Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 09:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 paź 2014, o 13:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Byłem namacalnym świadkiem, pięcioosobowe maszoperii. Zakończyła się speektakularną katastrofą. Jednostkowy przypadek, powiedzmy, że o niczym nie świadczy, ale parę wnioskòw można wyciągnąć. Na przykład takie, że dla uczestnikòw maszoperii, pieniądze wrzucone w przedsięwzięcie, nie mogą być "ostatnimi"pieniędzmi wyciągniętymi ze skarpety. Szczegòlnie przy zakupie używanego jachtu. Wyobrźmy sobie zakup używanego jachtu i po pòł roku konieczny remont silnika i wymianę instalacji elektryczej, plus uszycie nowych żagli. Wyobraźmy sobie, że dziesięciu uczestnikòw nie stać na inwestycje natychmiastowe. Kłopot gotowy.

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 paź 2014, o 14:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Sajmon napisał(a):
Byłem namacalnym świadkiem, pięcioosobowe maszoperii. Zakończyła się speektakularną katastrofą


Tomku? A na czym ta spektakularna katastrofa polegała. Serio pytam. Chciałbym wiedzieć.

Sajmon napisał(a):
Wyobrźmy sobie zakup używanego jachtu i po pòł roku konieczny remont silnika i wymianę instalacji elektryczej, plus uszycie nowych żagli.

Mogę sobie taką sytuację wyobrazić, ale tylko pod warunkiem, że żaden maszop nie ma pojęcia o jachtach i o tym jak powinny wyglądać żagle, instalacja itp. Takie rzeczy łącznie z silnikiem nie psują się po pół roku użytkowania, jeżeli w chwili zakupy były w dobrym stanie.

Sajmon napisał(a):
Wyobraźmy sobie, że dziesięciu uczestnikòw nie stać na inwestycje natychmiastowe. Kłopot gotowy.

Kłopot, ale dla tych co ich nie stać na około 2000 zł rocznie. Jeżeli ich nie stać chwilowo, to pozostali pewnie pomogą przez jakiś czas. Ale jeżeli potrwa to dłużej, to wśród pozostałych znajdą się chętni do przejęcia udziałów za długi.

Prawdą jest to, że posiadanie jachtu to droga "zabawka", ale w kilka czy kilkanaście osób to już około 1000 - 2000 zł rocznie.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 paź 2014, o 10:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Układ rozbijał się o egoizm połączony z brakiem wyobraźniplus słabe rozeznanie w przepisach. Niedotrzymywanie ustaleń to kolejna sprawa - rozwinę temat, gdy zamiast tabletu będę miał kawałek normalnej klawiatury

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2014, o 16:50 

Dołączył(a): 28 gru 2006, o 03:00
Posty: 20
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Witam !
Jak ktoś ma jakież pytania lub wątpliwości prosze pisać na maila lub dzwonić.
Jacek

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Witam !
"Maszoperie się nie sprawdzają" - piszą tu żeglarze, którzy albo źle sformowali swoją grupę , albo trafili na pieniaczy którzy pokłócili się w ciągu jednego sezonu.
Ja nie twierdzę że Maszoperia to idealne rozwiązanie,ale po to stworzyłem swoją grupę i drugą formuuję bo:
- koszty są dwukrotnie mniejsze niż czarter,
- mam dużo więcej żeglowania niż w czarterach za te pieniądze.
- mam swoje ter
miny , a onadto moge brać udział w rejsach "przerzutowych co podwaja
moje pływania,
- dobrze się czuję bo mam jakby swój jacht,
- funkcjonujemy na określonych zasadach, które możemy poprawić jężeli nam coś nie gra
czy nie pasuje,
- jeżeli sobie ułożę stosunki z pozostałymi udziałowcami dobrze to jest ok.
a kłótnie spory , zawsze będą się zdarzać w "najlepszej rodzinie"

Ci którzy są zainteresowani detalami proszę do mnie pisać lub na SKYPA. Zapraszam.
Jeszcze raz zaznaczam nie ma tu żadnej "ściemy" . Udziałowcy się zbierają, ja ich zbieram, kazdemu przedstawiam szczegóły, oni wchodzą lub nie. Po sformowaniu grupy wybieramy jacht lub kilka. Jedziemy je oglądać i jak któryś jest super to go kupujemy.
Udziałowcy sami zarządzają swoim jachtem. Nikt im nie dyktuje, nie wtrąca się. Sami to też finansują. Mają swój Zarząd wybrany spośród tej grupy. Działają non profit , bez ZUS i US , na podstawie swojej Umowy i Regulaminu , który też tworzą sami . Ode mnie dostaję projekt UiR. A po swoich poprawkach zatwierdzają swój dokument podstawowy.
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2014, o 19:01 

Dołączył(a): 27 kwi 2011, o 11:39
Posty: 24
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m.
Same superlatywy. jezeli tak jest , to dlaczego szukacie chetnych , sami powinni dobijac sie do was drzwiami i oknami ( moze powiedzmy bulajami )
Zadnych konkretnych odpowiedzi na wczesniej zadane pytania ( bynajmniej nie tutaj na forum) czego sie obawiasz ?
Bylem potencjalnym "inwestorem" ale w trakich to ukladach gdzie jest tyle tajemnic - dziekuje.
Mimo tego interesuje mnie ten temat - Sajmon moze tak napiszecz cos o tym ..
Jeanneau - jak juz bedziesz sie do tego przymierzal, to daj znac.

Kiel


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2014, o 02:43 

Dołączył(a): 28 gru 2006, o 03:00
Posty: 20
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Do Kiela i innych niedowierzających że może coś wyjść.
Nie ma samych "superlatyw", W maszoperii gdzie jest 18 udziałów i kilkunastu udziałowców zawsze są tarcia i jakieś kłótnie, to nieuniknione, Maszoperia to nie sama miłość i miód.
Ale "kiel" ma widzę trudności ze zrozumieniem podstawowego tekstu. Dobrze że się ujawnił i napewno nie zostanie przyjęty do naszej II grupy.
Kielu - wejdź sobie na You Tube , wbij hasło "Mariamore2" to zobaczysz tam nasz pierwszy jacht I grupy który zakupiła I grupa i zegluje już kilka lat. Jest to Dufour Gib Sea 43 z 2002 r. Zakupiliśmy go w U.K. w porcie Milford Haven w listopadzie 2011 r. To że już mam prawie drugą grupę chętnych na zakup drugiego jachtu to uważam za duży sukces. Ale dla Kiela to wszystko - "ściema".
Ludzie nie będą się pchali drzwiami i oknami do projektu bo każdy ma obawy - jak to będzie , gdzie jest "haczyk" , gdzie jest ta "ściema" . Tu nie będzie kolejek jak za komuny po mięso, to nie ten towar. Ja o wszystkich sprawach też nie mogę pisać tu na forum, ale pozwolę sobie na krótkie porównanie finansowe naszych kosztów do kosztów czarteru:

Nasz udział 1/18 to 5 - 6 tys. E - przyjmuję 6000 E
koszty roczne na 1/18 to ok . 333 E i 840 PLN ~ 550 E ubezpieczenie , części itp.
Liczmy okres 3 letni to 1650 + 6000 = ~ 7650 E
Ile mamy za to w ciągu 3 lat ?
1/18 ma 20 dni żeglugi na rok , tj . 7 , 7, 6 dni , a więc 3 rejsy
w ciągu 3 lat tych rejsów ma 9
Gdyby brał czarter to zapłaciłby co najmniej "zimą" na w. Kanaryjskich na 6 dni 1000 - 1500 E , a w sezonie napewno 2000 tys E za 6 - 7 dni.

ile by zapłacił za 2 rejsy zimowe i 7 letnich ?
2 x 1000 E + 7 x 2000 E = 16000 E ( przyjęto tu najtańsze koszty czarterów )

A jeżeli weźmiesz na rejs przyjaciół i dadzą ci darowiznę na zakup nowego foka to łatwo widać że ta inwestycja praktycznie po roku się zwraca , a najdalej po 2 latach. Nie ujęto tu też rejsów jakie możesz odbyć łącząc pływania z innymi udziałowcami, oraz rejsów przerzutowych jeżeli takie wystąpią.
Kiel - jeżeli potrafisz to zrozumieć to pomyśl co się bardziej opłaci - czarter czy udział w jachcie ? Ci co to zrozumieli i mają dużo czasu na żeglugę to się pchają.
Dane zaczerpnięto z doświadczeń z I grupą przy eksploatacji Dufoura Gib Sea 43 w okresie 3 lat eksploatacji.
Pozdrowienia
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2014, o 08:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14005
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Rozmawiałem niedawno nie na temat udziału w maszoperii, a na temat ewentualnego wypożyczania (nie czarteru) mojego jachtu w sposób opisany w tym wątku. Czyli pływam - ale partycypuję w kosztach utrzymania jachtu, uzupełnianiu wyposażenia itp.
Mieszkając i pracując 250 km od przystani, w której "Seaway" mieszka mogę go wykorzystywać raptem przez nieco ponad miesiac w ciągu roku. Pozostałą częsć sezonu jacht stoi bezczynnie....
W tym sezonie pozyskałem w ten sposób przenośną radiostację i zestaw map Verlaga :D
Dla armatora utrzymującego się z urzędniczej pensji to bardzo duża pomoc......

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2014, o 09:23 

Dołączył(a): 28 gru 2006, o 03:00
Posty: 20
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kończąc temat opłacalności inwestycji "zakup jachtu przez udziały" chciałbym tu dodać i uzupełnić wyliczenia.
Jacht zakupujemy za 100 tys. E z 2008 r. Ma on wówczas 6 lat . Załóżmy że nasza II grupa po 6 latach sprzedaje ten jacht za 50 tys. E , ma on wówczas 12 lat.

1/18 udziału zainwestowała ok. 6 tys. E
1/18 po sprzedaży odzyskała 50 x 1/18 = 2,8 tys. E
-----------------------------------------------------
Koszty za 6 lat wyniosły ~ 3,8 tys.E
Składka roczna 6 x 600 E = 3,6 tys.E
------------------------------------------------------
Razem koszty za 6 lat 7,4 tys. E

W ciągu 6 lat udziałowiec odbył 3 x 6 = 18 rejsów
( 12 letnich, wiosenno-jesiennych i 6 zimowych )

Ile wydałby na czarter za te rejsy 12 x 2000 = 24 tys. E
6 x 1000 = 6 tys. E
--------------------------------------------------------
Razem za czartery 30 tys. E

Jak widać suma na czartery byłaby czterokrotnie większa

Pozdrawiam i zapraszam udziałowców do naszej nowoformowanej II grupy
Jacek


Ostatnio edytowano 11 lis 2014, o 09:30 przez Jacek1949, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2014, o 09:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2012, o 11:42
Posty: 416
Podziękował : 107
Otrzymał podziękowań: 55
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jacek1949 napisał(a):
napewno nie zostanie przyjęty do naszej II grupy


I na podstawie wpisu na forum podjąłeś szybką, autorytarną decyzję. Ciekawe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2014, o 10:56 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
pechowiec

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2014, o 11:16 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Czasem na odstawie wpisow na forum podejmuje sie rozne decyzje, nie ma w tym nic zlego. Marian np. ma trzech wrogow (autorytarnie podjal decyzje), ja ignoruje osobe o nieakceptowalnej formie dyskusji (w mojej autorytarnej ocenie), innych bym do domu nie zaprosil... W czym widzisz problem z podjeciem wlasnej decyzji na wlasne potrzeby?



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 2: bratanek65, Kurczak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2014, o 12:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2012, o 11:42
Posty: 416
Podziękował : 107
Otrzymał podziękowań: 55
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Czasem na odstawie wpisow na forum podejmuje sie rozne decyzje


I czasem są to decyzje błędne lub krzywdzące, gdyż niestety klawiatura komputerowa jest najgorszym środkiem komunikacji międzyludzkiej. ;)

plitkin napisał(a):
W czym widzisz problem z podjeciem wlasnej decyzji na wlasne potrzeby?

Nie widzę problemu. Napisałem jedynie "ciekawe".
:D
Jacek1949 napisał(a):
Udziałowcy sami zarządzają swoim jachtem. Nikt im nie dyktuje, nie wtrąca się. Sami to też finansują. Mają swój Zarząd wybrany spośród tej grupy. Działają non profit , bez ZUS i US , na podstawie swojej Umowy i Regulaminu , który też tworzą sami . Ode mnie dostaję projekt UiR. A po swoich poprawkach zatwierdzają swój dokument podstawowy.


Jacek1949, czy dobrze rozumiem, że TY nie jesteś udziałowcem w żadnej z tych grup, tylko rodzajem "organizatora" ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2014, o 13:44 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
cantos napisał(a):
I czasem są to decyzje błędne lub krzywdzące, gdyż niestety klawiatura komputerowa jest najgorszym środkiem komunikacji międzyludzkiej.


Trzeba moim zdaniem zostawić ludziom prawo do popełniania własnych błędów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2014, o 14:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Kiel - moje doświadczenia, obserwacje, to bardzo nie reprezentatywna próbka. Pływałem na prywatnym jachcie, przez kilka lat, od momentu gdy we wspólnym przedsięwzięciu pięciu osób nastąpiła piękna katastrofa. Śliczny i apetyczny jacht został kupiony w stoczni, przez pięciu udziałowców - zatem sprawa wydawać by się mogła dużo mniej skomplikowana niż w przypadku 18-tu osób. Każdego z udziałowców stać by było na własny jacht, spółka stworzona została ze względów praktycznych - nikt nie miał tyle czasu by samemu wykorzystać choćby dwa miesiące w ciągu roku na pływanie, a z kolei nikt z tych osób nie chciałby oddawać swojego jachtu w obce ręce na zasadzie dorabiania na czarterach. No a i ludzie którzy potrafią zarabiać pieniądze - potrafią też liczyć koszty utrzymania - marina, ubezpieczenie, serwis, itp.
Drobne kłopoty pojawiły się już na etapie inwestycji w doposażania jachtu, nie każdy koniecznie chciał się bawić w gadżeciarstwo, które w efekcie zwyciężyło (pewnie kosztem czyjegoś niezadowolenia). Potem Akwen. "Lobby" posiadaczy prywatnych samolotów chciało pływać wokół dogodnych dla siebie lotnisk - co ograniczało rekomendowane akweny - konflikt wisiał w powietrzu. Awarie - mimo że wszystko było prosto z fabryki, nastąpiły awarie - zawsze u tego samego uzytkownika. Ponoszenie solidarne kosztów napraw przez ludzi którzy jeszcze nawet nie wsiedli na "swój" jacht ani raz - było zapewne irytujące. Nieznajomość ograniczeń. Chłopaki o istnieniu ograniczeń winietowych w Chorwacji dowiedzieli się w momencie gdy jeden z użytkowników wykorzystał wszystkie miejsca na liście - a kolejny beknął srogą karę za nie wpisanie (z braku miejsc) swojej rodzinki na winietę. Fuks że nie zapłacili "tyle ile można było" czyli około 300 000 kuna. Niefrasobliwość udziałowców. Jakoś tak się złożyło że były tam samolubne osóbki nie bardzo liczące się z nikim i z niczym. Raz i drugi zdarzyło się że jacht był kompletnie nie przygotowany do rejsu. Przyjeżdżająca ekipa musiała odbierać jacht w innym niż umówione miejsce, lub w takim stanie, że trzeba było zacząć od odgruzowania, wysprzątania i usunięcia drobnych usterek, uszkodzeń. Nie twierdzę że nie da się takich zagrożeń uniknąć, ale z kolei sądzę że przy osiemnastu osobach, które się wcześniej nie znają jak łyse konie - ryzyko kłopotów wzrasta. Sam na pewno nie zdecydowałbym się w tak licznej maszoperii. Myślę że dwie trzy osoby - to bezpieczna liczba udziałwców.

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2014, o 17:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Jacek1949 w dniu 04.VII.2014 napisał(a):
każdy udiałowiec nażegluje się właściwie ile chce przy małych kosztach ok. połowy mniejszych niż w przypadku czarteru

Jacek1949 w dniu 11.XI.2014 napisał(a):
Jak widać suma na czartery byłaby czterokrotnie większa


Hmmm... jak tak dalej pójdzie - na wiosnę suma wydawana w ramach uczestniczenia w maszoperii okaże się co najmniej osiem razy mniejsza, niż w przypadku czarterów.
A latem 2015 - czartery okażą się droższe co najmniej szesnaście razy. :rotfl:

Następnie, jeżeli tylko tempo rozwoju się utrzyma, ukażą się pierwsze propozycje sowitych dopłat za uczestnictwo w maszoperii. A najpóźniej zimą 2015/16 żaden żeglarz-maszop nie będzie już musiał pracować! Wreszcie będziemy sobie mogli bez żadnych wyrzutów sumienia leżeć do góry brzuchami, świetnie zarabiając na samym jedynie maszopowaniu. :lol:

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2014, o 18:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
To jest luźna dyskusja, a nie biznes plan, więc chyba nie ma co łapać za słòwka. Jeśli ktoś pływa regularnie na ciepłych wodach i to lubi, a do tej pory czarterował jachty jest szansa, że w takim układzie taniej mu to wyjdziea. No tylko ten nieobliczalny, czynnik ludzki...

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lis 2014, o 13:28 

Dołączył(a): 27 kwi 2011, o 11:39
Posty: 24
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m.
"No tylko ten nieobliczalny, czynnik ludzki "... niestety tak tez myslalem.
Za duza ilosc wlascicieli do jednego objektu. Mam bardzo duze watpliwosci czy to bedzie "chodzilo"
"Ale "kiel" ma widzę trudności ze zrozumieniem podstawowego tekstu. Dobrze że się ujawnił i napewno nie zostanie przyjęty do naszej II grupy" - nie, nie mam problemow ze zrozumieniem podstawowego tekstu - jezeli sa w nim odpowiedzi na pytania ktore sie zadaje. Moze Jacek ma problemy ze zrozumieniem pytan..... Nie mam ochoty na wchodzenie w takie dziwne Maszoperie , dziekuje nie bede staral sie o przyjecie.
Sam temat jest interesujacy , ale ( komunizm tez taki byl :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lis 2014, o 18:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Sajmon napisał(a):
To jest luźna dyskusja, a nie biznes plan, więc chyba nie ma co łapać za słòwka.

To jest jedno z miejsc, gdzie cytowany "Jacek 1949" zachęca do wejścia w spółkę potencjalnych współwłaścicieli jachtu.
IMHO zwrócenie uwagi, że "Jacek 1949" podaje w przeciągu kilku miesięcy dwa zupełnie różne (znaczy - różne o 50%) opisy opłacalności takiej spółki - nie jest "czepianiem się słówek"...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lis 2014, o 18:50 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Ojtam, ojtam. Grunt żeby interes się kręcił

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lis 2014, o 21:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
pierdupierdu napisał(a):
Sajmon napisał(a):
To jest luźna dyskusja, a nie biznes plan, więc chyba nie ma co łapać za słòwka.

To jest jedno zzmiejsc, gdzie cytowany "Jacek 1949" zachęca do wejścia w spółkę potencjalnych współwłaścicieli jachtu.
IMHO zwrócenie uwagi, że "Jacek 1949" podaje w przeciągu kilku miesięcy dwa zupełnie różne (znaczy - różne o 50%) opisy opłacalności takiej spółki - nie jest "czepianiem się słówek"...


Mam doświadczenie (pozytywne) w małej Maszoperii (Zatoka + Śródlądzie). Chciałbym dodatkowo przystąpić do tej morskiej Maszoperii. Ale Jaromir zwrócił uwagę na jeden ze słabych punktów. Jeden z ...

Ta Maszoperia ma słaby marketing.

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lis 2014, o 22:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Sajmon napisał(a):
Myślę że (...) bezpieczna liczba udziałowców.


to 1 !
Słownie - JEDEN ! :rotfl:
Osobiście mając taką sytuację nie mam nigdy kłopotów z dogadaniem się z pozostałymi w sprawie czegokolwiek.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Pzdr
Kocur

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lis 2014, o 22:10 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Kuracent napisał(a):
Mam doświadczenie (pozytywne)


bury_kocur napisał(a):
to 1 !


za 6 tys ojro to się można pokusić na fajny jacht taki co pływa po Bałtyku
Andrzej idż na swoje lub sam zorganizuj swoją maszoperię

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lis 2014, o 23:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
piotr6 napisał(a):
a 6 tys ojro to się można pokusić na fajny jacht taki co pływa po Bałtyku
Andrzej idż na swoje


Dokładnie TAK !
Za te pieniądze kupisz sobie w SE w dobrym stanie np. Ablina Vegę.
I będziesz miał całkiem fajny - 4.osobowy, PRYWATNY jacht.
Na chusteczkę Ci inne rozwiązanie ?
Pzdr
Kocur

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lis 2014, o 23:27 

Dołączył(a): 28 gru 2006, o 03:00
Posty: 20
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Do Jaromir Rowiński - "pierdu-pierdu"
Podałem dwa obliczenia kosztów w okresie 3 letnim (bez sprzedaży jachtu) , a drugi przykład dotyczył kosztów w okresie 6 letnim w przypadku gdyby grupa zakończyła działalność i sprzedała jacht.
Przyjrzyj się dokładnie, a potem pisz. A jeszcze przed tym weź ołówek i sam policz tu na forum i wskaż błędy .
Pozdrowienia
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lis 2014, o 00:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Nie zwròciłem uwagi, że jest tu mowa o około 20 dniach żeglugi. Duży optymizm. Jacht trzeba czasem poddać zabiegom serwisowym, pielęgnacyjnym. Raz do roku wypadałoby wyciągnąć na brzeg, zrobić antyfouling. Trzeba zrobić transfer z akwenu na akwen. To wszystko czas, ktòry uszczupla pulę dni do wykorzystania.

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lis 2014, o 08:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
piotr6 napisał(a):
Kuracent napisał(a):
Mam doświadczenie (pozytywne)


bury_kocur napisał(a):
to 1 !


za 6 tys ojro to się można pokusić na fajny jacht taki co pływa po Bałtyku
Andrzej idź na swoje lub sam zorganizuj swoją maszoperię


Kupno własnego jachtu? To można rozważyć przy 90 dniach żeglugi. A nie przy 26 dniach urlopu.

Dlatego rozsądna Maszoperia, to jest to o czym myślę.

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lis 2014, o 10:30 

Dołączył(a): 7 maja 2013, o 08:14
Posty: 1380
Podziękował : 246
Otrzymał podziękowań: 150
Uprawnienia żeglarskie: sj
Ale Ci to myślenie idzie, prędzej byka wydoi. Krzyknij "szukam" i masz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lis 2014, o 11:02 

Dołączył(a): 28 gru 2006, o 03:00
Posty: 20
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Witam !
Ja nikogo nie namawiam na wejście do grupy Maszoperii. Każdy udziałowiec ma mozliwość wej ścia do grupy, a także może wyjść z niej - sprzedając swój udział.
Przedstawiam tutaj moje doświadczenia , które są nieraz zgodne z opiniami tu przekazywanymi. Nie zaprzeczam oczywistym faktom które mówi np: Sajmon "że jacht od czasu do czasu wymaga przeglądu , pomalowania itp" - bo tak jest.
Ale wypowiedzi np: pierdu-pierdu są pozbawione podstaw i nie poparte cyframi.
Tak samo Kiel pisze że to "ściema" , ale na jakiej podstawie ? Niczego nie sprawdził ale z góry zakłada że to "ściema".
Nigdy nie mówiłem że Maszoperia to cud miód i same zalety. Są wady i to nie ulega wątpliwości. Na pewno stan jachtu i stosunki pomiędzy udziałowcami mają bardzo duże znaczenie, aby to jakoś funkcjonowało.
Trzeba jednak wyważyć co mam za ile i tu na pewno koszty w grupie są o wiele mniejsze od czarterów. I nawet jak postawimy jacht na brzeg na 2 - 3 tyg. co 2 lub 3 lata to nie ma większego znaczenia. Napewno problem powstaje gdy awaria występuje nagle.
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojej strony na facebooku :
Maszoperia_amore_more,
A także do obejrzenia filmów na You Tubie po wbiciu hasła:
Mariamore2 , Delfiny, ( jest tam kilka krótkich filmików z rejsu jachtem I grupy z U.K. na w. Kanaryjskie, jacht zakupiony przez pierwszą grupę Mariamore II )
Pozdrowienia
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lis 2014, o 13:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
@Jacek1949
Zadania domowego z marketingu to Ty nie odrobiłeś, oj nie odrobiłeś.
To co tutaj pokazałeś, to wizerunkowa klapa.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lis 2014, o 15:56 

Dołączył(a): 27 kwi 2011, o 11:39
Posty: 24
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m.
Jeanneau napisał(a):
@Jacek1949
Zadania domowego z marketingu to Ty nie odrobiłeś, oj nie odrobiłeś.
To co tutaj pokazałeś, to wizerunkowa klapa.


Trafiles w samo sedno !
Jacek1949 napisał(a):

Tak samo Kiel pisze że to "ściema" , ale na jakiej podstawie ? Niczego nie sprawdził ale z góry zakłada że to "ściema".


Jak sie nie odpowiada na pytania / uwagi tylko droga okrezna bla bla - to tak to wyglada


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: marioczewa i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL