Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 14:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 mar 2013, o 10:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Otwieramy stronę główną "wiodącej" szkółki żeglarskiej na warszawskim rynku -
http://www.anw.pl/ - i czytamy czerwony tekst...

A po przeczytaniu powyższego tekstu prosiłbym odpowiedzieć mi na pytanie - czy ktoś komu broni pływać przed ukończeniem wieku 16. lat ?
Bo czy tylko zdaje mi się czy też obecnie obowiązujące prawodawstwo w PL uprawnia osoby nie posiadające żadnych obowiązkowych uprawnień polskich do prowadzenia jednostek o długości do 7,5 m. ?
Niech mi ktoś wytłumaczy ten problem bo póki co - tak postawiony jak w przytoczonym przypadku temat - zaczynam postrzegać TYLKO w kategorii utraty dochodów z określonego segmentu rynku...
A to nie ma NIC wspólnego z "troską" o młodocianych żeglarzy i rzekomy brak możliwości uprawiania przez nich żeglarstwa.
No chyba, że ktoś w wieku przed 16. rokiem życia stal się szczęśliwym posiadaczem jednostki większej niż 7,5 m i zamierza samodzielnie prowadzić ją po morzach i oceanach świata ale osobiście nie znam zbyt wielu takich przypadków...
Pzdr
Kocur

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 14:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
bury_kocur napisał(a):
No chyba, że ktoś w wieku przed 16. rokiem życia stal się szczęśliwym posiadaczem jednostki większej niż 7,5 m i zamierza samodzielnie prowadzić ją po morzach i oceanach świata ale osobiście nie znam zbyt wielu takich przypadków...


Jessica Watson.

Ale też nie znam osobiście. :-(

BTW Jessica przeszła wiele szkoleń przed zrobieniem pętli. Część z nich w RYA. Inne w innych szkołach. Inne były nieoficjalne, prywatne, nie kończące się certyfikatami/patentami. Uczyli ją znajomi i nieznajomi. Z tego co wiem w Australii nie ma obowiązkowych szkoleń. Z tego co wiem nie ma tam PZŻ. A jednak Jessica uczestniczyła w nieobowiązkowych szkoleniach... Sama z siebie. Niesamowite! ;-)

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 14:23 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
mnie się podoba to sformułowanie

ZŁE WIEŚCI - KANCELARIA PREMIERA PRZECIWKO LIBERALIZACJA ŻEGLARSTWA

W sumie dobrze,że przybył kolejny sprzymierzeniec :lol:

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 14:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
piotr6 napisał(a):
ZŁE WIEŚCI - KANCELARIA PREMIERA PRZECIWKO LIBERALIZACJA ŻEGLARSTWA


Piotr - wszystko to co tam jest napisane to jedna wielka ściema mająca swoje podłoże finansowe.
Powtórzę za swoim wpisem na FB- młody i dociekliwy żeglarz będzie po prostu żeglował nie oglądając się na patenty, które tak naprawdę - póki ktoś nie chce samodzielnie prowadzić jednostki - to do uprawiania żeglugi nie są potrzebne w ogóle.
Pomijając fakt, iż jednostkę do 7,5 metra można prowadzić na "kwit z pralni" i bardzo dobrze.
Podobny uśmiech wywołuje napisane "zastrzeżenie" o braku możliwości prowadzenia jednostek 24 metrowych...
A ile takich jednostek mamy, że aż pewnie ludzie zabijają się o ich prowadzenie ?
Ale jedno jest pewne - szkółkom "wypada" sporo z dotychczasowego dochodu:
- po pierwsze - dochód z obligu szkolenia na wszelkie stopnie,
- po drugie wypada dochód z tych 3. lub 4. roczników przynoszących zyski z egzaminów (a przede wszystkim szkoleń) na stopień żeglarza oraz dwa roczniki na stopień sternika
- a po trzecie to wypada jeden dość podstawowy dotychczas stopień motorowodny przynoszący duże zyski szkółkom tzn Starszy Sternik Motorowodny.
I tu dochodzimy do sedna tematu, które okazuje się być tylko finansowe a nie pseudo kłopotem "bo ktoś nie może pływać".
Może - tyle, że szkółce nie przyniesie to zysku !!!
I tu jest pies pogrzebany ;-)))
Trzeba będzie być może zmienić podejście do klienta i zachęcić teraz go przyjścia i wyłożenia kasy na NIEOBOWIĄZKOWE szkolenie w tej a nie w innej szkółce ...
I przekonać klienta, że to ta właśnie szkółka jest NAJ... a nie inna ....
Myślę, że kryterium ceny nie będzie tu rozstrzygającym kryterium wyboru ośrodka lub osoby szkolącej.
Teraz szkolić będzie mógł każdy - kończy się epoka obowiązkowych i narzuconych odgórnie szkoleń w Polsce ( a co za tym idzie ZYSKÓW z tych szkoleń) a zaczyna epoka wolnego rynku szkoleń.
Rok 1989 bis.
Na naszych oczach tworzy się nowa historia nowego rynku szkoleń żeglarskich w PL.
Pzdr
Kocur

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Ostatnio edytowano 16 mar 2013, o 14:47 przez bury_kocur, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 14:42 

Dołączył(a): 27 mar 2011, o 14:52
Posty: 853
Podziękował : 21
Otrzymał podziękowań: 29
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Kuracent napisał(a):
Z tego co wiem w Australii nie ma obowiązkowych szkoleń. Z tego co wiem nie ma tam PZŻ. A jednak Jessica uczestniczyła w nieobowiązkowych szkoleniach... Sama z siebie. Niesamowite! ;-)

Trochę dziwi, ze dla szkółek to taki problem marketingowy - bo to jest jedynie problem marketingowy. Zamiast ogłaszać, że na obozie dla młodzieży można zrobić patent to powinno wystarczy, ze nauczą żeglować.
Ja też tego nie rozumiem - jak byłem kiedyś na obozie żeglarskim to na kilkadziesiąt osób na patent zdały... 3. Więc trudno mówić, że motywacją wyjazdu była "inwestycja w patent". Ale teraz rodzice chyba inaczej inwestują w dzieci.

_________________
Wodę jeziora pozorowała wielka szklana płyta. Powierzchnia szkła była twarda i lekko pomarszczona. Kiedy oddaliłem się na odległość jednego kilometra od brzegu w Pial Edin, dotarłem do krawędzi szkła. Począwszy od tego miejsca aż do brzegu pod Lesaiolą woda była prawdziwa.
Adam Snerg Wiśniewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 14:52 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Bury Kocur Pewnie ,że ściema, się śmieje


bury_kocur napisał(a):
Trzeba będzie być może zmienić podejście do klienta i zachęcić teraz go przyjścia i wyłożenia kasy na NIEOBOWIĄZKOWE szkolenie w tej a nie w innej szkółce ...


To chyba najbardziej boli , szkólki muszą szkolić ,żeby nauczyć żeglować a nie zdać egzamin. W teorii powinno być tożsame ale nie zasze tak jest.Nie mniej zawsze można się reklamować " u nas zasze zdajesz egzaminy , mrugając okiem czyli my mamy znajomości.
.Moje zdanie jest takie,że nawet w erze bezpatencia ,dobre szkoły czy dobrzy instruktorzy będą dobrze funkcjonować się na rynku i będą się mieli dobrze jak nie lepiej ,

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *


_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 15:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
piotr6 napisał(a):
Moje zdanie jest takie,że nawet w erze bezpatencia ,dobre szkoły czy dobrzy instruktorzy będą dobrze funkcjonować się na rynku i będą się mieli dobrze jak nie lepiej ,


Mam dokładnie to samo zdanie - nic tak dobrze nie działa na rynek jak odpuszczenie obowiązkowości skorzystania z danej usługi - jak zostaje dobrowolność to i jakość usługi się polepsza.
Pzdr
Kocur

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: Gienek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 15:11 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Myślę też ,że tym szkołom byłoby z drugiej strony łatwiej, gdyż większym popytem cieszyły by się kursy cząstkowe np, manewrówka ,nawigacja itp. Więcej byłoby kursów uzupełniających niż całościowych

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 18:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
piotr6 napisał(a):
mnie się podoba to sformułowanie

ZŁE WIEŚCI - KANCELARIA PREMIERA PRZECIWKO LIBERALIZACJA ŻEGLARSTWA

W sumie dobrze,że przybył kolejny sprzymierzeniec :lol:

Wiesz co? Osobiście bez najmniejszych skrupułów obejdę się bez takich sprzymierzeńców. Również Samoster i, jak sądzę SAJ poradzi sobie spokojnie bez takich aliantów...

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 19:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2012, o 21:27
Posty: 24
Lokalizacja: Wolne Miasto
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: istotniejsze kompetencje
Fatalnie także wygląda manipulowanie faktami niewygodnymi dla autora dramatycznego pytania "Czemu Kancelaria Utrudnia Młodzieży Dostęp do Żeglarstwa?"

Każdy z zainteresowanych żeglarzy może sprawdzić osobiście w necie zapisy projektu rozporządzenia MSiT i występujące w nich reformatorskie różnice wręcz ułatwienia i uproszczenia w dostępie do żeglarstwa rekreacyjnego w Polsce w stosunku do dotychczasowych regulacji w tym zakresie (obowiązujących do 16.10.2012 r.).

Podmioty szkoleniowe bazujące na obligu szkoleń żeglarskich zostaną liberalizowanymi przepisami i prawami rynku właśnie zmuszone do zmiany dotychczasowej formuły działalności.

Dociekliwi młodzi żeglarze jeśli zapoznają się dokładniej z propozycjami MSiT (miedzy innymi Kancelarii Premiera... ;) ), to stwierdzą,ze ktoś próbuje wykorzystać medialnie (bazując na niewiedzy) spontaniczność młodych ludzi... :oops:

AC wycinając niewygodne posty nie zamrozi zmieniającej się rzeczywistości...zasadniczych w żeglarstwie zmian mimo wszystko na korzyść dla wielu, wielu zwłaszcza młodych żeglarzy.

Podmioty szkoleniowe (chociaż jeszcze nie wszystkie to ogarniają), także wyjdą na swoje poprzez dobrowolną i powszechną edukacje młodych ludzi, którym nikt nie odebrał tego co sami mogliby i zdobyć ...;)

Jak takie apele AC mogą po latach (a nawet obecnie) być postrzegane przez środowisko i klientów? Może warto o tym pomyśleć zamiast szamotać się i wciągać do swoich ekonomicznych rozgrywek młode pokolenie...

Nikt poza tym, na konferencji nie umawiał się większością głosów rzekomo na rzeczone 14 lat?? (była to jedna z opcji). Jak można sprawdzić w zapisie konferencji, to właśnie m.in. W.Ch. optował za podniesieniem wieku z 12 lat na państwowe, obowiązkowe patenty żeglarskie i motorowodne.

Jak śpiewają raperzy "Sprawdź to !!!"

Strzelane przez AN czerwone rakiety sygnalizujące potrzebę pomocy w sytuacji zagrożenia życia na wodzie ,w kontekście całej tej sytuacji mocno blakną ...

Przy okazji poniżej link do artykułu utytułowanego Kolegi żeglarza.. ;)

http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=1474

_________________
"Homines dum docent discunt"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 21:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sie 2009, o 15:52
Posty: 144
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 36
Cześć,

jako właściciel jednej z wielu "szkółek żeglarskich" prosiłbym, o nie wrzucanie wszystkich do jednego wora. Nie wiem skąd taka niechęć do podmiotów gospodarczych prowadzących szkolenia żeglarskie za pieniądze. Uwierz mi, że jest wiele firm na naszym rynku, które obecną zmianę przepisów przyjmują z wielkim zadowoleniem. Osobiście uważam, że jest to duży krok w dobrą stronę. Choć bardziej byłbym zadowolony ze zlikwidowania obowiązkowych patentów w ogóle.

Każda szkoła ma swój model biznesowy i o swoje dochody martwi się sama. W kontekście nadchodzących zmian, jestem zdecydowanym optymistą, gdy patrzę na pozycję "planowane przychody ze szkoleń".

Jednak ta niechęć do szkół żeglarskich spowodowana, jak podejrzewam, utożsamianiem wszystkich tego typu firm z tymi, które były aktywne na konferencji uzgodnieniowej, jest dla mnie wkurzająca.



A swoją drogą, zmiana limitu wieku z 12 na 16 i z 16 na 18 to dla mnie krok wstecz, a nie liberalizacja. I trochę się dziwię, że liberał tego nie zauważa.


Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek Czerwiński
http://www.kubryk.pl

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek Czerwiński
www.kubryk.pl



Za ten post autor Wojtek - KUBRYK otrzymał podziękowania - 2: Kudlaty, morka
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 22:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Wojtek - KUBRYK napisał(a):
A swoją drogą, zmiana limitu wieku z 12 na 16 i z 16 na 18 to dla mnie krok wstecz, a nie liberalizacja.

Choć sam optowałem za 13 latami (ograniczona zdolność do czynności prawnych) - w zmianie z 12 na 16 nie widzę wielkiego cofania, samodzielne żeglowanie w tym przedziale wieku na jachtach powyżej 7.5m nie jest zjawiskiem powszechnym. Ale to oczywiście jest krok wstecz.
Zdecydowanie większym problemem jest chyba przesunięcie z 16 na 18 lat, zwłaszcza, że dokonano go w ostatniej chwili, bez żadnych konsultacji i w gruncie rzeczy na życzenie jednego, ustosunkowanego polityka...
Prawie jak "czasopisma" :/

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: Gienek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 22:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wojtek - KUBRYK napisał(a):
jako właściciel jednej z wielu "szkółek żeglarskich" prosiłbym, o nie wrzucanie wszystkich do jednego wora.


Masz rację Wojtku - tu Cie przepraszam za ten jeden garnek - powinienem w tytule wątku wymienić adresatów (o czym dalej).

Wojtek - KUBRYK napisał(a):
Jednak ta niechęć do szkół żeglarskich spowodowana, jak podejrzewam, utożsamianiem wszystkich tego typu firm z tymi, które były aktywne na konferencji uzgodnieniowej, jest dla mnie wkurzająca.

A swoją drogą, zmiana limitu wieku z 12 na 16 i z 16 na 18 to dla mnie krok wstecz, a nie liberalizacja. I trochę się dziwię, że liberał tego nie zauważa.


Ja nie okazuję Wojtku niechęci do wszystkich szkół żeglarskich a tylko do tych, które pod pozorem fałszywej dbałości o "bezpieczeństwo" szkolących się tak naprawdę przejawiają rzeczywistą dbałość jedynie o swoje finanse co znakomicie faktycznie było widać na owej konferencji.

W omawianym przypadku ma to rzeczywiście przełożenie z wniosków z wymienionej przez Ciebie Konferencji, z wieloletnich moich obserwacji a także można to znakomicie wyczytać z przesyłanych do ministerstw pism różnych szkółek (polecam lekturę - pisma są wywieszone tutaj:
http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/512/ ... alog/73398.

Natomiast Ciebie oraz Twoją szkółkę postrzegam osobiście bardzo pozytywnie i Twoje pozytywne przemyślenia dotyczące nadchodzącej przyszłości cieszą mnie bardzo.

A co do Twojej Wojtku uwagi na temat podniesienia granicy wieku to mimo, iż zauważam rzeczywiście pewne niewielkie uwstecznienie (na które nie mieliśmy kompletnie wpływu) to także nie zauważam jednocześnie zapisanego nigdzie zakazu uprawiania żeglarstwa przed osiągnięciem owych magicznych 16 lub 18 lat bo przecież, zgodnie z prawem, pływać można od urodzenia a jeżeli chodzi o prowadzenie jednostek to jednostki do Lc 7,5 m można, jak wiesz, prowadzić obecnie samodzielnie bez limitu wieku oraz bez posiadania jakichkolwiek stopni a 7,5 metra nie jest to mała jednostka.

Natomiast nie udało się nam faktycznie doprowadzić do limitu wieku 14 lat na żeglarza oraz 16 lat na sternika jako wieku dla możliwości zdawania egzaminów na wymienione stopnie - niestety nie na wszystko mieliśmy wpływ ale jak piszę - nie jest jednak to kataklizm a jedynie mam nadzieje stan przejściowy.

Wiesz także doskonale Wojtku, iż wiek 16 oraz 18 lat wynika z granicy odpowiedzialności w PL i uwierz mi ale nie będzie łatwo taki zapis w związku z tym zmienić.

Powalczymy o te obniżenia w przyszłości a na razie umiejmy cieszyć się z tego co osiągnęliśmy a nie płaczmy, że zarżnięto nam żeglarstwo bo prawda - jak wykazałem powyżej - to nie jest ;-))) a osiągnięte obecnie (mam nadzieję) zyski zdecydowanie przekraczają nawet te zamierzone wstępnie cele.

Bo jak ktoś chce pływać Wojtku to pływać będzie ....
Pzdr
Kocur

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: Gienek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 22:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wojtek - KUBRYK napisał(a):
Choć bardziej byłbym zadowolony ze zlikwidowania
obowiązkowych patentów w ogóle.


Też Wojtku jak wiesz bardzo byśmy tego chcieli bo nie są one jako obowiązkowe nikomu potrzebne.
Pzr
Kocur

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 22:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
bury_kocur napisał(a):
Wojtek - KUBRYK napisał(a):
Choć bardziej byłbym zadowolony ze zlikwidowania
obowiązkowych patentów w ogóle.
Też Wojtku jak wiesz bardzo byśmy tego chcieli bo nie są one jako obowiązkowe nikomu potrzebne.

Polemizowałbym... Znam co najmniej jedną instytucję, której są potrzebne - tę, która garnie kasę za ich wydawanie :mrgreen:
By nie wspomnieć tejże instytucji uczestników, którzy garną kasę za egzaminowanie (póki co jako monopoliści)...

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI



Za ten post autor AIKI otrzymał podziękowania - 2: Gienek, Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2013, o 23:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2007, o 13:28
Posty: 376
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 95
Otrzymał podziękowań: 93
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j
Wojtek - KUBRYK napisał(a):
Cześć,

jako właściciel jednej z wielu "szkółek żeglarskich" prosiłbym, o nie wrzucanie wszystkich do jednego wora.
Wojtek Czerwiński
http://www.kubryk.pl


Tu się z Wojtkiem zgadzam. Ale z drugiej strony też się ludziom nie dziwie, jak znajdują takie perełki jakie przed chwilą znalazłem ja w sieci: ...Południowa Chorwacja to raj (...)
(chodzi o rejsy)...Pomoże w tym wspaniały, luksusowy jacht — Bavaria 44. Pełna automatyka czyni obsługę przyjemnością, nawet przy gorszej pogodzie (choć takiej w Chorwacji praktycznie nie ma ;), a komfortowe wnętrze pozwala na wygodny odpoczynek w każdej sytuacji. Zapewnia on 10 miejsc do spania w 4 wygodnych kabinach. Liczne okna (po żeglarsku – iluminatory), luki i materiały wysokiej jakości składają się na przyjazne i bardzo użyteczne wnętrze... (...) no mnie ...witki opadły...

_________________
Jacek Szczepaniak
www.bryg.pl
www.skipperklub.pl



Za ten post autor bryg otrzymał podziękowanie od: Gienek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2013, o 01:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 16:35
Posty: 881
Lokalizacja: Morro Jable / Fuerteventura
Podziękował : 85
Otrzymał podziękowań: 121
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
bury_kocur napisał(a):
Wiesz także doskonale Wojtku, iż wiek 16 oraz 18 lat wynika z granicy odpowiedzialności w PL

A tak gwoli informacji - jaki przepis stanowi o granicy 16 lat? Bo wiem o 13 i 18, ale 16?

_________________
silnych wiatrów, małych fal...
Grzegorz "el Szaman" Roman
http://www.bluewateracademy.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2013, o 09:00 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Wojtek - KUBRYK napisał(a):
Cześć, jako właściciel jednej z wielu "szkółek żeglarskich" prosiłbym, o nie wrzucanie wszystkich do jednego wora. Nie wiem skąd taka niechęć do podmiotów gospodarczych prowadzących szkolenia żeglarskie za pieniądze. Uwierz mi, że jest wiele firm na naszym rynku, które obecną zmianę przepisów przyjmują z wielkim zadowoleniem. Osobiście uważam, że jest to duży krok w dobrą stronę. Choć bardziej byłbym zadowolony ze zlikwidowania obowiązkowych patentów w ogóle. l

Wojtku jesteś przykładem potwierdzającym to, że zniesienie obligu szkolenia może szkolącym i szkolonym wyjść na dobre. Teraz szkoleniowcy mogą wykazać się kreatywnością i elastycznością w szkoleniu. Będzie można szkolić w czasie np. rejsu, można przygotować program szkolenia specjalnie dla danej grupy klientów, np posiadaczy własnych łódek ale nie posiadających uprawnień itd. To duże zagrożenia dla wielkich i skostniałych mających układy z komisjami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2013, o 10:43 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jacek Woźniak napisał(a):
Teraz szkoleniowcy mogą wykazać się kreatywnością i elastycznością w szkoleniu. Będzie można szkolić w czasie np. rejsu, można przygotować program szkolenia specjalnie dla danej grupy klientów, np posiadaczy własnych łódek ale nie posiadających uprawnień itd.


Cóż stało przeciw temu dotychczas? Mógłbyś przytoczyć mi jakiś przepis zabraniający instruktorowi wykazywania się kreatywnością, jakiś akt prawny zabraniający szkolenia w czasie rejsu, ustęp w jakimś rozporządzeniu uniemożliwiający przygotowanie programu szkolenia specjalnie pod klientów.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2013, o 11:21 

Dołączył(a): 2 mar 2011, o 11:08
Posty: 1314
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 142
Otrzymał podziękowań: 90
Uprawnienia żeglarskie: k.j.bałtycki
Jacek Woźniak napisał(a):
Teraz szkoleniowcy mogą wykazać się kreatywnością i elastycznością w szkoleniu...........

Jacku. Proszę, nie daj się zwariować.

_________________
Pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2013, o 12:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 21:38
Posty: 1299
Lokalizacja: Flekkefjord/Norge
Podziękował : 119
Otrzymał podziękowań: 217
Uprawnienia żeglarskie: mam :P
Juz wczesniej wspominalem, ze szkoly obronia sie same. Ludzie wbrew pozorom pragna zglebiac swoja wiedze, przez kursy, Kocur slusznie zauwazyl, ze jakosc takowych kursow zapewne sie poprawi, bo czyms przeciez klienta przyciagnac trzeba.
Nikt nie powiedzial, ze szkoly nie beda robic w takim wypadku wlasnie czastkowych kursow, z wiekszym naciskiem, na manewrowe, ratownictwo, sztuke trymowania itd.
Sam wolny rynek wymusi to na nich.
Na temat prowadzenia jachtow 24ft, to tez jest to troszke lament, tych ktorzy na tym traca.
Kto z was w wieku 18-25lat prowadzil jacht 24ft? Kto takim jachtem kapitanil?
Mysle ze mozna by policzyc na palcach jednej reki.
Szkoda jednak, ze podnisiona zostala granica wiekowa, az tak wysoko. Zwlaszcza dla sternikow.
Niemniej jednak pozostaje sprawa czy te wszystkie kwity powinny miec znaczek PZZ?
(to juz oddzielny temat)
Mimo, ze ja sam nie podlegam obowiazku patentowemu, to i tak zbieram obecnie kase na szkolenie, ktore zakonczone jest egzaminem. Pewnie troche mi zejdzie bo uzbieranie tej kwoty jest sporym wyzwaniem. :D

_________________
Pawel Kalicinski
S/Y Sparrow, Hallberg Rassy P28
MMSI 257905990 Call sign.LE7595

https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2013, o 12:33 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Pomyliles stopy z metrami :)



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: Paco
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2013, o 12:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 21:38
Posty: 1299
Lokalizacja: Flekkefjord/Norge
Podziękował : 119
Otrzymał podziękowań: 217
Uprawnienia żeglarskie: mam :P
och faktycznie oczywiscie odnosilem sie do 24m a nie ft :D
Oczywiscie ok 78ft mialo byc :D

_________________
Pawel Kalicinski
S/Y Sparrow, Hallberg Rassy P28
MMSI 257905990 Call sign.LE7595

https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2013, o 12:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 16:35
Posty: 881
Lokalizacja: Morro Jable / Fuerteventura
Podziękował : 85
Otrzymał podziękowań: 121
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
Paco - mogę Ci tylko przyklasnąć. Wymieniłeś dokładnie to, co i ja myślę na ten temat. Argument, że przecież młodzież nie musi pływać jachtami powyżej 7,5 metra jest bez sensu i nie ma nic do rzeczy!

Wiem z doświadczenia, że młody człowiek idący na kurs czy obóz żeglarski na ogół CHCE zdobyć kwit - chociażby po to, aby móc się pochwalić kolegom, Próby argumentowania niektórych, że wystarczającą satysfakcją jest samo nauczenie się i że właśnie po to młodzież zapisuje się do szkółek są formułowane chyba wyłącznie przez tych kolegów, którzy z tą młodzieżą mają mocno ograniczony kontakt i zupełnie nie rozumieją sposobu myślenia młodego człowieka. Argument, że to szkoły są przerażone perspektywą braku dochodów uważam za po prostu śmieszny!!! Te, których to ewentualnie dotyczy, niech sobie może znajdą inne zajęcie! :mrgreen:.
Po prostu - jak już jeden z kolegów - szkolących na co dzień - już pisał: i młodzi, i rodzice chcą najczęściej, by dziecko z obozu/kursu przywiozło "kwit". I to nie jakiś "wewnętrzny", ale normalny. Więc skoro mówimy o szkoleniach DOBROWOLNYCH, to dlaczego niektórzy tak najeżdżają na żyjących ze szkoleń??? Czegoś tu nie rozumiem... Walkę o obniżenie granicy wieku dla żeglarza uważam za ze wszech miar słuszną!

Uważam, że wielką szkodą jest podniesienie granicy wieku na pierwszy stopień. A argumenty o odpowiedzialności mnie nie przekonują. To może zakazać też jazdy rowerem poniżej 26 roku życia?

NAWET jeśli taki 14-stolatek nie będzie pływał na łódkach większych niż 7,5m., to zrobienie żeglarza by mu nie zaszkodziło! Zaś powierzenie łódki 7,5m człowiekowi w wieku lat np. 10 w większości wypadków uważam za mocno ryzykowne!

Może następnym razem (bo teraz chyba środowisko poniosło raczej klęskę - no może poza jednym sukcesem: wreszcie zniesienie obowiązkowych szkoleń!) uda się to naprawić. Jestem za dobrowolnością patentową i tym samym szkoleniową, ale jeśli jakieś patenty wprowadzamy, to nie zamykajmy drzwi młodemu narybkowi.

ps.
Pewnie jak zwykle zaraz od kogoś oberwę, ale siedziałem długo cicho w tym temacie. Wkurzają mnie jednak powoli te ciągła, zaciekłe ataki na szkoły, skipperów zarabiających na rejsach itd.. Wygląda powoli na to, że jeśli ktoś żyje w taki czy inny sposób z żeglarstwa, to niektórzy (niestety krzyczący dość gromko) najchętniej wysłaliby go od razu na stos... Zawiść czy co??? Smutne...

_________________
silnych wiatrów, małych fal...
Grzegorz "el Szaman" Roman
http://www.bluewateracademy.com



Za ten post autor el Szaman otrzymał podziękowania - 2: morka, Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2013, o 12:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 21:38
Posty: 1299
Lokalizacja: Flekkefjord/Norge
Podziękował : 119
Otrzymał podziękowań: 217
Uprawnienia żeglarskie: mam :P
Denerwujaca rzecza jest rowniez to, ze ci ktorzy zyja ze szkolen, mocno sami temu zaprzeczaja.
Gdzies mi umyka logika takiego postepowania.
Jesli prowadze szkole, organizuje kursy, szkolenia, czerpie z tego dochod.....korzysc, nie ma co zaprzeczac.
Niech plywaja, niech sie ucza.
Sam bylem na obozie zeglarskim majac chyba lat 13.....szkoda, ze nei bylo mozliwosci zrobienia patentu, jedynie nauczenie sie czegos...a patent taki bylby jak trofeum, wlasnie po to by pochwalic sie koleszka w szkole podstawowej. To bylo by cos ;D
Jestem przekonany, ze przez dobrowolnosc szkolen przetrwaja tylko najsilniejsi, tylko ci ktorych oferta bedzie trafiac do klienta.
Reszta bedzie sie musiala przebranzowic.

Co do zarabiania na zeglarstwie.....Mysle ze wszelkiego rodzaju ataki na skiperow przede wszystkim to zwykla zazdrosc, ze ktos robi to co lubi, to co reszta ma tylko od przypadku ( kilka razy w roku przy dobrym ukladzie i jeszcze musi za to placic ) a w dodatku jeszcze mu za to placa.....
Ja sam chcialbym zarabiac na zycie w taki sposob. Plywajac gdzies w uesej, czy Chorwacji i miec z tego kase, piekne zalogantki i sloneczko.

_________________
Pawel Kalicinski
S/Y Sparrow, Hallberg Rassy P28
MMSI 257905990 Call sign.LE7595

https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs



Za ten post autor Paco otrzymał podziękowanie od: el Szaman
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2013, o 13:42 

Dołączył(a): 2 mar 2011, o 11:08
Posty: 1314
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 142
Otrzymał podziękowań: 90
Uprawnienia żeglarskie: k.j.bałtycki
el szaman napisał(a):
powierzenie łódki 7,5m człowiekowi w wieku lat np. 10 w większości wypadków uważam za mocno ryzykowne!

Nie demonizuj.
Nikt nigdzie nie da 10-cio latkowi takiej łódki bez zgody rodziców.

_________________
Pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2013, o 13:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 16:35
Posty: 881
Lokalizacja: Morro Jable / Fuerteventura
Podziękował : 85
Otrzymał podziękowań: 121
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
To był tylko przykład, chodzi o podejście...

_________________
silnych wiatrów, małych fal...
Grzegorz "el Szaman" Roman
http://www.bluewateracademy.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2013, o 16:16 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
ins napisał(a):
[...

Roman K napisał(a):
...

Macie racje zwiódł mnie program szkolenie PZŻ w którym ileś tam obowiązkowych godzin przypadało na szkolenie "teoretyczne" a czytając anonsy szkolicieli nie natrafiłem na informację w rodzaju: teorię omawiamy wieczorem w messie przy szklance herbatki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2013, o 16:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 21:57
Posty: 1308
Lokalizacja: Wrocław-no prawie
Podziękował : 204
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: starczają na to, czym pływam
Jacek Woźniak napisał(a):
Macie racje zwiódł mnie program szkolenie PZŻ w którym ileś tam obowiązkowych godzin przypadało na szkolenie "teoretyczne" a czytając anonsy szkolicieli nie natrafiłem na informację w rodzaju: teorię omawiamy wieczorem w messie przy szklance herbatki.


Myślisz, że o takim podejściu do teorii decydował program, albo obowiązkowość szkolenia?

_________________
Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 mar 2013, o 16:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2013, o 17:19
Posty: 160
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 89
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Warto zauważyć że dzisiejsi nastolatkowie to zupełnie inne konstrukcje psychomotoryczne niż ich rówieśnicy dekadę, dwie czy więcej wstecz. Obserwuję to po własnych dzieciach oraz ich koleżankach i kolegach. Te dzieciaki z jednej strony są bardziej rozwinięte w sensie ogólnotechnicznym, posiadają dużo szerszą wiedzę o świecie jako takim, w moim odczuciu traktują siebie i świat "bardziej serio", ale przy tym są wręcz upośledzone fizycznie. Wypad rowerowy to już dla większości z nich kłopot, a fakt dojeżdżania rowerem do szkoły wzbudza śmiech i zdziwienie. Większość z nich czas wolny spędza przed monitorami wszelakich urządzeń, zwykle w pozycjach siedzących lub innych nie do przyjęcia. Nie twierdze że dzieciaki są dziś lepsze czy gorsze od nas, ale to zupełnie inne dzieci niż my ich rodzice kiedyś tam. Oczywiście każdy przypadek trzeba by rozpatrywać indywidualnie. Ustalając limity wieku np. dotyczące pływania jachtami trzeba by też brać pod uwagę ogólne zdolności i możliwości młodych ludzi dziś. Jako nie fachowcowi trudno mi to oceniać, napisałem tylko swoje spostrzeżenie.

Ale żeby to nie był całkowity OT szkółki przełkną policzek, a te co maja przetrwać przetrwają. Od kilku lat widoczne jest parcie narodu na wodę i moim zdaniem będzie ono coraz większe, czego sam jestem przykładem :)
Ludzie chcą i będą się szkolić.

_________________
Pozdrawiam Radek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 169 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL