Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 11:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lis 2019, o 08:45 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
bury_kocur napisał(a):
i nie jedną wódkę z nim przez 30 lat wypiłem

Proponuję palec w gardło.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lis 2019, o 09:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
vaginal napisał(a):
bury_kocur napisał(a):
i nie jedną wódkę z nim przez 30 lat wypiłem

Proponuję palec w gardło.


To już dawno było - tylko wspomnienie zostało...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lis 2019, o 13:44 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Nie upadajcie na duchu! Wszak jest jeszcze
http://www.pzzn.pl/
Załatwiajcie u nich swoje regaty. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lis 2019, o 14:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
Jacku,
Twój wpis jest absolutnie nie na miejscu.
Jest to przejaw zarówno braku kultury, jak i zrozumienia barier, z jakimi w codziennym życiu muszą się zmagać osoby z niepełnosprawnościami.
I piszę to, jako jedna z nich.
A ci właśnie sprawni "inaczej" po-częstokroć mają na prawdę znaczące osiągnięcia, również w sportach sensu stricte wyczynowych.
Prośba do moderacji o interwencję.

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha



Za ten post autor 01_Anna otrzymał podziękowania - 3: piotras, reed, Skier
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lis 2019, o 14:43 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
01_Anna napisał(a):
Prośba do moderacji o interwencję.


Z jakiego powodu?

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lis 2019, o 15:26 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
01_Anna napisał(a):
Jacku,
Twój wpis jest absolutnie nie na miejscu.
Jest to przejaw zarówno braku kultury, jak i zrozumienia barier, z jakimi w codziennym życiu muszą się zmagać osoby z niepełnosprawnościami.
I piszę to, jako jedna z nich.
A ci właśnie sprawni "inaczej" po-częstokroć mają na prawdę znaczące osiągnięcia, również w sportach sensu stricte wyczynowych.
Prośba do moderacji o interwencję.

O kruca... :oops: :oops: :oops:
Nie przyszło mi do głowy nic złego w stosunku do osób niepełnosprawnych! Chciałem pokazać, że mamy też inny Polski Związek Żeglarski i oburzeni mogą zwrócić się do nich o patronat, pomoc w sędziowaniu czy czego tam regatowcy potrzebują.
Dobrze, że zwróciłaś mi uwagę iż mój wpis może być odebrany jako obraźliwy czy szydzący z czyichś ułomności. Czy mogę czuć się usprawiedliwiony?



Za ten post autor Były_User 934585 otrzymał podziękowania - 2: Jaromir, piotras
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lis 2019, o 15:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4483
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Jacek Woźniak napisał(a):
Nie przyszło mi do głowy nic złego w stosunku do osób niepełnosprawnych!
Mi też nie przyszło, odebrałem twój post dokładnie tak jak piszesz: jak nie PZŻ to inny ZŻ. Trafił się niepełnosprawnych, ale mógłby być studentów, pracowników przemysłu jakiegośtam...

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lis 2019, o 16:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Aniu, chyba przesadziłaś. Ja odebrałem post Jacka jako drobną złośliwość pod adresem PZŻ, a nie pod adresem osób niepełnosprawnych. I nie zdziwiłbym się, gdyby regatowcy (ci pełnosprawni), po olaniu ich przez PZŻ, poprosiliby o pomoc sędziów, którzy sędziują regaty niepełnosprawnych. To byłby niezły numer: Niepełnosprawni pomagają pełnosprawnym.

A tak przy okazji: Przez kilka lat PZZN płacił PZŻ-towi haracze "regatowe", ale od kiedy haracze zaczęły z roku na rok rosnąć, w końcu się zbuntowali i teraz nie płacą, a dalej robią swoje. Sędziowie mają teoretycznie "uprawnienia" PZŻ-towskie, ale też nie płacą, więc nie mają prawa sędziować oficjalnych imprez typu Mistrzostwa Polski, ale sędziują regaty niepełnosprawnych i nie przejmują się pierdołami biurokratycznymi. Wejdź na tę stronę z linku Jacka i poczytaj, rok po roku, ile wspaniałych imprez ci ludzie robią.

Gdybym ja się przejmował problemem, na co mi władza pozwoli, a na co nie - żaden niewidomy nie "zobaczyłby" morza. Ja się kieruję zasadą jeszcze z czasów PRL-u: Jak nie wiesz - to się nie pytaj, bo jak zapytasz - na pewno ci zabronią.

Znam Jacka (no, może przesada, raz się widzieliśmy na spotkaniu w Kielcach) i nie sądzę, żeby miał jakieś złośliwe, czy wręcz chamskie podejście do osób niepełnosprawnych.

To co: Pax vobiscum? :kiss:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lis 2019, o 16:48 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Jacek Woźniak napisał(a):
oburzeni mogą zwrócić się do nich o patronat, pomoc w sędziowaniu czy czego tam regatowcy potrzebują.


Oburzeni mogą i chcą nie musieć do nikogo się zgłaszać. Preferują móc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lis 2019, o 11:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
plitkin napisał(a):
W komunikacie PZŻ o targach Boatshow wyczytałem rzecz, która sprawiła, że resztki włosów mi osiwieją:

Cytuj:
Targi były też okazją do spotkań przedstawicieli PZŻ ze stowarzyszeniami różnych klas żeglarskich i organizatorami regat amatorskich. Jednym z tematów poruszanych podczas tych spotkań była Amatorska Licencja Sportowa Zawodnika.

- Pomysł spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem. Korzyści są obustronne. PZŻ będzie mógł oszacować w miarę dokładną liczbę amatorskich żeglarzy sportowych, będzie też łatwiejszy kontakt. Z kolei posiadacz licencji będzie uprawniony do startu w licencjonowanych przez PZŻ regatach amatorskich.


Teraz mój tok myślenia:
- licencjonowany sędzia ma prawo sędziować tylko regaty, na które organizator wykupił licencję. Wg regulaminów PZŻ w przypadku, jeżeli sędziuje regaty bez licencji, może zostać pozbawiony prawa sędziowania (licencji);
- jeżeli taki licencjonowany sędzia, powołany do sędziowania amatorskich towarzystkich regat, będzie zmuszony do pilnowania czy zawodnicy mają "Amatorskie Licencje Sportowe Zawodników" - będzie to oznaczało, że każdy, kto chce raz na rok wystartować w takim Mamert Cup ma obowiązek wykupić w PZŻ licencję. A po co? Po to by: "PZŻ mógł oszacować w miarę dokładną liczbę amatorskich żeglarzy sportowych oraz mieć z nimi łatwiejszy kontakt". Pytanie: kto i dlaczego może wyrazić "pozytywny odzew" na taką inicjatywę? Kto potrzebuje by PZŻ miał "ułatwiony kontakt" z żeglarzami (i dlaczego nie ma, skoro nadal obowiązuje system patentowy) i po co PZŻ ma liczyć amatorskich żeglarzy "sportowych" (kimkolwiek taka osoba w rozumieniu PZŻ by nie była).

Pozwolenie na strart w amatorskich regatach i wykaz osób zainteresowanych takim startem? Za własne pieniądze?

Źródło: http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglar ... show-2019-

Plitkinie - wbrew doświadczeniom historycznym i bez przesłanek logicznych - tli się we mnie nadzieja, że w swoim "toku myślenia" opartym o analogie - nieco nadinterpretujesz.

To nadzieja, że niechlujnie zredagowany i pozbawiony wartości informacyjnych komunikat PZŻ:
" posiadacz licencji będzie uprawniony do startu w licencjonowanych przez PZŻ regatach amatorskich."
- nie musi oznaczać:
"kto nie będzie posiadaczem Amatorskiej Licencji Sportowej Zawodnika - ten nie będzie miał prawa startować w regatach amatorskich licencjonowanych przez PZŻ"...

Innymi słowy - mam nadzieję, że "Amatorska Licencja Sportowa Zawodnika" (swoją drogą - zarąbisty oksymoron...) - nie będzie przymusowa, tylko dobrowolna.
Znaczy - żywię nadzieję, że będzie to jedynie kwitek dla chętnych, czyli dla tych, którym będą odpowiadały zaproponowane w wyniku opłacenia takiego kwitka korzyści.

Cóż, oby nie okazało się, że nadzieja umiera ostatnia...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 07:46 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Na sailforum sprostowano jedną z też jakie zamieściłem, więc prostuję i tutaj: PZŻ deklaruje, że nie stosują stosować sankcji wobec sędziów, którzy sędziują nielicencjonowane imprezy.
Widać, to ograniczenie dotyczy tylko zawodników. Za błędną tezę przepraszam i z niepokojem utrzymuję swoje pozostałe obawy, jak również totalnie abstrakcyjne (w mojej ocenie) uzasadnienie pomysłu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 07:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
W sumie, skoro PZŻ chce mieć jakiś kontakt z nami i nas policzyć, to powinien nam za te licencje płacić. :mrgreen:

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 07:59 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
W tym względzie zastosuję stawki zaporowe.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 08:29 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
plitkin napisał(a):
Widać, to ograniczenie dotyczy tylko zawodników.


Też nie dotyczy. Problem dla "zawodowca" pojawić się może gdy na imprezie nie zgłoszonej do PZŻ będzie występować niezgodnie z podpisaną umową sponsorską.

Przykładowo sponsorem generalnym jakiejś klasy jest firma X i ma podpisaną umowę, że zawodnicy mogą występować na imprezach sponsorowanych przez taką firmę albo inne z wyjątkiem sponsorowanych przez firmy które są konkurentem, sponsora generalnego.
W umowach są też wyraźnie określone zasady posługiwania się sprzętem sponsorowanym, ubraniami, łódkami sędziowskimi etc.
Zawodnik jest też zobowiązany do występowania i reprezentowania sponsora i klasy, i nie może występować na imprezach konkurencyjnych.

O to tu chodzi, a nie o to by zawodnikowi uniemożliwić start w jakiś regatach, o Błękitną Wstęgę Jeziora Rusałka na dmuchanym pontonie z żaglem, sponsorowanych przez miejscowego sprzedawcę piwa i kebabów.
Chyba że sam zawodnik lub klasa będzie miała wyraźnie zapisany w umowie zakaz występowania w takich eventach.

Na pewno mogą spotkać zawodnika restrykcje jeśli takowa impreza będzie organizowana z naruszeniem prawa.

Piotr Siedlewski



Za ten post autor ins otrzymał podziękowanie od: cors
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 10:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
waliant napisał(a):
W sumie, skoro PZŻ chce mieć jakiś kontakt z nami i nas policzyć, to powinien nam za te licencje płacić. :mrgreen:


No to przyszedł mi do głowy pewien dalej idący pomysł...

Może zaproponować PZŻ-etowi, aby dla zainteresowanych wystawiał corocznie odnawialną licencję żeglarza - turysty ?

Odznaka byłaby brązowa, srebrna i złota i odpowiednio płatna - oczywiście płatna przez PZŻ - powiedzmy 1000, 2000 i 3 tys zł / rok.

W ten sposób PZŻ osiągnąłby swój cel - miałby z nami - żeglarzami swój upragniony kontakt...

A dla zainteresowanych byłyby dodatkowo banderki podmasztowe rozdawane przez PZŻ - oczywiście za ich podnoszenie armator winien otrzymać stosowne wynagrodzenie od PZŻ.

W sumie to za przyzwoitą kasę mogę ich nawet reklamować - w końcu pieniądz nie śmierdzi a za pieniądze ksiądz się nawet modli :rotfl:

Czyż to nie byłoby znakomite uzupełnienie ich pomysłu? :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 10:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4483
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
bury_kocur napisał(a):
W ten sposób PZŻ osiągnąłby drugi cel - miałby z nami - żeglarzami kontakt i mógłby tworzyć bazę danych żeglarzy rekreacyjnych.

Ale po co miałby płacić za coś, co już ma? :cry: Za darmo!

Uzyskałeś patent korzystając z generatora wniosków na stronie PZŻ? Każdy, kto uzyskał musiał podać swój mail i zaznaczyć zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych "do wykonywania zadań statutowych" (czego prawo "patentowe" oczywiście nie wymaga).
Cytuj:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych osobowych – Polski Związek Żeglarski (dalej PZŻ) – z siedzibą w Warszawie przy al. ks. J. Poniatowskiego 1.
Dane osobowe przetwarzane są w celu wydawania patentów i prowadzenia ich ewidencji oraz do wykonywania zadań statutowych PZŻ. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne w celu uzyskania patentu lub duplikatu patentu. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich aktualizacji oraz prawo do żądania ich usunięcia. W ramach wyrażonej zgody oświadczam, iż wiem i zostałem poinformowany, że moje dane osobowe zostaną powierzone przez PZŻ innym podmiotom, jedynie i tylko w celach wymienionych wyżej.


Statut PZŻ mówi o działalności związku dość szeroko, precyzując - między innymi - takie cele:
"wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa żeglugi jachtowej
wspieranie wszelkich form działalności kulturalnej związanej z żeglarstwem"
Czyli - można dostać na mail zaproszenie na odczyt "obowiązkowe patenty jako warunek bezpieczeństwa w żeglarstwie", koncert szantowy, prośbę o wypełnienie ankiety... itd. itp.

A inspektor ochrony danych osobowych PZŻ - iodo@pya.org.pl na maile po prostu nie odpisuje... :-?

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 11:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Uzyskałeś patent korzystając z generatora wniosków na stronie PZŻ? Każdy, kto uzyskał musiał podać swój mail i zaznaczyć zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych "do wykonywania zadań statutowych" (czego prawo "patentowe" oczywiście nie wymaga).


Nie Wojtku - patenty swoje mam z okresu, kiedy nie było takiego wynalazku jak generator wniosków :-(

Oba patenty kapitańskie odbierałem osobiście ze związków składając tamże wcześniej wniosek o ich wydanie podpisany normalnym długopisem (wygenerować w Wikipedii co to takiego "długopis" :rotfl: )...

Jakoś nie pomyślałem, że obecnie w kwestii patentowej też mamy permanentną inwigilację

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 12:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4483
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
bury_kocur napisał(a):
Jakoś nie pomyślałem, że obecnie w kwestii patentowej też mamy permanentną inwigilację
Z tym, że to IMO stan niezgodny z prawem. Pod tym względem formularz PZMWiNW ma zgodę OK, bo możesz zgodzić się tylko na przetwarzanie danych w celu wydania patentu/licencji, zgoda nie jest łączona ze zgodą na przetwarzanie "do celów statutowych" (cokolwiek by to znaczyło)...
Ale... email i u nich musisz podać https://patenty.pzmwinw.pl/

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 12:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Ale... email i u nich musisz podać

A jak nie masz to jak otrzymujesz patent?
Nie dostaniesz patentu?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 13:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4483
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
bury_kocur napisał(a):
A jak nie masz to jak otrzymujesz patent?

Nie wygenerujesz wniosku. Oczywiście, możesz złożyć własny wniosek, na własnym "formularzu", ale trzeba: 1. wiedzieć, że można oraz 2. chcieć. Wtedy też można nie dopłacać za wysyłkę (https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?p=577196#p577196)... :mrgreen:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 14:13 

Dołączył(a): 26 lut 2019, o 10:54
Posty: 328
Podziękował : 44
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: dzej es em
jakby ktoś miał wątpliwości
"Czy muszę mieć Amatorską Licencję Zawodnika, startując w lokalnych regatach?

Jeśli te regaty mają licencję PZŻ na organizację, to tak. Obowiązuje tylko sternika, nie wszystkich członków załogi. W regatach nie posiadających licencji nie będzie to konieczne."


więcej popłuczyn mózgowych tu:
https://zagle.se.pl/sport/pzz-pracuje-n ... l3W3fUkbgo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 14:32 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
rafg28 napisał(a):
Jeśli te regaty mają licencję PZŻ na organizację, to tak. Obowiązuje tylko sternika, nie wszystkich członków załogi. W regatach nie posiadających licencji nie będzie to konieczne."


No to, kurna, do widzenia.
Czyli jednak ktoś (sędzia?) będzie musiał to weryfikować. Bo na organizatora PZŻ za dużego wpływu nie ma.
Obowiązek posiadania obejmie wszelkie imprezy pucharowe (np. Puchar Omegi), imprezy PPJK, dowolne Mistrzostwa Polski...

Chcesz żeglować - zapraszamy po patent. Jesteś żeglarzem chcącym żeglować lepiej - zapraszamy po licencję. Jesteś żeglarzem leworęcznym - musimy was policzyć i się lepiej kontaktować - tak byście mieli dostęp do specjalnie przygotowanych ubezpieczeń dla leworęcznych - musicie przyjść po licencję. Licencja mazurska - wszakże mazurscy żeglarze są niepoliczeni i ciężko się z nimi skontaktować, za to będą mieli dostęp do specjalnej oferty unezpieczeń mazurskich.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 14:36 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Dosyć późno skumałeś.
Masz do czynienia z cwaniaczkami w stadium zaawansowanej organizacji.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 14:42 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
rafg28 napisał(a):


Całkiem niedawno z tej samej krynicy wiedzy kpiono https://zagle.se.pl/zeglarstwo/jak-zdob ... -NKnj.html zresztą słusznie, w związku z tym nie przykładałbym wielkiej wagi do zawartych pod wymienionym linkiem popłuczyn.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 14:50 

Dołączył(a): 26 lut 2019, o 10:54
Posty: 328
Podziękował : 44
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: dzej es em
niby to wywiad z "inicjatorem skoku na kase"

"rozmawiamy z Jarosławem Bazylko, wiceprezesem PZŻ ds. śródlądowych."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 14:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sty 2017, o 21:53
Posty: 182
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 90
Otrzymał podziękowań: 85
Uprawnienia żeglarskie: używane
rafg28 napisał(a):
więcej popłuczyn mózgowych tu:
https://zagle.se.pl/sport/pzz-pracuje-n ... l3W3fUkbgo


Jeśli wierzyć temu:
Cytuj:
Jaki będzie koszt Amatorskiej Licencji Zawodnika?

Przewidujemy opłatę 10 zł rocznie.

Czy będę musiał czekać aż Licencja przyjdzie pocztą?

Nie. Planujemy uruchomienie systemu internetowego, tak aby licencję można było wykupić i otrzymać drogą elektroniczną, przy pomocy komputera czy smartfona w ciągu kilku minut. Będzie więc możliwe załatwienie tego nawet w dniu zgłoszeń do regat.


To wygląda, że chodzi tylko o kasę - i to raczej niedużą (10 PLN/sztuki, chyba, że ta "nie-amatorska" licencja będzie dużo droższa...). Z komuną (z tytułu wątku) na szczęście nie ma to nic wspólnego - na jakiś szczególny kontakt ze strony PZŻ też za bardzo bym nie liczył.

Uczciwie mówiąc, to chyba nie różni się specjalnie od innych sportów, rozpoznawanych przez Ministerstwo Sportu - musi być dokładnie jeden związek sportowy i wszelka działalność sportowa, która aspiruje do tytułów (np. MP) musi jakiś haracz związkowi opłacać.

_________________
pozdrawiam
Bartek
S/Y Villemo POL 14366


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 15:04 

Dołączył(a): 26 lut 2019, o 10:54
Posty: 328
Podziękował : 44
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: dzej es em
barwil napisał(a):
To wygląda, że chodzi tylko o kasę - i to raczej niedużą

chodzi o usankcjonowanie podatku "od regat"...kwotę się dostosuje szybko pod byle jakim pretekstem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 15:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4483
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
ins napisał(a):
nie przykładałbym wielkiej wagi do zawartych pod wymienionym linkiem popłuczyn
A pod tym linkiem http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/pzz-pracuje-nad-projektem-amatorskiej-licencji-zawodnika-pzz zyskują na wartości? Może nawet przestają być "popłuczynami"? :cool:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Ostatnio edytowano 27 lis 2019, o 15:54 przez Wojtek Bartoszyński, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowania - 2: JamesB0T, Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 15:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
rafg28 napisał(a):
niby to wywiad z "inicjatorem skoku na kase"

"rozmawiamy z Jarosławem Bazylko, wiceprezesem PZŻ ds. śródlądowych."


Ciekawe - znam Jarka od wielu lat i zawsze wyglądał na normalnego ...

Teraz jak się dał wybrać do tej kliki zaczyna widzę gadać ich językiem.

Jak to ludziom zmienia się szybko punkt widzenia w zależności od punktu siedzenia :-(

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2019, o 16:02 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
ins napisał(a):
nie przykładałbym wielkiej wagi do zawartych pod wymienionym linkiem popłuczyn
A pod tym linkiem http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/pzz-pracuje-nad-projektem-amatorskiej-licencji-zawodnika-pzz zyskują na wartości?


Popłuczyny to nie moja licentia poetica, a zawarty tekst to na razie luźny nie zobowiązujący do niczego projekt.
Nawet jak wejdzie adresatami będą wyłącznie ci którzy koniecznie w regatach pod "auspicjami "PZŻ chcą startować. Przymusu startu w nich nie ma.
Opowieści o tym że zawodnikom i sędziom występować w regatach innych, niż te w kalendarzu PZŻ nie wolno, to bzdura.

Założyć własny komitet ot co.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL