Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 20 kwi 2024, o 04:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 cze 2021, o 11:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Zastanawiam się czy się nie odważyć i nie sprzedać mój jacht typ PIP-550 zbudowany przeze mnie i nie czarterowany. Użytkowany sporadycznie przy pływaniu weekendowym z uwagi na pracę w ruchu zmianowym. A także w czasie urlopów użytkowany na różnych akwenach gdzie zawoziłem go na własnej przyczepie. O czym już wspominałem tu na forum. Jacht jest w zasadzie gotowy do pływania. W tej chwili jestem na etapie instalowania nowego kabla do białego światła na topie masztu. W trakcie prac niestety dało znać o sobie, moje zdrowie i zastanawiam się czy odbyć w tym roku rejs i sprzedać go po sezonie. Czy też znalazł by się chętny i nabył go do pływania jeszcze w tym sezonie.
Tak jacht się prezentował przed sezonem w 2018 roku:
Załącznik:
DSCN3582.JPG
DSCN3582.JPG [ 245.73 KiB | Przeglądane 2065 razy ]

A tak w Cigacicach przed zwodowaniem na Odrę w oczekiwaniu na wyższą wodę w 2019 roku:
Załącznik:
DSCN4724.JPG
DSCN4724.JPG [ 269.69 KiB | Przeglądane 2065 razy ]

Relację z rejsu Odrą z Cigacic zamieściłem w tym wątku:
https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=39&t=31024
w wątku tym wspominam o kłopotach ze światłem na topie masztu.
Po rejsie Odrą, okrążyłem nim pod żaglami Rugię o czym pisałem w tym wątku:
https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=39&t=31037
Jacht ma takie udogodnienia jak wymyślony przeze mnie hamulec bomu, czy też peryskop przypinany klamrami w zależności od halsu raz z jednej strony raz z drugiej do belki kieszeni suwklapy. Peryskop ten umożliwiał mi obserwację tego co przed dziobem i możliwość siedzenia na stopniu zejściówki i zajmowaniem się pracami w kambuzie. W relacji z okrążania Rugii zaraz na początku chyba napisałem, że płynąc zrobiłem sobie obiad.
W ubiegłym roku jachtu nie wodowałem a porobiłem przy nim trochę prac. Jak wygląda pokład napisałem tu:
https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?p=615747#p615747
Do jachtu na okres zimowania mam porobione konstrukcję z dębiny podwyższający położenie masztu w okresie zimowania pod plandeką i jednocześnie zwiększającą w ten sposób spad plandeki ułatwiając w ten sposób zsuwanie się śniegu.
W tej chwili mam pomalowane burty i naklejone nowe napisy z nazwą.
W przyczepie mam nowe opony nowe bębny hamulcowe i nowe szczęki hamulcowe. Dodatkowo patent zabezpieczający zakleszczenie hamulca przy powolnej jeździe w korku (miałem z tym kłopoty). W jachcie jest instalacja elektryczna: Akumulator 112 Ah, dwie baterie słoneczne o czym napisałem tu:
https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?p=438433#p438433
Wątek ten wcześniej założyłem a w przytoczonym poście efekt podjętej przeze mnie decyzji.
Hmm a teraz wypadało by podać cenę. Tak myślę, że za jacht z przyczepą to około16000 zł. Do tego mam 16 litrową lodówkę kompresorową cena do uzgodnienia. Silnik Mekury 3,5 KM serwisowany kupiony jako nowy z nowym zbiornikiem paliwa cena do uzgodnienia. Zbiornik zewnętrzny z instalacją opadową 12l do długiego pływania rzekami. Pisałem o tym tu:
https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?p=484191#p484191


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 cze 2021, o 15:51 

Dołączył(a): 25 sty 2020, o 07:08
Posty: 117
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 25
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Lubię Cię i szanuję Marianie ale muszę "wytchnąć" ten przerobiony podwodny kawał dziobnicy. Może ułatwia on żeglowanie na sporej fali ale wizualnie wygląda paskudnie.W ogłoszeniu o sprzedaży chyba nie napiszesz że jest to konstrukcja Mariana S. z uwagi na jego stan psychiczny po takim wpisie.
Marian miał uzasadnioną awersję nawet chyba estetyczną do tej zmiany.
Ogólnie Twój jacht jest zbudowany bardzo dobrze i gdybym był na kupnie to po powrocie do oryginału bym go kupił. Nie wiem jednak czy taki "powrót" jest możliwy.
A koło jakiej ceny krążą Twoje myśli ?
I napisz koniecznie co masz "na warsztacie " ?

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Ps. Korekta co do ceny !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 cze 2021, o 06:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
dorada napisał(a):
I napisz koniecznie co masz "na warsztacie " ?
Łódka jest praktycznie gotowa do wypłynięcia. Zdjąłem plandekę która jest jeszcze na zdjęciach z położonym masztem w poście w którym pokazałem nowe szare powierzchnie przeciwślizgowe. Po tym postawiłem maszt w miejscu postoju. Zauważyłem, że przy najkrótszych wantach (trzecia para want) sworznie w szeklach łączących są wygięte. Ponieważ już nie mam takich szekli to je zamówiłem. Jak dostanę to je wymienię.
Czeka mnie kilka wizyt u lekarzy i wymiana wodomierzy w mieszkaniu wynikająca z kończącej się ważności ich legalizacji.
dorada napisał(a):
gdybym był na kupnie to po powrocie do oryginału bym go kupił. Nie wiem jednak czy taki "powrót" jest możliwy.

Fałszywy ostry dziób to doklejone płyty styropianowe na płask do płaskiego w tym miejscu dna. Tak, że powrót do oryginału jest jak najbardziej możliwy. Płyty są doklejone do dna pokrytego laminatem i także pokryte laminatem epoksydowym epidianem bez styrenu.
dorada napisał(a):
przerobiony podwodny kawał dziobnicy. Może ułatwia on żeglowanie na sporej fali ale wizualnie wygląda paskudnie.
Ale w czasie pływania on jest pod wodą i go nie widać. :)
dorada napisał(a):
W ogłoszeniu o sprzedaży chyba nie napiszesz że jest to konstrukcja Mariana S.
Ja żadnego ogłoszenia o sprzedaży nie mam zamiaru na razie zamieszczać. Mam zamiar pływać do końca do póki zdrowia mi starczy. Ale mam już "swoje lata".
Kolega ma na spółkę z bratem Inkę. Jego brat żegluje w tej chwili na jakimś jeziorku koło Babimostu. Wstępnie umówiłem się z kolegą, że spotkamy się na Odrze w okolicach Cigacic i jako ten który już Odrę zna asekurował bym kolegę aż do Szczecina. Ja sam będę płynął Odrą z Wrocławia.
dorada napisał(a):
Ps. Korekta co do ceny !
Korekty ceny nie będzie. Zastanawiam się tylko jakbym ją sprzedał za swojego żywota to czym ja bym się wtedy zajął. Na pewno większego jachtu bym sobie nie kupił. W tym miejscu dodam, że od 1995 roku do 2012 moja Galindia zimowała pod dachem w tym pomieszczeniu widocznym w tym poście:
https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?p=618778#p618778
Parę postów wyżej piszę o unieruchomieniu miecza w skrzynce mieczowej co wynikało z tego co napiszę niżej.
Kilka lat była wyłączona z eksploatacji bo modernizowałem ją w duchu "Praktyki bałtyckiej na małym jachcie" - Jerzego Kulińskiego.
Jeszcze jedno na wyposażeniu jachtu jest także ster na rzeki którego wykorzystałem w 2018 roku kiedy opłynąłem samotnie dookoła Wielką Pętlę Wielkopolski i z marszu popłynąłem na Zalew Szczeciński. Przepłynąłem wtedy samotnie rzekami i kanałami 1068 km.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2021, o 14:58 

Dołączył(a): 25 sty 2020, o 07:08
Posty: 117
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 25
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
O korekcie ceny pisałem bo nie zauważyłem że cenę podałeś.A w ogóle pisałem spontanicznie bo byłem zaszokowany że chcesz sprzedać jacht swojego życia. Pomyślałem że Marian będzie budował coś nowego więc sprzedaje Pipa. Mam dwóch chętnych na Pipa ale każdy ma inną wersję bocznego oporu . Jeden balast stały a drugi tylko miecze boczne.Oczywiście obaj mają oryginalne zakupione dokumentacje u konstruktora. Ja miałem też dokumentację Pipa bo chciałem go budować pod warunkiem że Marian S. przeprojektuje tą budzącą wiele emocji część dziobową. Tak się nie stało więc oddałem tą dokumentację darmo jednemu z kolegów z Naszego forum. Może będzie budował ? Miał chęci !!!
Z tego co piszesz to powrót do oryginału to jeden no góra dwa dni. Jestem pierwszy chętny tego Pipa kupić dla siebie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 168 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL