Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 25 kwi 2024, o 02:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: patent j.s.m.
PostNapisane: 14 cze 2007, o 08:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2006, o 20:35
Posty: 844
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 47
czy ktoś z forumowiczów orientuje się w temacie: jakie problemy należy pokonać by otrzymać patent j.s.m?
na pl rec. kiedyś czytałem, że czepiają się tego, że wymóg pływów i żeglugi na jachcie >12m musi być osobno robiony.
czy są jeszcze jakieś kruczki? jak sobie z nimi ewentualnie radzić?
mam nadzieję, że w tym sezonie uda mi się w końcu zakończyć staż i chciałbym wiedzieć czego się później spodziewać?
pozdrawiam
Kusza


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lip 2007, o 12:55 

Dołączył(a): 6 maja 2007, o 09:37
Posty: 9
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
kusza napisał(a):
czy ktoś z forumowiczów orientuje się w temacie: jakie problemy należy pokonać by otrzymać patent j.s.m?
na pl rec. kiedyś czytałem, że czepiają się tego, że wymóg pływów i żeglugi na jachcie >12m musi być osobno robiony.
czy są jeszcze jakieś kruczki? jak sobie z nimi ewentualnie radzić?
mam nadzieję, że w tym sezonie uda mi się w końcu zakończyć staż i chciałbym wiedzieć czego się później spodziewać?
pozdrawiam
Kusza


Właśnie kilka dni temu otrzymałem morsa...
Na razie muszę ochłonąć zanim opiszę... czekałem na ten patent od grudnia.
Wiele pism do PZŻ i probleów było...

_________________
Morze nie jest ani dobre ani złe, ale nigdy nie wybacza głupoty...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2007, o 18:32 

Dołączył(a): 25 cze 2007, o 20:58
Posty: 14
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
600 h po otrzymaniu patentu st.j, w tym:
-100 h po wodach plywowych z zawinieciem do 2 portow o skoku wiekszym niz 1.5m
-200 h na jachtach o dlugosci 12-18m

Ogolnie PZZ lubi przywalac sie do wszystkiego, najchetniej kazdego by oskarzyl o falszowanie opini i odbieral wszystkie uprawnienia;) szczegolnie przyczepiaja sie do dlugosci jachtu, zauwazmy ze jest to 12-18 m, a wiec rejsy na s/y Tornado badz Pogorii nie bada sie tutaj liczyc. Nie jest tez dokladnie sprecyzowane, czy ma to byc dlugosc calkowita, maksymalna czy dlugosc linii wodnej. Jedno jest pewne: PZZ zawsze wybierze dla nas najmniej korzystny wariant, byleby tylko uprawnien nie wydac:)

_________________
Navigare necesse est, vivere non necesse


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2007, o 18:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
maydoos napisał(a):
szczegolnie przyczepiaja sie do dlugosci jachtu, zauwazmy ze jest to 12-18 m, a wiec rejsy na s/y Tornado badz Pogorii nie bada sie tutaj liczyc. Nie jest tez dokladnie sprecyzowane, czy ma to byc dlugosc calkowita, maksymalna czy dlugosc linii wodnej. Jedno jest pewne: PZZ zawsze wybierze dla nas najmniej korzystny wariant, byleby tylko uprawnien nie wydac:)


Zdaje mi sie ze Tornado ma 16m

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2007, o 20:02 

Dołączył(a): 25 cze 2007, o 20:58
Posty: 14
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
zgadza sie, 16.7m, przyznaje sie do bledu, jak dzisiaj na nie patrzylem, to porownujac ze stojacym obok opalem utwierdzilem sie w przekonaniu ze ma 18 m:)

a wiec staz na s/y Tornado bedzie zaliczony do rejsu na jachcie 12-18m, jednakze na Pogorii juz nie:)

_________________
Navigare necesse est, vivere non necesse


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 wrz 2007, o 17:32 

Dołączył(a): 28 maja 2007, o 11:09
Posty: 27
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
maydoos napisał(a):
600 h po otrzymaniu patentu st.j, w tym:
-100 h po wodach plywowych z zawinieciem do 2 portow o skoku wiekszym niz 1.5m
-200 h na jachtach o dlugosci 12-18m

Ogolnie PZZ lubi przywalac sie do wszystkiego, najchetniej kazdego by oskarzyl o falszowanie opini i odbieral wszystkie uprawnienia;) szczegolnie przyczepiaja sie do dlugosci jachtu, zauwazmy ze jest to 12-18 m, a wiec rejsy na s/y Tornado badz Pogorii nie bada sie tutaj liczyc. Nie jest tez dokladnie sprecyzowane, czy ma to byc dlugosc calkowita, maksymalna czy dlugosc linii wodnej. Jedno jest pewne: PZZ zawsze wybierze dla nas najmniej korzystny wariant, byleby tylko uprawnien nie wydac:)

chyba banalne pytania do Was :roll: :roll: bo nigdy nie wciągałem się w tematykę aż tak bardzo
czy to powyższe dotyczy tylko i wyłącznie stażu na jachtach zarejestrowanych pod polską banderą ?
kto wydaje książeczke żeglarską w której dokumentujemy staż ?

[Haziaj Żeglarz] edit// pozwoliłem sobie poprawić mały błąd ;)


Ostatnio edytowano 4 wrz 2007, o 15:41 przez RobertP, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 wrz 2007, o 13:12 

Dołączył(a): 27 cze 2007, o 12:05
Posty: 13
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
o ile mi wiadomo to nie wazne jest pod jaka bandera plywa jacht. Natomiast co do drugiej sprawy to ksiazeczke zeglarska wyrobisz sobie w kazdym OZZ. Jest jedno ale- tam masz udokumentowany staz wlasciwie 'dla siebie', w OZZ czy PZZ jesli masz sie wylegitymowac stazem to wpis w ksiazeczce nie wystarcza, potrzebna jest opinia z rejsu. Jedynie na jej podstawie zaliczany jest staz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 wrz 2007, o 13:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
wpis w książeczce zeglarskiej nie dokmentuje niczego. Konieczna jes opinia na ososbnym druky/kartce. zarazem nie musi to byc druk PZZ moze to byc dowolnakartka zawierajaca dane wymagane w ustawie.

[Haziaj Żeglarz] edit// poprawiłem małe przejęzycznie ;)

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Ostatnio edytowano 5 wrz 2007, o 14:21 przez skipbulba, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 wrz 2007, o 16:55 

Dołączył(a): 7 wrz 2007, o 12:50
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
maydoos, WITAM !!!
Mam pytanie-czy gdzieś jest określone na jakim jachcie (mam na myśli długość ) można zrobić pływy (mam okazję popłynąć na carterze 30 ).
-jakie uprawnienia musi mieć kapitan wystawiający zaświadczenie z odbytego rejsu na pływy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 wrz 2007, o 22:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2006, o 20:35
Posty: 844
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 47
no to wygląda na to, że ilość godzin wypływałem z nawiązką, jak ochłonę to zbieram to do kupy i wysyłam.
co ma być to będzie...
niech się dzieje wola nieba... :smile:
zobaczymy
pozdrawiam
Kusza


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2007, o 12:23 

Dołączył(a): 6 maja 2007, o 09:37
Posty: 9
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Pływy możesz zrobić na czymkolwiek. Możesz np sam poprowadzic jacht ale oczywiścię wg uprawnień st.j.

[ Dodano: Czw 27 Gru, 2007 13:10 ]
kusza napisał(a):
no to wygląda na to, że ilość godzin wypływałem z nawiązką, jak ochłonę to zbieram to do kupy i wysyłam.
co ma być to będzie...
niech się dzieje wola nieba... :smile:
zobaczymy
pozdrawiam
Kusza


Więc opowiem Wam swoją historię:
Wysłałem papiery do Wa-wy i odczekałem ze 4 miesiące i patentu nie było. Powiedziano mi, że brakuje mi godzin. W moim przekonaniu było, że o 30 procent i tak za dużo im opini wysłałem.

Okazało się, że trzeba bardzo dokładnie przeczytać wymagania.
W moim przypadku odbyłem rejs na pływach 230godz. jachtem 12-18m. Problem był w tym, że na 1 rejsie w tym przypadku 2 warunków nie da się spełnić. Podzielili mi ten rejs i wyszło 100godz pływów oraz 130godz 12-18m. Więc zabrakło jeszcze 70 na jachtach 12-18m. To akurat nie był duży problem bo miałem taką opinię dodatkową, której wcześniej nie wysłałem. Po uzupłenieniu tego wszystkiego patent po pół rocznej przepychance otrzymałem.

Jeżeli chodzi o kontakt z PZZ to jest tragiczny. Całymi tygodniami nie mogłem się skontaktować. Na maile brak odpowiedzi, telefon albo zajęty albo nikt nie odbiera! Ale mi się udało.

Tak abstrachując dowiedziałem sie iż pare osob chciało podłożyć lewe opinie i mieli przez to problemy. Nie polecam lewizny wysyłać!! Można sobie w papiery nieładnie <wc>.

_________________
Morze nie jest ani dobre ani złe, ale nigdy nie wybacza głupoty...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 paź 2008, o 21:29 

Dołączył(a): 9 mar 2008, o 12:34
Posty: 1
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Jak tak sobie czytam to utwierdzam sie w przekonaniu, ze ludzie lubia pokombinowac a potem reszta za to placi. DObrz, ze PZŻ sprawdza opinie( inna strona ze jak to oni robi to czesto do przesady)
Co do godzin to moj znajomy dostal od razu Kapitana bo mial naplywane tyle godzin wiec jak ktos ma wiecej to niech wysyla bo po co dwa razy placic za patent. A godziny do kapitana liczy sie lacznie od sternika jachtowego.
Trzymam kciuki za powodzenie, a sama kompletuje godziny :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2008, o 16:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Pokombinować? To PZŻ własnie kombinuje i np. prawem kaduka każe przedstawiac osopbne opinie np. z pływów. To, że ludzie startają sie uprościc sobie sprawę szukając dziur w złym prawie, to prawo obywatela.

Wystarczy zlikwidować obowiązkowe patenty i takie sprawy znikną.

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lis 2008, o 15:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2007, o 09:37
Posty: 240
Lokalizacja: Warszawa/Toruń
Podziękował : 197
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
Witajcie,

oczy mi na wierzch wychodzą jak to czytam... Ja takich problemow nie mialem i - co wiecej - biorac pod uwage tylko moje osobiste doswiadczenie na PZŻ narzekać nie mogę. W 2007 roku wyslalem papiery na morsa (podobnie jak kolega paw19, plywy i jacht 12-18 m mialem robione "na raz"). Po okolo miesiacu zadzownilem do PZŻ i zapytałem sie co slychac :razz: Baaaardzo mila pani powiedziala mi, ze jest problem, bo jakiegos rejsu nie moga mi uznac, bo na opinii nie bylo zapisanej dlugosci kadluba. Mnie serce w gardle stanelo, ale od razu wszedlem w Internet, znalazlem wymiary jachtu, podalem je telefonicznie i opinia od razu zostala mi uznana. Za 4 dni listem poleconym przyszedl patent.

Sytuacja troche stresowa, ale naprawde, z czystym sumieniem, nie moge zlego slowa powiedziec na Chocimska...

_________________
Rafał Natzke-Kruszyński

http://www.nazagle.pl/s2


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2008, o 22:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
hehehe.... to zainteresuj sie:)

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 286 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL