobał, model oceaniczny, tkanina brinylon, nawet cenę pamiętam coś 168 funtów - ówczesnych, to było z 10 polskich pensji :oops: za sztormiak? wymiękłem i kupiłem za to komputer Amstrad :-P Do dziś nie jestem pewien, czy dokonałem dobrego wyboru :twisted:
Obecnie Imhoff nie robi już modeli 'oceanicznych' - to kolejny rynek, gdzie zachodzi globalizacja i mali znikają podobnie jak kilka innych solidnych niegdyś marek.
Z rynkiem nie wygrasz, kieruj się długą gwarancją i jakością tkaniny (najlepiej oryginalne Gore Pro, ewentualnie tkanina japońska - oni jakieś ciekawe wynalazki ostatnio mają i starają się być konkurencyjni cenowo).
Biedny kupuje trzy razy (lub więcej), najlepiej kup od razu ten trzeci, oczywiście nie po cenie katalogowej tuż przed sezonem, lecz z wyprzedaży posezonowej ubiegłorocznych kolekcji (-40%-50%).
A swoją drogą jakiego rozmiaru szukasz?


-----
Staszek70 napisał(a):
Imhoff



Za ten post autor 666 otrzymał podziękowania - 2: M@rek, Staszek70
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2017, o 19:24 

Dołączył(a): 18 lip 2017, o 18:13
Posty: 7
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam , hmm rozmiar to L miałem jakie naście kilogramów temu i jestem w rozterce bo może się okazać że potrzeba obecnie XL . Niestety ale te rozmiarówki dzisiaj to porażka jakaś bo 20 lat temu jak kupowałem coś w rozmiarze L albo obuwie np 43 to takie właśnie rozmiary były a dziś to różnie bywa i już nie raz musiałem odsyłać różne ubranka niestety .... no ale jak tam z tą jakością Imhoffa , czy są solidne i warte grzechu ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL