Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 kwi 2024, o 07:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2006, o 22:16 

Dołączył(a): 21 mar 2006, o 15:02
Posty: 324
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy motorowodny LRC STCW
skipbulba napisał(a):
seaskipper napisał(a):


+++To juz pobiłes rekord zarzucając mi demagogię, zwalczanie kogokolwiek, a jednocześnie alienacje. Osiągnąłeś mistrzostwo, podziwiam. A PZZ z jego jego prezesem tam jet mi równie obojetny, jak jakis inny PFZ.


rozumiem czyli po prostu zwalczas pomysły liberalizacyjne, bo uważasz, ze są złe?

+++Gdzie ja tak napisałem? A pomysły liberal;izacyjne moga być dobre lub zle.
Dobrym sie wydaje pomysł PZZ, a złym PFZ, dlatego,że nie ma sszans na realizacje.
A pomysły dobre to takie, które udało sie wdrozyć.
Ja mam np pomysł wykończenia Łukaszenki, ale nie mam szans na realizacje.


seaskipper napisał(a):

A wązność patentów?
Chyba tam samo jak szwedzkich, brytyjskich, chorwackich, hiszpańskich.


no własnie nie. Polska nie podpisała w tej sprawie wzajemnosciowych umów z nikim. A było to zadaniem PZZtu. Formalnie polskie patenty są ważne tylko pod polska banderą. Na szczeście w opraktyce innastrańcy są rozsądni. Czego nie mozna powiedziec o Polakach. Obywatel szwedzki nie ma prawa prowadzić żadnego polskiego jachtu pow 5m jesli nie ma polskiego patentu. Nawet jesli ma szwedzki patent kapitański. mamy oficjalne pismo z PZZ w tej sprawie.

+++Wart o podpisac takie umowy, ich brak hamuje rozwój żeglarstwa.


seaskipper napisał(a):
Jednak często władze na podstawie obcych patentów wydaja krajowe odpowiedniki.


no jednak nie często.

+++NIe słyszałem aby jakiemus POlakowi zakwestionowali gdzies polski patent...




seaskipper napisał(a):
NB w liberalnej ponoć Hiszpanii ( moze Portugalii) na pływanie wlasnym jachtem trzeba mieć patent, podobnie jak w Polsce.
Zatem tak bardzo nie odstajemy...


porównaj wymogi na patent hiszpański, z drabinka patentów polskich i wymogami.


++Nie znam. Ale wiem, ze facet stamtąd specjalnie starał sie o wymiane stj na nowy aby nowe stj przepisać na coos satysfakcjonującego hiszpańskiego...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 03:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2006, o 17:25
Posty: 25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
slawek napisał(a):
Nie wiem, czy pamiętasz wątek, w którym pisałem, jak pewna załoga na koniec sezonu zatopiła piękny jacht w 2005 r.


Wacus jest jedyna osoba sposrod bez przesady - setek zeglarzy ktorzy pisza na roznych forach z pl rec zeglarstwo na czele ktora o tym slyszala. Dziwne, nie?

slawek napisał(a):
Drugi, jak kolejna załoga położyła oriona przy 0,5 B.


Ile bylo trupow? Ile osob odwieziono do szpitala? Na ile tysiecy oszacowano straty osob trzecich?

Wacus to pytania retoryczne, nie odpowiadaj.

[ Dodano: Pon 10 Kwi, 2006 04:25 ]
seaskipper napisał(a):
Czarterujący winien mieć ukończony 18 rok życia, ponieważ odpowiada materialnie za jacht, ludzi i wyposażenie.

Bzdura. Musi miec 18lat bo inaczej nie ma pelnej zdolnosci do czynnosci prawnych, a wiec nie moze skutecznie zawrzec umowy. Bylaby z mocy prawa niewazna. Przy czym spokojnie umowe moze zawrzec osoba pelnoletnia inna niz ta ktora ma patent, co zreszta sam napisales nizej. Takze nie ma to NIC wspolnego z patentami.

seaskipper napisał(a):
Zobowiązany jest także do posiadania w załodze osoby z odpowiednimi uprawnieniami do prowadzenia jachtu.


No to jest piekne:
Dlaczego patenty sa potrzebne? Bo bez niego nie wyczarterujesz lodki
A dlaczego nie wyczarterujesz? Bo patenty sa obowiazkowo wymagane prawem...
Ergo: uzasadnieniem potrzeby obowiazkowosci patewntow jest to... ze patenty sa obowiazkowe :)

[ Dodano: Pon 10 Kwi, 2006 04:35 ]
fromel napisał(a):
seaskipper napisał(a):
Nie ma żadnych przesłanek NATO że jakis PFZ będzie lepsza wadza niż PZZ. (...) Ale jak widac nikt tego towarzystwa nie popiera poza nimi samymi. (...)


1. Gdyby projekt PFŻ wszedł w życie, to nie prawdą jest że zajmie ona miejsce PZŻ jako "władza" w polskim żeglarstwie.


Ot widzisz Formel - taka mentalnosc niewolnika, nie potrafi sobie wyobrazic zycia bez "wladzy" nad soba...
A wolnosci sie boi bo wolnosc oznacza odpowiedzialnosc. Fromm to opisal juz dawno w "Ucieczce od wolnosci"

Pozdrawiam
Michal Hubicki

_________________
Pozdrawiam
Misiek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 10:02 

Dołączył(a): 21 mar 2006, o 15:02
Posty: 324
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy motorowodny LRC STCW
1. Gdyby projekt PFŻ wszedł w życie, to nie prawdą jest że zajmie ona miejsce PZŻ jako "władza" w polskim żeglarstwie. [/quote]

Ot widzisz Formel - taka mentalnosc niewolnika, nie potrafi sobie wyobrazic zycia bez "wladzy" nad soba...
A wolnosci sie boi bo wolnosc oznacza odpowiedzialnosc. Fromm to opisal juz dawno w "Ucieczce od wolnosci"

Pozdrawiam
Michal Hubicki[/quote]

+++Hahahahaha!

Poniewaz nie daję sie zniewolić luminarzom z PFZ to jest niewolnik?

Po prostu uważam,że towarzystwo jest mało wiarogodne i szykuje skok na kase.

Juz dzisiaj usiłuja mnie oblogowac do popierania ich, a co bedzie gdy zdobęda wadze??????????

Myslę,że róznica bedzie taka jak miedzy Rosja carska a bolszewicka...

To ja juz wole białą Rosje niz czerwona.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 10:29 

Dołączył(a): 10 sty 2006, o 16:15
Posty: 1155
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 46
seaskipper napisał(a):
Poniewaz nie daję sie zniewolić luminarzom z PFZ to jest niewolnik?

Może nie tyle niewolnik, co pacjent cierpiący na urojenia... jak to powinno się napisać aby nie narazić się na zarzut "wycieczek osobistych" :?:
Cytuj:
Po prostu uważam,że towarzystwo jest mało wiarogodne i szykuje skok na kase.

Mierzysz innych swoją miarą?
Cytuj:
Juz dzisiaj usiłuja mnie oblogowac do popierania ich, a co bedzie gdy zdobęda wadze??????????

Myslę,że róznica bedzie taka jak miedzy Rosja carska a bolszewicka...

To ja juz wole białą Rosje niz czerwona.

Tu nie Rosję powinnien seaskipper stawiać za wzór ale niegdysiejsze mocarstwo leżące w zgoła przeciwnym kierunku. To tam funkcjonował kiedyś "myśliciel" który głosił: "Kłam, kłam, a zawsze coś się przyklei." Może ktoś w końcu uwierzy w te bajania, że PFŻ szykuje skok na kasę, i zwalcza PZŻ jako niepożądanego konkurenta?

Tomek Janiszewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 11:33 
seaskipper napisał(a):
Po prostu uważam,że towarzystwo jest mało wiarogodne i szykuje skok na kase.


Jaką kasę? Napisz proszę....


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 11:53 

Dołączył(a): 21 mar 2006, o 15:02
Posty: 324
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy motorowodny LRC STCW
Nie wiem, nie znam ich biznesplanów.

Zreszta cała ta dyskusja mnie mocno nudzi...

Ja nie robie rewolucji, ale aby zeglować po prostu robie wymagany papier.., zdaje egzaminy, a żadne koterie, uklady , ukladziki nie bawię się.

Myslę,że kazdy kto powaznie traktuje żeglarstwo i żegluje nie tylko w internecie, to jest w stanie nauczyc się, nabyc praktyki.

Kazdy, kto cos umie lub chce się nauczyć potrafi spełnic wymagania na kolejny certyfikat komptencji.

Zamiast narzekac,że "nie pozwala" mu się zeglować.

Ja też moge podnosić rejwach, nie pozwala mi sie latać samolotem.

Nikt jakos nie podnosi awantury, aby znieśc prawo jazdy mimo,że prowadzenie samochodu wymaga znacznie mniejszych kwalifikacji niz zeglowanie....


Nikt tez nie awanturuje sie o zniesienie patentów na gadanie, mimo iz uzywanie ukfki jest nawet łatwiejsze niz uzycie telefonu komórkowego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 12:30 
seaskipper napisał(a):
Nie wiem, nie znam ich biznesplanów.

Ale wiesz jak rzucać szkodliwe dla czyjegoś dobrego imienia oskarżenia, bez choćby cienia dowodów.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 12:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2006, o 20:35
Posty: 844
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 47
witam ponownie...
nie wiem jakie są dalekosiężne plany PFŻ-tu, ale wiem że ich dążenia są dla mnie korzystne, nie czarujmy się, każdy ciągnie w swoją stronę. tak jak mówisz chcąc żeglować robi się patenty i chyba każdy z nas tak czynił, dopóki ktoś nie przyszedł i nie zapytał po co?? dziś wszyscy zadają sobie to pytanie a PFŻ w moim odczuciu poszedł krok dalej i przedstawił projekt zmian, jak już pisałem w moim odczuciu są to zmiany na lepsze... tylko znów u niektórych pojawia się Polska Mentalność i szukają drugiego dna... Może chodzi o kasę?? może o władzę??... dla mnie chodzi o ułatwienie mi życia i dla mnie ten argument jest wystarczający... popieram PFŻ, a często pojawiające się porównania do praw jazdy, są moim zdaniem nie na miejscu i są naciągane...
wydaje mi się, że bliższe porównanie jest takie:
żeglarze-piesi
duże statki- samochody
bo też tak rozkłada się zagrożenie
czy na chodzenie po ulicy wymagane są uprawnienia?? opłaty za ich zrobienie??
nie czarujmy się żeglarz w małej łódeczce jest świadom swojej małości i raczej będzie się starał nie wchodzić w drogę statkom, oczywiście musi znać przepysy, ale ta znajomość i stosowanie się do nich leży w jego interesie!! znajomość przepisów zwiększy jego szansę na morzu!! tyle!! obligowanie go do robienia jakichś uprawnień w moim odczuciu nie ma sensu, albo ma ale mniejszy niż zwolennicy starych zasad by chcieli...
pozdrawiam
Michał "Kusza" Kuszewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Do Fromela!
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 12:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2005, o 07:24
Posty: 2631
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 275
Otrzymał podziękowań: 261
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Fromel - odpuść sobie. Może on jest i skipper, ale z SEA została mu tylko piana :sad:

_________________
Stopy wody pod tym, no, kilem!

Biały Wieloryb czyli...
(Marek Popiel)

http://whale.kompas.net.pl


Ostatnio edytowano 10 kwi 2006, o 13:59 przez WhiteWhale, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 12:51 
Toteż nie o Seaskippera mi chodzi, tylko o tych którzy go czytają. :lol:
Ja tylko wskazuję nad którą częścią wypowiedzi warto się zastnowić, zamiast przyjmować "na wiarę".


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 13:12 

Dołączył(a): 21 mar 2006, o 15:02
Posty: 324
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy motorowodny LRC STCW
Jezeli ktos zaklada stowarzyszenie i domaga się dla niego władzy, to znaczy,ze chce te władze przejąc, a nie zliberalizowac obecny rezim.

Jeżeli kto uprawia natretną propagande,ze ich projekt jest najlepszy( w rzeczywistosci bardzo niewiele zmienia) i posluguje sie szantażem moralnym w mysl bolszweickiego hasła: "kto nie z nami ten przeciw nam" i namietnie szuka wrogów....

To ja naprawde wole juz... ancient regime.

Bo ten system daje mi wiecej wolności niż szykuja owi młodoturcy z PFZ.

NB Warto zwócic uwage,że ja wcale na nich nie napadam, ale oni na mnie.
Ja tylko zachowuję swój daleko idacy sceptyczym wobec ich bolszewickich metod i zapalu rewolucyjnego.
:)))

Bo wielkie jest zaklamanie tych ludzi; jednoczesnie mówia precz z władzą PZZ, a jednoczesnie wciskja kit, że władza PFZ będzie lepsza oraz ze to sa równowazne organizacje.

A tymczasem potencjal PFZ jest bardzo nikły.

Nawet gdyby ich projekty rezimu w zeglarstwie były lepsze niz pzżtowskie, to przeciez maja bardzo małe szanse na ich wdrozenie.

W sumie stare przysłowie mówi,że skoro nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kase.

A jakie posadki chca sobie uwić owi panowie, którzy twierdzą,że PZZ nie reprezentuje żeglarzy, to tym bardziej PFZ jest niereprezentatywne, a głosi cos wrecz przeciwnego.

Skoro jeszcze nie zdobyli uznania, a juz opieraja się na kłamstwie, uzurpacji, pomówieniach...

To ja tym panom nie wierzę, ja tym panom dziekuję, ale nie skorzystam.

I tyle...

I moga sie zachlystywac i zapluwać w swojej bezsilnej zlosci...

I co ich najbardziej frustruje?

Mój sceptycyzm i moje ignorowanie ich pomyslów na uszczęsliwienie wszystkich zeglarzy swiata itp oblednych argumentów...

A im mniej uszczęsliwiaczy zeglarstwa tym lepiej dla samego zeglarstwa i PT Żeglarzy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 13:33 
seaskipper napisał(a):
Jezeli ktos zaklada stowarzyszenie i domaga się dla niego władzy (...)

Czy PFŻ chce zamiast PZŻ wydawać patenty?
Czy PFŻ chce zamiast PZŻ decydować kto, gdzie i kiedy może organizować szkolenia?
Czy PFŻ chce zamiast PZŻ zajmowac się rejestracją jachtów?

Na wszystkie trzy pytania odpowiedź jest jedna - NIE, te zagadnienia znajdą się w gestii samorządów. I gdzie tu chęć przejęcia władzy? Można pisać o chęci "wyrwania" władzy z rąk PZŻ, ale to nie to samo.

A Ty zamiast odpowiedzieć na pytanie w jaki to sposób PFŻ zamierza dokonać skoku na kasę, który jej zarzucasz, piszesz kolejne oskarżenia bez pokrycia.
Ciekawe po co, skoro jak piszesz: "olewam to", albo "nudzi mnie ta dyskusja"?
Czyżby rację miały te osoby które zarzucają Ci stronniczość "niebezinteresowną"?

[ Dodano: Pon 10 Kwi, 2006 14:36 ]
seaskipper napisał(a):
(...) moje ignorowanie ich pomyslów (...)

Ciekawy sposób "ignorowania" przez... zwalczanie :razz:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 14:06 

Dołączył(a): 21 mar 2006, o 15:02
Posty: 324
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy motorowodny LRC STCW
To przeciez nie ja przekonuje do PZZ czy przeciw PFZ.

Ja tylko powiedziałem,że nie interesuja mnie znoszenia patentów, gdyż i tak jakies certyfikaty komptetencji beda...

A obecny system jest dla mnie całkiem wygodny.

A wymagania nie są nadmierne.

A na moj gust nieco moze nawet za niskie..?
:cool:
Ja pisałem kilka razy,że obojetna mi jest ta walka i obojetne projekty jakis tam ludzi, którzy i tak nie maja wiekszych szans na przeforsowanie z braku potencjału.

A juz gdy ktos wciska mi kit, że muszę, bo inaczej jestem wróg, to po prostu nabieram wiekszej podejrzliwosci.

No i zaatakowany staje się "wrogiem".
:oops:


A pomysły zbawiania swiata mozna trzepać z rekawa.

Bo wystarczy do dwolnego projektu dodać cokolwiek, cokolwiek usunąc aby wyszedl jeszcze jeden projekt "nowego wspaniałego świata".

Reguklcji jest tyle ile krajów i z kazdego mozna skopiowac jakis element i twierdzić,że jest najlepszy.

Tak wiec najlepszy jest szwedzki, bo Szwdzi maja miliony lódek srodladowych i bączków.., a nawet desek.
:)
Najlepszy jest ukański, bo wiadomo slawa Union Jacka zobowiązuje...
:)
Najlepszy jest hiszpanski, bo niezwycięzona armada, Kolumb itp
:grin:
Najlepszy jest portugalski, bo Vasco da Gama...
:grin:
Najlepszy jest wenecki albo turecki, bo Le Panto...
:lol:
Najlepszy jest chilijski, bo maja przyladek Horn.

Ale południoafrykański jeszcze lepszy bo maja igielny...
:respekt:
A ja powiem, że polski, bo mamy Rozewie...
:DD
:)))

I oni tak kołko i na powaznie.
:roll:

A ja sie z tego po prostu wysmiewam...
:piwko:



To mnie smieszy i przypomina Huxleya, albo jeszcze bardziej Orwella...
:razz:
Mozna tez jak kto bardziej nacjonalistyczny Witkacego jak Szewcy robili rewolucję w zeglarstwie tym razem...
:shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 14:47 
seaskipper napisał(a):
A ja sie z tego po prostu wysmiewam...

A my tu na forum dyskusyjnym nie tylko nie potrafimy poznać się na Twoim dowcipie, ale naiwnie przypuszczamy że interesuje Cię temat dyskusji i dlatego zabierasz w niej głos.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 14:52 

Dołączył(a): 8 gru 2005, o 20:32
Posty: 69
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
wiecie, my tu GG na temat patentów, a warto by też podyskutowac na temat przepisów dot jachtów, bo z tego co mi wiadomo, owe przepisy tez saz lekka porabane.

co wy na to :?: :idea:

_________________
Za 20 lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 15:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2006, o 17:25
Posty: 25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
seaskipper napisał(a):
Jezeli ktos zaklada stowarzyszenie i domaga się dla niego władzy, to znaczy,ze chce te władze przejąc, a nie zliberalizowac obecny rezim.

W sumie stare przysłowie mówi,że skoro nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kase.

A jakie posadki chca sobie uwić owi panowie, którzy twierdzą,że PZZ nie reprezentuje żeglarzy, to tym bardziej PFZ jest niereprezentatywne, a głosi cos wrecz przeciwnego.

Skoro jeszcze nie zdobyli uznania, a juz opieraja się na kłamstwie, uzurpacji, pomówieniach...


Balansujesz na bardzo cienkiej granicy - oszczerstwa i pomowienia. Tzn dawno juz ja przekroczyles, tylko nikomu z PFZ nie chce sie nic z tym zrobic, bo w odroznieniu od Ciebie robia swoje, a nie ujadaja na forach. Bo z klamcami i oszczercami takimi jak Ty sie nie dyskutuje tylko ich olewa. A Ty klam dalej, moze jeszcze jakichs naiwnych znajdziesz. Ale bedzie Ci coraz trudniej, bo juz histeryzujesz. I slusznie, macie sie czego bac. Oj zaboli, da Ci po kieszeni, co?
A PFZ robi swoje i wy towarzysze z PZZ mozecie sie baaaardzo zdziwic i to szybciej niz sie spodziewacie

[ Dodano: Pon 10 Kwi, 2006 16:20 ]
kid napisał(a):
wiecie, my tu GG na temat patentów, a warto by też podyskutowac na temat przepisów dot jachtów, bo z tego co mi wiadomo, owe przepisy tez saz lekka porabane.


W sensie? Bo "przepisy dot. jachtow" to ogromny temat. Skonkretyzuj o ktore Ci chodzi.
Tylko moze lepiej w nowym watku bo ten juz sie nadmiernie rozrosl, a to oddzielny temat

_________________
Pozdrawiam
Misiek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 18:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2006, o 20:35
Posty: 844
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 47
dobra Panowie!!
trzeba brać przykład z Maćka i Wieloryba i skończyć rzucanie grochem o ścianę bo najwyraźniej Seaskiper się tym karmi...
"Róbmy swoje..."
pozdrawiam
Kusza


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2006, o 22:12 

Dołączył(a): 30 maja 2005, o 20:52
Posty: 714
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy, MIŻ
Seaskipper kolejne ostrzeżenie. Zablokowałem możliwość pisania postów na dwa tygodnie, poczytaj, ochłoń.

Temat za jakiś czas posprzątam z offtopiców.


Trzymajcie się tematu :) :respekt:

pozdrawiam

_________________
Nexo Yachts - moja praca, moja pasja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 kwi 2006, o 08:46 
Na internetowej stronie Ministerstwa Sportu, w zakładce "Plan legislacyjny Ministerstwa Sportu na 2006 r.", pkt. 2. możemy się dowiedzieć że kwestia "bezpatencia" powinna zostać zamknięta rozporządzeniem w ciągiu najbliższych 2 miesięcy (drugi kwartał). A przy okazji - na trzeci kwartał planowane jest rozporządzenie w sprawie rejestracji i przeglądów jachtów...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 kwi 2006, o 09:49 

Dołączył(a): 14 mar 2006, o 17:50
Posty: 441
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 0
powinna zostać zmknięta ?? to brzmi groźnie znaczy raz na zawsze nie - patenty muszą być ??
a co do rejestracji jachtów to pewnie zaostrzą reguły bo jak mówi sam wódz JK państwo musi mieć kontrole nad wszystkim co się rusza :) nic tylko sie napić ;) :piwo:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 kwi 2006, o 10:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
pozyjemy zobaczymy. Nikt nie nastawia sie na szybkie efekty. PZŻ wie ze moze nas zmęczyc. Oni z tego żyja, my oprócz walki o liberalizacje musimy jeszcze zarabiac na chlebek. Całą akcja odbywa sie za nasze prywatne pieniadze.No i znaleźć czas na żeglowanie.

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 kwi 2006, o 16:38 

Dołączył(a): 8 gru 2005, o 20:32
Posty: 69
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
a mnie zastanawia dlaczego jako jacht motorowodny zaliczany jest skuter wodny, poduszkowiec i ponton.... :?:

_________________
Za 20 lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 kwi 2006, o 18:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
kid napisał(a):
a mnie zastanawia dlaczego jako jacht motorowodny zaliczany jest skuter wodny, poduszkowiec i ponton.... :?:


a dlaczego nie? napędzane są motorkiem, nie? Podbnie moznaby zapytać dlaczego Mak 303 to jacht zaglowy skoro to tylko łódka z chustką na kiju od miotły. Po prostu taka definicja:)

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwi 2006, o 00:51 

Dołączył(a): 19 lut 2006, o 19:50
Posty: 98
Lokalizacja: kołobrzeg
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 1
˛Moim skromnym zdaniem niechodzi o zniesenie patentow.Tojest takjak z Nartami .kto chce ten bierze instruktora a kto nie chce to nie musi,ale jedze po stoku ,i nie wymaga sie od niego patentu. Jesli ktos chce uczyc,--- robi instruktora .8m jacht ba10mjacht to dobrej jakosci narty i sprzet narciarski .Cz narty to bezpieczniejszy sport jak zeglarstwo-- -*/szczegolnie na czerwonych i czarnych szlakach. ludze tu chodzi o ormalnosc.Kiedy to zrozumiemy.Nikt nie chce wladzy tylko wolnosci i zaoszczedzenia 10000PLN na papierki pzż i prs ,a może i wiecej narka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwi 2006, o 14:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
kogajac napisał(a):
˛Moim skromnym zdaniem niechodzi o zniesenie patentow.Tojest takjak z Nartami .kto chce ten bierze instruktora a kto nie chce to nie musi,ale jedze po stoku ,i nie wymaga sie od niego patentu. Jesli ktos chce uczyc,--- robi instruktora .8m jacht ba10mjacht to dobrej jakosci narty i sprzet narciarski .Cz narty to bezpieczniejszy sport jak zeglarstwo-- -*/szczegolnie na czerwonych i czarnych szlakach. ludze tu chodzi o ormalnosc.Kiedy to zrozumiemy.Nikt nie chce wladzy tylko wolnosci i zaoszczedzenia 10000PLN na papierki pzż i prs ,a może i wiecej narka


chodzi o zniesienie OBOWIAZKOWYCH patentów. Również. Pozatym masz racje.

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ech
PostNapisane: 23 sie 2006, o 09:11 

Dołączył(a): 10 sty 2006, o 16:15
Posty: 1155
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 46
aga napisał(a):
Dzięki temu że byłam na kursie instruktorskim dowiedziałam się jak wygląda metodyka nauczania żeglarstwa i staram się nauczac na jak najwyższym poziomie.
Pozdarawiam

Ago miła, przyznaj z ręką na sercu: mam nadzieję że tego bełkotu:

http://www.kulinski.gdanskmarinecenter. ... =0&fload=1

nie uważasz za "metodykę nauczania żeglarstwa na najwyższym poziomie"?

Bo jeżeli niestety tak - to chyba przyjdzie Ci zaliczyć kolejny kurs. Może tym razem nadinstruktorski :DD

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2006, o 02:26 

Dołączył(a): 21 mar 2006, o 15:02
Posty: 324
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy motorowodny LRC STCW
A no text baaaaaaaaaaaaardzo naukowy...

Gdzież mnie prostakowi :respekt: zrozumiec go.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2006, o 13:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2006, o 17:27
Posty: 306
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 51
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
A ja się nie wypowiem.
Po prostu wstyd mi, że coś, co powinno być radością, stwarza co niektórym ochotę na uzewnętrznianie aż takiej głupoty. Żeglarstwo jako instytucja zawsze budziło mój wstręt.

No cóż... wypowiedziałem się jednak. A nawet dodam: zawsze miałem nadzieję, że będziemy kiedyś żyć w normalnym kraju. Tylko qrcze skąd ten pęd do komplikowania tego, co proste?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2006, o 15:18 

Dołączył(a): 21 mar 2006, o 15:02
Posty: 324
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy motorowodny LRC STCW
Niektóry ludzie maja taka umysłowość, czasem tez tez otoczenie wymusza tworzenie regulaminów czy instrukcji obslugi dlugopisu...

A przeciez dobry produkt to taki, który łatwo mozna obsłuzyc i na dodatek jest tumanodporny.

Czyli np długopis nie wybuchnie przy nie fachowym uzyciu, aby nie trzeba było kończyć min licencjackich studiów aby bezpiecnie uzywac dlugopisu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2006, o 15:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2006, o 17:27
Posty: 306
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 51
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
A może co poniektórym i długopisy wybuchają ?
Chyba tylko to może tłumaczyć skalę, nazwijmy to, wysublimowanego podejścia do wielu tematów :DD


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL