Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 25 kwi 2024, o 00:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 maja 2019, o 09:48 

Dołączył(a): 21 maja 2019, o 09:40
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
[*]
    PRACA
    ZATRUDNIMY SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ŻEGLARSKIM

    Poszukujemy osoby z wiedzą i doświadczeniem żeglarskim lub motorowodnym na stanowisko:
    SPRZEDAWCA - DORADCA KLIENTA
    Zakres obowiązków jest związany z obsługą bieżącej sprzedaży detalicznej oraz z zamawianiem i przyjmowaniem towaru. Mile widziana znajomość sprzedaży on-line, a także doświadczenie w obsłudze programu handlowego, kasy fiskalnej i terminala do kart płatniczych.
    Oferujemy pracę stałą lub sezonową od zaraz.
    Dotyczy sklepu w Warszawie.
    CV proszę wysyłać na adres:
    ula.k@twojemedia.pl
    DZIĘKUJEMY!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 maja 2019, o 12:27 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 741
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Szkoda, że nie napisano ile uśmiechów bombelka na miesiąc. Zawsze jak człowiek czyta ogłoszenia to w wielu brak takiego info i człowiek nie wie czy jest sens gitarę sobie zawracać.

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 maja 2019, o 15:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Tak się jakoś przyjęło, że to pracobiorca wraz cv przedkłada swoje oczekiwania finansowe.
Pracodawca ma ten komfort, że sobie wybiera.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 maja 2019, o 17:11 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 741
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Tak pytam nawet bardziej z ciekawości, ale z życia powiem, że już po wysłaniu pcv-ki jak pracodawca zaprasza na spotkanie to pytałem ile na m-c netto. A on spotkajmy się to na miejscu wszystko opowiem, szkoda tylko że centrala pracodawcy jest np na drugim końcu świata i trzeba tam dojechać aby się dowiedzieć, że nie chcą płacić pensji tylko dawać kieszonkowe. A nikt nie zwróci za przejechane km w te i z powrotem plus stracony dzień na wyjazd. Miałem tak kilkakrotnie i dlatego lepiej zapytać niż tracić czas i pieniądze.

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 maja 2019, o 17:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2014, o 23:27
Posty: 537
Lokalizacja: s/y Nimrod, Newhaven UK
Podziękował : 170
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: mors plastik
Tak się przyjęło że traktuje się pracownika jak chłopa pańszczyźnianego co ma brać pracę i po rękach całowac że dają. Można dzieki temu płacic ludziom na tych samych stanowiskach rózne stawki. Zaniżac pensję wieloletnim pracownikom. I wszystkich traktować jak śmieci. Nie dajmy się tak poniżać. W cywilizowanym świecie jak chcę kogoś zatrudnić ,to mówie ile chcę mu zapłacić. Pańszczyzna i niewolnictwo sie skończyły, oby bezpowrotnie.

Znowu się podzielimy na dwa obozy. Tych którzy uważają się za ludzi równiez przebywając na stanowisku pracy, bo ich doświadczenia z zachodu tak rozpieściły. I twierdzących że dziad srał na podwórku, ociec srał i ja będe srał bo tak sie przyjęło i tak będzie.

Wyprzedzając dyskusję powtórze raz jeszcze, każdy kto szuka pracownika wie doskonale ile powinien mu zapłacić. Nie dzieli sie ta informacją bo liczy na to że zapłaci mniej niż musi. Nie mówi też ile musi zapłacić pracownikowi, bo możliwe że jego obecni pracownicy zarabiają mniej i mogą sie trochę zdenerwować.

Zatem pracownikom sklepu sugeruję sprawdzić ile będzie pracodawca musiał zapłacić nowemu sprzedawcy. Możliwe że ma powody aby sie tym nie chwalić.



Za ten post autor beret otrzymał podziękowanie od: marioczewa
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 maja 2019, o 21:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
beret napisał(a):
Zatem pracownikom sklepu sugeruję sprawdzić ile będzie pracodawca musiał zapłacić nowemu sprzedawcy.

Ale to już było.
Czy się stoi, czy się leży trzy tysiące się należy. Czyżby? Komuno wróć?

Przywilejem pracodawcy jest możliwość wdrażania motywacji finansowych dla tych, którzy jego zdaniem na to zasługują. Są też premie i nagrody.
Równa płaca jest demotywująca.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 maja 2019, o 22:20 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Równe wynagrodzenia - pomysł rodem z socjalizmu. Nie widzę żadnych podstaw do tego, by współczesny człowiek, wychowany w systemie gospodarki rynkowej dążył do takiego rozwiązania. Chyba że mówimy o budżetówce, która w tym aspekcie ma wszystkie cechy oddziedziczone po starym systemie.

Nie widzę żadnej zalety wyrównywania wynagrodzeń dla wszystkich na tym samym stanowisku. Wad widzę mnóstwo.

Socjalistom przypomnę, że jak narazie nie ma obowiązku świadczenia ofert pracy ani bycia "dobrym" pracodawcą, ani nawet nie obowiązku reagowania na "złęle" ofert pracy. Dajcie ludziom żyć tak jak sobie tego życzą.
Tym, których oburza moja uwaga, którzy będą swoje oburzenie tłumaczyć prawem do zabrania głosu, gdyż jesteśmy na forum dyskusyjnym, z góry przypomnę, że też mogę się oburzać ich uwagami i też mam prawo do wypowiedzi i krytyki ich poglądów.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: -O-
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2019, o 08:09 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 741
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Moim skromnym zdaniem pensja podstawowa powinna być równa do tego powinna dochodzić wysługa lat plus premia motywująca. Bo jeśli ktoś na starcie dostanie więcej niż pracownik z kilkuletnim stażem to już widzę motywację tego "starego pracownika". Nie jestem za tym "czy sie stoi czy się leży to się należy". Jak również pensja powinna być jawna i pracownicy powinni wiedzieć ile kto zarabia. W mojej firmie jest tajemnica zarobków, już po miesiącu wiedziałem ile kto zarabia :rotfl: jak z resztą wszyscy zainteresowani. Żebyście widzieli miny pracowników z wieloletnim stażem jak przyszedł młody i dostał więcej niż oni. A jaka motywacja na nich spłynęła. Az miło posłuchać.

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2019, o 10:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
marioczewa napisał(a):
Żebyście widzieli miny pracowników z wieloletnim stażem jak przyszedł młody i dostał więcej niż oni.

Powiem brutalnie. Pracownik ma zawsze możliwość wypowiedzenia umowy o pracę i poszukania sobie innego miejsca pracy, gdzie zarobki będą jawne.
Dziwię się dlaczego jeszcze tego nie zrobiłeś.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2019, o 10:52 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 741
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Nie dziw się drogi Kolego, właśnie to robię. Kończę kursy i dalej do innej pracy, na razie siedzę cicho bo kaska wpada i mam z czego je opłacać.

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2019, o 11:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
marioczewa napisał(a):
Kończę kursy i dalej do innej pracy

Zuch chłopiec.

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2019, o 11:26 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 741
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Może nie zuch ale jak mam się wkurzać to wole czasami poszukać coś nowego. Jak wiadomo w rzece zbyt długo się pod prąd nie popłynie. Nie mam dzieci więc mam ten komfort.

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2019, o 16:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2014, o 23:27
Posty: 537
Lokalizacja: s/y Nimrod, Newhaven UK
Podziękował : 170
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: mors plastik
Chłopaki, kombinujecie na okrętkę. Gdzie piszę że ma być po równo? Ma być jawnie. Nigdzie poza obszarem kultury wielkiego stepu, nie ma zwyczaju utajniania wynagrodzeń. I trzeba o tym mówić głośno bo jak widać niektórzy takie praktyki uważają za oczywistość. I prosze, nie mówcie o motywacji. Płacenie po cichu więcej to taka motywacja, jak ukryte atrapy kamer monitoringu dla bezpieczeństwa. A co do zwalaniania się, ja się nie zatrudniam jezeli nie znam z góry stawek. I moje zarobki, podobnie jak moich kolegów sa jawne. I to nie jest dziwne, tylko normalne. We Francji, w Angli, na Malcie, w Niemczech.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Dodam jeszcze że zwyczaj ukrywania pensji to pozostałość własnie po komuniźmie. Tam gdzie go nie było, nikt wysokości zarobków nie ukrywa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2019, o 16:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, o 17:28
Posty: 2013
Lokalizacja: Meksyk
Podziękował : 773
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
beret napisał(a):
Ma być jawnie.

Bo jak nie to co?

_________________
Marek (dawniej Jeanneau - wszystko się kiedyś kończy)
Czas ruszać. www.newkate.com



Za ten post autor -O- otrzymał podziękowanie od: Maar
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2019, o 17:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2018, o 19:43
Posty: 118
Podziękował : 23
Otrzymał podziękowań: 20
Uprawnienia żeglarskie: Kapitan Jachtowy
beret napisał(a):
A co do zwalaniania się, ja się nie zatrudniam jezeli nie znam z góry stawek.

To jest oczywista oczywistość. Jak się zatrudniasz, to stawkę musisz znać gdyż dostajesz w jakiejś formie umowę.

beret napisał(a):
I moje zarobki, podobnie jak moich kolegów sa jawne. I to nie jest dziwne, tylko normalne. We Francji, w Angli, na Malcie, w Niemczech.

Jawne? Na każdym stanowisku? Dla kogo jawne? Skoro jawne, to ile na rękę zarabia Szef Kontroli Jakości w VW w Wolfsburgu :lol:

To jest moja dobra wola, czy na etapie rekrutacji podam rząd wielkości potencjalnego wynagrodzenia. Albo ktoś jest zainteresowany pracą w danej firmie ze względu na renomę, dobry dojazd, pozytywne opinie, itp. i składa aplikację, albo nie ... Nie ma przymusu składania aplikacji :mrgreen:

Ponoć jest wolny rynek, kapitalizm, etc., a co niektórym socjalizm się marzy :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Andrzej



Za ten post autor A.W. otrzymał podziękowanie od: -O-
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2019, o 17:58 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
beret napisał(a):
Dodam jeszcze że zwyczaj ukrywania pensji to pozostałość własnie po komuniźmie. Tam gdzie go nie było, nikt wysokości zarobków nie ukrywa.


W komunie zarobki były dokładnie takie o jakie apelujecie: jawne, równe, uwzględniające wysługę lat. Nie uwzglęniały jednego: stopnia profesjonalizmu pracownika. Apelujecie o to samo.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: -O-
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2019, o 18:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
beret napisał(a):
Ma być jawnie.


Ma być tak, jak sobie życzy pracodawca, ogłoszeniodawca. Jego firma, jego problem, jego rekrutacja. Pracownik może się zwolnić w każdej sekundzie, może nie odpowiadać na ogłoszenia nie spełniające jego oczekiwań.

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!



Za ten post autor Sajmon otrzymał podziękowanie od: -O-
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2019, o 18:46 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012, o 00:32
Posty: 2084
Lokalizacja: gdzie zawieje :-)
Podziękował : 455
Otrzymał podziękowań: 766
Uprawnienia żeglarskie: mam
A ja nigdy jeszcze nie wysłałem CV o pracę, nawet nie mam zrobionego. A jak dwie strony chcą się dogadać to się dogadają a i kwestie zarobków można domówić podczas spotkania w 4 oczy. Generalnie to wola ogłoszeniodawcy czy podaję zarobki czy nie, a potencjalny pracownik zawsze może napisać, zadzwonić i dopytać jak mu zależy.

_________________
Seba

"Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota; co do Wszechświata nie jestem całkiem pewien. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL