Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 20 kwi 2024, o 04:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lis 2014, o 22:35 

Dołączył(a): 28 gru 2006, o 03:00
Posty: 20
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Maszoperia to nie sprzedaż garnków i marketingu, oraz reklamy nie potrzebuję. Opisuję swoje doświadczenia z kilku ostatnich lat. Zainteresowani sami się zgłaszają i decydują.
Kto zrozumie zasady i przyjmie je to wchodzi. Nie można nikogo zachęcać.
A zdecydowanych zapraszam na rozmowy.
Pozdrowienia
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lis 2014, o 23:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Acha.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lis 2014, o 12:26 

Dołączył(a): 28 gru 2006, o 03:00
Posty: 20
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Moim adwersarzom proponuję, aby sobie sami spróbowali zorganizować maszoperię. Z tego co na tym portalu wyczytałem to bardzo nielicznym się to udało i przeważnie z małą ilością udziałowców.
A moja I grupa żegluje od trzech lat - istnieje dalej, żegluje na jachcie Dufour Gib Sea 43. ( filmy na You Tubie i stronie na facebooku "Maszoperia_amore_more").
Udziałów w I grupie było 18 , bo taka jest optymalna liczba. Pozwala to na obsadzenie rejsów przez okrągły rok w trzech sezonach - "zimowym" , wiosenno - jesiennym i letnim.
Duża liczba udziałów pomniejsza koszty utrzymania na jednego udziałowca i zapewnia obsadę całorocznę , a więc zmniejsza ilość postojów jachtu - zmniejsza koszty utrzymania jachtu.
Pierwsza grupa była tworzona dwa lata , ale mam nadzieję że drugą grupę uda się szybciej skompletować.
Zaznaczam że ja niczego nie sprzedaję - moim zadaniem jest skompletowanie grupy. Jacht kupuje grupa dopiero kiedy jest pełen komplet, czyli objętych 18 udziałów.

"Kielu" - nie odpowiedziałeś mi na pytanie gdzie jest ta "ŚCIEMA".

Pozdrowienia
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lis 2014, o 12:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Jacek1949 napisał(a):
Maszoperia to nie sprzedaż garnków i marketingu, oraz reklamy nie potrzebuję.

Yigael napisał(a):
Acha.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 13:29 

Dołączył(a): 28 gru 2006, o 03:00
Posty: 20
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Witam !
Zainteresowanym żeglarzom prześlę projekt Umowy i Regulaminu naszej Maszoperii oraz odpowiem na pytania.
Każda grupa dostosowuje tą U i R do swoich priorytetów i możliwości. Dlatego dokumenty pomiędzy grupami mogą się zasadniczo różnić. Są one wypracowane przez grupę i stanowią jej własność. Z tych to względów są one dostępne tylko udziałowcom w danej grupie.
Nie należy sie więc dziwić że na niektóre pytania nie mogę odpowiedzieć tu na forum.
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do II grupy .
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 13:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Jacek1949 napisał(a):
Witam !
Zainteresowanym żeglarzom prześlę projekt Umowy i Regulaminu naszej Maszoperii oraz odpowiem na pytania.
Każda grupa dostosowuje tą U i R do swoich priorytetów i możliwości. Dlatego dokumenty pomiędzy grupami mogą się zasadniczo różnić. Są one wypracowane przez grupę i stanowią jej własność. Z tych to względów są one dostępne tylko udziałowcom w danej grupie.
Nie należy sie więc dziwić że na niektóre pytania nie mogę odpowiedzieć tu na forum.
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do II grupy .
Jacek


Grupa tajna? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 16:04 

Dołączył(a): 27 kwi 2011, o 11:39
Posty: 24
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m.
Tutaj wszystko jest tajne: umowy , grupy a tak woogle nie potrzeba reklamy to sie samo sprzedaje....... :rotfl:
nie wiem po co sie tu oglasza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 16:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
No bo on z tym nic nie ma wspólnego, w ogóle nic z tego nie ma, wszystko tajne i zdecyduje grupa co to dopiero się ewentualnie stworzy! Ale… wróć! to skąd un wie że kupią Gib Sea 51 co w tytule wątku wstawia? A jak grupa będzie miała inne "priorytety i możliwości"? :mrgreen:



Za ten post autor Były user otrzymał podziękowanie od: zsakul
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lis 2014, o 00:30 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
chyba autor tego wątku będzie sprzedawał garnki lub inną cudowną maść.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 gru 2014, o 02:57 

Dołączył(a): 28 gru 2006, o 03:00
Posty: 20
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
No cóż Kielu, Piotrze i Yigelu - nie zrozumieliście tekstu , nie przeczytaliście wątku od początku , macie problemy ze zrozumieniem tekstu i po co tu piszę - widzę że takim gołębiom nie jestem w stanie nic wyjaśnić bo i tak mnie obes.... i poprzewracają pionki bo widzą że nie są w stanie wygrać.
Resztę która zrozumiała zapraszam do naszej Maszoperii . Pamietajcie że koszty w naszej grupie są o co najmniej połowę niższe niż czarter jachtu .
Więcej nie będę tłumaczył o co tu chodzi sądzę że wielu żeglarzy wie. A gołębie niech sobie dalej sra.....
Pozdrowienia Jacek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 gru 2014, o 10:41 

Dołączył(a): 8 sty 2013, o 00:27
Posty: 820
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 87
Uprawnienia żeglarskie: wioślarz, majtek żeglugi pontonowej
Ahoj!

Mni to lotto, bo mówiły jaskółki...
Jak czytam ten wątek to po prostu łodechciewa się jeszcze bardziej wszelkich spółek, jak się gość tak "reklamuje". Chyba tylko goopi by sie zdecydował po takiej prezentacji.
Jacku, czy nie możesz przedstawić konkretnie jak ma to wyglądać - wyliczenia, jakiś szkic umowy? Tylko to dałoby szansę rzeczowego ocenienia takiego projektu i zamknęło by usta wszelkim adwersarzom. Myślisz , że gadka o obsrywaniu, jakkolwiek ubrana w gołębie jest właściwym sposobem zachęcenia? To taki, za przeproszeniem, " goowniany argument".

pozdrawiam
Lech


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 gru 2014, o 10:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Jacek1949 napisał(a):
Więcej nie będę tłumaczył o co tu chodzi sądzę że wielu żeglarzy wie.


Acha… :mrgreen: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 gru 2014, o 15:11 

Dołączył(a): 27 kwi 2011, o 11:39
Posty: 24
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m.
bez komentaza.................... :rotfl: :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2014, o 16:49 

Dołączył(a): 8 sty 2013, o 00:27
Posty: 820
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 87
Uprawnienia żeglarskie: wioślarz, majtek żeglugi pontonowej
Ahoj!

Awarii ciąg dalszy:(
Jacku , założycielu wątku, po kiego grzyba przysłałeś mi na priv zacytowaną moją wypowiedz z tego wątku?

pozdrawiam
Lech


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2014, o 18:43 

Dołączył(a): 27 kwi 2011, o 11:39
Posty: 24
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m.
Witam

Moze Jacek chcial nam cos powiedziec , cos bardzo waznego ale ........
Tez cos takiego dostalem i sie lekko zdziwilem


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2014, o 20:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
1. Jestem zainteresowany tą Maszoperią.
2. Mam doświadczenia z innej Maszoperii.
3. Wiem, jaki jest pomysł na Maszoperię Jacka.
4. Dostałem też swój cytat na PW.
5. Nie dostałem za to odpowiedzi już na pierwsze pytania. Nie mówiąc o tym, że miałem następne.
6. Absolutnie nie rozumiem anty-medialności Jacka. Delikatnie powiedziawszy. Mówiąc skrótowo: masz pytanie? jesteś głupi. Nie odpowiem Ci.
7. Absolutnie nie rozumiem tajności. Maszoperia s/y SPORTI konsultowała na forum wszystko. Łącznie z dyskusją o imieniu naszego jachtu. Preambuła, regulamin, zasady na kolejny rok były dyskutowane i przedstawiane w całości na forum.
8. W tej sytuacji poczekam na opinię znajomego, który wchodzi do tej nowej Maszoperii. Jeśli będzie pozytywna, to za 3-4 lata odkupię ew. udział za pół ceny czyli 2000-3000 euro.

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2014, o 21:04 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Kuracent napisał(a):
Nie dostałem za to odpowiedzi już na pierwsze pytania


i to jest sygnał,że ?

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2014, o 22:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
że chłopcy nie są fanami forum, a jak ktos chciał sie z nimi skontaktowac, to sie skontaktował :) i z tego co wiem ich działania są owocne i zmierzaja do szczęśliwego finału. Warunki troszke sie polepszyły, dzięki wymianie poglądów i doświadczeń

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 gru 2014, o 22:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2012, o 15:19
Posty: 271
Podziękował : 24
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: hmm, coś z morzem :)
Się włączę w dyskusję. Grupa już istnieje w liczbie 12 udziałów. Postanowiliśmy, że będzie nas 15 udziałów maks. Jestem osobiście zaangażowany w temat i potwierdzam, że to co pisze Jacek jest prawdą. Może ma specyficzny sposób bycia i nie każdemu przypadnie do gustu, ale tak to już jest ten świat zbudowany, że ludzie mają różne charaktery, inaczej pewnie byłoby nudno. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to faktycznie zapraszamy na priva ; dlaczego priv? - tak zdecydowała większość obecnych udziałowców, żeby się nie afiszować z tym co opracowaliśmy i nie podejmujemy w tym temacie dyskusji. Spędziliśmy nad tym projektem kilkadziesiąt godzin i nie chce nam się dyskutować, czy się komuś z zewnątrz on się podoba czy nie. Grupa projekt zaakceptowała i na tym na razie koniec. Jacht jest w kwocie do 90 k EUR i to też grupa zadecyduje który wybrać ( może Gib Sea jak w tytule, a może Bavarka) Teraz czekamy na dołączenie jeszcze trzech udziałów i ruszamy z zakupem. Zainteresowanych zapraszam. Projekt umowy, regulamin i ewentualny grafik pływań jest gotowy.
Co do słabego marketingu, to my nie chcemy się sprzedawać, ani na tym zarabiać. Chcemy sobie pożeglować na jachcie sprawdzonym i dobrze utrzymanym, a nie zastanawiać się czy czarterodawca będzie nas próbował nabić w butelkę czy nie.
Pozdrawiam

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

A tak przy okazji to z radością podniosę naszą forumową banderkę w trakcie pływania na tym maszoperyjnym jachcie :)

_________________
Darek Olsztyn.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 gru 2014, o 11:09 

Dołączył(a): 27 kwi 2011, o 11:39
Posty: 24
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m.
Zycze powodzenia i stopy wody....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 gru 2014, o 19:12 

Dołączył(a): 28 gru 2006, o 03:00
Posty: 20
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Odpowiedzi na kilka pytań postawionych na forum:
1.) Grupa sama kupuje jacht, który wcześniej wybiera z kilkunastu ofert. To wymaga wyjazdu , oględzin kilku jachtów i wypróbowania jachtu. Robi to już po kompletnym sformowaniu. Po wyborze jachtu i podpisaniu umowy sprzedaży pieniądze są wpłacane na konto brokera lub właściciela jachtu. Każdy wpłaca sam , lub skarbnik robi przelew ( jeżeli już są wybrane władze - komandor, skarbnik itd..)
2.) Corocznie WZU ustala rejon żeglugi jachtu, tak aby w pobliżu portu (-ów) wymiany załóg było lotnisko. Np: W. Baleary, Malta-Sycylia, Płn. Chorwacja itd..
Wówczas odpada problem niedopłynięcia do portu wymiany. A jeżeli już taki wypadek się zdarzy bo np: będzie kilkudniowy silny sztorm, to pozostaje dojechanie wynajętym samochodem lub promem. Po powrocie rozliczeniem zajmuje się Zarząd i zwraca się koszty tej grupie która była narażona na taki wypadek. Podczas 3 letniej eksploatacji jachtu Dufour Gib Sea 43 I grupy taki przypadek zdarzył się tylko raz i to w rejsie powrotnym z w. Kanaryjskich do Malagi . Na skutek b. silnego wiatru jacht musiał "schować" się do portu w Portugalii. Następna grupa wiedziała już o tym i po przylocie do Malagi wynajęła auto, dotarła do jachtu i juz dalej poprowadzono jacht w normalnych warunkach przez Gibraltar do Alicante. Koszty nie były powalające ok. kilkaset E i zostały rozliczone po powrocie z konta maszoperii.
3.) Ja jestem koordynatorem grup. Przez trzy lata miałem udział 1/18 w I grupie. Po czym go sprzedałem. Obecnie formuję II grupę i nie wykluczam zakupu udziału w tej grupie. Zmodyfikowaliśmy nieco ilość udziałów w II grupie z kilku przyczyn do 15 u. Nie wpłynie to znacząco na koszty zakupu , ale będą nieco większe koszty utrzymania.
4.) Zbieżność interesów - eliminujemy poprzez tabelę pływań. Ustala ona dla każdego termin żeglowania na kika lat do przodu i jest to tak ułożone że ten sam termin dla udziałowca powtarza się raz na 5 letni cykl dla 15 udziałów lub 6 letni cykl dla 18 udziałów. Po przeczytaniu Umowy każdy zrozumie jak to jest ułożone. Dotychczas wszyscy co do mnie napisali lub dzwonili mieli to dokładnie przedstawione.
5.) Nie mogę napisać jaka jest forma prawna bo każda grupa sama to sobie ustala. Sama dopracowuje Umowę i Regulamin o te punkty które uważa za konieczne. Ale podstawowym założeniem jest : relaksowo-rekreacyjne użytkowanie jachtu bez działaności gospodarczej. Forma prawna: współwłasność prywatna.
Nie wyklucza to iż następna grupa podejmie inną formę prawną i zgłosi działalność gospodarczą.
Pozdrawiam wszystkich życząc pięknych rejsów w nadchodzącym roku.
Conajmniej takich jakie mamy nakręcone na filmikach na You Tubie - filmy możecie obejrzeć wbijając hasło : mariamoreII lub Jack Thomas ( kolega operator )
Jacek - koordynator maszoperii

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *



* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Witam !

Nie byłem obecny tutaj ponad rok. W tym czasie jednak dokończylismy kompletowanie
II grupy Maszoperii. Pod koniec roku 2015 r. II grupa zakupiła jacht - BAVARIĘ 44.

Tym samym wszystkie pomówienia o "ściemy", kłamstwa, itp straciły sens. Gratuluję II grupie i życzę im pięknych, spokojnych, bezpiecznych rejsów i dużo zadowolenia z własnego jachtu.

Mamy też propozycję na zakup TES 32 dreamera na WJM . Jest już 3 udziałowców , jest upatrzony jacht. Czekamy jeszcze na dwóch udziałowców i może uda nam się jeszcze tej wiosny dokonać zakupu tego pięknego jachtu śródlądowego. Jacht kosztuje 100 tys. PLN a więc przy 5 udziałach będzie to po 20 tys. PLN / udział lub po 25 tys. PLN jeżeli kupimy go na 4 udziały.
Zapraszam chętnych do zakupu TES 32 z nami. Informacji udzielam mailem: swieja949@gmail.com i tel. 728801779

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Witam serdecznie zwolenników i oportunistów.

Mam dla was dobrą i złą wiadomość ;

dla zwolenników dobrą wiadomość : II grupa w grudniu 2015 r. zamknęła 15 udziałów i zakupiła jacht Bavarię . :D

dla oportunistów złą wiadomość : II grupa w grudniu 2015 r. zamknęła 15 udziałów i zakupiła jacht Bavarię . :rotfl:

Niniejszym otwieram kompletowanie III grupy maszoperii.
ogólne założenia, wytyczne :

1.) jacht 4 kabinowy ,(13 - 15 m )
2.) rocznik młodszy od 2006 r,
3.) cena ok. 100 - 120 tys. E ( z VAT-em )
4.) 15 udziałów, czyli 1 udział ok. 6 - 8 tys. E

Np: taki jacht jak poniższe zdjęcia.
Zapisy i informacje na tel: 728801779

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Fakty !
Powstała II grupa maszoperii. w grudniu 2016 r zakupili w 15 udziałów bavarię 44 Cruiser 4 kabinową. Obecnie żeglują w Chorwacji. Przyjęli inną formę użytkowania jachtu niż I grupa - żeglują tylko wiosną, latem i jesienią , mają stały port opłacany na rok. Ze składek wymienili żagiel, zrobili przegląd silnika i cieszą się ze swojego jachtu.
Piszę to bo niektórzy niedowiarki, którzy tu pisali że to klapa , że nie mam pojęcia o marketingu i inne negatywne komentarze uwierzyli że to nie żadna "ściema".
A ponieważ są dalej chętni do przystąpienia do takiej grupy

rozpoczynam tworzenie III grupy maszoperii !!!

Będzie to na pewno jacht 4 kabinowy, a może 5. Jako najbardziej praktyczny do takiego celu. Na pewno w cenie od 65 do 100 tys. Euro. Na 12 - 15 udziałów po ok. 5 - 6 tys. E na jeden udział. Dalej grupa będzie się zarządzała sama. Dla opłacania ubezpieczenia, remontów i uzupełnień sprzętu, oraz innych kosztów grupa płaci składki. Wysokość ich nie jest duża bo koszty roczne dzielą się na 15 udziałów.
W sumie udział i koszty roczne jak wykazuje praktyka stanowią konkurencyjną cenę do kosztów czarteru jachtu. Na pewno też system ten ma swoje wady, o których tu pisali żeglarze powyżej. Ale czyż może być coś idealne ?

Zapraszam więc wszystkich chętnych którzy chcą dużo żeglować, mają trochę więcej kasy i czasu do przemyślenia i zakupu udziału lub udziałów. Proszę zgłaszać się do mnie mailem swieja949@gmail.com , telefonicznie 728801779 i nie zrażać się że tworzenie takiej grupy trwa nieraz rok, a nawet dwa lata. W końcu to co najmniej 10 - 12 ludzi musi się zdecydować na 100% , na wejście do III grupy maszoperii.
Pozdrowienia - Jacek

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Witam !
Po drodze zmontowałem też grupę na jacht śródlądowy , głównie na WJM.
Najpierw przymierzaliśmy się do TESa 32 , ale trafiła się piękna ANTILA 27 trzykabinowa. I na razie w 4 udziałowców ją kupujemy. Możemy jeszcze przyjąć piątego udziałowca. Pięciu udziałowców jest to optymalny wariant dla tego jachtu jak i okresów żeglowania po WJM.
Plan przewiduje dwutygodniowe rejsy latem , dwunastodniowe rejsy wiosną i 10 dniowe rejsy jesienią dla każdego udziałowca. Jest więc bardzo dużo pływania przy ograniczonych do minimum kosztach.
Zapraszam więc piątego udziałowca do naszej III Grupy Maszoperii.
Informacje szczegółowe na tel. 728801779
Pozdrowienia - Jacek


Załączniki:
B46-5-messa.jpg
B46-5-messa.jpg [ 26.71 KiB | Przeglądane 3227 razy ]
B46-4.jpg
B46-4.jpg [ 38.59 KiB | Przeglądane 3227 razy ]
B46-3.jpg
B46-3.jpg [ 33.03 KiB | Przeglądane 3227 razy ]
B46-2.jpg
B46-2.jpg [ 16.83 KiB | Przeglądane 3227 razy ]
B46-1.jpg
B46-1.jpg [ 35.25 KiB | Przeglądane 3227 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lip 2018, o 23:16 

Dołączył(a): 5 mar 2011, o 00:41
Posty: 14
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Witam !
Może i wizerunkowa klapa, ale mnie nie chodzi o wizerunek, marketing itd. Zakładam po prostu maszoperię. Ostatnio założyliśmy trzecią na jacht śródlądowy z 5 udziałowców. I żeglujemy teraz po WJM.
Maszoperie morskie dały mi możliwość zwiedzenia m. Śródziemnego, w. Kanaryjskich, UK itd. Nigdy by mi się to nie udało gdybym czarterował jacht. Tu na pewno korzystniej kształtują się koszty w maszoperii niż czarter. Nie stać by mnie też było na własny jacht i żeglowanie na swoim jachcie i czasowo i finansowo. A w maszoperii udało się.
Jedynym wadą maszoperii są konflikty z innymi udziałowcami którzy niestety kłamią, nie płacą składek w terminie, ukrywają usterki i uszkodzenia jachtu - to jest najsłabsza strona maszoperii. Ale cóż trzeba się z tym pogodzić.
Pozdrowienia - zapraszam na rejs po WJM na naszej ANTILII 27 Exclusiv
Proszę pisać na swieja949@gmail.com lub dzwonić na : 728801779


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 169 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL