Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 maja 2018, o 10:11 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
waliant napisał(a):
Jurmak napisał(a):
Dzisiaj jest pierdolnik na kanale 14,:-) jachty wracają z regat...

I to chyba nikogo nie przekonuje.
A jak słucham kanału 14 ostatnio, to wydaje mi się, że kapitanat lubi pokazać się jako ważny...

Ja też wracałem, ale do Gdańska nie wchodziliśmy, a do Górek się nie meldujemy z zasady.


Mój przykład z Gdańska z czwartku zeszłego tygodnia.
Wchodzę do i jest taki rwetes na 14 że nie ma opcji się wcisnąć ze zgłoszeniem...
Czekam czekam ale powoli jadę i w główkach słyszę wołanie do jachtu( chyba mnie ) bo nikogo innego nie było że nie mam zgody na wejście... trochę się przestraszyłem ale co tam... mogę nie mieć radia przecież, albo popsute.
Ale zrobiła się luka, 20 sekund ciszy zgłaszam się, dostaję zgodę, idę....
Zabrałem z Gdańska gości, wychodzę na zatokę i zgłaszam już przed Twierdzą i otrzymuję od razu opierdol po co się zgłaszam jak oni mają taki pierdolnik i że nie będą każdemu jachtowi udzielać zgody bo nie mają na to czasu.

To ja juz nie wiem zgłaszać się czy nie ??
Jak wchodziłem wieczorem jeszcze raz profilaktycznie wyłączyłem radio.

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 maja 2018, o 10:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
junak73 napisał(a):
że nie będą każdemu jachtowi udzielać zgody bo nie mają na to czasu.


No proszę... Ale niech się raz zdecydują, czego chcą.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 maja 2018, o 10:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
junak73 napisał(a):
Zabrałem z Gdańska gości, wychodzę na zatokę i zgłaszam już przed Twierdzą i otrzymuję od razu opierdol po co się zgłaszam jak oni mają taki pierdolnik i że nie będą każdemu jachtowi udzielać zgody bo nie mają na to czasu.


Nie wiedziałeś co odpowiedzieć? Jak on wchodzi "na wysokie" to Ty też... Sorry ale to jest ICH żądanie i niech ma pretensję do swoich szefów...

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła



Za ten post autor Jurmak otrzymał podziękowania - 2: Stara Zientara, Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 cze 2018, o 23:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Zapewne już się nie dowiem jak i kiedy SG wykorzystuje procedurę DSC Individual Call do wywołania turystycznego jachtu i prawdę mówiąc to zachowanie kolegi krytykanta przestało mnie już dziwić. Podobnie jak nie dziwią powielane przykłady z przed dziesięcioleci(?) lub obecnie prezentowana troska o natłok w eterze i zalecane zasady współżycia społecznego pt. „my i oni”.
Zaskoczony natomiast jestem poddaniem w wątpliwość celowość nakazu uzyskiwania zgody na próby statecznościowe czy chociażby wodowanie łodzi ratunkowych, że o płukaniu pokładów otwartych nie wspomnę. Już od pewnego czasu zauważam, że niektórzy z nas zachowują się tak jakby nadal żyli w epoce „statków drzewnianych” i nie zauważają zachodzących zmian cywilizacyjnych, jednak rozsadek powinien brać górę, przynajmniej czasami.
Osobiście gdybym miał „szukać dziury w całym” to wręcz odwrotnie podnosiłbym problem niedostatecznego egzekwowania obowiązujących przepisów portowych lub chociażby wyraźne braki w wyposażeniu techniczno-logistycznym odpowiednich służb kontrolnych. A tak często przyrównując się do największych portów europejskich powinniśmy równocześnie mieć świadomość, że wyśmiewane przepisy nie tylko są tam normą ale także powszechnie egzekwowaną praktyką.

Na przykład, nie wyobrażam sobie abym nikomu nie zgłaszając mógł zwodować szalupę w Europorcie. Następnie bezkarnie popłynąć pod Erasmusbrug i zacumować gdzieś na Parkkade aby spokojnie pójść sobie na lody. Nie do pomyślenia także jest przecumowanie remontowanej jednostki z Damen Pernis do burty jakiegoś oldtimera w Veerhaven aby po niezgłoszonych próbach stoczniowych i generalnym myciu pokładów zmęczona załoga mogła pójść na piwo i pospacerować w centrum Rotterdamu.

Takie numery to już chyba nawet w Afryce nie przechodzą ale jeżeli społeczność żeglarska trójmiasta się skrzyknie to kto wie co jeszcze może zwojować. Oby tylko nas na zachodzie zostawili w spokoju, gdyż nie chciałbym, aby na Wałach Chrobrego masowo cumowały te wszystkie statkowe FFB/MOB lub w Policach były powszechnie spłukiwane pokłady okrętowe.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 cze 2018, o 01:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Ale masz świadomość, że te przepisy dotyczą RÓWNIEŻ jachtów?
I, aby w porcie zmyć pokład (otwarty :D ) na Nefrycie, czy też stanąć kajakiem do burty tegoż Nefryta, musisz uzyskać zezwolenie <baczność> Kapitanatu Portu <spocznij>

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 cze 2018, o 02:22 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
SIRK napisał(a):
Na przykład, nie wyobrażam sobie abym nikomu nie zgłaszając mógł zwodować szalupę w Europorcie. Następnie bezkarnie popłynąć pod Erasmusbrug i zacumować gdzieś na Parkkade aby spokojnie pójść sobie na lody. Nie do pomyślenia także jest przecumowanie remontowanej jednostki z Damen Pernis do burty jakiegoś oldtimera w Veerhaven aby po niezgłoszonych próbach stoczniowych i generalnym myciu pokładów zmęczona załoga mogła pójść na piwo i pospacerować w centrum Rotterdamu.


Gwarantuję Tobie że tak. Nikt sie tym nie przejmie o ile sprawa dotyczy czegoś poniżej 20 m i nie bedziesz sie ładować w miejsca w których nie powinno być jachtu.
Nie chce mi sie sprawdzać nazw miejsc które wymieniłeś, ale w Europorcie pływałem jachtami jak na Kierskim

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 cze 2018, o 08:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2012, o 17:20
Posty: 3173
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 700
Otrzymał podziękowań: 231
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Jake napisał(a):
Za to calkiem zabawne dla mnie bylo pewnego dnia sluchanie 10-tki w Helu, gdzie co 1,5 zaklepywał/odklepywal sie statek obwozacy turytow na "rejsy spacerowe"
-Statek: Kapitanat Hel, m/s Ocean, zglaszam rejs turystyczny numer 86, wyjsie z portu.
-Kapitanat: Przyjalem, prosze.
-Statek: Kapitanat Hel, m/s Ocean, zglaszam powrot do portu, rejs numer 86,
-Kapitanat: Prosze bardzo.
-Statek: Kapitanat Hel, m/s Ocean, zglaszam rejs turystyczny numer 87, wyjsie z portu.
-Kapitanat: Tak, Prosze.

Witam.
A co w tym zabawnego?
Zgłasza bo chce mieć spokój. To są rejsy komercyjne po co mu problemy?

_________________
Pozdrawiam
Leszek Dmochowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 cze 2018, o 23:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Jake napisał(a):
Za to calkiem zabawne dla mnie bylo pewnego dnia sluchanie 10-tki w Helu, gdzie co 1,5 zaklepywał/odklepywal sie statek obwozacy turytow na "rejsy spacerowe"


A ja - choć całkiem - przeciwny jestem zgłaszaniu się do kapitanatów przez jednostki turystyczne tak całkiem nie przeszkadza mi podobny procedur wykonywany przez jednostki lokalne zawodowe ...

Co do lokalnego zgłaszania się - to wykonują ludzie niezwykle głęboko przesiąknięci koniecznością zgłaszania się przez radio bo tego wymaga.

Ot taki lokalny proceder,....

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2018, o 17:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2018, o 09:18
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dziękuje wszystkim za pomoc.
Ponadto wiecie może jak te sprawy mają się z portami takimi ja Kopenhaga, Ryga czy Ystad?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2018, o 18:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
bury_kocur napisał(a):
Co do lokalnego zgłaszania się - to wykonują ludzie niezwykle głęboko przesiąknięci koniecznością zgłaszania się przez radio bo tego wymaga.Ot taki lokalny proceder,....



I koniecznością proszenia:-)
Ja wczoraj oznajmiłem - Jach motorowy taki a taki cztery osoby na pokładzie na podejściu...



gwozdu napisał(a):
Ponadto wiecie może jak te sprawy mają się z portami takimi ja Kopenhaga,


Byłem tam parę razy... Zgłaszania się nie zauważono:-))))

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła



Za ten post autor Jurmak otrzymał podziękowanie od: bury_kocur
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2018, o 22:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
gwozdu napisał(a):
wiecie może jak te sprawy mają się z portami takimi ja Kopenhaga, Ryga czy Ystad?

W Kopenhadze, podobnie jak żadnym innym porcie duńskim nie słyszałem, by jakikolwiek jacht zgłaszał wejście / wyjście. Ale nie wykluczam, że niektórzy polscy "wołacze" próbowali. Myślę, że w kapitanatach zapada wówczas konsternacja zachowaniem szypra jachtu, który "Nie miał problemów, a wołał... Po co?" ;)
Generalnie w Danii zdarzyło mi się wołać tylko chyba dwa razy - raz bo wchodziliśmy nie do mariny a do portu handlowego i to łódką co miała 34 metry bez bukszprytu, a drugi raz bo ciut za bardzo wiało a ja nie byłem pewien warunków w wejściu, w którym akurat była awaria świateł.

W Ystad nie byłem, bo to port jachtowo nieciekawy, ale w żadnym z kilkunastu innych odwiedzonych portów szwedzkich o żadnym wołaniu, zgłaszaniu czy uzyskaniu pozwolenia nie było w przypadku jachtu mowy. Nie oznacza to, by nie wołać tam, gdzie ma to sens - np. przed mostem w kanale Falsterbo.
W Niemczech - to samo.
W Kłajpedzie odpowiadałem, kiedy mnie zawołali, ale inne jachty raczej nie wołają, bez reakcji kapitanatu.
Ryga to wciąż port w państwie o nieco post-sowieckim podejściu, więc pewnie zanim popłynę - upewnię się, czy im tam zależy... i czy przypadkiem nie warto zaanonsować wejścia dla własnego interesu, tak jak ma to często sens przed wejściem na kanał portowy w Gdańsku.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2018, o 23:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Stara Zientara napisał(a):
Ale masz świadomość, że te przepisy dotyczą RÓWNIEŻ jachtów?
I, aby w porcie zmyć pokład (otwarty ) na Nefrycie, czy też stanąć kajakiem do burty tegoż Nefryta, musisz uzyskać zezwolenie <baczność> Kapitanatu Portu <spocznij>

Ależ skąd, przez tyle lat żyłem po prostu w błogiej nieświadomości i nie pojmowałem ogromu podejmowanego ryzyka. Gdy teraz pomyśle o tych wszystkich niezgłoszonych wodowaniach pontonu-zabawki, sprawdzaniu jego pływalności/stateczności lub próbach na uwięzi silnika elektrycznego to dosłownie zimny pot mnie oblewa, gdybym miał pecha to bankructwo konsumenckie nieuniknione a może nawet więzienie lub wygnanie.

ins napisał(a):
Gwarantuję Tobie że tak. Nikt sie tym nie przejmie o ile sprawa dotyczy czegoś poniżej 20 m i nie bedziesz sie ładować w miejsca w których nie powinno być jachtu.
Nie chce mi sie sprawdzać nazw miejsc które wymieniłeś, ale w Europorcie pływałem jachtami jak na Kierskim

Przepraszam ale to miała być ironia na ciągle wklejane „prawdy innego rodzaju”.
Anegdotka dotyczyła dużo większych jednostek a przykładowo użyte miejsca nie są tu najważniejsze. Przekładając na nasze klimaty to powiedzmy, że załoga jakiegoś masowca po wysłuchaniu barwnych opowieści np. kol. „Jurmaka” zdecydowała się na wodowanie szalupy i rejs „turystyczny” z Portu Północnego do centrum Gdańska z cumowaniem przy kładce na Ołowiankę, korzystając oczywiście z propagowanej niczym nie ograniczanej wolności.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 04:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
SIRK napisał(a):
Ależ skąd, przez tyle lat żyłem po prostu w błogiej nieświadomości i nie pojmowałem ogromu podejmowanego ryzyka. Gdy teraz pomyśle o tych wszystkich niezgłoszonych wodowaniach pontonu-zabawki, sprawdzaniu jego pływalności/stateczności lub próbach na uwięzi silnika elektrycznego to dosłownie zimny pot mnie oblewa, gdybym miał pecha to bankructwo konsumenckie nieuniknione a może nawet więzienie lub wygnanie.


Udajesz, czy sorry za dosadny język - rżniesz głupa???

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 06:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
SIRK napisał(a):
Przekładając na nasze klimaty to powiedzmy...

... powiedzmy wprost, że funkcjonariusz GUM może ukarać szypra jachtu karą pieniężną "do wysokości nieprzekraczającej dwudziestokrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej za rok poprzedzający".
Ukarać za to, ze zwodował ponton, spłukał pokład wodą albo zacumował do burty innego jachtu - nie pytając wcześniej tegoż funkcjonariusza o zgodę.
Bo idiotycznie napisane przepisy dają funkcjonariuszowi możliwość takiego karania.
W przeciwieństwie do Europortu.
Oraz innych portów cywilizowanego świata...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 08:30 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Zdarzały się już takie kary?. A tak w ogóle często interweniuja funkcjonariusze Gum

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 08:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
piotr6 napisał(a):
Zdarzały się już takie kary?. A tak w ogóle często interweniuja funkcjonariusze Gum


Jak to było z tą strzelbą wiszącą na ścianie...?

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła



Za ten post autor Jurmak otrzymał podziękowanie od: WrobelSwirek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 09:36 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Strzelba wisi od lat.Pytam bo mnie się nigdy nie zdarzyło mało tego nawet nie słyszałem o jakiś dziwnych przypadkach.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 10:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
piotr6 napisał(a):
Pytam bo mnie się nigdy nie zdarzyło


Mnie również... Ale...

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 10:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 754
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Jurmak napisał(a):
piotr6 napisał(a):
Pytam bo mnie się nigdy nie zdarzyło

Mnie również... Ale...


Pewnie nie było... ale jeśli jest taki przepis zawsze może pojawić się: nadgorliwy, służbista, głupi, z wrogiej opcji politycznej... I to nie tylko na tym stanowisku, a także na stanowisku nadrzędnym (o dowolnym stopniu nadrzędności)... i nawet użyć do zwolnienia tych co powodowali, że się nikomu "nigdy nie zdarzyło" argumentów o permanentnym ignorowaniu obowiązujących przepisów... :-(

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 10:20 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Opcja polityczna,powiadasz. Zawsze jest taka możliwość nie mniej warto też wierzyć w zdrowy rozsądek ;)

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 10:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 754
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
piotr6 napisał(a):
zdrowy rozsądek
Zdrowy rozsądek powiadasz... ? Hmmm...
Mark Twain napisał(a):
Niczyje zdrowie, wolność, ani mienie nie jest bezpieczne kiedy obraduje Parlament.

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************



Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowanie od: Jurmak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 10:41 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Z tym parlamentem to może i się zgadza

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 10:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 754
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
piotr6 napisał(a):
Z tym parlamentem to może i się zgadza
Z urzędnikami jest tak samo, albo gorzej. Uwierz (pracowałem kiedyś kilka lat w urzędzie). Że tylko wspomnę o prawie Parkinsona czy zasadzie Petera... :-x

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************



Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 10:58 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Każdy ma swoje doświadczenia. Moje mi mówi że jest różnie ale nie jest źle. :D
A jeśli chodzi o żeglowanie to jest bardzo dobrze .Czyli kontaktu brak lub pomocny.
Co będzie dalej czas pokaże.Generalnie jakoś nie chcę traktować urzędników jako wrogów.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 11:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 754
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
piotr6 napisał(a):
Generalnie jakoś nie chcę traktować urzędników jako wrogów.
Ja też (wbrew pozorom) nie, ale istnienie takiego przepisu to stan równowagi chwiejnej. 100 mądrych urzędników (IGNORUJĄCYCH przepisy!) + ta regulacja = OK (tak to działa dotąd). Ale wystarczy JEDEN służbista (nie musi być złośliwy czy idiota) i... zaboli. Bardzo zaboli! A statystyka podpowiada, że taki się pojawi (tym szybciej, im dłużej trwa stan obecnej "nirwany")... :(

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 11:20 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
gwozdu napisał(a):
Dziękuje wszystkim za pomoc.
Ponadto wiecie może jak te sprawy mają się z portami takimi ja Kopenhaga, Ryga czy Ystad?

W kilku portach Europy spotkałem się z dużym napisem na główce,
lub tablicą Call 12 lub 10 lub inne cyferki. Kilka razy wołałem i się zgłaszałem. Ale IMHO wynikało to z troski o znalezienie odpowiedniego miejsca postojowego nie zarezerwowanego przez rezydenta.

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 13:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 17:14
Posty: 778
Podziękował : 154
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Jaromir napisał(a):
W Ystad nie byłem, bo to port jachtowo nieciekawy, ale w żadnym z kilkunastu innych odwiedzonych portów szwedzkich o żadnym wołaniu, zgłaszaniu czy uzyskaniu pozwolenia nie było w przypadku jachtu mowy. Nie oznacza to, by nie wołać tam, gdzie ma to sens - np. przed mostem w kanale Falsterbo.

Nigdy, w żadnym porcie szwedzkim, czy duńskim (a odwiedziłem ich pewnie... bo ja wiem... ze 200?), w tym w dużych portach jak Kopenhaga, Sztokholm, czy Göteborg, nie słyszałem by jacht zgłaszał wejście/wyjście....

Sytuacji, gdy włączyłem radio na nadawanie na wodach szwedzkich było dosłownie kilka, w ciągu mniej więcej 10 sezonów, w tym, o ile dobrze pamiętam, dwa razy w celu kontatku ze "służbami": z braku doświadczenia i wiedzy, zapytałem o otwarcie mostu.

Z drugiej strony, jeśli potrzebne są nam jakieś informacje, to wołać oczywiście można. Odezwie się właściwa służba (niekoniecznie ta wywoływana). Fachowo, spokojnie, powoli, w łatwo zrozumiałym angielskim udzieli stosownych informacji.

W kanale Falsterbo też pytać przez radio oczywiście można, ale nie ma takiej potrzeby. Godziny otwarcia mostu są ustalone, znane i niezmienne od lat. Operator siedzący w centrum operacyjnym w Trollhättan (370 km od Falsterbo) sam zobaczy jacht na ekranie i otworzy most zgodnie z harmonogramem.

A Ystad to piękne stare miasto. Warte odwiedzenia. :-)

Marcin

_________________
Marcin Palacz
http://marcinpalacz.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 17:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 00:14
Posty: 708
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 193
Uprawnienia żeglarskie: Morski Trzymacz Rumpla
Też nie słyszałem, żeby ktoś dostał karę za niezgłoszenie wyjścia, ale zawsze podejrzewałem, że mógł ją "wyłapać" kapitan, który prowadził Rzeszowiaka trochę ponad 10 lat temu.
"I Przyczyną wejścia na mieliznę za głowicami falochronów portu Łeba, wychodzącego w morze s/y RZESZOWIAK, w dniu 25 maja 2008 r. o godz. 1020, przy wietrze NE 4º B, stanie morza 2 i dobrej widzialności; było niezasięgnięcie informacji o aktualnych głębokościach na wyjściu;
II Winę za wypadek ponosi kapitan s/y RZESZOWIAK kpt. jacht. M.K. ponieważ wychodził z portu bez zgody Kapitanatu i przez to nie uzyskał wiadomości o sytuacji nawigacyjnej na redzie."
Kojarzy ktoś czy były tamsankcje finansowe, za brak zgody na wyjście z portu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 18:13 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Łeba to taki port gdzie warto się zgłaszać. Niestety kiedyś tego nie zrobiliśmy

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2018, o 22:47 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
gwozdu napisał(a):
Dziękuje wszystkim za pomoc.
Ponadto wiecie może jak te sprawy mają się z portami takimi ja Kopenhaga, Ryga czy Ystad?

marcin_palacz napisał(a):
Jaromir napisał(a):
W Ystad nie byłem, bo to port jachtowo nieciekawy, ale w żadnym z kilkunastu innych odwiedzonych portów szwedzkich o żadnym wołaniu, zgłaszaniu czy uzyskaniu pozwolenia nie było w przypadku jachtu mowy. Nie oznacza to, by nie wołać tam, gdzie ma to sens - np. przed mostem w kanale Falsterbo.

Nigdy, w żadnym porcie szwedzkim, czy duńskim (a odwiedziłem ich pewnie... bo ja wiem... ze 200?), w tym w dużych portach jak Kopenhaga, Sztokholm, czy Göteborg, nie słyszałem by jacht zgłaszał wejście/wyjście....

Sytuacji, gdy włączyłem radio na nadawanie na wodach szwedzkich było dosłownie kilka, w ciągu mniej więcej 10 sezonów, w tym, o ile dobrze pamiętam, dwa razy w celu kontatku ze "służbami": z braku doświadczenia i wiedzy, zapytałem o otwarcie mostu.


Ja z kolei bym radził zaznajomić się z aktualnymi procedurami które są opisane na stronach internetowych portów i marin. Wnioski wynikające z tego, że się wchodziło do jakiegoś portu, mariny rok temu wcale nie muszą być obowiązujące w 2018.
Internet daje nam możliwości, przygotowania się do rejsu o których ćwierć wieku temu można było marzyć, trzeba tylko z nich korzystać.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL