Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 15:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 paź 2016, o 19:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Wiem, że w środowisku żeglarskim jest opór przed obowiązkowymi ubezpieczeniami dla jachtów od odpowiedzialności cywilnej. Jednocześnie jak zauważyłem czytając forum domyślam się, że właściciele jachtów morskich raczej je ubezpieczają. W dniu dzisiejszym, znalazłem artykuł dotyczący trudności w wypowiadaniu umów ubezpieczeniowych dla pojazdów samochodowych w jednej z firm ubezpieczeniowych. Oto ten artykuł:http://tiny.pl/gw8x5
O ile samochody są użytkowane przez cały rok i ubezpieczenie całoroczne jest w tym wypadku uzasadnione to jachty raczej cały rok nie pływają i jeżeli właściciel takiego jachtu nie pozostawia go po sezonie na terenie mariny to może celowe byłaby możliwość zawarcie ubezpieczenia tylko na pewną część roku. Ale chciałbym odnieść się w tym miejscu do ambitnych rejsów organizowanych na małych jachtach gdzie nie koniecznie ktoś taki rodzaj rejsów organizuje co roku. Na przykład na moim przykładzie. W 2014 roku spłynąłem Wartą i Odrą na Jezioro Dąbie i Zalew Szczeciński i cumując w niektórych marinach widziałem sens posiadania takiego ubezpieczenia OC. W dwóch kolejnych latach z różnych względów nie ruszałem się ze swoją łódką poza akwen jezior zbąszyńskich. Na akwenie jezior zbąszyńskich realia są takie, że posiadanie polisy OC nie ma najmniejszego sensu. Często na niektórych jeziorach jestem sam i nikomu nie zagrażam. To raczej mi mogłoby zagrozić jakieś uschnięte drzewo gdyby się na mnie zwaliło w miejscu cumowania lub załamanie pogody które bym zlekceważył i nie znalazł się wcześniej w bezpiecznym miejscu. Po rejsie po Zalewie Szczecińskim analizowałem warunki ubezpieczenia między innymi firmy Allianz i już wtedy zwróciłem uwagę na to, że ten rodzaj ubezpieczenia działa podobnie w zakresie przedłużenia umowy jak ubezpieczenia komunikacyjne.
Może mój post przeczyta ktoś kto reprezentuje ubezpieczycieli. Chodzi mi, że według mnie powinna być możliwość ubezpieczenia na pewien okres np. od początku maja do końca września bez obowiązku automatycznego przedłużania tegoż ubezpieczenia w kolejnym roku. W przytoczonym przykładzie to byłoby 6 miesięcy ale mogły by być też okresy krótsze. I w odróżnieniu od składki całorocznej która w przykładzie podanym w tym miejscu wynosi 205 zł:
http://forum.zegluj.net/viewtopic.php?p=433017#p433017
Mogłaby dla okresu 6 miesięcy wynieść np. 110 zł a dla okresu 3 miesięcy np. 60 zł.
W przeciwnym wypadku na moim przykładzie pozostaje mi ewentualne wykupienie polisy w takim okresie, że jeżeli w kolejnym roku uznałbym, że taka polisa nie jest mi potrzebna żebym mógł jej nie przedłużać i odpowiednio wcześnie wypowiedzieć umowę. Według mnie tym okresem byłby początek sezonu. Ale myślę, że gdyby ubezpieczyciele taką możliwość wprowadzili to mogliby zyskać dodatkowych klientów wśród tych właścicieli jachtów którzy do tej pory swoich jachtów nie ubezpieczali.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 paź 2016, o 20:08 
*** Ban ***

Dołączył(a): 18 lip 2015, o 11:08
Posty: 649
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 125
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie?
Nie wydaje mi się żeby był jakiś problem w firmach ubezpieczających jachty.
W tym roku ubezpieczałem jacht będący jeszcze w hen i pod obcą banderą.
Nie było problemu i uzyskałem informację że mogę umowę zawrzeć oraz wypowiedzieć z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia lub rozwiązać ze skutkiem natychmiastowym w momencie sprzedaży jachtu.
Oczywiście wybrałem drugą opcję :D
Mały problem pojawił się na jesieni kiedy to laska z N.N. (żeglarze wiedzą) doszła do wniosku, że nie mogę pływać pod niepolską banderą i nie mogła zrozumieć że nie ma racji.
Nie drążyłem tematu choć lekko mnie pod...ła. Po prostu sprzedałem łódek.
I tak nie lubię pływać kiedy jest zimno.

_________________
"W wielu ludziach krąży po cichu robak szaleństwa."
Waldemar Łysiak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2016, o 09:36 

Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 10:41
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Ja do tematu podszedłem w zeszłym roku od drugiej strony, tzn mam ubezpieczenie OC 'w prywatnym życiu' czy na jacht czy na ląd 'w razie w' jestem w miarę bezpieczny, 350 zł za milion zł ubezpieczenia na rok, to cena śmieszna raczej a w 'standardowych' przypadkach mam spokój raczej...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2016, o 10:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Cytuj:
Chodzi mi, że według mnie powinna być możliwość ubezpieczenia na pewien okres


W latach 80 (!) ubezpieczyłem kiedyś jacht na trzy miesiące. W WARCIE.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2016, o 11:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Colonel napisał(a):
Cytuj:
Chodzi mi, że według mnie powinna być możliwość ubezpieczenia na pewien okres


W latach 80 (!) ubezpieczyłem kiedyś jacht na trzy miesiące. W WARCIE.

Komuno, wróć! :-D

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2016, o 11:30 
*** Ban ***

Dołączył(a): 18 lip 2015, o 11:08
Posty: 649
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 125
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie?
RobertMiernik napisał(a):
Ja do tematu podszedłem w zeszłym roku od drugiej strony, tzn mam ubezpieczenie OC 'w prywatnym życiu' czy na jacht czy na ląd 'w razie w' jestem w miarę bezpieczny, 350 zł za milion zł ubezpieczenia na rok, to cena śmieszna raczej a w 'standardowych' przypadkach mam spokój raczej...

350 zł za milion zł ubezpieczenia na rok to żart. I to słaby.
70€ za 6 mln € OC to jest dobra oferta.
Bez takiej polisy na lepsze akweny nawet się nie wybieraj.

_________________
"W wielu ludziach krąży po cichu robak szaleństwa."
Waldemar Łysiak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2016, o 12:37 

Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 10:41
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Tylko widzisz tu Polska jest ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2016, o 12:58 
*** Ban ***

Dołączył(a): 18 lip 2015, o 11:08
Posty: 649
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 125
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie?
W Jeleniej Górze też.
(Chociaż niedawno usłyszałem w Karpaczu od rosyjskich "turystów": Все это будет нашим)
Tylko prawdziwi ubezpieczyciele wyceniają w € bo mają siedziby w Europie.

_________________
"W wielu ludziach krąży po cichu robak szaleństwa."
Waldemar Łysiak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2016, o 13:29 

Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 10:41
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
bratanek65 napisał(a):
Tylko prawdziwi ubezpieczyciele wyceniają w € bo mają siedziby w Europie.


;) dobre.

To więcej szczegółów poproszę (towarzystwo i jak się nazywa ubezpieczenie) bo wg PZU to najwyższe jakie mogą zaoferować.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2016, o 13:50 
*** Ban ***

Dołączył(a): 18 lip 2015, o 11:08
Posty: 649
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 125
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie?
Pantaenius, Schomacker i pewnie wiele innych.
OC to Third Party Liability, AC to Hull.
Ale te większe towarzystwa mają przedstawicieli w Polsce jak Nautica Nord czy Proffman.

_________________
"W wielu ludziach krąży po cichu robak szaleństwa."
Waldemar Łysiak



Za ten post autor bratanek65 otrzymał podziękowania - 2: Colonel, Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2016, o 14:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 11:42
Posty: 168
Podziękował : 77
Otrzymał podziękowań: 64
Uprawnienia żeglarskie: Nauclerus Odobenus
RobertMiernik napisał(a):
Ja do tematu podszedłem w zeszłym roku od drugiej strony, tzn mam ubezpieczenie OC 'w prywatnym życiu' czy na jacht czy na ląd 'w razie w' jestem w miarę bezpieczny, 350 zł za milion zł ubezpieczenia na rok, to cena śmieszna raczej a w 'standardowych' przypadkach mam spokój raczej...

Czy w wyłączeniach nie ma szkód zrobionych pojazdem? (czyli np. jachtem)
Mam wrażenie, że czytałem coś takiego w OWU jakiegoś towarzystwa - tak to przynajmniej zrozumiałem, więc przestałem się interesować.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2016, o 15:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Kitt napisał(a):
RobertMiernik napisał(a):
Ja do tematu podszedłem w zeszłym roku od drugiej strony, tzn mam ubezpieczenie OC 'w prywatnym życiu' czy na jacht czy na ląd 'w razie w' jestem w miarę bezpieczny, 350 zł za milion zł ubezpieczenia na rok, to cena śmieszna raczej a w 'standardowych' przypadkach mam spokój raczej...

Czy w wyłączeniach nie ma szkód zrobionych pojazdem? (czyli np. jachtem)
Mam wrażenie, że czytałem coś takiego w OWU jakiegoś towarzystwa - tak to przynajmniej zrozumiałem, więc przestałem się interesować.

Ja czytam OWU i wiem, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej związanej z posiadaniem/użytkowaniem jachtu, w ramach ubezpieczenia tzw. "OC w życiu prywatnym", należy do przeszłości - przynajmniej w polskich towarzystwach ubezpieczeniowych.
No chyba, że "jachtem" nazwiemy jednostkę o powierzchni pomiarowej żagla poniżej 10 m² albo mototutkę z silnikiem o mocy nie przekraczającej 5 kW (6,67 KM)...
Vide:
viewtopic.php?f=17&t=24040

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

RobertMiernik napisał(a):
mam ubezpieczenie OC 'w prywatnym życiu' czy na jacht czy na ląd 'w razie w' jestem w miarę bezpieczny,

A czytałeś definicję "jachtu" i wyłączenia w OWU?
RobertMiernik napisał(a):
350 zł za milion zł ubezpieczenia na rok, to cena śmieszna raczej

Hmmm... Kiedy tego potrzebowałem, mój "morski", zagraniczny ubezpieczyciel ubezpieczał mnie od OC z tytułu wszelkich szkód związanych z posiadaniem jachtu z sumą gwarancyjną 2 mln Euro za 64 Euro składki rocznej (dziś to ca 270zł). To dla jachtu długości 9m, na całą Europę, na morze i śródlądzie.
Moim zdaniem to była rozsądna cena.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2016, o 15:14 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
bratanek65 napisał(a):
70€ za 6 mln € OC to jest dobra oferta
Daj link.
Cytuj:
[...] pewnie wiele
Aha.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2016, o 17:49 
*** Ban ***

Dołączył(a): 18 lip 2015, o 11:08
Posty: 649
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 125
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie?
666 napisał(a):
bratanek65 napisał(a):
70€ za 6 mln € OC to jest dobra oferta
Daj link.

Link do czego? Do mojej polisy?
Masz tu zdjęcie. Jacht 9,4m.


Załączniki:
polisa.jpg
polisa.jpg [ 80.88 KiB | Przeglądane 6521 razy ]

_________________
"W wielu ludziach krąży po cichu robak szaleństwa."
Waldemar Łysiak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lis 2016, o 01:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 11:42
Posty: 168
Podziękował : 77
Otrzymał podziękowań: 64
Uprawnienia żeglarskie: Nauclerus Odobenus
Jaromir napisał(a):
Kitt napisał(a):
RobertMiernik napisał(a):
Ja do tematu podszedłem w zeszłym roku od drugiej strony, tzn mam ubezpieczenie OC 'w prywatnym życiu' czy na jacht czy na ląd 'w razie w' jestem w miarę bezpieczny, 350 zł za milion zł ubezpieczenia na rok, to cena śmieszna raczej a w 'standardowych' przypadkach mam spokój raczej...

Czy w wyłączeniach nie ma szkód zrobionych pojazdem? (czyli np. jachtem)
Mam wrażenie, że czytałem coś takiego w OWU jakiegoś towarzystwa - tak to przynajmniej zrozumiałem, więc przestałem się interesować.

Ja czytam OWU i wiem, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej związanej z posiadaniem/użytkowaniem jachtu, w ramach ubezpieczenia tzw. "OC w życiu prywatnym", należy do przeszłości - przynajmniej w polskich towarzystwach ubezpieczeniowych.
No chyba, że "jachtem" nazwiemy jednostkę o powierzchni pomiarowej żagla poniżej 10 m² albo mototutkę z silnikiem o mocy nie przekraczającej 5 kW (6,67 KM)...
Vide:
viewtopic.php?f=17&t=24040

A jak z tym ubezpieczeniem OC w zyciu prywatnym w Allianz o którym mowa w ww. wątku?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL