Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 maja 2018, o 14:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Wszedłem na stronę PZŻ dotyczącą patentów http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/kapitan-jachtowy/
Załącznik:
pzz.JPG
pzz.JPG [ 73.89 KiB | Przeglądane 7023 razy ]
i... pozytywne zaskoczenie:
Cytuj:
Termin załatwiania sprawy:
Zastosowanie mają przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego.

:respekt:

Niestety, rzut oka wyżej (na tej samej stronie) - i powrót do ukazotwórczej tradycji:
Cytuj:
Uprzejmie informujemy, że rozpatrywane będą tylko wnioski wygenerowane za pomocą Generatora wniosków.
:evil:

Mimo, że PZŻ otrzymał prawie pięć lat temu pismo, gdzie napisano im wyraźnie:
Załącznik:
wzór_wniosku.JPG
wzór_wniosku.JPG [ 64.13 KiB | Przeglądane 7023 razy ]


Załączniki:
SKMBT_C45113062815560.pdf [1.67 MiB]
Pobrane 180 razy

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************

Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 maja 2018, o 17:25 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Wyjaśnienie jest proste, przynajmniej tak mnie się wydaje. :D Otóż żeglarz zainteresowany "zdobyciem" patentu, bardzo bawi mnie to sformułowanie, ma interes z PZŻ tylko raz po czym o związku zapomina. Mamy więc do czynienia cały czas z "nowymi" żeglarzami, którym można wciskać ciemnotę. Czy można coś na to poradzić? KPA rozstrzyga w sprawach indywidualnych więc chyba można się tylko poskarżyć ministrowi no chyba, że ktoś dopatrzy się działania na szkodę... i tu mam zagwozdkę. Czy organizacja wykonująca na mocy ustawy obowiązki organu administracji publicznej może działać na szkodę Państwa? Ma może ktoś znajomego prokuratora lub sędziego, który bez dwudniowego wykładu na temat "ale o co chodzi" może odpowiedzieć na to pytanie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 maja 2018, o 19:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
A w czym tak przeszkadza ten generator wniosków ? Jeżeli usprawnia i przyspiesza wydawanie dokumentów to jest chyba ok ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 maja 2018, o 20:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
reed napisał(a):
A w czym tak przeszkadza ten generator wniosków ?

Generator - w niczym.
Oświadczenie, że rozpatrywane będą tylko wnioski wygenerowane za pomocą Generatora wniosków - we wszystkim.
Albowiem brak jest podstaw wymagania aby wnioski były składane na jednym wzorze formularza.

BTW - każdy może złożyć dowolny wniosek spełniający wymogi rozporządzenia.
Jeżeli biurokraci w PZŻ mają choć śladowe pojęcie o wykonywaniu powierzonych PZŻ czynności z dziedziny administracji publicznej - nie odmówią rozpatrzenia takiego wniosku, choćby był całkiem niepodobny do "wzoru formularza". Tym bardziej by wydadzą decyzji odmownej.
A jeżeli są tak głupi, że odmówią lub wydadzą - to upomni ich organ nadzoru - minister, do którego należy się w takim przypadku odwołać.

Tylko, że nikt nie chce się kopać z PZŻ-tem. Myślę, że żeglarze po prostu przyzwyczaili się, że czynownikom PZŻ wydaje się wciąż, że PZŻ jest koniem...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 maja 2018, o 20:47 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Jaromir napisał(a):
reed napisał(a):
A w czym tak przeszkadza ten generator wniosków ?

Generator - w niczym.
Oświadczenie, że rozpatrywane będą tylko wnioski wygenerowane za pomocą Generatora wniosków - we wszystkim.
Albowiem brak jest podstaw wymagania aby wnioski były składane na jednym wzorze formularza.

Nalezy więc zastosować tzw""czeski manewr"". Każdy kto składa wniosek o wydanie patentu niech składa go na wymyślonym przez siebie druku. Jeżeli PZŻ zostanie zasypany wnioskami nie z generatora to:
a/ zacznie odmawiać rozpatrzenia wniosku i w ten sposób podłozy się
Jaromir napisał(a):
minister, do którego należy się w takim przypadku odwołać.

b/ uzna że generator wniosków jest tworem zbędnym i w ten sposób żeglarze osiągną to co chcieli.
Po co kopać się z PZŻem skoro jego chciejstwa można po prostu olać.

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2018, o 05:20 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Bombel napisał(a):
b/ uzna że generator wniosków jest tworem zbędnym i w ten sposób żeglarze osiągną to co chcieli.
Po co kopać się z PZŻem skoro jego chciejstwa można po prostu olać.
Ale, wejdę w buty związku, generator jest czymś dobrym bo pomaga żeglarzom w ograniczeniu liczby i rodzaju załączników tylko do tych wymaganych przez prawo. Po co załączać zdjęcia i oświadczenia sołtysa o pobycie w miejscowości nadmorskiej skoro można wypełnić przygotowany formularz... Problem nie w formularzu tylko uzależnieniu terminu rozpatrzenia sprawy od rodzaju druku. Wyobrażasz sobie, że idąc do urzędu np. gminy usłyszysz, Jak Pan zapłaci w naszej kasie gotówką to sprawę załatwimy od ręki ale jak Pan zapłaci na poczcie albo nie daj Bóg poprzez internet to załatwienie sprawy się wydłuży?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2018, o 09:16 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Jacek Woźniak napisał(a):
Wyobrażasz sobie, że idąc do urzędu np. gminy usłyszysz, Jak Pan zapłaci w naszej kasie gotówką to sprawę załatwimy od ręki ale jak Pan zapłaci na poczcie albo nie daj Bóg poprzez internet to załatwienie sprawy się wydłuży?
Oczywiście, jak Polska długa i szeroka, np. w NFZ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2018, o 11:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 21:40
Posty: 116
Lokalizacja: Żerków
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 26
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Szuwarowy
Z tą zasadą że Wnioski mogą być składane tylko poprzez wygenerowanie jest pewien problem. Otóż złożyłem wniosek o wymianę patentu na nowy a powinienem był złożyć o wydanie duplikatu ponieważ poprzedni utonął. Wniosek zostaje wygenerowany po opłaceniu. I teraz będę musiał odkręcać aby nie płacić kilkakrotnie za to samo. W przyszłym tygodniu planuję wizytę w Warszawie to przy okazji udam się na stadion i mam nadzieję że uda mi się temat wyprostować

_________________
--
JamesB0T
Wstrząśnięty i Zmieszany


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2018, o 13:14 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jaromir napisał(a):
Tylko, że nikt nie chce się kopać z PZŻ-tem. Myślę, że żeglarze po prostu przyzwyczaili się, że czynownikom PZŻ wydaje się wciąż, że PZŻ jest koniem...

To nie jest kwestia przyzwyczajenia tylko zdoworozsądkowego podejścia.
Skoro żeglarze życzą sobie by organ wydający jakiś dokument zachowywał wyznaczony administracyjne termin to tym samym muszą się zgodzić na współpracę nie wymagajacą w dodatku żadego zachodu ze strony żeglarza.
Cóz.... nie wszyscy, to jak widac na Twoim i twórcy tego wątku, przykładzie to kumają.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2018, o 13:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
To jeszcze powiedz jak ma "kumać" tworzenie jedyniesłusznego wg PZŻ wniosku mój sąsiad, całkowicie nieinternetowy, nie posiadający adresu mailowego, etc...
Na jaką "współpracę" może ze strony PZŻ liczyć, jeśli chce wymienić stary kwitek sternika?
Korona z głowy spadałby pracownikom zarządu PZŻ, gdyby wreszcie zaczęli przestrzegać obowiązującego prawa i jednoznacznej instrukcji swojego organu nadzoru?

Obrazek

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2018, o 13:54 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
666 napisał(a):
Jacek Woźniak napisał(a):
Wyobrażasz sobie, że idąc do urzędu np. gminy usłyszysz, Jak Pan zapłaci w naszej kasie gotówką to sprawę załatwimy od ręki ale jak Pan zapłaci na poczcie albo nie daj Bóg poprzez internet to załatwienie sprawy się wydłuży?
Oczywiście, jak Polska długa i szeroka, np. w NFZ.
A podasz przykład bo moja jedyna wizyta była związana z wydaniem EKUZ i z tego co pamiętam było to załatwione od ręki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2018, o 15:06 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Jacek Woźniak napisał(a):
A podasz przykład bo moja jedyna wizyta była związana z wydaniem EKUZ i z tego co pamiętam było to załatwione od ręki.
Do dzisiaj nie dostałem (składałem faksem w czerwcu ub.r.). Cyt. m.in. "przez telefon nie obsługujemy" jak i przez internet. Oczywiście można pojechać podobnie jak do NFZ, więc bardzo proszę aby TWA uznało, że jedyną właściwą formą składania papierów do PZŻ na patent i odbiór tegoż była wizyta w czeluściach stadionu (no q... wyjść stamtąd to cud :twisted:).
Oczywiście to, że administracja nieprzerwanie mniej więcej od 1945 chu..wo działa wszystkiego nie tłumaczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 maja 2018, o 19:06 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
666 napisał(a):
Do dzisiaj nie dostałem (składałem faksem w czerwcu ub.r.). Cyt. m.in. "przez telefon nie obsługujemy" jak i przez internet.
Czyli akurat do podanego przez mnie przykładu nie pasuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2018, o 00:17 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jaromir napisał(a):
To jeszcze powiedz jak ma "kumać" tworzenie jedyniesłusznego wg PZŻ wniosku mój sąsiad, całkowicie nieinternetowy, nie posiadający adresu mailowego, etc...

1. Dzwoni do PZŻ.
2. Pomagasz mu w tym jako specjalista od internetu.

Jeśli domagamy sie od jednostki spełniającej funkcje publiczne realizacji zadań w terminie administracyjnym to niestety musimy zgadzać się na współpracę z nią, i traktować przypadek Twojego sąsiada jako ekstraordynaryjny.

Nie wyobrażam sobie zachowania terminów w okresie letnim gdyby wnioski o wydawnie patentów i ich wymianę realizowane były w standardach pod nazwą "róbta co chceta".

Piotr Siedlewski



Za ten post autor ins otrzymał podziękowanie od: reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2018, o 13:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
ins napisał(a):
Nie wyobrażam sobie zachowania terminów w okresie letnim gdyby wnioski o wydawnie patentów i ich wymianę realizowane były w standardach pod nazwą "róbta co chceta".

Wiesz - tu zupełnie nie chodzi o zgłębianie tego, co sobie jesteś w stanie wyobrazić i w jakim okresie...

Chodzi o to, by PZŻ stosował się do zapisów prawa.
Oraz by zaczął wreszcie wypełniać prostą i jednoznaczną instrukcję, jaką na podstawie tych przepisów otrzymał z organu nadzoru i która w interesującym nas w tym wątku zakresie brzmi:
"brak jest podstaw wymagania aby wnioski były składane na jednym wzorze formularza"

Innymi słowy, chodzi o to, by PZŻ przyjmował i załatwiał wszystkie wnioski zawierające informacje wymagane w przepisach - niezależnie od tego, czy są to wnioski wygenerowane elektronicznie, przez internet, czy nadesłane pocztą.
I by wnioski te załatwiał - tak, jak stanowi Kodeks Postępowania Administracyjnego - czyli niezwłocznie. Czyli nie dłużej niż w ciągu miesiąca. Niezależnie od pory roku...

Bo PZŻ, jako podmiot wykonujący powierzone zadania z dziedziny administracji publicznej - ma taki obowiązek.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2018, o 13:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
ins napisał(a):
Jeśli domagamy sie od jednostki spełniającej funkcje publiczne realizacji zadań w terminie administracyjnym to niestety musimy zgadzać się na współpracę z nią, i traktować przypadek Twojego sąsiada jako ekstraordynaryjny.

Nie! Nie musimy godzić się na nieprzestrzeganie prawa przez jednostki spełniające takie zadania.
ins napisał(a):
Nie wyobrażam sobie zachowania terminów w okresie letnim gdyby wnioski o wydawnie patentów i ich wymianę realizowane były w standardach pod nazwą "róbta co chceta".

To nie są standardy "róbta co chceta" tylko standardy określone w prawie. Ja wiem, ostatnio takowe zerodowały, ale to jest prawo powszechnie obowiązujące. Wprowadzanie własnych "standardów" - to powrót do tworzenia "ukazów", "prawa powielaczowego", "okólników" czy jak tam to nazwiesz... :evil:

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Jaromir napisał(a):
Oraz by zaczął wreszcie wypełniać prostą i jednoznaczną instrukcję, jaką na podstawie tych przepisów otrzymał z organu nadzoru i która w interesującym nas w tym wątku zakresie brzmi:
"brak jest podstaw wymagania aby wnioski były składane na jednym wzorze formularza"

Jak już sam nie potrafi przeczytać i zrozumieć rozporządzenia, a dostał łopatologiczną instrukcję - to przez szacunek do organu nadzoru warto by ją stosować? Czy może ja niedzisiejszy jestem? :cry:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2018, o 05:33 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Jaromir napisał(a):
Bo PZŻ, jako podmiot wykonujący powierzone zadania z dziedziny administracji publicznej - ma taki obowiązek.

I cały czas należy przypominając jak bardzo PZŻ, nie zapominajmy o PZMiNW, bardzo się przed tym obowiązkiem "wzbraniał".
Jeśli dobrze pamiętam komentarze i Don Jorge to około 50% pieniędzy PZŻ, bez dotacji celowych, pochodzi z wpływów "patentowych".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2018, o 11:22 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Jacek Woźniak napisał(a):
około 50% pieniędzy PZŻ, bez dotacji celowych, pochodzi z wpływów "patentowych"
Spytać, ile % z wpływów "patentowych" stanowi budżet RYA.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2018, o 13:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Jacek Woźniak napisał(a):
Jeśli dobrze pamiętam komentarze i Don Jorge to około 50% pieniędzy PZŻ, bez dotacji celowych, pochodzi z wpływów "patentowych".

Nie za bardzo rozumiem, czemu wspominasz co zapamiętałeś z tego, co gdzieś, ktoś, kiedyś skomentował...
Ale wiem, jak znaleźć sprawozdania roczne polskich związków sportowych...

W sprawozdaniu PZŻ za 2016 (ostatnim dostępnym) czytam, że w ciągu całego roku egzaminy "na patent" zdało w Polsce 10711 żeglarzy.
Załóżmy, że każdy z nich zwrócił się do PZŻ o wydanie patentu...
Koszt takiej przyjemności - 50 złotych.
To daje 538 550 zł z tytułu nowo wydanych kwitków.

Do tego 3879 kwitków patentowych zostało wydanych "w wyniku wymiany" (co zrozumiałe - ta liczba zdecydowanie maleje co rok od 2014).
Co pomnożone x 50 daje 193 950zł z tytułu kwitków wymienianych na nowe/lepsze.

Razem z tytułu wydawania patentów przychody PZŻ wyniosły w 2016 roku 732 500zł.

Myślę, że po odjęciu kosztów, jakie trzeba ponosić w związku z obsługą wydawania patentów (lokal, zatrudnienie, archiwum, ewidencja, drukowanie, laminowanie, korespondencja, etc), w PZŻ zostaje z tej sumy nie więcej, niż 40-50%.

Jacku, czy Ty naprawdę sądzisz, że kwota 300 - 400 tys złotych to mogłaby być "połowa pieniędzy PZŻ"? ;)
Przecież PZŻ tylko swoim podmiotom zależnym udzieliło w 3 lata pożyczek w kwocie ponad 8,5 miliona...
W tym blisko 2 mln spółce E-PZŻ, która zajęła się prowadzaniem "portalu" http://sailing.org.pl/ (zajrzyj może, akurat mija rok od czasu, kiedy umieszczono na tej "nowej stronie żeglarstwa" ostatnie newsy..).
Przecież PZŻ potrafi wyłożyć na stół milion, tylko po to, by zabezpieczyć sobie wyłączność w rozmowach o prowadzeniu jednej niedużej przystani (i następnie rozmów tych zaniechać...).

Poczytaj sobie z resztą sam - ale nie to co ktoś gdzieś tam napisał, tylko dane, za które ktoś konkretny odpowiada:
https://bip.msit.gov.pl/bip/sprawozdani ... 017-r.html

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2018, o 19:44 

Dołączył(a): 30 maja 2013, o 22:23
Posty: 41
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 9
Uprawnienia żeglarskie: brak
Jaromir napisał(a):
ins napisał(a):
Nie wyobrażam sobie zachowania terminów w okresie letnim gdyby wnioski o wydawnie patentów i ich wymianę realizowane były w standardach pod nazwą "róbta co chceta".

Wiesz - tu zupełnie nie chodzi o zgłębianie tego, co sobie jesteś w stanie wyobrazić i w jakim okresie...

Chodzi o to, by PZŻ stosował się do zapisów prawa.
Oraz by zaczął wreszcie wypełniać prostą i jednoznaczną instrukcję, jaką na podstawie tych przepisów otrzymał z organu nadzoru i która w interesującym nas w tym wątku zakresie brzmi:
"brak jest podstaw wymagania aby wnioski były składane na jednym wzorze formularza"

Innymi słowy, chodzi o to, by PZŻ przyjmował i załatwiał wszystkie wnioski zawierające informacje wymagane w przepisach - niezależnie od tego, czy są to wnioski wygenerowane elektronicznie, przez internet, czy nadesłane pocztą.
I by wnioski te załatwiał - tak, jak stanowi Kodeks Postępowania Administracyjnego - czyli niezwłocznie. Czyli nie dłużej niż w ciągu miesiąca. Niezależnie od pory roku...

Bo PZŻ, jako podmiot wykonujący powierzone zadania z dziedziny administracji publicznej - ma taki obowiązek.


Jaromirze!

Jeżeli ten internetowy formularz jest związany z komputerową bazą danych dotyczącą patentów i obstawiony skryptami sprawdzającymi zgodność formalną każdej literki - to niech PZŻ sobie napisze, że wniosek na rozciętej torbie po cukrze rozpatrzą (znaczy - do urzędu pocztowego dostarczą pismo informujące o brakach formalnych we wniosku z żądaniem ich uzupełnienia - co im spełnia wymogi zachowania terminu i uruchamia liczenie termin od nowa) nie później jak w ciągu trzydziestu dni, a wniosek z formularzu internetowego w dwa kolejne dni robocze (bo większość roboty odwalą kompuery) - to wszystko w porządku. Dali nowoczesną, wygodną i przez to szybszą ścieżkę - chwali im się. Ale jak ustawa nie zakazuje wysłania wniosku na rozciętej torbie po cukrze, a oni nie chcą przyjąć - może się władze państwowe powinny zastanowić, komu realizację zadań z zakresu administracji publicznej powierzyły?

Dajemy wygodne narzędzie i proponujemy skorzystać, bo szybciej pójdzie - a dajemy wydumane bez podstaw prawnych narzędzie i nic innego nie rozpatrujemy...

Jak to Monia ma w stopce? I posolić, żeby nie odrosło...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2018, o 20:13 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
ladzk napisał(a):
Jak to Monia ma w stopce? I posolić, żeby nie odrosło...


w stopce chyba zmiany

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2018, o 23:08 

Dołączył(a): 18 mar 2017, o 17:28
Posty: 192
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 23
Uprawnienia żeglarskie: JSM, LRC, IWC
ladzk napisał(a):
Dali nowoczesną, wygodną i przez to szybszą ścieżkę - chwali im się.

To tylko (aż?) generator strony do wydruku, który trzeba wysłać 'ślimaczą' pocztą, załączać tradycyjne zdjęcie (dobrze jak ma się w zapasie ;-), które potem pani ze związku musi zeskanować, dodawać potwierdzenie przelewu które i tak poszło elektronicznie a potem to wszystko trwa ponad miesiąc. Na szczęście zdjęcia nie trzeba potwierdzać notarialnie :-)
Nie wiem czy nie można byłoby tego wszystkiego ogarnąć poprzez załączniki skanów, byłoby i szybciej i taniej. Sprawa do załatwienia z wysyłką plastiku do tygodnia.
ps
PZMiNW bazuje na takim samym mechanizmie generatora


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2018, o 06:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
adzik napisał(a):
PZMiNW bazuje na takim samym mechanizmie generatora


I można powiedzieć, że się wyrabia:-)
Wysłałem list 8.05.2018 r a wczoraj otrzymałem takiego SMS


Załączniki:
Screenshot_20180525-204300.png
Screenshot_20180525-204300.png [ 179.89 KiB | Przeglądane 6226 razy ]

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła

Za ten post autor Jurmak otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2019, o 08:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Czy PZŻ jest reformowalny?

W świetle faktów muszę stwierdzić, że jest! :respekt:

Na stronie związku pojawił się zapis:
Cytuj:
dla usprawnienia i przyspieszenia procedury wydania patentu rekomendujemy skorzystanie z bezpłatnego Generatora wniosków,


Zniknęły też, niemające oparcia w prawie wymagania dostarczenia "kopii dokumentu stwierdzającego nabycie własności lub współwłasności jachtu", zniknęły sprzeczne z przepisami zapisy dotyczące dokumentowania stażu...

Niniejszym dziękuję! :respekt:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2019, o 10:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Wystarczyła jedna rozmowa telefoniczna i trochę ich pracy! Dziękujmy Prezesowi Chamery i tym, co to wykonali.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2019, o 10:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Colonel napisał(a):
Dziękujmy Prezesowi Chamery
Colonel, Ty nie dziękuj temu misiu, Ty podziękuj prezesowi Chamerze. :lol:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2019, o 11:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Zbieraj napisał(a):
Ty podziękuj prezesowi Chamerze


Albo Prezesowi Tomaszowi Chamera :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2019, o 12:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bury_kocur napisał(a):
Albo Prezesowi Tomaszowi Chamera

To jest błąd językowy. Już Ci to tyle osób tłumaczyło, że powinieneś zrozumieć.
4 słowa, 2 błędy :roll: Może nie wypowiadaj się kotku w sprawach językowych :P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2019, o 14:14 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Wojtek Bartoszyński napisał(a):

Zniknęły też, niemające oparcia w prawie wymagania dostarczenia "kopii dokumentu stwierdzającego nabycie własności lub współwłasności jachtu", zniknęły sprzeczne z przepisami zapisy dotyczące dokumentowania stażu...

Niniejszym dziękuję! :respekt:


Nie zniknęły tylko zniknął, liczba pojedyncza bo jak na razie tylko z wymaganych dokumentów potwierdzających staż na JSM, na KJ nadal widnieje.

Cytuj:
jeżeli rejs był prowadzony na własnym jachcie – kopia dokumentu stwierdzającego nabycie własności lub współwłasności jachtu,

http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglar ... -jachtowy/

Piotr Siedlewski



Za ten post autor ins otrzymał podziękowanie od: Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2019, o 14:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
ins napisał(a):
Nie zniknęły tylko zniknął
Piotrze, a Ty nie działasz czasem w Komisji Szkolenia PZŻ? Nie prościej byłoby po "linii związkowej" zareagować? Szybciej i skuteczniej chyba?

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL