Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 16 kwi 2024, o 13:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 gru 2016, o 12:59 

Dołączył(a): 12 lut 2015, o 12:49
Posty: 1633
Podziękował : 272
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: Morskie-turystyczne
Postój Gullivera w klubie włącznie ze wszystkimi składkami klubowymi kosztuje 60€ miesięcznie.
Koszty Libry to około 70€.
Niestety w YC Nordstern Libra czeka w kolejce.
U sąsiadów (inny klub) nie ma problemu z miejscem.
Porównując z Polską to jednak nie jest drogo.
Oczywiście w Berlinie znajdzie się coś 5-cio gwiazdkowego.
Temat podatków był... i nie ma.
Nawet nie wiem kiedy wszystko ucichło.
Pewnie koszty okazały się wyższe od wpływów.

:D

_________________
—————————
Søren Kierkegaard:
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu.
http://bobbyschenk.de/yacht2020_1.html#sp16


Ostatnio edytowano 1 gru 2016, o 13:01 przez Andrzej Kolod, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 12:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
ninja napisał(a):
Rozumiem to jako kolejną próbę "strzyżenia" i nic więcej.


Mylisz się, to nie jest strzyżenie tylko obdzieranie ze skóry...
Ktoś musi sfinansować 500+...
A tak na marginesie już tylko trzy śmigłowce i to nie od razu i nie 1000 dronów a 30 :rotfl: :rotfl: :rotfl:
No ale znowu ktoś napiszę, że politykuję...

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 16:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Jurmak napisał(a):
On jest zadowolony
Zadowolony będzie jak dostanie rachunek za roczny postój wynoszący więcej niż wartość jego jachtu.

bury_kocur napisał(a):
Przepadł spory czas temu w tajemniczych okolicznościach
Siedzi i się wstydzi ;)

kpt jack napisał(a):
Tomusia Orionik stoi jeszcze na wodzie w WKW .Chyba chcę wykorzystać darmowy postój w tym roku .Bo w przyszłym roku (Dobra zmiana) i sezon na lądzie na oponach


A w przyszłym roku będzie "Oriona pamięci żałosny yyyyy..... żałobny rapsod" ....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 16:48 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Co sądzi Tomek nie jest żadną tajemnicą przynajmniej dla tych co piszą na SF.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 19:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Zbieraj napisał(a):
Taksa za studnię wynosi minimum 500 zł/doba.

Tak - przy wydajności ponad 500m3/sek...
Studnie "domowe" do 30m i do 5m3 na dobę - są "zwolnione" z opłat za eksploatację. Co ciekawe - odprowadzanie do gruntu ścieków do 5m3 na dobę - też...
ninja napisał(a):
wyłączyć napędy np. elektryczne,

Przepis wymagający pozwolenia wodnoprawnego na użytkowanie silnika pow. 9,9KM dotyczy tylko silników spalinowych.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: jmper
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 19:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2015, o 17:28
Posty: 185
Lokalizacja: Głęboka wieś mazowiecka
Podziękował : 68
Otrzymał podziękowań: 132
Uprawnienia żeglarskie: różne
Jaromir napisał(a):
Tak - przy wydajności ponad 500m3/sek...
Studnie "domowe" do 30m i do 5m3 na dobę - są "zwolnione" z opłat za eksploatację. Co ciekawe - odprowadzanie do gruntu ścieków do 5m3 na dobę - też...

Jesteś pewien? Przepraszam za pytanie, ale ja się zwolnienia nie doczytałem i czekam na wiosenne tęcze coby garnka ze złotem szukać... Znalazłem tylko art 273 gdzie zwolnień nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 20:53 

Dołączył(a): 3 cze 2011, o 08:38
Posty: 102
Podziękował : 118
Otrzymał podziękowań: 179
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
gwidon napisał(a):
Jesteś pewien? Przepraszam za pytanie, ale ja się zwolnienia nie doczytałem i czekam na wiosenne tęcze coby garnka ze złotem szukać... Znalazłem tylko art 273 gdzie zwolnień nie ma.


34 ust. 4 w zw. z 388 pkt 2)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 gru 2016, o 23:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
SKoper napisał(a):
gwidon napisał(a):
Jesteś pewien? Przepraszam za pytanie, ale ja się zwolnienia nie doczytałem i czekam na wiosenne tęcze coby garnka ze złotem szukać... Znalazłem tylko art 273 gdzie zwolnień nie ma.


34 ust. 4 w zw. z 388 pkt 2)

Nie 34 ale Art 33 ust 4.

I może już skończmy ze studniami...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: SKoper
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 gru 2016, o 09:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Stanowisko SAJ do poczytania: http://saj.org.pl/aktualnosci/256-stop-podatkowi-podwodnemu.html

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 gru 2016, o 23:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
piotr6 napisał(a):
Co sądzi Tomek nie jest żadną tajemnicą przynajmniej dla tych co piszą na SF.



Dla tych co piszą na SF może i tak, na szczęście pisanie na SF nie jest ustawowym obowiązkiem.

Tomek o ile się nie mylę, jest czy też był użytkownikiem także tego forum.

Jeżeli chciałeś mnie poinformować że znane Ci są przemyślenia Tomasza, to uprzejmie informuję, że ta wiadomość choć niezwykle interesująca, nie przynosi odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie. Pozdrowienia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 gru 2016, o 08:03 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Carlo napisał(a):
Dla tych co piszą na SF może i tak, na szczęście pisanie na SF nie jest ustawowym obowiązkiem.


Tomek o ile się nie mylę, jest czy też był użytkownikiem także tego forum.


tak jak pisanie i czytanie na zegluj net


Carlo napisał(a):
Jeżeli chciałeś mnie poinformować że znane Ci


Nie wiem skąd to Tobie przyszło do głowy?

Napisałem ten post po to że zawsze można się spytać wprost, można się spytać kolegów równiez piszących na SF ale też można przecież fantazjować na nie temat. Ale to jest ot i chyba nie powodu drążyć tak prostej sprawy

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 gru 2016, o 13:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Fantazjowanie na "nie temat" faktycznie nie jest wskazane, dlatego słusznie czynisz nie drążąc tak prostej sprawy.
Z pozdrowieniami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 gru 2016, o 13:34 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Dokładnie tak

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 08:18 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
No to qźva znów trzeba będzie zacząć chodzić i stukać o posłuchanie u posłów choć zdrowie nie dopisuje.
Ja "swoich" znalazłem a gdy ktoś chciał i potrzebował wiedzy kto i z jakiej partii jest mu "najbliższym" niech szuka tu:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/poslowie_okregi.xsp


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 08:58 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
To chyba dobry adres
https://www.facebook.com/pg/wroblewski. ... e_internal

Bartlomiej.Wroblewski@sejm.pl

Witam Panie Pośle.

Zwracam się do Pana, Posła z Poznania, reprezentującego obecną rządzącą w Polsce większość parlamentarną i w dodatku członka , Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. . Interesuje mnie jako żeglarza i szkoleniowca związanego od wielu lat z Jeziorem Kierskim Pańskie zapatrywanie na treść ustawy o "Wodach Polskich" i wynikających z niej konsekwencji.
Jakie zamierza Pan podjąć działania by stawki podatku gruntowego za użytkowanie w celach sportowych, rekreacyjnych, turystycznych, wód nie były naliczane dla klubów, stowarzyszeń lub były jak najmniejsze i sposób ich naliczania nie spowodował ucieczki z jezior i nie tylko, polskich żeglarzy?
Proszę o zapoznanie się z stanowiskiem SAJ, które w sensowny sposób oddaje interesy szeroko rozumianej społeczności żeglarskiej.
Z poważaniem Piotr Siedlewski

http://www.saj.org.pl/aktualnosci/256-s ... dnemu.html
https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/1 ... 249523.pdf

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 09:46 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Na razie szukam błędów i argumentów. Pierwsze to te nieszczęsna koniki mechaniczne może i czynsz trzeba odnieść do morgi? Zaproponujmy 9,9 kW. No i jak to prawo egzekwować? Będzie wprowadzony państwowy rejestr jachtów i pontonów? A co z CEVNI i Międzynarodowym prawem morza? Czy Polska zaroi się od jachtów zarejestrowanych w jakimś Pernambuko czy też Polska wypowie te konwencje bo przecież bez pozwolenia wodnoprawnego statków na polskie wody wpuścić nie będzie można!
Drugie to zamknięcie przystani to zasrane brzegi i zniszczona roślinność nadbrzeżna. Jaki będą straty ekologiczne? Ale może nareszcie uda się rozwiązać problem, zalegalizować bezprawne zajmowanie brzegów i budowę nielegalnych przystani na Mazurach?
Trzecie to skutki ekonomiczno-przyrodnicze. Czy obciążenie stawów hodowlanych, gospodarstw rybackich itp użytkowników dodatkowym podatkiem lub podatkami nie spowoduje zaprzestania ich działalności? Co nam to da? Brak karpi z czystych polskich wód a obfitość jakichś pang z zanieczyszczonego Mekongu? Czy nie jest szczytem hipokryzji przenoszenie w obronie środowiska produkcji tam gdzie pojęcie to jest znane jako przykład zidiocenia Europy? A co się stanie z ptactwem wodnym dla którego stawy hodowlane są czynnikiem niezbędnym do przeżycia? Czy skutki przyjęcia ustawy i rozporządzeń w obecnym brzmieniu nie doprowadzi do klęski ekologicznej, masowego wymierania ptaków wędrownych i gatunków zagrożonych?
Na razie mam tyle ale trzeba będzie popracować.



Za ten post autor Były_User 934585 otrzymał podziękowanie od: Alterus
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 gru 2016, o 10:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13364
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1518
Otrzymał podziękowań: 2210
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Z fb...

Zagłębiowskie WOPR dodał(a) nowe zdjęcia (2).
4 grudzień o 08:38 ·

OPŁATY ZA WODY
Czytając różne publikacje i wypowiedzi na temat OPŁAT wodnych, podwodnych, nadwodnych dokonano drobnej diagnozy problemu. Drobnej, o ile DROBNĄ można nazwać przejrzenie ponad 300 stron Prawa Wodnego i 879 stron treści rozporządzeń … Trochę to trwało ale jakoś poszło. Stwierdzam jedno - publikacje jakie zostały namierzone to nic innego jak totalne bzdury i są sporządzone w celu wsadzenia poważnych niepokoi w środowisko wodniackie. Krotko mówić środowisko biznesowe chce sobie zrobić przez wzburzenie środowiska Klubów żeglarskich narzędzie dla swojej działalności. W ramach analizy oprócz projektów prześledzono koszty opłat za gospodarcze wykorzystanie wód (śluzowania, przewóz towarów, tonokilometraże itp. wskaźniki) za lata 2010-2016 plus planowane stawki na 2017. Do tego doszła analiza kosztów opłat za użytkowanie gruntów od 2002 roku (rozporządzenia z dn. 23.12.2002, 24.06.2003, 18.01.2006).

Ja wiem że będąc niedoinformowanym przedsiębiorcą lepiej jest wrzucić niepokój w środowisko i potem korzystać z tego co tłum wywalczy. Publikacje potraktowały bardzo "po łebkach" stan faktyczny, podając nieprawdziwe dane – przybliżając temat:

Projekty rozporządzeń mają 879 stron (ciężko czytać lepiej dać alarmujący nagłówek) i tak po kolei:

STRONY 608-609 – ceny opłat za grunty pokryte wodami i kwota 8,90 zł jest podana za świadczenie usług, a nie za działalność Klubów żeglarskich działających na własnych przystaniach. Tutaj stawka wynika z § 2.ust.2 projektu rozporządzenia i wynosi 1 zł za 1m2 ROCZNIE, czyli miesięcznie wychodzi 0,0833 zł, a nie 8,90 zł. Zapomniano, że te opłaty to są opłaty ROCZNE, A NIE MIESIĘCZNE.

STRONY 635-640 – ceny za pobór wód i ścieki do wód,

STRONY 667-670 – ceny za użytkowanie dróg wodnych, gdzie nie ma wpisanych stawek, ale protokół z października 2016 (jest na stronie RCL) mówi o utrzymaniu stawek z 2016.

STRONY 735- 745 - Obwody Rybackie, gdzie wprowadza się konkurencyjność zarządzania nimi w ramach konkursów i przetargów. Chyba nie jest komentarz potrzebny, bo niewykluczone że doprowadzi do tego, że woda będzie tez dla innych, a nie wyłącznie dla wędkarstwa. Wpłynie to ewidentnie również na jakość zarybień i standardów opieki nad obszarami wodnymi - okręg się będzie musiał starać o uzyskanie prawa do obszaru wodnego, a nie tylko oznakowania że tutaj są.

RESZTĘ POZOSTAWIAM ODBIORCOM DO OCENY NA PODSTAWIE ZAŁĄCZONYCH DANYCH


Załączniki:
15317856_1104091769689370_2942165658350939065_n.jpg
15317856_1104091769689370_2942165658350939065_n.jpg [ 130.38 KiB | Przeglądane 7147 razy ]
15337521_1104091786356035_5724791500951181519_n.jpg
15337521_1104091786356035_5724791500951181519_n.jpg [ 167.74 KiB | Przeglądane 7147 razy ]

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...

Za ten post autor Wojciech otrzymał podziękowanie od: Gienek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 gru 2016, o 11:00 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
W treści ustawy jest mowa o stawkach ustalanych w oparciu o konkretne rozporządzenie z przytoczonym artykułem.
Art. 261.
l. Maksymalna stawka opłaty rocznej za użytkowanie l m2 gruntu nie może być wyższa niż 10 - krotność obowiązującej w danym roku górnej granicy stawki podatku od nieruchomości, o której mowa w art. 5 ust. l pkt l lit. a ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 716).

Cytuj:
Art. 5. 1. Rada gminy, w drodze uchwały, określa wysokość stawek podatku od nieruchomości, z tym że stawki nie mogą przekroczyć rocznie:
1) od gruntów:
a) związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków – 0,62 zł20) od 1 m2 powierzchni,
czyli nie więcej niż 6,20 PLN za m/2 gruntu pokrytego wodą


2. Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, wysokość jednostkowych stawek opłaty rocznej za użytkowanie l m2 gruntu, o którym mowa w ust. l, kierując się rodzajami działalności, na potrzeby których następuje oddanie w użytkowanie gruntów pokrytych wodami, o których mowa w art. 260 ust. l.

Art. 260. l.
Grunty pokryte śródlądowymi wodami płynącymi oraz morskimi wodami wewnętrznymi i wodami morza terytorialnego, stanowiące własność Skarbu Państwa, niezbędne do prowadzenia przedsięwzięć związanych z:
6) uprawianiem rekreacji, turystyki, sportów wodnych oraz amatorskiego połowu ryb;
- oddaje się w użytkowanie za opłatą roczną.

2. Umowę użytkowania zawiera się w formie pisemnej, a do jej zawarcia ze strony Skarbu Państwa są upoważnione odpowiednio podmioty, o których mowa wart. 212 ust. l.
3. Jeżeli wysokość opłaty rocznej, o której mowa w ust. l, będzie wyższa niż 5000 zł, umowę sporządza się w formie aktu notarialnego.
4. Warunkiem oddania w użytkowanie gruntów, o których mowa w ust. l, jest posiadanie przez użytkownika pozwolenia wodnoprawnego lub dokonanie zgłoszenia wodnoprawnego, jeżeli są wymagane przepisami ustawy.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 gru 2016, o 19:24 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
W rozporządzeniu, w jego projekcie wygląda to tak.
Cytuj:
Doprecyzowano, względem przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 stycznia
2006 r., wysokość stawek opłaty rocznej za użytkowanie l m2 gruntu, niezbędnego do
prowadzenia działalności, w tym usługowej, związanej z rekreacją, turystyką, sportami
wodnymi i przewozami pasażerskimi.
W projektowanym rozporządzeniu grupuje się
poszczególne formy usług. Infrastruktura związana z przewozami pasażerskimi, jak i usługami
hotelarskimi i gastronomicznymi podlega ujednoliconej opłacie rocznej w wysokości 8,90 zł
1m2
, w odróżnieniu od pozostałych usług takich jak związanych z amatorskim połowem ryb
czy uprawianiem czynnej rekreacji, z wykorzystaniem np. sprzętów wodnych podlegających

opłacie w wysokości 5,00 zł m
• Kąpieliska i tory wodne do czynnej rekreacji i uprawianiu
sportów podlegają opłacie w wysokości 0,30 złlm2 •
Projekt rozporządzenia określa też wysokość stawek opłaty rocznej za prowadzenie
działalności i innych usług niż wymienione wart. 260 ustawy. Dotychczas usługi takie nie były
zidentyfikowane lub występowały tylko nieliczne ich przypadki. Wypełniając treść ustawy
określono wysokość stawki opłaty rocznej za użytkowanie gruntu na poziomie 8,90 zł/m2 zł.
Z uwagi na doświadczenia z funkcjonowania ustawy Prawo wodne. z 2001 r., mając także
na względzie zmianę zasad finansowania gospodarki wodnej, koniecznym było określenie
wysokości stawek opłaty za prowadzenie działalności nie ujętej dotychczas przepisami ustawy
i rozporządzenia, nie wskazanymi wprost w ustawie i nie będącymi w pełni działalnością
komercyjną, dla której konieczne jednak było określenie wysokości opłat. Działalność taka to
między innymi funkcjonowanie posterunków wodowskazowych IMGW, produkcja rolnicza na
gruntach pokrytych wodami, które czasowo mogą być wykorzystane do tych celów.
Planowane jest wejście w życie przepisów rozporządzenia w dniu wejścia w życie ustawy
tj. z dniem l stycznia 2017 r.


Czyli w opisie mamy 5 złociszy za rok za klubową przystań ale czytając zapis wcześniejszy - treść rozporządzenia.
Cytuj:
8) usługami służącymi do uprawiania rekreacji, turystyki, sportów wodnych oraz
amatorskiego połowu ryb, przeznaczonego pod:
a) porty, przystanie, zimowiska, nabrzeża, pomosty i wyciągi dla statków
wykorzystywane do przewozów pasażerskich, inne obiekty (stałe lub pływające
przycumowane do brzegu) wykorzystywane do prowadzenia usług
gastronomicznych lub hotelarskich, oraz akweny związane z tymi obiektami -
wynosi 8,90 zł,
b) nabrzeża, pomosty inne niż określone w lit. a) oraz akweny związane z tymi
obiektami - wynosi 5,00 zł,

c) kąpieliska i stałe tory wodne służące do uprawiania sportów wodnych- wynosi 0,30
zł;
9) usługami służącymi do innych celów niż uprawianie rekreacji, turystyki, sportów wodnych
oraz amatorskiego połowu ryb wynosi 8,90 zł;
lO) infrastrukturą telekomunikacyjną- wynosi 8,90 zł;
11) inną niż w pkt 1- 10, przeznaczonego pod:
a) produkcję rolniczą - wynosi 0,05 zł,
b) stałe i tymczasowe posterunki hydrologiczno-meteorologiczne - wynosi 0,50 zł,
c) inne niż wymienione w lit. a) i b)- wynosi 8.90 zł.
2. Opłata roczna za użytkowanie l m2 gruntu, niezbędnego do uprawiania rekreacji,
turystyki, sportów wodnych oraz amatorskiego połowu ryb, w szczególności przeznaczonego
pod przystanie, zimowiska, nabrzeża, pomosty i wyciągi dla statków oraz akweny związane z
tymi obiektami - wynosi l ,00 zł.


3. Przepis ust. l stosuje się do gruntu pokrytego wodą, znajdującego się nad obiektami, o
których mowa w ust. l, jeżeli odrębnymi przepisami są określone strefy ochronne nad tymi
obiektami, które powodują ograniczenia w użytkowaniu gruntu pokrytego wodami, a są
niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania.
§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem l stycznia 2017 r.


Powstaje pytanie. Za przystań jachtową płaci się 5 PLN na rok czy 1 PLN na rok i konkretnie za co? Za L pomostu x L nabrzeża czy za m/2 pomostu
Oczywiście brzmi to inaczej niż próbowano to przedstawić.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 02:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Uff:
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... 36552,4199

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 07:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Marian Strzelecki napisał(a):
Uff:

O to dokładnie chodzi - żeby zainteresowani powiedzieli "uff"...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 15:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Wiem:
mamy czas do następnej sztucznej napinki przykrywającej jakiś wielki przekręt.
MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2016, o 06:18 

Dołączył(a): 22 sty 2009, o 14:41
Posty: 502
Podziękował : 776
Otrzymał podziękowań: 90
Jaromir napisał(a):
Śmiesznych nigdy dość.

_________________
jedrek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2016, o 14:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
jedrek napisał(a):
Jaromir napisał(a):
Śmiesznych nigdy dość.

Czy ty mnie czasem nie obrażasz? ... coś przeoczyłem? ... czy mam się czuć śmiesznym.

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 00:00 

Dołączył(a): 17 mar 2012, o 17:21
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 471
Otrzymał podziękowań: 76
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy sternik motorowodny
Marian Strzelecki napisał(a):
jedrek napisał(a):
Jaromir napisał(a):
Śmiesznych nigdy dość.

Czy ty mnie czasem nie obrażasz? ... coś przeoczyłem? ... czy mam się czuć śmiesznym.
Marian Strzelecki napisał(a):
jedrek napisał(a):
Jaromir napisał(a):
Śmiesznych nigdy dość.

Czy ty mnie czasem nie obrażasz? ... coś przeoczyłem? ... czy mam się czuć śmiesznym.

O Twoje samopoczucie chodzi tylko pośrednio :)



Za ten post autor Gienek otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 01:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13714
Podziękował : 10186
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Rozumiem
... no nie rozumiem
No ...o co chodzi...
pośrednio? :mrgreen:

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 17:18 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 22:02
Posty: 911
Podziękował : 261
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Marian Strzelecki napisał(a):
Wiem:
mamy czas do następnej sztucznej napinki przykrywającej jakiś wielki przekręt.
MJS

Tego "czasu" niewiele, bo co to za różnica: 1 stycznia 2017 r czy I kwartał 2017??
Sezon zaczynamy w maju. :lol:
Może o to Chłopakom chodzi? ;)

_________________
Pozdrawiam - Maryla
http://www.emerytnafali.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sty 2017, o 14:20 

Dołączył(a): 22 sty 2009, o 14:41
Posty: 502
Podziękował : 776
Otrzymał podziękowań: 90
http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12 ... 254202.pdf

_________________
jedrek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2017, o 23:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Czyżby temat nieaktualny? Przynajmniej na wiele miesięcy i w takim kształcie?

http://zagle.se.pl/wydarzenia/rzad-nie- ... 18627.html

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2017, o 00:22 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
A tak się tylko zastanawiam.
Z jakiego okresu pochodzą te je...ne dyrektywy do których się mamy dostosować.??
Czyżby z IV kwartału 2016.???
A co w tej mierze uczynił poprzedni rząd.???
Czyżby się tylko ograniczył do podrzucenia śmierdzącego " zbuka" obecnym???
Wszak było chyba duużo czasu na dopracowanie .????

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Wojtek Bartoszyński i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL