Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 10 maja 2024, o 19:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3086 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 cze 2013, o 22:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
adames napisał(a):
(...) dodatkowych biurek piętrowo? (...) jak to by się odbiło na nas, na petentach. (...):

nawet im nie podsuwaj takiej myśli! Zaraz wpadną na to, że do górnego urzędnika trzeba mieć papier potwierdzający, że sie umie bezpiecznie wspinać po biurkach, w dodatku trzeba będzie mieć dodatkowy stopień wspinacza narożnego... I oczywiście każda sprawa będzie wymagała zatwierdzenia przez właściwego górnego urzędnika, który dziwnym trafem zawsze będzie siedział przy narożnym biurku... :rotfl:

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 cze 2013, o 05:56 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Ojo joj ale się zagalopowaliście. Na początek to nie każdy urzędnik jest funkcjonariuszem publicznym. W naszym przypadku "funkcjonariuszem" może być tylko związek. Różnica między związkiem a każdym innym urzędem państwowym jest taka, że łatwiej, prędzej wydupcą naczelnika czy dyrektora niż szeregowego pracownika - urzędnika. Stąd "wrażliwość" kierownictwa na wszelkie uchybienia. Kto wyrzuci np. z roboty prezesa Kaczmarka? Sejmik? No to się żeglarze bujajcie :-P Ale może poszukajmy sprzymierzeńców i poprośmy NIK o skontrolowanie tej działalności związków?

Polecam lekturę artykułu: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/429712,w-lamaniu-przepisow-jestesmy-mistrzami-gdzie-stawiamy-sobie-granice.html


Ostatnio edytowano 10 cze 2013, o 06:19 przez Były_User 934585, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 cze 2013, o 06:15 

Dołączył(a): 23 wrz 2010, o 09:40
Posty: 571
Podziękował : 127
Otrzymał podziękowań: 44
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Adames, nie trzeba żadnych trybunałów. Panie z PZŻ zostały już przeszkolone w przeszłości, na przykład przy problemach z zaliczaniem stażu. W tej chwili wystarczy wysłać wniosek na piśmie a one dziesięć razy się zastanowią zanim napiszą odmowę...

Pozdrawiam,
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 cze 2013, o 06:21 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
maciek.k napisał(a):
Adames, nie trzeba żadnych trybunałów. Panie z PZŻ zostały już przeszkolone w przeszłości, na przykład przy problemach z zaliczaniem stażu. W tej chwili wystarczy wysłać wniosek na piśmie a one dziesięć razy się zastanowią zanim napiszą odmowę...
Panie, Pani Halinka, Pani... panie robią jak i co im prezesi każą, do nich pretensji mieć nie powinniśmy.
Czy związki zatrudniają radców prawnych? :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 cze 2013, o 22:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, o 23:49
Posty: 40
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 40
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
Tymczasem znany chyba wszystkim Pan Rybarski, wymyślił nową usługę: http://www.mila.szczecin.pl/news/39/wymiana-patentow/

Cytuj:
Informujemy, że zgodnie z najnowszym rozporządzeniem można wymieniać patenty na nowe, rozszerzając tym samym uprawnienia.
Należy odwiedzić biuro Domu Żeglarskiego MILA (ul. Przestrzenna 11), podpisać odpowiedni formularz, zostawić stary patent i zdjęcie oraz stosowną opłatę.
W razie pytań prosimy o kontakt:
email: biuro@mila.szczecin.pl


Ciekawe też jaki to formularz... Bo przecież ten jedyny słuszny można zobaczyć dopiero po wypełnieniu na stronie i dokonaniu transakcji przez internet... Określenie "stosowna opłata" jest równie intrygujące.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 cze 2013, o 05:35 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Nic odkrywczego. Już poprzednio działacze-pomagacze z OZŻ zbierali od zainteresowanych, tych którzy mieli stare patenty wdane przez okręgi, urzędowo wymagane dokumenty i opłaty i za dodatkową opłatą "wymieniali" w PZŻ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 cze 2013, o 10:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, o 23:49
Posty: 40
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 40
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
No i pani z PZŻ zadzwoniła i powiedziała, że wniosek przyszedł, ale bez magicznego druczku z ichniej strony nic nie może zrobić. Stwierdziła też, że po dosłaniu wniosku wg jedynego słusznego wzoru, patent przygotują w ciągu miesiąca i wtedy poproszą o odesłanie oryginału wymienianego patentu... po czym dopiero wyślą nowy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 cze 2013, o 10:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Na piśmie Ci mają psi obowiązek odpowiedzieć. Z podaniem podstawy prawnej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 cze 2013, o 10:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, o 23:49
Posty: 40
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 40
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
Nawet we wniosku było napisane, że w razie odmowy, proszę podstawę na piśmie. Mają w poważaniu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 cze 2013, o 11:02 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
BIP MSPORT / Przyjmowanie i załatwianie spraw / Przyjmowanie i załatwianie spraw
Przyjmowanie i załatwianie spraw

Sposoby przyjmowania i załatwiania spraw
1) W celu uzyskania informacji o stanie sprawy indywidualnej prosimy o kontakt z poszczególnymi departamentami i biurami Urzędu

2) Skargi i wnioski wnoszone na piśmie należy przesyłać na adres:

Ministerstwo Sportu i Turystyki
ul. Senatorska 14 pok. 14
00-082 Warszawa

Skargi i wnioski wnoszone faksem należy przesyłać pod nr
(22) 2443 272

Skargi i wnioski telefonicznie należy wnosić u pracowników pod nr
(22) 2443 118


Skargi i wnioski powinny zawierać imię, nazwisko (nazwę) i adres zamieszkania (siedziby) wnoszącego skargę lub wniosek.

Zgodnie z § 8 pkt. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków skargi i wnioski niezawierające ww. danych pozostawia się bez rozpoznania.

Przyjęcia interesantów w sprawach skarg i wniosków odbywają się w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki (ul. Senatorska 14, Warszawa).

Sposoby przyjmowania i załatwiania spraw przez organy administracji publicznej regulują ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków .

Natomiast ustawa z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z późn. zm.) precyzuje konstytucyjny zapis art. 61 o prawie obywateli do informacji o działaniach władz publicznych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 cze 2013, o 13:48 

Dołączył(a): 31 mar 2013, o 19:19
Posty: 2431
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 449
Uprawnienia żeglarskie: różne
Ale ktoś mógłby pomyśleć, że to tylko wtedy, kiedy na pracowników ministerstwa chcesz się poskarżyć...
Żeby nie było zatem wątpliwości, cytat z Kodeksu postępowania administracyjnego:

Art. 230. Do rozpatrzenia skargi dotyczącej zadań i działalności organizacji społecznej właściwy jest organ bezpośrednio wyższego stopnia tej organizacji, a w stosunku do organu naczelnego organizacji – Prezes Rady Ministrów lub właściwi ministrowie sprawujący nadzór nad działalnością tej organizacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 cze 2013, o 18:29 

Dołączył(a): 19 cze 2011, o 06:55
Posty: 18
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Januszu
W zasadzie masz rację. Jednak mimo pomieszania pojęć istnieją fakty.
Nie było wprawdzie przed rokiem 1970 Wyższej uczelni zajmującej się żeglarstwem w mieście Gdańsk,ale byli już ludzie, którzy w przyszłości wykładali taki przedmiot na takiej uczelni. Historia żeglarstwa w Polsce nie zaczyna się po roku 1970.
Kiedyś żył i działał Kapitan Włodzimierz Głowacki, który tą historię opisał ( był to mój instruktor i egzaminator w kursie na stopień sternika morskiego w1967 roku. Nie wiem czy był on instruktorem żeglarstwa , ale był to dobry kapitan i instruktor. Musieli też istnieć instruktorzy o numerach patentów 1,2,3,.......Do patentu nr.738.Ludzie o nazwiskach , które Wymieniasz też mieli jakieś patenty. Interesuje mnie więc historia tego stopnia.
Nie chcę się licytować na to kto jest lepszy czy gorszy,ale z dyskusji wynika ,że jest kilku kolegów zainteresowanych tym tematem.
Rodzą się wiec różne pytania między innymi czy można unieważnić prawa nabyte.
Ostatnimi czasy pod pewnymi nazwami i pojęciami pojawiły się nowe treści i związane z nimi nowe uprawnienia często ograniczające prawa z dawnych lat.
nie jest to dla mnie osobiście problem - można zawsze uprawiać ogródek zamiast żeglarstwa.
Z poważaniem i żeglarskim pozdrowieniem
Stanisław.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 cze 2013, o 19:22 

Dołączył(a): 4 lip 2011, o 21:14
Posty: 30
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 6
Uprawnienia żeglarskie: sternik
RyśM napisał(a):
Właśnie, jak wyżej.
Uprawnienia posiadacza papierka wypisane na tymże są papierku. Póki masz stary patent do okazania - póty możesz legitymować się uprawnieniami ;)

Może i tak, ale ja mam ciągle taki stary, papierkowy patent /nie wymieniałem/ wydany wtedy, kiedy pewnie wielu z użytkowników tego forum nie było jeszcze na świecie - i w tym patencie nie ma wymienionych żadnych uprawnień :)
I teraz ktoś, kto chciałby sprawdzić moje uprawnienia musi sięgnąć do zarządzenia Przewodniczącego GKKFiT z 1969 r. :) - a jakie to były uprawnienia, to sam już nie pamiętam ;)
Mój poprzedni post był oczywiście napisany przez przekorę i był taką małą złośliwością w stosunku do Pani Ministry :)
W jednym wszelako niektórzy piszący w tym wątku się mylą - nowe stopnie zostały wprowadzone rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki, nie ustawą, a Ministra, jak każdy inny minister - jest urzędnikiem administracji państwowej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 cze 2013, o 19:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
stanisław napisał(a):
Ostatnimi czasy pod pewnymi nazwami i pojęciami pojawiły się nowe treści i związane z nimi nowe uprawnienia często ograniczające prawa z dawnych lat.

Często? Ograniczenia praw wobec stopni/patentów żeglarskich "z dawnych lat"?
Jakieś przykłady?

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

sternik PU napisał(a):
I teraz ktoś, kto chciałby sprawdzić moje uprawnienia musi sięgnąć do zarządzenia Przewodniczącego GKKFiT z 1969 r. - a jakie to były uprawnienia, to sam już nie pamiętam

Prawo, nawet to sprzed kilkudziesięciu lat, nie jest anonimowe:
http://scan.lex.pl/monitory/69/m69338.pdf

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 cze 2013, o 20:16 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8031
Podziękował : 1872
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
sternik PU napisał(a):
ale ja mam ciągle taki stary, papierkowy patent /nie wymieniałem/ wydany wtedy, kiedy pewnie wielu z użytkowników tego forum nie było jeszcze na świecie - i w tym patencie nie ma wymienionych żadnych uprawnień :)
A bo też taki (sternik nawet PU) prawie żadnych uprawnień nie dawał, to co tam pisać mieli :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 cze 2013, o 20:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4499
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 762
Otrzymał podziękowań: 1548
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
sternik PU napisał(a):
z 1969 r. - a jakie to były uprawnienia, to sam już nie pamiętam

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dawne_polskie_patenty_%C5%BCeglarskie#1970-1981

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

pierdupierdu napisał(a):
Prawo, nawet to sprzed kilkudziesięciu lat, nie jest anonimowe:
http://scan.lex.pl/monitory/69/m69338.pdf

ze zmiana wynikającą z:
http://scan.lex.pl/monitory/74/m74189.pdf

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2013, o 16:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Chciałbym ... pochwalić PZŻ.

Porównam załatwianie patentu w PZMiNW i PZŻ.

Tam 'potrzebowali' xero dowodu osobistego. Tu nie było takiej prośby ani nawet Pani nie chciała oglądać mojego dowodu.

Tam nie chcieli przyjać kopii Opinii z Rejsów, Kart Rejsów. W końcu Pani powiedziała, że warunkowo przyjmie. Ale Komisja zdecyduje, czy zadowoli się kopiami. Tu powiedziałem Pani, że w lewej ręce mam oryginały a w prawej w takiej samej kolejności kopie. Pani bez słowa zaczęła na każdej kopii stawiać pieczątki a oryginały oddała mi.

Tam chcieli zabrać mi stary patent. W końcu zgodzili się warunkowo przyjąć kopię. ale Pani zagroziła, że nie wyda mi nowego patentu i przy odbiorze będzie ciąć stary. Tu Pani zadowoliła się xero i nawet nie chciała oglądać mojego patentu.

A teraz hit! Pokazuje Pani w PZŻ dowód wpłaty.

- Nie trzeba. Skoro wydrukował Pan wniosek, tzn., że zapłacił Pan.

Po prostu Europa! Dodam, że mieli też klej, którym przykleiłem zdjęcie. Byłem pod wrażeniem!!

Przez cały czas dzwoniły telefony.

- Tak. Wszystkie informacje są na stronie PZŻ.
- Tak. Tylko trzeba wygenerować wniosek...
- Tak. Wiemy, że powinniśmy wydać patent w ciągu 30 dni ale mamy setki zgłoszeń. Może się to chwilowo przesunąć o kilka dni...

Całą operację załatwiłem w 5-6 minut. Osobiście nikt w tym czasie nie był - nie było kolejki.

Chciałbym podziękować Forumowiczom, że wywarli tak duży wpływ na MSiT oraz PZŻ. Teraz trzeba wywalczyć to w PZMiNW. A tam beton jest bez porównania większy...

Dodam, że mała była wiara wśród nas, że uda się wymóc zmiany na urzędnikach z PZŻ. A udało się. Ufajmy, że kiedyś i PZMiNW zreformuje się...

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2013, o 17:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Kuracent napisał(a):
Chciałbym ... pochwalić PZŻ.
<cut>
Po prostu Europa! Dodam, że mieli też klej, którym przykleiłem zdjęcie. Byłem pod wrażeniem!!

O tempora! O mores! O q...!!!
Ludzie się cieszą, że jakiś urzędnik wykonuje w miarę sprawnie (w miarę, bo jednak "Może się to chwilowo przesunąć o kilka dni...") swoje obowiązki...
A przecież w Europie jesteśmy już 10 rok? A tam jest to norma, a nie powód do chwalenia.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI



Za ten post autor AIKI otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2013, o 18:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, o 23:49
Posty: 40
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 40
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
G... prawda! Ode mnie pani w dalszym ciągu żąda oryginału patentu, to raz. Dwa, wniosek da się bez problemu wydrukować bez płacenia. Trzy, nadal mają głęboko obowiązujące przepisy. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2013, o 18:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11664
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1631
Otrzymał podziękowań: 3897
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jak to dobrze, że mi nie zalezy na wymianie. Znaczy pewnie to zrobię, ale zimą, w wolnej chwili (i mojej i PZŻ-tu). A do tego czasu pewnie się unormuje i będzie wszystko sprawniej ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2013, o 21:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 422
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 74
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
QbaM napisał(a):
G... prawda! Ode mnie pani w dalszym ciągu żąda oryginału patentu, to raz.

Znów rozmawiałem z resortem - pytałem o to, czy otrzymam odpowiedź na mój mail. Otrzymałem:

1. Mail przeczytano wczoraj (szedł z sekretariatu do właściwego departamentu chwilkę),
2. O to samo zapytał ponoć wczoraj związek.
3. Kolega sekretarz, ten generalny, przyszedł nawet do resortu pogadać o tych wszystkich dziwnych pretensjach o takie przecież oczywiste żądanie przesłania patentu, ksero dowodu, czy innych takich...
4. ...no i dostał odpowiedź, że nie mają prawa domagać się tegoż,
5. No to... powiedział, że chce interpretacje na piśmie i wtedy związek sie podporządkuje.

P.S. Dostaną na piśmie. Ja odpowiedź mailem (mimo dzisiejszej ustnej w trakcie miłej rozmowy) tez dostanę. :)

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...



Za ten post autor panwac otrzymał podziękowania - 12: Były user, cantos, Colonel, Jaromir, Kuracent, Maar, Moniia, QbaM, Ryś, Stara Zientara, Wojtek Bartoszyński, Wąski
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2013, o 22:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
panwac napisał(a):
QbaM napisał(a):
G... prawda! Ode mnie pani w dalszym ciągu żąda oryginału patentu, to raz.

Znów rozmawiałem z resortem - pytałem o to, czy otrzymam odpowiedź na mój mail. Otrzymałem:

1. Mail przeczytano wczoraj (szedł z sekretariatu do właściwego departamentu chwilkę),
2. O to samo zapytał ponoć wczoraj związek.
3. Kolega sekretarz, ten generalny, przyszedł nawet do resortu pogadać o tych wszystkich dziwnych pretensjach o takie przecież oczywiste żądanie przesłania patentu, ksero dowodu, czy innych takich...
4. ...no i dostał odpowiedź, że nie mają prawa domagać się tegoż,
5. No to... powiedział, że chce interpretacje na piśmie i wtedy związek sie podporządkuje.

P.S. Dostaną na piśmie. Ja odpowiedź mailem (mimo dzisiejszej ustnej w trakcie miłej rozmowy) tez dostanę. :)

ja jeszcze nic nie dostałam. Może jeszcze idzie. Ale skoro z PZŻ łażą sie pytać znaczy Jurka czytają :)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2013, o 22:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
QbaM napisał(a):
G... prawda! Ode mnie pani w dalszym ciągu żąda oryginału patentu, to raz. Dwa, wniosek da się bez problemu wydrukować bez płacenia. Trzy, nadal mają głęboko obowiązujące przepisy. :)


1. W Warszawie?
2. Dzisiaj?

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2013, o 23:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 422
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 74
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Andrzeju - może być, że nawet dzisiaj.
Tam są dwie Panie do kontaktów. Jedna, nazwijmy ją LudMiła i druga - powiedzmy, Pani Halinka.
Pierwsza mimo awarii telefonów, nawału interesantów itd. potrafi z prywatnej komóry oddzwonić do takiego naszego OZŻ i przeprosić, że jest opóźnienie w odpowiedzi na nasze wnioski lub pytania, bo nie są w stanie obsłużyć tylu spraw. Druga... bez ptasiego mleczka nie podchodź - a i to tylko jako tarcza, by mieć szanse się wycofać.

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2013, o 23:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Dziś były tam dwie Panie.

I nie miałem żadnych problemów.

Czyżby fakt, że na wydruku wystąpił fragment adresu mail'owego 'kuracent' pomógł? :lol:

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2013, o 23:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 422
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 74
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Kuracent napisał(a):
Dziś były tam dwie Panie.

I nie miałem żadnych problemów.

Czyżby fakt, że na wydruku wystąpił fragment adresu mail'owego 'kuracent' pomógł? :lol:

Ja myślę, że zdążyli przetrawić efekty wizyty w resorcie. I to, że nie tylko żeglarze, ale też kluby i OZŻ'y monitowały w resorcie o reakcję na działania nie mające umocowania w prawie, w interesie żeglarzy.

To pragmatyzm - lepiej się wycofać z niektórych decyzji i mieć nadzieję, że OZŻ'ty i kluby zechcą rejestrować egzaminy w związku, niż zbiesić "własne kadry" działaniami centrali i "wyhodować" kilkadziesiąt niezależnych podmiotów uprawnionych do egzaminowania, sprowadzając się do rangi "drukarki patentów".

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2013, o 23:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10302
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Kuracent napisał(a):
Czyżby fakt, że na wydruku wystąpił fragment adresu mail'owego 'kuracent' pomógł? :lol:

Moim zdaniem bezsprzecznie tak: w koncu jestes przeciez starym, zasluzonym i wybitnym liberatorem od zawsze, a moze i nawet od jeszcze duzo wczesniej.
Catz
PS - czy moge prosic o autograf ? To dla Wnuczki - ma juz pięc miesięcy i bardzo o nim marzy....

_________________
W hamaku na huśtawce



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowania - 4: AIKI, Colonel, Jaromir, maciek.k
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 cze 2013, o 08:51 

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 14:27
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 34
Otrzymał podziękowań: 45
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Witam
Na stronie PZŻ http://www.pya.org.pl/patenty/wymiana pojawiła się mała zmiana odnośnie ksero dowodu osobistego.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Wasilewski
http://wasyl.gda.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 cze 2013, o 09:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17312
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2179
Otrzymał podziękowań: 3593
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
QbaM napisał(a):
Dwa, wniosek da się bez problemu wydrukować bez płacenia.
A to ciekawostka :-)
Podpowiedz jak?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 cze 2013, o 11:30 

Dołączył(a): 7 lut 2013, o 18:08
Posty: 507
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: Funka 1965
Idzie nowe. Kiedys, to wiedza szla ze Wschodu, a dobro z Zachodu. Wazne, ze nasze zwiazki, staraja sie, cos tam robic.

Pzdr

Helena JKC


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3086 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL