Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2009, o 00:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2009, o 03:32
Posty: 663
Lokalizacja: Trelleborg
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Asia John-realia bez tworzenia nowomowy.

Rad-nie, powinienes wybrac kraj w ktorym uznawany jestes za zdolnego do... To slowo "moze" oznacza drozsze ubezpieczenie. Strata lodzi jest kosztowna.

Podchodzicie od d strony tak samo jak przepisy:
-Rad-uznaj ze jestes nie teges, zaloga ma wiedziec, ubezpeiczyciel ma wiedziec, to znaczy ze na pewne typy ryzyka sie nie mozesz wystawiac, ergo-samotna wachta-bo narazasz innych (rowniez ruch w okolicy);

-Asia-nie mam nic do "normalnych inaczej" po prostu nazywam rzecz po imieniu;


Ja znam wielu uchodzcow, konczylem z nimi szkoly, to nie jest wina Rada ze sie urodzil nad Wisla i ze tam takie skrzywienia panuja, ale panuja, albo bedzie z tym zyl, albo zrobi papier gdzie indziej, albo na czorta mu ten papier;

Rad-Ty sie masz nauczyc obslugiwac lodke, jak Cie ktos nie chce uczyc bo cos tam to trudno-znajdz kogos innego, a nie tu kombinujesz jak kon pod gorke;

Tak szczerze, to jakbym bral Rada do zalogi to by mnie interesowala czy wie ktore sznurki ma ciagac i dlaczego, oraz na co uwazac... a Czy on ma papier na profesora astrofizyki czy kapitana floty imperium fenickiego to by mi kolo piora latalo...

_________________
Forum to miejsce spotkań ludzi, którzy mają "zryty palnik" w pewnych kwestiach i do tego dobrze im z tym - Razorblade


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2009, o 07:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
vv3k70r napisał(a):
A zeglarstwo to sport bardzo na granicy ryzyka.


Nie wytrzymałem:-( Co ty człowieku pier... Poczytaj trochę ile osób jest poszkodowanych przy jeżdżeniu na rowerze albo na nartach i wtedy zabieraj dopiero głos.
Na to forum rzadko zaglądam, ale jestem pełen podziwu dla tych którym się jeszcze chce z Tobą dyskutować...

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2009, o 09:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2009, o 03:32
Posty: 663
Lokalizacja: Trelleborg
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
No to jedziemy dla Pana Jurmaka statystyke:

Przyjmijmy jakis bezpieczny kraj, niewielki, 4 razy mniej ludny od Polski gdzie poziom bezpieczenstwa jest przyzwoity bo ludzie maja nawyk plywac w kapokach.

Zrodlo:
http://www.transportstyrelsen.se/sv/Sjo ... tidsbatar/

Rok 2007: 18 dusz, 2006: 22 dusze, 2005: 18 dusz, .... 2003: 33;

To sa same statystyki dotyczace lodzi rekreacyjnych, zaglowych... w wiekszosci na tutejszych "jeziorach".

A teraz porownajmy statystyke dla rowerow i mopedow drugiej klasy (bo sa na jednych przepisach). WYjasniam-moped 2klasy jezdzi do 30km/h, tyle teori, moj jezdzil 90km/h i wiekszosc tak ma.

Zrodlo:

http://www.vv.se/Trafiken/Skade---olyck ... opedklass/

Rok 2007: 3 trupy, 2006: 8 trupow, 2005: 7 trupow, .... 2003: 4 zwloki;

Juz widzimy co tu jest niebezpieczne? Cyferki sa jasne? Dodam ze to kraj gdzie rowerow jest wiecej niz mieszkancow... I jezdzi sie nawet zima.

Rowniez jestem pelen podziwu dla ludzi, ktorych dyskusja sprowadza sie do rzeczy zaslyszanych, zamiast krytycznie podejsc do informacji i wlasnej wiedzy. A ja mam zawodowa tendencje do zadawania bardzo niewygodnych pytan i drazenia tematu.

_________________
Forum to miejsce spotkań ludzi, którzy mają "zryty palnik" w pewnych kwestiach i do tego dobrze im z tym - Razorblade


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2009, o 17:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
vv3k70r napisał(a):
WYjasniam-moped 2klasy jezdzi do 30km/h, tyle teori, moj jezdzil 90km/h i wiekszosc tak ma.


NO własnie, typowy rower marki "damka"... zmiażdżyłes Jurmaka statystyką...

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2009, o 17:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2009, o 03:32
Posty: 663
Lokalizacja: Trelleborg
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Colonel-umiesz czytac? wliczajac skutery jest mniej wypadkow niz na lodziach rekreacyjnych... Umiesz czytac ze zrozumieniem? To jakby wywalili ze statystyki mopedy to by byl moze jeden przypadek smiertelny rocznie;

Zarowno moped 2 klasy jak i rower sa to sprzety do poruszania sie po sciezkach rowerowych;

Jak widzisz wadzili tu same lodki rekreacyjne, wywalili sportowe, wypadki w trakcie regat i plywanie zarobkowe;

Chcial rowery to ma rowery, jeszcze ktos ma problem ze ZROZUMIENIEM tekstu i tabelek?
We szwecjowie do jednego wora wrzuca sie oba te srodki lokomocji, bo wymagaja tych samych-zadnych uprawnien, jezdza po tych samych sciezkach i podlegaja tym samym przepisom, za wyjatkiem wieku i czapki.

Cytuj:
Co ty człowieku pier... Poczytaj trochę ile osób jest poszkodowanych przy jeżdżeniu na rowerze albo


Czasem mam wrazenie ze w kwesti analfabetyzmu funkcjonalnego to znaczna czesc forumowiczow uciekla z Tworek...

Jeszcze ktos ma zludzenia ze zeglarstwo jest bezpieczne? W porownaniu z taka jazda na rowerze?

_________________
Forum to miejsce spotkań ludzi, którzy mają "zryty palnik" w pewnych kwestiach i do tego dobrze im z tym - Razorblade


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2009, o 19:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Żeglarstwo jest skrajnie bezpieczne. Szczególnie morskie. Przez 80 lat polskiego żeglarstwa morskiego zginęło czterdzieścikilka osób ( w zeglarstwie w ogóle jest sto kilkadziesiąt osób), w wypadkach komunikacyjnych ginie kilka tysięcy osób rocznie. W Szwecji jest podobnie chociaż relacje są nieco inne ze wzgledu na małą liczebność szwedów (8-9mln o ile dobrze wiem) a sporą ilość żeglujących. Nie jestem pewny czy kolega nie włączył do wypadków żeglarskich wszystkich wypadków na łódkach, tzn motorówki, łódki wędkarskie itp. Ale nawet jesli nie, to kilkanaście osób ginie w Szwecji na drogach w ciągu tygodnia. A Szwecja to wybitnie bezpieczny komunikacyjnie kraj. Więc kilkanascie osób ginących rocznie na łódkach to niewielki procent jak na wielomilionowe żeglarstwo. generalnie więcej osób ginie w wyniku spadnięcia ze schodów, przewrócenia się na chodniku itp.
Co oczywiście nie znaczy, że w żeglarstwie zagrożenia nie ma. Zagrożenie i ryzyko jest dlatego to taka fajna zabawa. Ale demonizowanie tych zagrożeń jest zbędne. Czego dowodem są sami Szwedzi nie wymagający uprawnień na jachtach do wymiarów 12m x 4 m czyli całkiem sporych.

ps. po wylączeniu z zestwienia łódek rekreacyjnych: motorówek, łódek wędkarskich, skuterów wodnych itp okazuje się, że pod żaglami ginie w Szwecji rocznie 1-3 osoby.
Oczywiście niedopuszczalnym jest manipulacja polegająca na zawyżeniu ilości wypadków żeglarskich poprzez dołączenie do nich z natury bardziej urazowych wypadków motorówkowych, skuterowych itp w Polsce znacznie więcej osób topi sie podczas łówienia z brzegu rybek niż w wyniku wypadków na łódkach rekreacyjnych.

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2009, o 20:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
vv3k70r napisał(a):
Jeszcze ktos ma zludzenia ze zeglarstwo jest bezpieczne?

Ja mam!
Nie wiem co przedstawiają statystyki z Twoich linków (nie chce mi się marnować czasu na tłumaczenie), ale... tylko pozamiejski ruch rowerowy w Polsce przyniósł w 2005 roku 850 ofiar w tym 177 zabitych. Dodaj do tego 13 osób zabitych na motorowerach.
Tu masz link do statystyk Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad http://www.gddkia.gov.pl/viewattach.php ... 5fef339122 I pamiętać trzeba, że ruch pozamiejski stanowi jedynie 25% ruchu rowerowego w ogóle.

A wiesz ile było wypadków na jachtach w tamtym okresie? Tu sobie poczytaj:
o Polsce http://kulinski.gdanskmarinecenter.com/ ... 15&fload=1
o świecie http://www.sail-ho.pl/article.php?sid=1955

i koniecznie to http://kulinski.gdanskmarinecenter.com/ ... 15&fload=1 a później odpowiedz sobie, czy babcia staruszka bez aktualnych badań lekarskich może obsługiwać studnię :-)

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2009, o 21:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2009, o 03:32
Posty: 663
Lokalizacja: Trelleborg
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Zeglarstwo jest niebezpieczne nie samo z siebie, a tak samo jak na drogach-przez glupich i nieodpowiedzialnych ludzi.

Skipbulb i Maar... mam rozumiec ze urzad w Szwecji podstepnie klamie i te parenascie ofiar rocznie wyssali z palca a te kilka zabitych na rowerach jest zanizone?

Skipbulb-nie ma kilkunastu zabitych tygodniowo na drogach w Szwecji, jest 400 do 500 zabitych rocznie, tygodni w roku jest z 52... policzyc latwo ze wyjdzie kilka, zrodlo... ta sama strona co o mopedach.

Tu sa same lodki rekreacyjne (fritidsbåtar), nie ma tu wypadkow zwiazanych z czymkolwiek innym niz z hobby.

Maar-nie porownoj polskiego ruchu na "drogach" i "sciezkach rowerowych" bo ani drog, ani sciezek w Polsce nie ma (i warto zapytac gdzie jest szmal co na nie poszedl w podatku drogowym, ale nie nas i nie tutaj), natomiast woda i wiatr takie same.

Czy ja cos tu demonizowalem? Ja po prostu mam swiadomosc ze ten sport nie jest dla wszystkich, a o tym tu chyba bylo. A mi tu wyjechal kolega ze rowery sa bardziej niebezpieczne. Otoz nie sa. I nie wciagajmy w statystyki rowerowe Polski, bo i kierowcy tam dzicy (ponad 40 praw jazdy juz w tym roku w samym biednym Trelleborgu zatrzymali rodakom, bo sie im "spieszylo", jakby ograniczenie do 30km/h pod szkola bylo jakies nieczytelne) i infrastruktury nie ma.

Dalem przyklad normalnego kraju:
-wymagania zdrowotne zadne;
-wypadkowosc jaka jest to widac (podalem same dödolycka-wypadki smiertelne);

Jest niebezpiecznie, tych parunastu co nie zyja chyba juz nie zapytamy czy napewno. Przestancie wybielac te rekreacje. To nie jest jazda samochodem po pare godzin, tylko bardzo czesto tygodnie ciezkiej, wymagajacej roboty, stresujacej ilosci miejsca i wkur... zalogi... bo sie ich widzi co dzien i nie mozna wysiasc.

I do tego sportu trzeba ludziom wpajac odpowiedzialnosc, uczciwosc, swiadomosc wlasnych mozliwosci. A nie slodzic co by bylo gdyby i co jest niebezpieczniejsze.

Jak widzisz Maar-co kraj to obyczaj jesli chodzi o statystyki, w Szwecji na ten przyklad otwartych studni nie ma :) ale za to sa ozdobne atrapy :D

Kulinski ma racje :D trzeba lodki ogrodzic :D

_________________
Forum to miejsce spotkań ludzi, którzy mają "zryty palnik" w pewnych kwestiach i do tego dobrze im z tym - Razorblade


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2009, o 22:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
vv3k70r napisał(a):
To sa same statystyki dotyczace lodzi rekreacyjnych, zaglowych

Manipulujesz twierdząc, że statystyki dotyczą łodzi żaglowych jedynie. W Szwecji przez cały rok pływa mnóstwo różnej maści motorówek i o ile nie wiem jak często Szwed jeździ rowerem o tyle wiem, że wielu mieszka w takich miejscach, że jedynie motorówką może się dostać do pracy.

Poza tym w swoim tekście odnosisz się jedynie do tego co jest dla Ciebie wygodne. Popatrz na zestawienie statystyczne Nowej Zelandii lub wypłat odszkodowań w skali świata - żeglarstwo jest najmniej "szkodowym" activity.

A wracając nieco do tematu, to problemem nie jest to ile osób ginie w Szwecji na rowerze a to, że człowiek w Polsce nie może się nauczyć żeglować, bo go na kurs (praktyczny) bez zaświadczenia lekarskiego nie przyjmą. Innym problemem (ale to już na szczęście nie moim) jest to, że twierdzisz, że słusznie czynią, że go (czyt. Rad'a) nie przyjmą.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwi 2009, o 04:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
vv3k70r napisał(a):
No to jedziemy dla Pana Jurmaka statystyke


Ale Ty wiesz, że ja wiem, że statystyka można wszystko udowodnić?

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwi 2009, o 08:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
vv3k70r napisał(a):
Colonel-umiesz czytac?

Umiem ale tak mnie wkurzasz, że w tamtym momencie nie myślałem... wkurza mnie to, że z duża nonszalancją wypowiadasz się na każdy temat, propagując czasem rzeczy urągające zdrowemu rozsądkowi albo wręcz niebezpieczne.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwi 2009, o 18:56 

Dołączył(a): 7 maja 2006, o 09:53
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: Inland Skipper
Colonel, nie obrażaj się. "Ten typ tak ma" można o polszwedzie powiedzieć. Faktycznie, przesadza w wielu sprawach. Czasem taki ferment może wyzwolić nowe pomysły.

Pozdrawiam.
Włodek Woźniak :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwi 2009, o 19:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
wlodwoz napisał(a):
Colonel, nie obrażaj się.


A czy ja sie obrażam?

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwi 2009, o 20:42 

Dołączył(a): 7 maja 2006, o 09:53
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: Inland Skipper
Colonel! Jesteś przesympatyczny gość. Trwaj z nami bez względu na gadułów! :piwko:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwi 2009, o 22:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2009, o 03:32
Posty: 663
Lokalizacja: Trelleborg
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Wywalcie te nasza dyskusje od jakiegos rozsadnego momentu do jakiegos innego tematu, bo sie dziwnie porobilo :)

Colonel-zimna krew trzeba zachwoac zawsze, nawet czytajac co napackalem; Ktos tu musi nonszalancje miec, potop byl, inwazja odparta, teraz ktos tych bidokow tu okupowac musi :D
Bo trzeba miec fantazje, a reszty mi nie brakuje :D

Wiem ze sa klamstwa, straszliwe klamstwa i statystyka. Studnie fakt, bardziej strasza...

Ja bym sie nie bal kolegi z padaczka, ja bym sie bal kolegi co nie powie ze jest chory, albo ze czegos nie umie, albo ze jest zmeczony i nie nadaje sie na wachte. Glupoty ludzkiej i nieodpowiedzialnosci nalezy sie bac.

_________________
Forum to miejsce spotkań ludzi, którzy mają "zryty palnik" w pewnych kwestiach i do tego dobrze im z tym - Razorblade


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2009, o 20:17 

Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 10:13
Posty: 11
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
gadałem dziś ze swoim instruktorem. Nie widział przeciwwskazań. Powiedział że ten piep.... papier może nawet dentysta wydać.
Koniec tematu

[ Dodano: Wto 21 Kwi, 2009 19:42 ]
kolejny lekarz umył ręce następny tekst o nie braniu odpowiedzialności. Wychodzi na to że mogę nie zrobić papieru nie ze względu na przepisy i istruktora tylko przez ludzi którzy podpisywali przysięge hipokrYtesa

_________________
rad


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2009, o 18:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2009, o 18:10
Posty: 437
Lokalizacja: Żory
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 26
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
jak byłem na kursie miałem w pokoju chłopaka co miał padaczkę i dyslekcję
nikomu to żadnej różnicy nie stwarzało , patent zdał i było ok
po prostu to od lekarza zależy bo jeśli on Ci wypisze że możesz a coś Ci się stanie to podejrzewam że on też będzie miał problemy. :arrow:

_________________
Stopy wody... Albo i nie, jak to woli.

Pozdrawiam
Gabriel Kania


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2009, o 18:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Fakt. Dyslektykowi to się może zdarzyć najgorsze.

BP, ANMSP.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL