Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sie 2017, o 20:28 

Dołączył(a): 8 sie 2017, o 17:02
Posty: 3
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cześć Wszystkim!
(Może i jest to mój pierwszy post na tym forum, ale jak zaczynać to z grubej rury :D )

Przez ostatnie 3 lata zajmowałem się żaglówką, której właściciel specjalnie nie przejmował się jej losem, tyle co się raz na jakiś czas przepłynął. Mój układ z nim działał na zasadzie "robisz to pływasz". Zimą robiłem prawie wszystkie remonty samemu, a w sezonie wiadomo - mycie, naprawy i inne duperele, a jak już w końcu wszystko było gotowe to pływałem. Czasami sam, czasami nie.

Kasę na większość farb, napraw itp. brałem z czarterów które sam ustawiałem albo po znajomości za śmieszne ceny, a szanowny Pan armator nawet specjalnie nie musiał do tego całego interesu dopłacać na koniec. Wszystko było dobrze, a potem łódka została ni z tego, ni z owego sprzedana (chyba żona nie lubiła wody :p ). Nowemu właścicielowi wyjątkowo się nie spodobało że ktokolwiek rusza jego sprzęt i, że tak to grzecznie i delikatnie ujmę, podziękował niedługo po kupnie.

Gdyby nie to, że nie jestem w stanie samemu uzbierać pieniędzy na łódkę to bym już dawno robił na swoim.

Tyle ze wstępu.

Teraz szukam kogoś kto zechciałby nawiązać jakąś współpracę na tej samej zasadzie, czyli pływanie za pracę. Potrafię zrobić prawie wszystkie prace remontowo-naprawcze. Wypływanych godzin mam dosyć dużo, a do tego czasami nawet wiem co mówię. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2017, o 06:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2015, o 20:06
Posty: 154
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował : 144
Otrzymał podziękowań: 38
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski
Na takim układzie działają kluby. Nie piszesz też czy to była omega czy STS Siedov


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2017, o 07:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Bezwzględnie napisz coś więcej: jaka to była łódka, jaka Cię interesuję, skąd jesteś....

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2017, o 08:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Colonel napisał(a):
skąd jesteś....


Szczecin, Jędruś - Szczecin :)

Napisane w nagłówku ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: Adik
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2017, o 09:23 

Dołączył(a): 8 sie 2017, o 17:02
Posty: 3
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Do klubów się zraziłem, całkowicie nie podoba mi się idea tego że jest dużo ludzi i dużo sprzętu, bo kończy się to często jednym wielkim bałaganem.

Łódka to był laminat 7,6m. Myślę że byłbym w stanie ogarnąć tak do ~9 m.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2017, o 15:23 

Dołączył(a): 14 lut 2011, o 14:17
Posty: 371
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: Starszy oficer
Ktoś_Jakiś napisał(a):
. Nowemu właścicielowi wyjątkowo się nie spodobało że ktokolwiek rusza jego sprzęt

No niebywałe :)))
Ktoś_Jakiś napisał(a):
Gdyby nie to, że nie jestem w stanie samemu uzbierać pieniędzy na łódkę to bym już dawno robił na swoim.

Nie chce się naśmiewać ale gdybyś był tak dobry jak mówisz już dawno byś zarobił na własny jacht. Poważnie remontuje swój w tym roku stocznia w której stoi narzeka na brak rąk do pracy. Dla kogoś kto jest domorosłym szkutnikiem to 30 -40 pln na godzinę za to po 2-3 miesiącach można kupić całkiem przyzwoity jacht nie mówię już o skiperowaniu na śródziemnym które jest jeszcze lepiej płatne. Skoro organizowałeś rejs zamów czarter sprzedaj miejsca, czarter się zwróci i jeszcze zarobisz a nie "pitul" żeby ktoś jacht Ci dał.

_________________
Adam



Za ten post autor adaswa otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2017, o 17:00 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
adaswa napisał(a):
Ktoś_Jakiś napisał(a):
. Nowemu właścicielowi wyjątkowo się nie spodobało że ktokolwiek rusza jego sprzęt

No niebywałe :)))
Ktoś_Jakiś napisał(a):
Gdyby nie to, że nie jestem w stanie samemu uzbierać pieniędzy na łódkę to bym już dawno robił na swoim.

Nie chce się naśmiewać ale gdybyś był tak dobry jak mówisz już dawno byś zarobił na własny jacht. Poważnie remontuje swój w tym roku stocznia w której stoi narzeka na brak rąk do pracy. Dla kogoś kto jest domorosłym szkutnikiem to 30 -40 pln na godzinę za to po 2-3 miesiącach można kupić całkiem przyzwoity jacht nie mówię już o skiperowaniu na śródziemnym które jest jeszcze lepiej płatne. Skoro organizowałeś rejs zamów czarter sprzedaj miejsca, czarter się zwróci i jeszcze zarobisz a nie "pitul" żeby ktoś jacht Ci dał.


Nie sądzę by stocznie płacily 30-40 zl/h. Nie sądzę też by wyższe stawki mieli skiperzy niedużych jachtow na Śródziemnym. Afaik obowiazuje stawka 100, max 150 eur / dzień (czyli 24h), ale nie każdy może na tą wyższa stawkę się załapać bez referencji. Niektóre firmy płacą 150-200 zl/dobę i są chętni do takiej roboty.

Poza tym, okazjonalna opieka jednym jachtem a stała praca - to 2 różne rzeczy. Student może mieć problem z czasem by pracować na stałe. No i ma inne wydatki, znając życie.

Zmierzam do tego, że nie wiemy czy jest dobry, stąd lepsza metoda moim zdaniem jest brak oceny niż negatywna ocena.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2017, o 17:55 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
No coz, mamy za malo informacji. Zeby komus nieznanemu udostepnic wlasna, prywatna lodke trzeba miec duza zaufania :) Ja bym oczekiwal co najmniej referencji od poprzedniego wlasciciela lodki ktora Kolega sie opiekowal. Jesli wspolpraca byla tak dobra jak pisze z referencjai probleu byc nie powinno. Ponadto opiekujac sie lodka przez dluzszy okres poznaje sie ludzi stacjonujacych na tej samej przystani i te droge widzialby osobiscie jako najbardziej skuteczna. W szczecinie stacjonuje sporo lodek ktorych wlasciciele mieszkaja na srodladziu i plywaja w ograniczony czasie. Po prostu zaiast pisac na foru trzeba rozejrzec sie po przystaniach :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2017, o 17:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
plitkin napisał(a):
Nie sądzę by stocznie płacily 30-40 zl/h.

Słyszałem o stawce 40 zł./godz. za laminowanie w p/s.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2017, o 18:02 

Dołączył(a): 7 maja 2013, o 08:14
Posty: 1380
Podziękował : 246
Otrzymał podziękowań: 150
Uprawnienia żeglarskie: sj
Ktoś_Jakiś napisał(a):
Łódka to był laminat 7,6m. Myślę że byłbym w stanie ogarnąć tak do ~9 m.


Na PW masz wiadomość.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2017, o 21:12 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
mjs napisał(a):
plitkin napisał(a):
Nie sądzę by stocznie płacily 30-40 zl/h.

Słyszałem o stawce 40 zł./godz. za laminowanie w p/s.


W Niemczech? :) W Polsce nie słyszałem o takich stawkach. Chyba że to stawka za r/h dla klienta. Nie sądzę by stocznie tyle płaciły.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2017, o 21:34 

Dołączył(a): 14 lut 2011, o 14:17
Posty: 371
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: Starszy oficer
plitkin napisał(a):
Afaik obowiazuje stawka 100, max 150 eur / dzień (czyli 24h), ale nie każdy może na tą wyższa stawkę się załapać bez referencji. Niektóre firmy płacą 150-200 zl/dobę i są chętni do takiej roboty.

Poza tym, okazjonalna opieka jednym jachtem a stała praca - to 2 różne rzeczy. Student może mieć problem z czasem by pracować na stałe. No i ma inne wydatki, znając życie.

Zmierzam do tego, że nie wiemy czy jest dobry, stąd lepsza metoda moim zdaniem jest brak oceny niż negatywna ocena.


To raczej konstruktywna krytyka jest dająca 3 proste przykłady na zarobienie kasy robiąc to w czym kolega jak sam twierdzi jest dobry i to lubi. 100E za dzień przy zapewnionym miejscu do spania i misce to też dobra kasa a jak sam wspomniałeś to średnia stawka. Praca jako skipper idealna na wakacje gdyż pokrywa się z zapotrzebowaniem na usługi :) a jaki i pamiętam to studenci maja ze 3 miechy tego wolnego ci gorsi ze 2.
plitkin napisał(a):
W Niemczech? W Polsce nie słyszałem o takich stawkach. Chyba że to stawka za r/h dla klienta. Nie sądzę by stocznie tyle płaciły.

Za pracę laminarza nie za prace w drewnie czy profesjonalnym systemie malarskim/ lakierniczym jak najbardziej.

Wszystko zależy od chęci i podejścia do tematu.

Mi udało się opłynąć świat ( kółko zamknąłem w 2015) dzięki temu ze potrafię i znam się na utrzymaniu jachtu. Więc się da trzeba tylko posłuchać kogoś kto to zrobił :)

Powodzenia

_________________
Adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sie 2017, o 14:53 

Dołączył(a): 5 kwi 2015, o 18:47
Posty: 46
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 22
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
A ja szczerze kibicuję Ktoś_Jakiś

Facet zwrócił się z ciekawą propozycją. Póki co tylko emeryt odezwał się krótko, bo krótko, ale za to w temacie. Pozostali... szkoda gadać.
Zarób se, ja na podstawie tylko takiego postu łódki bym nie udostępnił, idź na przystań zamiast ludziom gitarę na forum zawracać, stawki panie za robotę przy laminowaniu są takie że łoho...

Mało znam studentów, którzy studiując i pracując są w stanie odłożyć kilka - kilkanaście (minimum) tysięcy na łódkę. Potem oczywiście opłacać keję, zimowanie itp.

Sam w liceum na zbliżonych zasadach miałem do dyspozycji konia. Człowiek kupił wierzchowca dla dzieci. Sam nie jeździł. Moją rolą była nauka dzieciaków jazdy i "rozjeżdżanie" konia (czyli sprawienie, żeby mógł się regularnie po polach i lasach wybiegać). Dla mnie super patent - mogłem niemal do woli jeździć konno, nie kosztowało mnie to nic, z drugiej strony koń miał dobra kondycję i dzieciaki zapewniona naukę.
Teoretycznie mogłem sobie kupić konia, ale moich rodziców na to nie było stać, z mojej pracy odłożyć nie byłem w stanie (opieka nad ogrodem) a i do szkoły codziennie trzeba było zasuwać :)

Obecnie łódki nie mam, ale gdy znowu coś mi odwali :D i odświeżę członkostwo w klubie armatorów to mocno rozważyłbym opcję zaproponowaną przez Ktoś_Jakiś

Dlaczego? Bo:
- mieszkam daleko portu macierzystego
- mam bardzo mało wolnego czasu
- nie jestem fanem majsterkowania a i umiejętności w tym zakresie mam mocno ograniczone
- biorąc pod uwagę dwa powyższe punkty wolny czas wolę poświęcić na pływanie niż na pracę przy łódce
- przy każdej łódce zawsze trzeba coś pogrzebać. Musiałem to zlecać. Płaciłem za każdą duperelę. Zazwyczaj rzecz była wykonana porządnie, ale zdarzały się wyjątki.

Czy zdecydowałbym się na taki patent tylko na podstawie wpisu na forum? Nie. Tak samo jak nie kupiłbym samochodu tylko na podstawie ogłoszenia. Wpis na forum, ogłoszenie to tylko zaproszenie do ewentualnych dalszych rozmów.

Dlatego w przeciwieństwie do wszechobecnych "wielepiejów" kibicuję i trzymam kciuki! :D



Za ten post autor qbalon otrzymał podziękowanie od: Adik
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sie 2017, o 15:02 

Dołączył(a): 8 sie 2017, o 17:02
Posty: 3
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dzięki wszystkim za wsparcie !

Specjalnych nadzieji z tym postem nie wiązałem, a jednak ktoś się odezwał, dlatego też dziękuję obu osobom które napisały pw :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sie 2017, o 15:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
qbalon napisał(a):
Dlatego w przeciwieństwie do wszechobecnych "wielepiejów" kibicuję i trzymam kciuki!


Nie TY jeden patrzysz na wymianę tych postów z zaciekawieniem - ja także.

Ale nie dziw się proszę takim ograniczonym odzewem - ludzie boją się powierzać komuś w sumie nieznajomemu swoje mienie.

To jedno - drugie to całkiem inna bajka - ja np. nie lubiłbym jak ktoś obcy wykonywałby prace na moim jachcie - po prostu mam bardzo ograniczone zaufanie do nieznajomych i tyle.

Wolę robić na jachcie sam a z czytanych wypowiedzi wnioskuję, iż nie jestem w tym temacie odosobniony.

I tu myślę tkwi sedno problemu małej ilości ofert.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sie 2017, o 18:14 
*** Ban ***

Dołączył(a): 30 lis 2016, o 12:56
Posty: 98
Podziękował : 40
Otrzymał podziękowań: 20
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Gdyby nie awaria silnika to sam bym podjął temat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sie 2017, o 18:33 

Dołączył(a): 5 kwi 2015, o 18:47
Posty: 46
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 22
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
bury_kocur napisał(a):

Ale nie dziw się proszę takim ograniczonym odzewem - ludzie boją się powierzać komuś w sumie nieznajomemu swoje mienie.


Ograniczony odzew w ogóle mnie nie dziwi. Wręcz przeciwnie - zdziwiłbym się gdyby nagle pojawił się deszcz ofert. I nie o brak odzewu mi tu chodzi.

To co mnie wkurza (i najzwyczajniej w świecie zniechęca do pisania na forum) to podejście, które doskonale jest widoczne w niniejszym wątku, tudzież wątku o wieczorach panieńskich.

Ktoś zadaje konkretne pytanie / składa konkretną propozycję. Sensownych odpowiedzi jest znikoma ilość. Odpowiedzi luźno związanych z tematem ciut więcej ale nadal niewiele. Za to mamy multum krytykanctwa, porad, przemądrzałego mentorstwa (o które nikt nie prosił), że to pytanie/pomysł/oferta jest kompletnie bez sensu, głupie, niezgodne z przepisami, nieżyciowe.... (właściwe podkreślić).

Trochę to przypomina załączony komentarz rysunkowy. Na szczęście na naszym forum aż tak hardkorowo nie jest, ale miejmy sie na baczności :D


Załączniki:
nietolerancja.png
nietolerancja.png [ 338.27 KiB | Przeglądane 6107 razy ]

Za ten post autor qbalon otrzymał podziękowania - 4: bartoszek, cine, kudlaty74, Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sie 2017, o 20:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
plitkin napisał(a):
W Niemczech? :)

W Poznaniu.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2017, o 12:36 

Dołączył(a): 14 lut 2011, o 14:17
Posty: 371
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: Starszy oficer
qbalon napisał(a):
To co mnie wkurza (i najzwyczajniej w świecie zniechęca do pisania na forum) to podejście, które doskonale jest widoczne w niniejszym wątku, tudzież wątku o wieczorach panieńskich.


zgodzę się jesteśmy narodem malkontentów :) i zawsze wiemy wszystko lepiej ;)

problem w tamtym wątku dotyczył faktu ale sposobu przedstawienia oferty. Podobnie jak u Ciebie
Ktoś_Jakiś napisał(a):
mycie, naprawy i inne duperele


Gdybyś napisał co umiesz dokładnie?
-malować farbami jedno i dwuskładnikowymi
-pracować w laminacie PS
- drobne naprawy stolarskie lakierowanie
itd itd itd
Zaproponował byś odbiorcy konkretne rozwiązanie a tak dałeś mu wiadomość że coś tam byś porobił byle żeby dał Ci jacht.
Ktoś_Jakiś napisał(a):
Łódka to był laminat 7,6m. Myślę że byłbym w stanie ogarnąć tak do ~9 m
i na koniec rozwiewasz wszelkie wątpliwości pisząc że nawet nie jesteś pewien że domniemywasz że poradził byś sobie z 9m jachtem a to na prawdę nie wzbudza zaufania.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

qbalon napisał(a):
To co mnie wkurza (i najzwyczajniej w świecie zniechęca do pisania na forum) to podejście, które doskonale jest widoczne w niniejszym wątku, tudzież wątku o wieczorach panieńskich.


zgodzę się jesteśmy narodem malkontentów :) i zawsze wiemy wszystko lepiej ;)

problem w tamtym wątku dotyczył faktu ale sposobu przedstawienia oferty. Podobnie jak u Ciebie
Ktoś_Jakiś napisał(a):
mycie, naprawy i inne duperele


Gdybyś napisał co umiesz dokładnie?
-malować farbami jedno i dwuskładnikowymi
-pracować w laminacie PS
- drobne naprawy stolarskie lakierowanie
itd itd itd
Zaproponował byś odbiorcy konkretne rozwiązanie a tak dałeś mu wiadomość że coś tam byś porobił byle żeby dał Ci jacht.
Ktoś_Jakiś napisał(a):
Łódka to był laminat 7,6m. Myślę że byłbym w stanie ogarnąć tak do ~9 m
i na koniec rozwiewasz wszelkie wątpliwości pisząc że nawet nie jesteś pewien że domniemywasz że poradził byś sobie z 9m jachtem a to na prawdę nie wzbudza zaufania.

_________________
Adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2017, o 20:19 

Dołączył(a): 7 maja 2013, o 08:14
Posty: 1380
Podziękował : 246
Otrzymał podziękowań: 150
Uprawnienia żeglarskie: sj
adaswa napisał(a):
Nie chce się naśmiewać


Przed rozpoczęciem pisania, sprawdziłeś czy masz paluchy podłączone do mózgu.



Za ten post autor emeryt otrzymał podziękowania - 2: bratanek65, qbalon
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2017, o 23:49 
*** Ban ***

Dołączył(a): 18 lip 2015, o 11:08
Posty: 649
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 125
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie?
emeryt napisał(a):
adaswa napisał(a):
Nie chce się naśmiewać

Przed rozpoczęciem pisania, sprawdziłeś czy masz paluchy podłączone do mózgu.

Nawet jeśli, to wyjątkowo brudne ma paluchy.

_________________
"W wielu ludziach krąży po cichu robak szaleństwa."
Waldemar Łysiak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2017, o 01:04 

Dołączył(a): 5 kwi 2015, o 18:47
Posty: 46
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 22
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
adaswa napisał(a):
Gdybyś napisał co umiesz dokładnie?
-malować farbami jedno i dwuskładnikowymi
-pracować w laminacie PS
- drobne naprawy stolarskie lakierowanie
itd itd itd
Zaproponował byś odbiorcy konkretne rozwiązanie a tak dałeś mu wiadomość że coś tam byś porobił byle żeby dał Ci jacht.


Jesteś zainteresowany nawiązaniem współpracy? Ty pytaj autora wątku o to co Cię interesuje. Albo tu, albo na PW.

Nie jesteś zainteresowany? To po kiego się mądralujesz i pouczasz co ma być napisane w zapytaniu?

Emerytowi wystarczyło to co tutaj zostało napisane aby jak się domyślam temat podrążyć dalej i dowiedzieć się/sprawdzić to co go interesuje. I podjąć decyzję. Bez Twoich złotych rad.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2017, o 06:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
qbalon napisał(a):
Emerytowi wystarczyło to co tutaj zostało napisane

Mnie też.
Dzisiaj będziemy malować.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com



Za ten post autor -O- otrzymał podziękowania - 2: Były user, qbalon
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2017, o 07:18 

Dołączył(a): 14 lut 2011, o 14:17
Posty: 371
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: Starszy oficer
https://www.facebook.com/chiefoneexpedi ... =3&theater

może się przyda żeby nie było że tylko krytykuje :)

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

P.s Kapitan Borchardt remontuj się na tych samych zasadach i jest se Szczecina.

_________________
Adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sie 2017, o 06:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
adaswa napisał(a):
żeby nie było że tylko krytykuje

Kolega napisał posta tak jak napisał.
Ale napisał również, że:
Ktoś_Jakiś napisał(a):
pływałem. Czasami sam, czasami nie
Ktoś_Jakiś napisał(a):
czyli pływanie za pracę

Bez głębokiej analizy zorientowałem się o co chodzi koledze.
Ale, starym świeckim zwyczajem, znajdą się tacy których analiza tego co autor miał na myśli i czy miał tytuł do tego żeby tak myśleć, będzie ciągnęła się jak borowanie zęba u dentysty.
Pytanie zawsze aktualne - czemu to ma służyć?

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com



Za ten post autor -O- otrzymał podziękowania - 5: boSmann, bratanek65, Były user, plitkin, qbalon
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 wrz 2017, o 09:38 

Dołączył(a): 26 cze 2016, o 01:01
Posty: 40
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy Sternik Morski
Witam,

masz wiadomosc ode mnie na priv.
Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL