Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 17:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 883 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 30  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 sty 2015, o 19:45 

Dołączył(a): 14 lut 2011, o 14:17
Posty: 371
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: Starszy oficer
A wracając do tematu jakieś nowości w świecie legislacji się pojawiły ? Bo temat nowelizacji ustawy o bezp. na morzu nawet coś slychać na stronach BIP-u

_________________
Adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sty 2015, o 22:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
myszek napisał(a):
Pozostaje pytanie, skoro wszyscy są za i wszyscy są zadowoleni,


Napisałem "prawie". Ja na przykład do tych zadowolonych się nie zaliczam, co chyba i dawno i niedawno dało się zauważyć.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 sty 2015, o 05:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
waliant napisał(a):
do tych zadowolonych się nie zaliczam,
Znaczy intensywnie lobbujesz u swojego posła... i czasami jeszcze w sejmie
:rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664



Za ten post autor Stara Zientara otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 sty 2015, o 17:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Stara Zientara napisał(a):
Znaczy intensywnie lobbujesz u swojego posła... i czasami jeszcze w sejmie


Napisałem odpowiedź i skasowałem. Może po prostu zostań tam gdzie jesteś...

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sty 2015, o 11:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1091
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 615
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
Colonel napisał(a):
(A do kłamstw kłamcy się nie odnoszę, nie warto.)


Warto odnosić się do kłamstw kłamców, bo bez ich oddzielenia od rzeczywistości cała dyskusja dotyczyć będzie jakiejś fikcji, a nie realnego świata.

Wiem, Colonelu, że Twoje zdanie jest tutaj mniej sztywne. Od tego wszak zaczęła się i na tym skończyła nasza wymiana maili, dobrych kilka lat temu. Pytałem, jak odnajdujesz się pośród tego całego fałszu, jaki fundują nam "przyjemniaczkowi" działacze... Na pytanie co prawda nie odpowiedziałeś, ale faktu też nie negowałeś, tylko za każdym razem zmieniałeś temat, starając się sprowadzić rozmowę na tory merytoryczne. Owszem, parę ciekawych myśli wymieniliśmy wtedy o żeglarstwie, o przepisach, o patentach, o kontrowersji wokół "komercyjnego" podziału... nie odnosząc się, nad czym ubolewam, do kłamstw i kłamców.

Gdybyś wyraził zgodę (bo nie zwykłem publikować prywatnej korespondencji bez zgody nadawcy), wygrzebałbym tamte maile ze starej skrzynki. To byłoby może dla wszystkich ciekawe i pouczające, jak umiał zachować się Colonel przed laty, w porównaniu z dniem dzisiejszym.
Jako materiał do refleksji, co może zrobić się z człowieka...

pozdrowienia

krzys


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sty 2015, o 12:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
-cut- napisałem, ale potem stwierdziłem, że nie ma sensu dyskutowac z tym panem.

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...



Za ten post autor skipbulba otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sty 2015, o 20:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
myszek napisał(a):

Gdybyś wyraził zgodę (bo nie zwykłem publikować prywatnej korespondencji bez zgody nadawcy), wygrzebałbym tamte maile ze starej skrzynki. To byłoby może dla wszystkich ciekawe i pouczające, jak umiał zachować się Colonel przed laty, w porównaniu z dniem dzisiejszym.
Jako materiał do refleksji, co może zrobić się z człowieka...


No cóż, widzę, że mimo mojej względnej cierpliwości chcesz brnąć. Powiem Ci, że ja bez wielkiej kwerendy (poważnie traktuję moją pracę przy liberalizacji) dysponuję kompletem naszej korespondencji i nie chciałby, by ujrzała ona światło dzienne. Szczególnie w miejscach, gdzie po nazwisku i z inwektywami piszesz o osobach trzecich.
Więc jeśli chcesz coś publikować, proszę bardzo, zastanów się czy naprawdę chcesz.
A żebyś miał motyw do refleksji zgłaszam Twój post do administracji z prośbą, by ograniczono się do ostrzeżenia,anie bana, na który zasługujesz.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2015, o 13:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1091
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 615
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
Colonel napisał(a):
Powiem Ci, że ja bez wielkiej kwerendy (poważnie traktuję moją pracę przy liberalizacji) dysponuję kompletem naszej korespondencji i nie chciałby, by ujrzała ona światło dzienne. Szczególnie w miejscach, gdzie po nazwisku i z inwektywami piszesz o osobach trzecich.
Więc jeśli chcesz coś publikować, proszę bardzo, zastanów się czy naprawdę chcesz.


Jest rzeczą oczywistą, że niektóre nazwiska bym wyciął - aczkolwiek jakoś wówczas do moich "inwektyw" odnosiłeś się z pełnym zrozumieniem i raczej życzliwie. A było to zaledwie 5 lat temu...

Owszem, naprawdę chcę coś publikować. Choćby po to, żeby pokazać, ile wiedziałeś wcześniej o kontrowersjach wokół "żeglarstwa komercyjnego" - czego się później wyparłeś. Jakie miałeś poglądy na system patentów - czego także później się wyparłeś.

Ale przede wszystkim, z jakim zrozumieniem potrafiłeś wtedy - nie tak przecież dawno - prowadzić dialog, nie obrzucając ludzi wyzwiskami i nie wymyślając bez uzasadnienia od kłamców. Dlatego jawnie i wprost proszę o Twoją zgodę.

Rozumiem że człowiek nie krowa, poglądy może zmieniać - ale zwykle potrzebuje do tego dobrego powodu. Mam prośbę - nie bądź egoistą, nie ukrywaj swojego powodu. Co było tak ważnego, że skłoniło Cię nie tylko do zmiany poglądów, ale do plunięcia na Twoją legendarną (niestety już tylko legendarną) prawość i do kompletnej zmiany sposobu zachowania? To przecież musiało być coś naprawdę bardzo, krytycznie ważnego, nie wyobrażam sobie, żeby taką zmianę wywołała jakaś drobnostka...

pozdrowienia

krzys


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2015, o 17:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Otóż nie. Publikacja nastąpi w całości. Choćby dlatego,aby nie było dyskusji o doborze cytatów. I abyś nie mógł twierdzić, że "ze zrozumieniem odnosiłem się" do Twoich inwektyw. Podjąłem życzliwie dialog o meritum, dając Ci szansę wyjaśnienia Twojego widzenia świata. Nie przekonałeś mnie. Zdaje się, że także ja Ciebie. Trudno.
Jeśli chcesz to kontynuować, to proszę bardzo: publikacja może nastąpić w ciągu minut - w godzinach popołudniowych.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2015, o 18:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Andrzej publikuj! :) Myszkowi nie zaszkodzi pare spraw w sądzie :D

A poważnie to chce Ci się z tym czymś dyskutować?

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2015, o 18:28 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
a nie lepiej opublikować za 50 lat, jest jakiś sens publikacji 2 panów na forum> nie lepiej niejasności omówić przy piwku?

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2015, o 18:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Piotrze nie musisz się wcinać. A na piwo nie z każdym chodzę. Po scysji z jednym z forowiczów zgodnie usunęliśmy posty (jego obraźliwy i mój protestacyjny), przyjąłem jego przeprosiny i umówiliśmy się na piwo.
ten wątek może mieć jeszcze dwa lub jedne post:
Dwa - decyzja Myszka o publikacji i publikacja.
Jeden - post Myszka na przykład trzyliterowy: EOT.

Skopciu napisałem Ci na PW. A tu, proszę, nie podlewaj.... oliwy..

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2015, o 23:19 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Colonel napisał(a):
iotrze nie musisz się wcinać.


to prawda, nie muszę, zatem kupię sobie czipsy i kole.

Proponuję tylko do politycznych dać

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sty 2015, o 08:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Smacznego!

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sty 2015, o 08:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1091
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 615
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
Colonel napisał(a):
Otóż nie. Publikacja nastąpi w całości.


Doskonale wiesz, że jest tam fragment, który mógłby wyrządzić komuś krzywdę. Dokładniej: wskazanie, jak rejestrując "jacht komercyjny" można zrobić przekręt podatkowy (jeszcze dokładniej: wliczyć sobie amortyzację i koszty utrzymania prywatnego jachtu w koszty działalności gospodarczej o szerszym profilu). I wskazanie po imieniu osoby, która kiedyś prawdopodobnie (nie mam co do tego 100% pewności) tak postąpiła.

Drugi fragment, który mógłby wyrządzić krzywdę, to wskazanie źródła, z którego wiem o kulisach stanowienia przepisów przez państwowe urzędy. Tego źródła publicznie wskazać mi po prostu nie wolno.

Doskonale o tym wiesz, Colonelu, Twój warunek odczytuję więc jako ordynarny szantaż. Aż chce się powiedzieć "sprawdzam": opublikować z pominięciem dwu fragmentów i zaczekać, co zrobisz.
Dokleisz brakujące fragmenty?
Będziesz do tego zdolny?

Własną skórą mógłbym zaryzykować, cudzą nie.
Więc niech Ci będzie - EOT. Wygrałeś. Dobrze zastanów się, czy warto było wygrać w ten sposób.

pozdrowienia

krzys


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sty 2015, o 17:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Postawiłeś ludziom w prywatnej korespondencji zarzuty. Do tego moim zdaniem zarzuty nieprawdziwe.
Teraz odwracasz kota ogonem.
Ale proszę bardzo: EOT

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 sty 2015, o 15:59 

Dołączył(a): 14 lut 2011, o 14:17
Posty: 371
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: Starszy oficer
Proces nowelizacji ustawy o bezpieczestwie na morzu nabiera tempa zgodnie z informacjami z Bip-U może jako knnsekwencja ruszy się coś z rozporządzeniem ?

Jeżeli ktoś posiad ajakieś wieści "co w trawie piszczy" to proszę o podzielenie się na nimi.

Pozdrowiam z Barbados

Adam

_________________
Adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 19:27 

Dołączył(a): 31 mar 2013, o 19:19
Posty: 2425
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 442
Uprawnienia żeglarskie: różne
A tymczasem urzędnicy i posłowie próbują przycisnąć "jachty" wędkarskie od innej strony http://www.portalmorski.pl/rybolowstwo/39656-armatorzy-kutrow-wedkarskich-szykuja-protesty .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 mar 2015, o 17:57 

Dołączył(a): 14 lut 2011, o 14:17
Posty: 371
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: Starszy oficer
Tak z nowości
http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/520/projekt/261150

_________________
Adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 mar 2015, o 21:52 

Dołączył(a): 31 mar 2013, o 19:19
Posty: 2425
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 442
Uprawnienia żeglarskie: różne
To nie są "nowości" tylko starości z początku grudnia. Czemu ministerstwo zwlekało dwa miesiące z opublikowaniem tych opinii?

Niektóre są bardzo ciekawe. Jedną z głównych uwag PZŻ można streścićby słowami
Wiemy, że wydawane przez nas bez egzaminu patenty "za staż" w żaden sposób nie wskazują rzeczywistych kwalifikacji ich posiadaczy. No to dalej, śmiało - panowie przestańcie blokować inicjatywy, aby dotychczasowe patenty "turystyczne" stały się dobrowolne (nieobowiązkowe). A dla osób zarobkowo pływających jachtami pomóżcie stworzyć nowe, "komercyjne" kwity na takim poziomie, aby były uznawane w innych państwach.

Niemniej ciekawe są uwagi innych ministerstw - praktycznie blokujące tę wersję projektu. I KPRM i Min.Fin. żądają dokładnego wyliczenia ilu osób dotyczyć będą przepisy tego rozporządzenia, i jakie kwoty pieniędzy wchodzą w grę. :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2015, o 21:04 

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 11:28
Posty: 26
Lokalizacja: 53°24'N
Podziękował : 85
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: kpt mw/kpt pzż/MoY 200 Ltd IYT
Opinie ministerstw są zacne, ale najbardziej w jednym miejscu (wśród skądinąd bardzo sensownych uwag) jak nie przymierzając - dzik w sosnę - zaryło Rządowe Centrum Legislacji, podważając istnienie i prawomocność morskich świadectw "przeszkolenia w zakresie sprawowania opieki medycznej nad chorym". Żeby teraz Urzędom Morskim nie zabronili wydawać tego kwitu, albo nie wysłali wszystkich kpt. ż. w. do szkoły dla pielęgniarek :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2015, o 22:24 

Dołączył(a): 31 mar 2013, o 19:19
Posty: 2425
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 442
Uprawnienia żeglarskie: różne
RCL to i tak nic przy uwagach Pomorskiego ZŻ http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//520/261150/261152/261155/dokument152115.pdf w załączniku nr 2, na str.4 kilka razy pomylili... konwencję STCW z konwencją SOLAS :lol: i to kto pomylił :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2015, o 22:32 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
mnie dziwi egzamin ustny, wszyscy od tego odchodzą

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2015, o 17:32 

Dołączył(a): 14 lut 2011, o 14:17
Posty: 371
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: Starszy oficer
O taki news dostałem niedawno podczas korespondencji z ministerstwem:

"W stosunku do projektu rozporządzenia MIR w sprawie kwalifikacji i przeszkolenia członków załóg jachtów komercyjnych oraz warunków ich uzyskiwania, projekt po konsultacjach międzyresortowych i konsultacjach publicznych zostanie zaopiniowany w trybie roboczym przez MCA (Maritime Coastguard Agency). Następnie projekt będzie dostępny na stronie RCL w zakładce Rządowy Proces Legislacyjny."

Cokolwiek by to miało oznaczać ...

_________________
Adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2015, o 21:50 

Dołączył(a): 31 mar 2013, o 19:19
Posty: 2425
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 442
Uprawnienia żeglarskie: różne
To ciekawostka! A podstawę prawną opiniowania projektu polskiego rozporządzenia przez brytyjską agencję rządową znaleźli???

Anglicy będą opiniować polską wersję czy mniej lub bardziej nieudolne tłumaczenie? :rotfl:

I co dalej ze zgłoszonymi przez nas uwagami :evil: ?


Przy okazji mogliby zapytać Brytyjczyków, co sądzą o polskich przepisach, które do prowadzenia rekreacyjnego jachtu morskiego o LOA > 7,5m wymagają uzyskania... śródlądowych patentów "turystycznych" :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 mar 2015, o 09:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
_jp_ napisał(a):
A podstawę prawną opiniowania projektu polskiego rozporządzenia przez brytyjską agencję rządową znaleźli???
A Ty znalazłeś podstawę prawną zakazującą takiego działania.

IMHO sprawa jest związana z uznawalnością naszych kwitów przez inne kraje.
Jak można sprawić, żeby w oczach innostrańców polski dokument posiadał odpowiedni prestiż? Można przez wiele lat tworzyć tradycję morską i pokazywać światu, że osoby zweryfikowane przez system są bardzo dobrymi zawodowymi żeglarzami, ale można też poprosić administrację kraju posiadającego takową tradycję i żeglarzy-profesjonalistów zweryfikowanych przez ich system o... uznanie systemu polskiego. Jakby szybciej tak jest.

Było kiedyś na forumie o tym, po co - mają być - polskie kwity skoro są angielskie, a do tego polskich nikt nie będzie chciał uznawać.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowania - 2: Moniia, SIRK
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 mar 2015, o 21:47 

Dołączył(a): 31 mar 2013, o 19:19
Posty: 2425
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 442
Uprawnienia żeglarskie: różne
Maar napisał(a):
_jp_ napisał(a):
A podstawę prawną opiniowania projektu polskiego rozporządzenia przez brytyjską agencję rządową znaleźli???
A Ty znalazłeś podstawę prawną zakazującą takiego działania.

Proponuję jednakże, abyś wpierw przestudiował sobie przepisy regulujące rządowy proces legislacyjny http://www.rcl.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=185&Itemid=70. A potem odpowiedział jeszcze na pytanie: jeżeli "opinie" Anglików byłyby sprzeczne z opiniami którejś z polskich instytucji występującej w rządowym procesie legislacyjnym, to które z tych uwag należałoby uwzględnić? A może zwołać komisję prawniczą i zaprosić MCA?

Cytuj:
IMHO sprawa jest związana z uznawalnością naszych kwitów przez inne kraje.
Jak można sprawić, żeby w oczach innostrańców polski dokument posiadał odpowiedni prestiż? Można przez wiele lat tworzyć tradycję morską i pokazywać światu, że osoby zweryfikowane przez system są bardzo dobrymi zawodowymi żeglarzami, ale można też poprosić administrację kraju posiadającego takową tradycję i żeglarzy-profesjonalistów zweryfikowanych przez ich system o... uznanie systemu polskiego. Jakby szybciej tak jest.
UK to jeden inny kraj, a nie inne kraje. Co z pozostałymi?

Nie dość, że brytyjski system prawny sam z siebie znacznie się różni od naszego, to jeszcze podstawowe reguły dot. uprawiania żeglarstwa tak komercyjnego jak i rekreacyjnego są tam zupełnie inne. Chciałbym skopiowania tego modelu brytyjskiego:
- bezpatencie (dobrowolne patenty) na jachty rekreacyjne do 24 m LOA,
- likwidujemy patenty "za staż",
- wprowadzamy egzaminy w postaci "rejsu z egzaminatorem" według wymagań i metodyki RYA,
- do tego "commercial endorsement" do 200 GT itd.
ale to wymagałoby zmiany kilku ustaw, a nie jednego rozporządzenia ministra.

Coraz bardziej upewniam się w przekonaniu, że nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go, ale by gonić go...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 mar 2015, o 23:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
_jp_ napisał(a):
Chciałbym skopiowania tego modelu brytyjskiego:
- bezpatencie (dobrowolne patenty) na jachty rekreacyjne do 24 m LOA,
- likwidujemy patenty "za staż",
- wprowadzamy egzaminy w postaci "rejsu z egzaminatorem" według wymagań i metodyki RYA,
- do tego "commercial endorsement" do 200 GT itd.


!!!
Kocur

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 mar 2015, o 22:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
_jp_ napisał(a):
To ciekawostka! A podstawę prawną opiniowania projektu polskiego rozporządzenia przez brytyjską agencję rządową znaleźli???

Anglicy będą opiniować polską wersję czy mniej lub bardziej nieudolne tłumaczenie?

I co dalej ze zgłoszonymi przez nas uwagami

A może wystarczy czytać ze zrozumieniem ustawy i akty prawne lub w ostateczności jak przystało na „uświadomionego patriotę” przyjąć z „obywatelska odpowiedzialnością” działania administracyjne własnego kraju.
Oczywiście możemy także śledzić proces legislacyjny a nawet zgodnie z prawem brać w nim czynny udział. W tym wypadku jednakże należy wykazać się podstawową znajomością poruszanej materii i w miarę możliwości nie mylić liberalizmu z libertynizmem.

Tak dla przypomnienia, Polska jako drugi(?) kraj na świecie zamierza wprowadzić system szkolenia i certyfikacji żeglarzy zawodowych zgodny z konwencją STCW. Osobiście miałem kilka uwag ale generalnie jestem za i nie widzę nic zdrożnego w wymianie informacji pomiędzy administracją krajów, stron konwencji. Tym bardziej, że udostępnianie takowej jest prawnym obowiązkiem.
_jp_ napisał(a):
Przy okazji mogliby zapytać Brytyjczyków, co sądzą o polskich przepisach, które do prowadzenia rekreacyjnego jachtu morskiego o LOA > 7,5m wymagają uzyskania... śródlądowych patentów "turystycznych"

Nadal mieszamy „systemy walutowe” ale jeżeli już o to chodzi to MCA czy każda inna administracja dowolnego i odpowiedzialnego kraju przedstawia zazwyczaj swoje stanowisko takimi słowami;
Cytuj:
Many European countries require the skipper of a pleasure craft to be able to provide evidence of his or her competence. In practice documentary evidence may seldom be inspected, but it is generally useful and in some countries essential to carry an ICC.

_jp_ napisał(a):
Nie dość, że brytyjski system prawny sam z siebie znacznie się różni od naszego, to jeszcze podstawowe reguły dot. uprawiania żeglarstwa tak komercyjnego jak i rekreacyjnego są tam zupełnie inne. Chciałbym skopiowania tego modelu brytyjskiego:
- bezpatencie (dobrowolne patenty) na jachty rekreacyjne do 24 m LOA,
- likwidujemy patenty "za staż",
- wprowadzamy egzaminy w postaci "rejsu z egzaminatorem" według wymagań i metodyki RYA,
- do tego "commercial endorsement" do 200 GT itd.
ale to wymagałoby zmiany kilku ustaw, a nie jednego rozporządzenia ministra.


Ty chyba jednak nie wiesz o czym piszesz w każdym razie aby u nas było trochę inaczej to nie trzeba zmieniać „kilku ustaw” tylko trzeba najpierw zmienić świadomość wielu żeglarzy oraz tzw. czynników społecznych, później będzie łatwo, wystarczy jedna nowelizacja.
Maar napisał(a):
Było kiedyś na forumie o tym, po co - mają być - polskie kwity skoro są angielskie, a do tego polskich nikt nie będzie chciał uznawać.

Już się pogubiłem i nie wiem o którą dyskusje chodzi, tyle ich było. W każdym razie podziękowałem i przypominam, magiczny dopisek STCW sprawę załatwi.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 mar 2015, o 08:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
SIRK napisał(a):
(...)
Nadal mieszamy „systemy walutowe” ale jeżeli już o to chodzi to MCA czy każda inna administracja dowolnego i odpowiedzialnego kraju przedstawia zazwyczaj swoje stanowisko takimi słowami;(...).

Cytuj:
Many European countries require the skipper of a pleasure craft to be able to provide evidence of his or her competence. In practice documentary evidence may seldom be inspected, but it is generally useful and in some countries essential to carry an ICC.


A wytłumaczysz może, co informacja RYA na temat żeglowania poza granicami kraju ma do ich stanowiska na temat żeglowania w kraju?(UK, przypominam...)

Tak, cytujesz RYA nie MCA - to dwie różne rzeczy. Zadanie domowe - znajdź i wyjaśnij własnymi słowami różnicę...

Ps. Źródło cytatu jest tu: http://www.rya.org.uk/SiteCollectionDocuments/cruising/Web%20Documents/Boating%20Abroad/Using-your-ICC.pdf dokument RYA o ICC ;)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 883 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL