Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 11:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 mar 2018, o 18:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Aa1975 Kocur Ci powiedział...
a co do przyrośniętych do jeziorek: poszukaj ILU armatorów czarterowych flot mazurskich się wypowiedziało w konsultacjach, gdy ministerstwo rzuciło projekt rozciągniecia rejestracji na śródlądziu na jachty od 5m?

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 mar 2018, o 18:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17300
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3591
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Colonel napisał(a):
poszukaj ILU armatorów czarterowych flot mazurskich się wypowiedziało w konsultacjach, gdy ministerstwo rzuciło projekt rozciągniecia rejestracji na śródlądziu na jachty od 5m?
Pewnie Andrzeju wiesz, po co szukać - napisz.

A ja nie wiem, ale wydaje mi się, że mało, bo jaki mają w tym business? Mają to w nosie, więc się nie wypowiadają - ja ich rozumiem.

Natomiast nie rozumiem, dlaczego od czerwcowej rewolucji patentowej Lipca tkwimy w absurdzie patentowym. Przestało Wam (tak Wam! ja się wypisałem) zależeć? Te sympatyczne chłopaki z PZŻ są takie sympatyczne, że w nosie macie obowiązkowe patenty na najniższe stopnie?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 mar 2018, o 19:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Maar napisał(a):
Natomiast nie rozumiem, dlaczego od czerwcowej rewolucji patentowej Lipca tkwimy w absurdzie patentowym. Przestało Wam (tak Wam! ja się wypisałem) zależeć? Te sympatyczne chłopaki z PZŻ są takie sympatyczne, że w nosie macie obowiązkowe patenty na najniższe stopnie?


Dwa pytania:

1. Czy możesz sprecyzować co byś chciał osiągnąć bo z powyższej wypowiedzi nie wynika nic jednoznacznie ?

Co to są :

Maar napisał(a):
obowiązkowe patenty na najniższe stopnie


2. Konferencja Uzgodnieniowa na warszawskim Mokotowie, na której omawialiśmy ostatnie zmiany "patentowe", była spotkaniem otwartym - każdy mógł przyjść i wypowiedzieć swoje zdanie.

Tam uzgodnione zostały ostatnie wszelkie zmiany w wymaganiach patentowych - czy byłeś tam i wypowiadałeś Swoje zdanie ?

To był ostatni dobry moment do wypowiedzenia swego zdania na ten temat ...

Powyższe ostatnie zmiany opublikowane po tej konferencji znajdują się tutaj:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 130460.pdf

Ale tam widnieje podpis Joasi a nie Lipca ...

PS - jak wynika z powyższego rozporządzenia PZZ nic nie ma do warunków uzyskiwania patentów - czemu więc w związku z tym wymieniasz owych "sympatycznych chłopaków z PZZ" ?

Maar napisał(a):
Mają to w nosie, więc się nie wypowiadają - ja ich rozumiem.


Jeżeli ktoś ma rzecz wydawać by się mogło istotną - jak piszesz "w nosie" to czemu inni mają za niego działać ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 mar 2018, o 23:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
bury_kocur napisał(a):
jedno jest pewne - samo się nic nie zrobi a ja osobiście nie znam władzy, która sama z siebie odda przywileje z władzy wynikające ...

Osobiście właśnie w bezpowrotności zawłaszczania kolejnych rejonów prywatnych działań obywateli widzę największe zagrożenie, które niosą zapowiadane zmiany.
Bo przecież to obecne polityczne "smutne miasteczko"kiedyś sobie pojedzie, ale urzędnicy, którzy dostaną do ręki narzędzia kontroli i zarządzania tym, co przecież żadnej kontroli i zarządzania nigdy nie wymagało - będą twardo bronić raz uzyskanych pozycji...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 mar 2018, o 23:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Maar napisał(a):
Colonel napisał(a):
poszukaj ILU armatorów czarterowych flot mazurskich się wypowiedziało w konsultacjach, gdy ministerstwo rzuciło projekt rozciągniecia rejestracji na śródlądziu na jachty od 5m?
Pewnie Andrzeju wiesz, po co szukać - napisz.

A ja nie wiem, ale wydaje mi się, że mało, bo jaki mają w tym business? Mają to w nosie, więc się nie wypowiadają - ja ich rozumiem.

Rozumiesz dlaczego właściciele polskich jachtów śródlądowych bez słowa sprzeciwu godzą się z tym, że będą zmuszeni zgromadzić wymagane dokumenty, złożyć wymagane deklaracje - by uzyskać kompletnie zbędną im, ale znów, po kilkunastu latach obowiązkową rejestrację i "przy okazji" uzyskać kompletnie niepotrzebne im ale obowiązkowe numery identyfikacyjne?
Rozumiesz czemu właścicielom śródlądowych żaglówek zwisa kalafiorem wprowadzenie obowiązku posiadania dokumentu, w którym jakiś urzędnik bardziej czy mniej z sufitu wpisze do jakiej wysokości fali ich własna łódka "może pływać"?
Rozumiesz czemu nie wzbudza ich sprzeciwu, że za te działania zapłacą - z własnych kieszeni - albo zamiennie z pokorą przyjmą kary grzywny - za brak zgłoszenia do rejestracji, za brak "nalepki kontrolnej", za brak zgłoszenia dowolnej z kilkunastu obowiązkowo deklarowanych przy rejestracji danych, etc?
Pytam - bo ja nie rozumiem... Nie rozumiem czemu wśród kilkudziesięciu tysięcy właścicieli śródlądowych jachtów panuje całkowita niemal bierność..?

BTW - w aktualnej wersji na śródlądziu obowiązkowa ma być rejestracja nie od 5m ale od 7,5m.
Tę zmianę zakresu obowiązkowej rejestracji na śródlądziu twórcy "nowego/lepszego" rejestracyjnego supergniota nazwali "kompromisem".
Bo "kompromis" wg. nich polega na olaniu kilkunastu zgłoszonych w konsultacjach społecznych głosów za pozostawieniem dotychczasowych granic obowiązkowej rejestracji śródlądowych jachtów żaglowych (od 12m metrów w górę) - i przyjęcie propozycji zmiany granicy obowiązkowej rejestracji z 5 na 7,5m - którą proponował jeden jedyny konsultujący (właściciel sześciometrowego Oriona, z przykrością stwierdzam, że i Tobie i mnie znany...)

Maar napisał(a):
Natomiast nie rozumiem, dlaczego od czerwcowej rewolucji patentowej Lipca tkwimy w absurdzie patentowym. Przestało Wam (tak Wam! ja się wypisałem) zależeć? Te sympatyczne chłopaki z PZŻ są takie sympatyczne, że w nosie macie obowiązkowe patenty na najniższe stopnie?

Możesz podkręcić jasność wypowiedzi?
Co ma wspólnego aktualna próba wprowadzenia przepisów dotyczących rejestracji jachtów w kształcie nieznanym od czasów późnego Gomułki ze zmianami regulacji dotyczących "patentów" - wprowadzonymi przez b. ministra Lipca, niemal dwanaście lat temu - i od pięciu lat nieaktualnymi?
Co to w ogóle są "obowiązkowe patenty na niższe stopnie"?
Kim są ci "wy", którym ponoć nie zależy - a nawet jak piszesz "mają w nosie"?
I co mają z tym wspólnego sympatyczne czy nie "chłopaki z PZŻ"?

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2018, o 08:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Jaromir napisał(a):
i przyjęcie propozycji zmiany granicy obowiązkowej rejestracji z 5 na 7,5m - którą proponował jeden jedyny konsultujący (właściciel sześciometrowego Oriona, z przykrością stwierdzam, że i Tobie i mnie znany...)


Czy chodzi Ci Jarku o tą poniższą propozycję, której być może "zawdzięczamy" obecną wersję najbardziej od 12 lat restrykcyjnego projektu dotyczącego rejestracji jachtów ?

Załącznik:


Pytam, bo jak słyszałem "wyjaśnienia" ministra Gróbarczyka na ostatnim posiedzeniu Komisji Gospodarki Morskiej (czas transmisji godz. 10:17:51 - 10:21:10 - prawy górny róg nagrania) dotyczące uzasadnienia zaostrzenia przepisów rejestracyjnych to wypisz wymaluj są one wręcz żywcem wzięte z powyższej propozycji .

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transm ... 510039003A

Pzdr

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2018, o 12:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
bury_kocur napisał(a):
Jaromir napisał(a):
i przyjęcie propozycji zmiany granicy obowiązkowej rejestracji z 5 na 7,5m - którą proponował jeden jedyny konsultujący (właściciel sześciometrowego Oriona, z przykrością stwierdzam, że i Tobie i mnie znany...)


Czy chodzi Ci Jarku o tą poniższą propozycję, której być może "zawdzięczamy" obecną wersję najbardziej od 12 lat restrykcyjnego projektu dotyczącego rejestracji jachtów ?

Załącznik:
Propozycje Tomasza Janiszewskiego dot. obniżenia na 7,5 m jednostki podleg. rejestr..pdf


Pytam, bo jak słyszałem "wyjaśnienia" ministra Gróbarczyka na ostatnim posiedzeniu Komisji Gospodarki Morskiej (czas transmisji godz. 10:17:51 - 10:21:10 - prawy górny róg nagrania) dotyczące uzasadnienia zaostrzenia przepisów rejestracyjnych to wypisz wymaluj są one wręcz żywcem wzięte z powyższej propozycji .

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transm ... 510039003A

Tyle, że propozycja przewidywała pozostawienie obecnej granicy 12 m, a dopiero jako wariant - obniżenie do 7,5.
Autor ma najwyraźniej przebicie wśród urzędników w ministerstwie i dlatego tak chętnie podchwycili oni ten wariant i uzasadnienie. Gdyby w tej propozycji było np. 9 m pewnie też by przeszło (chociaż już z innym uzasadnieniem).
Obecnie jedyna droga aby przywrócić poprzedni stan to uderzenie utartą ścieżką do Senatora/ów...

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2018, o 13:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11628
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1625
Otrzymał podziękowań: 3873
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
AIKI napisał(a):
dlatego tak chętnie podchwycili oni ten wariant

Po prostu chcieli ustawić jak najmniej i pierwszy pretekst był dobry?

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2018, o 14:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17300
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3591
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Jaromir napisał(a):
Rozumiesz dlaczego właściciele polskich jachtów śródlądowych bez słowa sprzeciwu godzą się z tym, że będą zmuszeni zgromadzić wymagane dokumenty, złożyć wymagane deklaracje - by uzyskać kompletnie zbędną im, ale znów, po kilkunastu latach obowiązkową rejestrację i "przy okazji" uzyskać kompletnie niepotrzebne im ale obowiązkowe numery identyfikacyjne?
Z tym, że Colonel nie pytał wszystkich właścicieli, lecz o "armatorów czarterowych flot mazurskich" - rozumiem, że o firmy czarterowe.
I moja odpowiedź dotyczyła firm. One i tak rejestrują każdą swoją łódkę, więc nie zgłaszają uwag, bo to nie robi im różnicy.

Natomiast dlaczego zwykli Kowalscy nie protestują? Hmmm, trochę dlatego, że podoba im się dojna zmiana i wiedzą, że skoro rząd pisu coś wymyślił, to musi być to super. Poza tym, jest duża grupa ludzi, którzy potrafią liczyć. Ilość czasu który stracą na rejestrację jest niczym w stosunku do ilości czasu przeznaczonego na walkę z systemem. Poza tym jest też grupa, co nie wie o ssooo chodzi, jest grupa ludzi którym się to podoba, itd, itd.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2018, o 14:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Maar napisał(a):
Poza tym, jest duża grupa ludzi, którzy potrafią liczyć. Ilość czasu który stracą na rejestrację jest niczym w stosunku do ilości czasu przeznaczonego na walkę z systemem.


A kto jeszcze Marku walczy oprócz kilku z nas ?

Znaczy - jaki czas stracą ci co nie robią NIC ? :rotfl:

Maar napisał(a):
Poza tym jest też grupa, co nie wie o ssooo chodzi,


Tych niestety jest zdecydowana większość :-(

Maar napisał(a):
jest grupa ludzi którym się to podoba,


A co Mareczku może sie podobać w zaciskaniu pasa na szyi czyli w dokręcaniu zamordyzmu ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Ostatnio edytowano 26 mar 2018, o 15:06 przez bury_kocur, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2018, o 15:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
AIKI napisał(a):
Autor ma najwyraźniej przebicie wśród urzędników w ministerstwie i dlatego tak chętnie podchwycili oni ten wariant i uzasadnienie.


Musimy widać w ministerstwie Andrzej zweryfikować nasze "znajomości" - są jak widać tacy, co mają lepsze :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 08:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1100
Podziękował : 57
Otrzymał podziękowań: 624
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
bury_kocur napisał(a):
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transm ... 10039003A#
[...]
Po raz pierwszy w historii poszliśmy - jako SAJ oraz SAMOSTER - na posiedzenie tekiej Komisji 'Ręka w rękę" z PZŻ - znaczy - idzie ku lepszemu :mrgreen:


Szok i przerażenie.

Nie dlatego, że jednym głosem wypowiadali się przedstawiciele SAJ i PZŻ, to akurat pozytywne.
Podobnie jak to, że Bury Kocur przez chwilę (krótką) z początku sprzeciwił się popieranemu jak dotąd rozróżnianiu jachtów na "rekreacyjne" i "komercyjne".
Zabawne było zresztą to, że tenże upomniał się o pogardzanych na ogół mazurantów, a w zamian przedstawiciel PZŻ wniósł o modyfikację przepisu, który czyni z jachtu Kocura jednoznacznie i bez wątpliwości jacht komercyjny (samego zainteresowanego nadal to nie obchodziło)...

OK, można się pośmiać. Przez łzy.

Bo szokujące i przerażające było co innego. Całkowita bierność posłów, puszczenie przez nich wszystkiego mimo uszu.
Sprawdziłem skład komisji - są w niej przedstawiciele różnych ugrupowań, PiS nie ma tam nawet większości (8/17). W każdym razie opozycja jest w komisji silna, a dobrym prawem opozycji jest czułość na wszelkie nadużywanie władzy przez rząd.

W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele żeglarzy, osób bezpośrednio zainteresowanych projektowanymi zmianami. Dwa dotychczas antagonistyczne stowarzyszenia powiedziały jednym głosem, że projekt im się nie podoba. To chyba powinno dać do myślenia. Rząd chce coś zrobić wyraźnie przeciwko samym zainteresowanym, rzekomo dla ich dobra, a opozycja nic? Zero refleksji? Pełny poklask? Gładkie przełykanie mętnych tłumaczeń ministra o konieczności "unifikacji"?

WTF? Jakaś wielka koalicja się zawiązała, o której nie wiem?

Takie zresztą od dawna mam wrażenie, że się zawiązała. Posłowie mogą się spierać o aborcję, o personalne przepychanki w sądach, o Smoleńsk, ale w dziedzinie biurokratyzacji kraju panuje pełny consensus. Ktokolwiek dojdzie do władzy, będzie robił to samo.

pozdrowienia smutne

krzys


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 10:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
myszek napisał(a):
Podobnie jak to, że Bury Kocur przez chwilę (krótką) z początku sprzeciwił się popieranemu jak dotąd rozróżnianiu jachtów na "rekreacyjne" i "komercyjne".


Odróżnij Łaskawco moją skromną osobę - czyli moje prywatne zdanie wyrażane przez Włodzimierza Ring - używającego ksywki "Bury Kocur" - od reprezentanta Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych - V-ce Prezesa tegoż Stowarzyszenia - Włodzimierza Ring.

Może to jest trudne co piszę powyżej, ale to, że reprezentując SAJ przedstawiam określone zdanie wcale nie oznacza, że prywatnie mam takie samo.

Przesłuchaj Krzysiu raz jeszcze nagranie i znajdź miejsce gdzie wyrażam SWOJE zdanie prywatnie a nie zdanie SAJ i wtedy wróćmy do rozmowy.

To jedno.

Drugie - siedzący naprzeciw mnie przedstawiciel PZZ Jacek Pietraszkiewicz wniósł poprawkę, która moim zdaniem wcale - ale to kompletnie - nie czyni z mego jachtu jednostki komercyjnej.

Możemy się spierać, choć mnie się tego czynić dalej zwyczajnie nie chce - jak chcesz uważać, że mam jednostkę komercyjną to sobie tak uważaj a ja będę miał zdanie odmienne i na zdaniu tym poprzestanę.

Czysto prywatnie - ot tak dla zaspokojenia własnej ciekawości - po obradach tejże Komisji porozmawiałem sobie kwadrans z dyr Urzędu Morskiego w Szczecinie P.Wojciechem Zdanowiczem na temat Jego interpretacji dotyczącej mojego prowadzenia rejsu wylicytowanego w WOŚP, który to rejs wg Ciebie czyni z mojej jednostki jacht komercyjny.

I wyobraź sobie, że Pan Dyrektor Urzędu Morskiego także uważa, iż rejs taki NIE JEST REJSEM KOMERCYJNYM

Więc pozwolisz, że stwierdzeniem tym temat ten zakończę.

Jedno małe "ale' do powyższego - nie jacht jest komercyjny a komercyjny bywa rejs i tu popraw Swoje wypowiedzi.

myszek napisał(a):
Bo szokujące i przerażające było co innego. Całkowita bierność posłów, puszczenie przez nich wszystkiego mimo uszu.
Sprawdziłem skład komisji - są w niej przedstawiciele różnych ugrupowań, PiS nie ma tam nawet większości (8/17).


Co do owej bierności masz całkowitą rację, ale racz raz jeszcze obejrzeć nagranie z przebiegu Komisji a potem odpowiedz na pytanie - ilu posłów, będących członkami tejże komisji było na tym posiedzeniu na sali ?

Pomylić się możesz o jedną osobę i będzie to stanowiło 50 % ilości składu Komisji obecnej na sali obrad.

Reszta obecnych tam osób to były: osoby zaproszone (PZŻ + SAJ + Samoster + Urząd Morski + PZMiNW + Przedstawiciel PKBWM) + RCL i strona rządowa.

Pozostali obecni na sali to byli faktycznie członkowie Komisji - były to osoby DWIE + prowadząca posiedzenie P. Dorota Arciszewska czyli w sumie posłów było TRZECH !

Takie jest zainteresowanie posłów tym tematem ... :-(

PS - Jeżeli osobiście jako Krzysztof M. jesteś zainteresowany faktycznymi zmianami w procedowanej ustawie - a nie tylko biciem piany na tutejszym forum - to powiedz czemu nie widziałem Cię na obradach tej Komisji ?

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

myszek napisał(a):
Zabawne było zresztą to, że tenże upomniał się o pogardzanych na ogół mazurantów


Jeszcze jedno - nikt nie pogardza tzw "mazurantów" - pokaż mi może gdzie było to czynione ...

Ustawa dotyczy wszystkich żeglarzy i wypowiadaliśmy się w imieniu wszystkich żeglarzy - tak morskich jak i tych żeglujących po śródlądziu.

Nie wiem z czego wnosisz o przytaczanej "pogardzie" ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 10:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
bury_kocur napisał(a):
przez Włodzimierza Ring -
Oj, jak Cię palnę!
bury_kocur napisał(a):
V-ce Prezesa tegoż Stowarzyszenia - Włodzimierza Ring.
Oj, jak Cię palnę!
bury_kocur napisał(a):
w sumie posłów było TRZECH !
Oj, jak Cię palnę! :evil:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowanie od: Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 10:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Zbieraj napisał(a):
Oj, jak Cię palnę!


Jeżeli chodzi Ci o odmianę mego nazwiska to mam taką fobię, żeby go nie odmieniać.

Tak chcę i już :mrgreen:

To moje nazwisko i mam do tego prawo - o !

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Zbieraj napisał(a):
w sumie posłów było TRZECH !
Oj, jak Cię palnę! :evil:


Ale za co ?

Posłów faktycznie było trzech :rotfl:

Do trzech potrafię liczyć :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 11:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12942
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2912
Otrzymał podziękowań: 2585
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
A po co spacja przed wykrzyknikiem?

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 11:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Stara Zientara napisał(a):
A po co spacja przed wykrzyknikiem?
I znakiem zapytania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 12:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
bury_kocur napisał(a):
mam taką fobię, żeby go nie odmieniać.
Ale to jest Twoja fobia i nas nie obowiązuje.
bury_kocur napisał(a):
To moje nazwisko i mam do tego prawo - o !
Owszem, ale masz prawo tylko do mianownika liczby pojedynczej. Inne formy Twojego nazwiska należą do języka polskiego.
bury_kocur napisał(a):
Tak chcę i już
A pani posłanka Pawłowicz chce "wziąść" i już.
A miłościwie nam panujący Prezes chce "włanczać" i już.
Grunt to znaleźć się w dobrym towarzystwie. Moje gratulacje!
bury_kocur napisał(a):
Posłów faktycznie było trzech

Do trzech potrafię liczyć
Arytmetykę masz opanowaną, ale Twoja walka z gramatyką kończy się porażką.

Jak trzy samce - to ich jest trzech.
Jak trzy samice - to one są trzy.
Jak 1+2 albo 2+1 - to ich jest troje.

Wg mnie posłanka Arciszewska jest ewidentnie kobietą.

A co do Włodeka Ring - anegdota opowiadana przez Michała Rusinka, długoletniego sekretarza Wisławy Szymborskiej:

Dzwoni telefon. Rusinek odbiera i słyszy w słuchawce:
- Chciałam mówić z panem Michałem Rusinek.
Rusinek na to:
- Ależ proszę pani, ja się deklinuję.
Na co ta pani:
- A, to przepraszam. Zadzwonię później.

Włodziu, czy to nie Ty dzwoniłeś do Rusinka udając kobietę? :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowanie od: Radziel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 13:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Zbieraj napisał(a):
Włodziu, czy to nie Ty dzwoniłeś do Rusinka udając kobietę?


Nie, ale jak klienci do mnie dzwonią to jakoś tak ZAWSZE mówią - czy mogę rozmawiać z Panem Włodzimierzem Ring.

Jakieś pozytywne feromony rozsiewam :mrgreen: ?

Nigdy nie zdarzyło się aby odmieniali moje nazwisko.

Od razu mówię, że ktoś kto to robi to na "dzień dobry" nie zyskuje mojej sympatii :-(

Bez względu na to co mówi słownik poprawnej polszczyzny...

Zbieraj napisał(a):
Ale to jest Twoja fobia i nas nie obowiązuje.


Januszku Drogi - wszystko OK ale ze skutkiem jw. :-(

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 16:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11628
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1625
Otrzymał podziękowań: 3873
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Zbieraj napisał(a):
Jak 1+2 albo 2+1 - to ich jest troje.

Włodku Ringu: I trzeba to wiedzieć w przypadku trójkątów różnopłciowych. :rotfl:
Sorki, no nie mogłem odpuścić! :)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 17:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
waliant napisał(a):
Włodku Ringu:
(...)
Sorki, no nie mogłem odpuścić!


Tomek - to nie przepraszaj tylko nie rób tak więcej - nie mam poczucia humoru w takich przypadkach i tylko to, że jesteś dobry znajomy uchroniło Cię przed napisaniem Ci kilku prostych żołnierskich słów a uwierz mi, że walę w takich przypadkach bez oglądania się na subtelność wypowiedzi :cry:

Mówiąc jaśniej - mało co w życiu tak mnie wku.....wia jak odmiana mego nazwiska szczególnie w sytuacji, kiedy proszę, aby tego nie robić.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Wł.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 18:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11628
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1625
Otrzymał podziękowań: 3873
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bury_kocur napisał(a):
mało co w życiu tak mnie

Mnie chodziło o to, co napisałem po dwukropku ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 18:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
waliant napisał(a):
Mnie chodziło o to, co napisałem po dwukropku ;)


Jest Ci wybaczone, ale tylko przez sympatię :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 18:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Sorry, ale czegoś nie rozumiem zupełnie......czyli zwracając się do kogoś mam łamać zasady gramatyki żeby ten ktoś się nie obraził. To jakaś paranoja !!!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 19:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
reed napisał(a):
czyli zwracając się do kogoś mam łamać zasady gramatyki żeby ten ktoś się nie obraził. To jakaś paranoja !!!!


Nie - jeżeli chodzi o moją skromną osobę to możesz do mnie zwracać się po imieniu i żadnych zasad nie łamiesz :rotfl:

Generalnie dla znajomych jestem Włodek.

Nazwiska mego odmieniać w tym momencie nie musisz :mrgreen:

Proste ? Proste.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 19:56 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
reed napisał(a):
Sorry, ale czegoś nie rozumiem zupełnie......czyli zwracając się do kogoś mam łamać zasady gramatyki żeby ten ktoś się nie obraził. To jakaś paranoja !!!!


Reed to jest calkiem proste. Zdefiniuj co jest dla Ciebie wazniejsze czy zasady gramatyki czy szacunek dla "fanaberii "Kocura. Jeśli komuś na czymś zależy do warto uszanować. No chyba ze gramatyka jest ważniejsza :D

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~

_________________
pozdrowienia piotr



Za ten post autor piotr6 otrzymał podziękowanie od: bury_kocur
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 22:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4470
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
bury_kocur napisał(a):
Generalnie dla znajomych jestem Włodek
Ale Włodek, z Włodkiem, o Włodku, nie ma
Włodka; czy Włodek, z Włodek, o Włodek, nie ma Włodek? :cool: :oops:
I co z tą ulicą, co na Twoją część nazwą? Ludzie będą mieszkać "na Ring"? Chociaż... może się przyzwyczają i nawet ktoś powie, że przeprowadził się z Mickiewicz na Ring, tę za Słowacki, obok skrzyżowania z Piłsudski? :twisted:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2018, o 23:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Ale Włodek, z Włodkiem, o Włodku, nie ma
Włodka; czy Włodek, z Włodek, o Włodek, nie ma Włodek? :cool: :oops:
I co z tą ulicą, co na Twoją część nazwą? Ludzie będą mieszkać "na Ring"? Chociaż... może się przyzwyczają i nawet ktoś powie, że przeprowadził się z Mickiewicz na Ring, tę za Słowacki, obok skrzyżowania z Piłsudski?


Ludzie - cieszę się, że tak mnie lubicie, ale czy naprawdę nie ma poważniejszych i ciekawszych problemów niż moja mała prośba o nieodmienianie mego nazwiska ???

Wojtuś - litości - to jest wątek o rejestracji ... :oops:

PS. Chwała Bogu, że jeszcze nie ma ulicy z moim nazwiskiem :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 mar 2018, o 10:54 

Dołączył(a): 6 lut 2013, o 21:12
Posty: 100
Podziękował : 18
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: jsm
bury_kocur napisał(a):
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Ale Włodek, z Włodkiem, o Włodku, nie ma
Włodka; czy Włodek, z Włodek, o Włodek, nie ma Włodek? :cool: :oops:
I co z tą ulicą, co na Twoją część nazwą? Ludzie będą mieszkać "na Ring"? Chociaż... może się przyzwyczają i nawet ktoś powie, że przeprowadził się z Mickiewicz na Ring, tę za Słowacki, obok skrzyżowania z Piłsudski?


Ludzie - cieszę się, że tak mnie lubicie, ale czy naprawdę nie ma poważniejszych i ciekawszych problemów niż moja mała prośba o nieodmienianie mego nazwiska ???

Wojtuś - litości - to jest wątek o rejestracji ... :oops:

PS. Chwała Bogu, że jeszcze nie ma ulicy z moim nazwiskiem :rotfl:

Wybaczcie ,że pociągnę jeszcze.
Włodziu po ostatnich występach w komisji sejmowej masz duże szanse na
swoją ulicę :D
Są rzeczywiście nazwiska ,których nie da się odmienić np. też słynna Danuta Rin
Myślę , że Twoje oczywiście za Twoim przyzwoleniem da się odmienić więc chyba
Wojtek ma trochę racji. Nic na siłę ale może by tak poprosić o zajęcie stanowiska
prof.Jerzego Bralczyka (chyba tak się pisze ?)

_________________
Pozdrawiam
Bogdan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 mar 2018, o 12:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4470
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
toudi napisał(a):
może by tak poprosić o zajęcie stanowiska
prof.Jerzego Bralczyka
Nie ma potrzeby zawracać mu dupy - stanowisko językoznawców jest jednoznaczne:
Słownik PWN, Bralczyk, Miodek, Bajerowa... :roll:

toudi napisał(a):
Są rzeczywiście nazwiska ,których nie da się odmienić np. też słynna Danuta Rin
Tu nie jest problem z nazwiskiem, a z płcią. Gdyby Włodek była kobietą :rotfl: jej nazwisko byłoby nieodmienne. Natomiast Wojciech Rin deklinuje się bez problemu:
Mianownik (kto? co?) Wojciech Rin
Dopełniacz (kogo? czego?) Wojciecha Rina
Celownik (komu? czemu?) Wojciechowi Rinowi
Biernik (kogo? co?) Wojciecha Rina
Narzędnik (z kim? z czym?) Wojciechem Rinem
Miejscownik (o kim? o czym?) Wojciechu Rinie
Wołacz (o!) Wojciechu Rinie!

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 155 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL