Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 26 kwi 2024, o 15:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 883 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 30  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 gru 2014, o 13:43 

Dołączył(a): 31 mar 2013, o 19:19
Posty: 2431
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 449
Uprawnienia żeglarskie: różne
kmr napisał(a):
Cytuj:
Za każdym razem będzie więc wzywał holowniki portowe, bo w symulatorze dużego statku pewnie nie ma opcji "manewry portowe - samodzielnie" :D
Pudło. Fajnie wjeżdża się i parkuje wielkim pasażerem przy Molu Południowym w Gdyni :D
Tym, co zwalił największą suwnicę z nabrzeża? ;)

Dobra, dość wygłupów. Temat jak widać nawet wśród nas (żeglarzy-praktyków) wzbudza kontrowersje. A gdy za pisanie przepisów biorą się prawnicy, to już zupełne jaja czasami wychodzą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 gru 2014, o 14:39 

Dołączył(a): 20 lis 2013, o 16:23
Posty: 61
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 11
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cytuj:
Na symulatorach, będących w dyspozycji naszych uczelni (łącznie ze Szkołą Morską Freda) najmniejszy statek ma 100 m długości. I musi nim manewrować facet, który chce dostać uprawnienia do manewrowania jachtem poniżej 200 ton, czyli trzydzieści parę metrów


A może właśnie, jakiś szwagier jakiegoś wuja, planuje sprowadzić z zagramanicy symulator Zawiszy czarnego lub Pogorii i bardzo się o klientele martwi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 gru 2014, o 15:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
_jp_ napisał(a):
kmr napisał(a):
Zbieraj napisał(a):
Na symulatorach, będących w dyspozycji naszych uczelni (łącznie ze Szkołą Morską Freda) najmniejszy statek ma 100 m długości.

Nieprawda - jedna z Akademii (ze względu na ochronę tajemnicy wojskowej nie podam, która :mrgreen:) posiada w symulatorze model okrętu projektu 206MF "O... M...", o długości 58 m ;)
Oj tam, Wiki jest jawna :-P http://pl.wikipedia.org/wiki/Niszczyciele_min_projektu_206FM

Ba - "na przerwie" wpłynąłem nim i zaparkowałem wirtualnie pod Orlenem w Basenie Żeglarskim w Gdyni - nie wzbudzając przy tym żadnego alarmu typu kontakt z nabrzeżem czy dnem. Ciut się technicy z obsługi przed resetem zdziwili! :rotfl:
Obrazek

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: kmr
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 gru 2014, o 23:31 

Dołączył(a): 31 mar 2013, o 19:19
Posty: 2431
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 449
Uprawnienia żeglarskie: różne
Borys_q napisał(a):
A może właśnie, jakiś szwagier jakiegoś wuja, planuje sprowadzić z zagramanicy symulator Zawiszy czarnego lub Pogorii i bardzo się o klientele martwi.
Do manewrówki Zawiasem to chyba symulator jakiegoś małego U-boota? :lol: więc kierunek tej "zagramanicy" jakby znany. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 gru 2014, o 13:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 420
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Z cyklu "aktualności", dwa dni temu zrobił się ruch w RCL - na razie tylko w zakładce ustawy o zmianie ustawy o BM wstawiono pisma z uwagami oraz pierwsze odniesienia się wnioskodawcy do uwag.

Jeśli tempo analizy dokumentów przesłanych do projektu rozporządzenia będzie podobne, to na jakiś ruch możemy liczyć około lutego.

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 gru 2014, o 14:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
panwac napisał(a):
Z cyklu "aktualności", dwa dni temu zrobił się ruch w RCL - na razie tylko w zakładce ustawy o zmianie ustawy o BM wstawiono pisma z uwagami oraz pierwsze odniesienia się wnioskodawcy do uwag.

Jakiś link?

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 gru 2014, o 14:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 420
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
pierdupierdu napisał(a):
panwac napisał(a):
Z cyklu "aktualności", dwa dni temu zrobił się ruch w RCL - na razie tylko w zakładce ustawy o zmianie ustawy o BM wstawiono pisma z uwagami oraz pierwsze odniesienia się wnioskodawcy do uwag.

Jakiś link?

Pisma z uwagami:
http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/2/projekt/249473/katalog/249479

Odniesienia się wnioskodawcy:
http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/2/projekt/249473/katalog/249480

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 gru 2014, o 15:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Jaromir link poszedł w naszej poczcie

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 gru 2014, o 20:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012, o 15:15
Posty: 491
Podziękował : 22
Otrzymał podziękowań: 137
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
_jp_ napisał(a):
skoro tyle lat nimi pływajom, to znaczy że umią. I w gruncie rzeczy trudno mi się z takim uzasadnieniem nie zgodzić. Ja wiem, że ****** umii, ****** umii.


Nie dalej jak w listopadzie pływałem sobie komercyjnie na pewnym jachcie motorowym z Helu i tam ci bardziej zasiedziali opowiedzieli mi historię jak nic pasującą do tego "umii"
https://www.youtube.com/watch?v=H5vRU3rNxh4
Trochę dlugie ale bardzo instruktażowe.

Pozdrowienia Świąteczne
Jarek Czyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 gru 2014, o 21:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Primo było już na forum. Szeroko omawiane zresztą.
Secundo. Małe to. Tak po ludzku. Nie przystoi. Nie uważasz?



Za ten post autor Były user otrzymał podziękowanie od: ryszard555
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 gru 2014, o 21:53 

Dołączył(a): 31 mar 2013, o 19:19
Posty: 2431
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 449
Uprawnienia żeglarskie: różne
Tymczasem w ministerstwie poleciały głowy... http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/478358,ministerstwo-infrastruktury-kopacz-o-dymisjach-klepackiego-kubiaka-zdzieblo-i-zbika.html
dziennik.pl napisał(a):
Dymisje w resorcie infrastruktury i rozwoju. Premier Ewa Kopacz przyjęła rezygnacje czterech wiceministrów: Zbigniewa Klepackiego, Marcina Kubiaka, Adama Zdziebło i Janusza Żbika. Jak informuje Centrum Informacyjne Rządu, zostało to uzgodnione z minister infrastruktury i rozwoju Marią Wasiak.
Premier Ewa Kopacz tłumaczyła na konferencji w Brukseli, że dymisje to wynik przeglądu resortów, który rozpoczęła 20 października. Dodała, że robiła to po to, by mieć w nich ludzi, którym powierzy określone zadania, a co deklarowała w expose.
Zapewniła, że będą to osoby z doświadczeniem, którzy będą musieli wypełnić swoją misję w ciągu 11 miesięcy. Chodzi o czas, jaki został do wyborów parlamentarnych.
Zastanawiające, że projekt rozporządzenia nagle doznał takiego przyspieszenia (konsultacje publiczne razem z uzgodnieniami międzyresortowymi), kiedy rozpoczął się przegląd "osiągnięć" ministerstwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 gru 2014, o 22:40 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Yigael napisał(a):
Primo było już na forum.


a możesz podać link? może być na pw

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 gru 2014, o 22:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
piotr6 napisał(a):
Yigael napisał(a):
Primo było już na forum.


a możesz podać link? może być na pw


http://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=5&t=9361

A proszę Cię bardzo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 gru 2014, o 23:19 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Dzięki za link, większej dyskusji brak, nadal nie wiem o co chodzi :)

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 00:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
piotr6 napisał(a):
Dzięki za link, większej dyskusji brak, nadal nie wiem o co chodzi :)
Bo to nie ten link. Chodzi o ten temat:
viewtopic.php?f=3&t=13336&
Powinienieś skojarzyć, bo sam brałeś udział w tym wątku.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 01:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Zbieraj napisał(a):
piotr6 napisał(a):
Dzięki za link, większej dyskusji brak, nadal nie wiem o co chodzi :)
Bo to nie ten link. Chodzi o ten temat:
viewtopic.php?f=3&t=13336&

I ten post:
viewtopic.php?p=178149#p178149

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 02:09 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Za pózno, przebrnąłem przez cały wątek i doczytałem. 7 strożółci 1 strona merytoryczna.Dzięki

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 11:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012, o 15:15
Posty: 491
Podziękował : 22
Otrzymał podziękowań: 137
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Yigael napisał(a):
Secundo. Małe to. Tak po ludzku. Nie przystoi. Nie uważasz?


Nie uważam.
Po pierwsze temat naprawdę chodzi w środowisku ludzi, którzy naprawdę żyją ze swoich uprawnień żeglarskich, a których tutaj ogólnie przyjęło się traktować per "smażalnie".
Po drugie uważam, że sądy oparte na wierze a nie poparte wiedzą służą raczej do zamącania widoków niźli do ich klarowności.
Po trzecie, nie mam najmniejszego zamiaru prowadzić w tym miejscu dyskusji merytorycznej ani na temat oznakowania torów wodnych w Kalmarsundzie ani na temat pustych zbiorników na wodę w Helu.
Chociaż jedno i drugie bardzo dobrze ilustruje problem kompetencji.
Ponieważ czas jest zimowy i dobry na szeroko rozumiane lektury morskie to polecam bardzo w tym temacie SÓL MORZA i KAPITANÓW LINII NOWOJORSKIEJ Eduard Peisson, różne wydania, chociaż dosyć stare ale, jak widzę, bez problemu do kupienia na Allegro i innych takich.

Ostatnio z bliska przyglądałem się batalii egzaminacyjnej w AM w temacie przegłębień, stanów załadowania i takich tam. Też nie chciałem dawać wiary, ale to jednak jest wiedza a nie szamaństwo.
Natomiast co do tematu dyskusji, to znaczy uprawnień żeglarzy komercyjnych to nie rozumiem, panie i panowie waszego tym tematem zainteresowania. Patrząc retrospektywnie to głowni tutaj dyskutanci nasz wszystkich w to g...no komercyjne krótkowzrocznie i mimo ostrzeżeń wepchnęli.
I teraz co?
Z mojego punktu widzenia każde rozporządzenie, które ten rząd wymyśli będzie złe. Wiary, że na treść tego rozporządzenia mogą wpłynąć ludzie o rozdwojeniu jaźni, którzy suną luksusowo i po taniości setkami ostatnio zbudowanych autostrad i tylko teraz kosmetycznie postulują o poprawkach chorych z definicji regulacji okołożeglarskich w Polsce (bo mają siedmiometrową żaglówkę plywającą pod szwedzką banderą, zeby broń Boże pod te regulacje nie podlegać) nie mam żadnej.
Bijecie pianę.
Niezależnie jednak od tego jakie te regulacje będą zawodowcy i tak się dostosują i sobie poradzą bo z tego żyją i potraktują to jako jeszcze jeden podatek czy serwitut.
Regulacje żeglarskie to maly pikuś przy nowych pomysłach na temat Ordynacji Podatkowej na przykład.
Z której strony by jednak nie patrzeć. Będziemy musieli z tym żyć.
No chyba, że...
(za trzema kropkami każdy moze sobie dopisać co chce )
Pod choinkę prezent od szperacza na długie zimowe wieczory.
http://bibliotekacyfrowa.eu/dlibra/docm ... ublication
Pozdrowienia - J.Czyszek


Załączniki:
Komentarz: Swarzewo, Grudzień 2014, foto moje
P1180990.jpg
P1180990.jpg [ 40.13 KiB | Przeglądane 6932 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 13:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
ZyciePoZyciu napisał(a):
Nie uważam.


A szkoda, autentycznie mi przykro. Pewnych rzeczy nie zmienisz widać. Różne tematy w "różnych środowiskach chodzą" nie pierwszy raz na tym forum przywołujesz taki, paskudny dość, "argument". Małe to jednak. I paskudne.

Nas, przyjemniaczków, interesuje to, żeby się nie okazało "przypadkiem" że skiperując na wyczarterowanej jednostce stajemy się w myśl nowych przepisów "zawodowcami". A Ci co naprawdę żyją z żeglarstwa a nie smażalnictwa, wędkarstwa i gastronomii od dawna, gdybyś nie zauważył wybierają papiery brytyjskie. I dziwniem spokojny, że poradzą sobie z nowymi przepisami i egzaminami łatwiej niż twoi interlokutorzy spod rożna. Ot tak, żeby i polskie dokumenty mieć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 14:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012, o 15:15
Posty: 491
Podziękował : 22
Otrzymał podziękowań: 137
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Yigael napisał(a):
A Ci co naprawdę żyją z żeglarstwa a nie smażalnictwa, wędkarstwa i gastronomii od dawna, gdybyś nie zauważył wybierają papiery brytyjskie. I dziwniem spokojny, że poradzą sobie z nowymi przepisami i egzaminami łatwiej niż twoi interlokutorzy spod rożna.


Chcesz mi opowiedzieć jak to jest kiedy się żyje z żeglarstwa?
Wal śmiało, chędnie posłucham.
Wiesz coś o tym kiedy wstajesz codziennie przed czwartą rano, idziesz z dwudziestoma pijakami w morze , szukasz dla nich dorsza tak by każdy z nich złowił po trzydzieści sztuk co najmniej, wracasz o dwudziestej pierwszej do portu, sprzątasz po tym całym towarzystwie, idziesz spać przed północą, bo trzeba jeszcze zjeść kolacje, skontrować ze sobą kilka prognoz pogody i z nasłuchu dowiedzieć się gdzie rufy znalazły rybę żebyś jutro był tam pierwszy bo masz z piętnastu konkurentów, którzy są szybsi i tak samo jak ty znają się na morzu?
Myślisz, że to nie jest żeglarstwo?
Teliga, na przykład, myślał na ten temat inaczej.
Co to jest żeglarstwo zawodowe? No, poopowiadaj jak przechodziłeś jachtem przez pole lodowe, bo jakbyś nie przeszedł to nie zrealizujesz zawartego kontraktu i zeby go spłacić bedziesz musiał sprzedać ten jacht i zaciągnąć hipotekę na domu.
Albo może jak w cieśninie Bonifacio w czasie RolexCup łamie się maszt superjachtu, który prowadzisz a za ktory ubezpieczyciel odmawia wyplaty odszkodowania.
No, poopowiadaj mi troszeczkę bo ja też jestem teraz ten od rożna i mogę się nie orientowac gdzie to Bonifacio.

Napiszę ci "przyjemniaczku" w ten sposób:
z wielkim mozołem podcinaliście, przyjemnieczki, gałąź na której siedzicie i robiliście nam wszystkim pod górkę.
Po efektach ich poznacie.
Satysfakcja żadna.
Tak i co zrobisz?
J.Czyszek
PS nie ja kręciłem te nanewry żaglowcowe i nie ja kogokolwiek wymieniałem z imienia. Obrażasz się na rzeczywistosc?
Tym gorzej dla rzeczywistości, nie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 15:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Przemyśl jeszcze raz żeglarstwo... Mniej żółci i mniej ja, mnie, byłem, wiem, doświadczyłem... to fajne jak chwalą inni, jak my sami to wierszyki dla dzieci były... Mniej żółci święta idą...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 15:37 

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 11:28
Posty: 26
Lokalizacja: 53°24'N
Podziękował : 85
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: kpt mw/kpt pzż/MoY 200 Ltd IYT
Jarek rzuca się z właściwym sobie wdziękiem (i przy okazji znajomością KM), a przyjemniaczki go łubudu - jak rożnem nie zdzielą!

Źródło chyba nie aż takie zawiłe - coraz bardziej rozbełtywana sztuczna kategoria "jachtów komercyjnych". Przez dziwną równoległość dwóch kategorii dla małych statków (pod nazwą "jachtów" - z za małymi wymaganiami i bez nazwy "jachtów" - z za dużymi wymaganiami oraz z za wysokim murem pomiędzy tymi dwoma kategoriami), część małych statków handlowych [polecam definicję z Kodeksu Morskiego!] realizujących najróżniejsze zadania (wyprawy na ryby, wycieczki morskie, transport pasażerów i towarów, a nawet sektor offshore (sic!)) określa się wspólnym mianem "jachtów", dzięki czemu takowi "jachtsmeni" wraz z "przyjemniaczkami" mają paliwo do ogołacania płotów z kolejnych sztachet, celem kontynuowania światłych debat mających na celu wynegocjowanie jak ten "jachtyng" ma wyglądać... :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 16:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
Zaraz przyjemniaczki zdzielą, Jarek sam zaczął od relacji ze smażalnianych bulwersów. Ze właściwym wdziękiem jak raczyłeś zuważyć. Umówmy się, że to forum żeglarskie i problemy branży offshore i piłowania z ładunkiem przez pola lodowe żeby dotrzymać warunków kontraktu są li tylko ciekawostką. Ja bym bardzo nie chciał stać przed kolejnym bezsensownym szlabanem bo ktoś chciał dostosować przepisy do działalności kolegów Jarka z branży gastronomicznej. To zabieranie sie do sprawy od dupy strony - to całkiem inna branża - jacht to jacht i całkiem nie przypomina smażalni, kutra dorszowego czy zaopatrzeniowca platformy... Przydałaby się wredna unia z jej ciągotami do tworzenia definicji banana nie? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 17:49 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
ZyciePoZyciu napisał(a):
oznakowania torów wodnych w Kalmarsundzie


a o co tu chodzi, czy gdzieś można poczytać?

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 19:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12956
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2915
Otrzymał podziękowań: 2587
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
ZyciePoZyciu napisał(a):
Chcesz mi opowiedzieć jak to jest kiedy się żyje z żeglarstwa?
To opowiedz, jak się żyje z żeglarstwa robiąc na statku badawczym przez pomyłkę (bo taniej - jakież to polskie) zarejestrowanym jako jacht... albo na jachcie robiącym za statek zaopatrzeniowy (kwintesencja żeglarstwa?).

Zawodowy marynarz uczący żeglarzy, co jest żeglarstwem, a co komercją, to jednak chyba trochę przegięcie.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 19:49 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
zaczyna się, trza przenieśc do politycznych? :D

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 19:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
piotr6 napisał(a):
zaczyna się, trza przenieśc do politycznych? :D


Nie rozumiem co Cię tak cieszy… Wytłumaczysz nam?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 20:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Piotrze, zaczęło się pare (naście) postów wcześniej. Frustracja się wylewa, a modzi śpią.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 20:32 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Yigael napisał(a):
Wytłumaczysz nam?


A was jest Yigaelu?

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2014, o 20:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
A nas jest dwóch, siedzimy, sączymy i się w sumie nawet nie dziwimy… To co powiesz co Cię tak bawi? Czy dalej będziesz się bawił w gierki słowne i prosił o linki do dawno wygasłych wątków w których brałeś udział?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 883 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 222 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL