Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 16 kwi 2024, o 18:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 09:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13364
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1518
Otrzymał podziękowań: 2210
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Wojciech napisał(a):
Scaliłem dwa tematy dot. Rozporządzenia
A nie do działu "Prawo"? Podtytuł: "Dyskusje o przepisach związanych z żeglarstwem." pasuje jak ulał.

Podejmuję czynność przeniesienia tematu do działo Prawo.
Jednocześnie proszę od tej chwili o zachowanie zasad i standardów dla tego miejsca.

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...



Za ten post autor Wojciech otrzymał podziękowanie od: Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 09:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Wojciech napisał(a):
Andrzej, Wojtek podał w linku sankcje wykonywania działalności nie uwzględnionej w rejestrze lub ewidencji opublikowane w 2009 roku. W moim i Twoim linku są klasyfikacje kodów PKD, czy znajdujesz tam informacje o sankacjach, ja nie szukałem?

Nie rozumiem o jakich sankcjach piszesz, ale kliknąwszy w numer dostajesz info co dana podklasa obejmuje i czego nie obejmuje, oraz informację czy jest dostępna dla osób fizycznych.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Ostatnio edytowano 20 kwi 2020, o 09:38 przez AIKI, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 09:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4462
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 757
Otrzymał podziękowań: 1527
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Wojciech napisał(a):
znajdź coś aktualnego Wojtek
Niech szuka zainteresowany (prowadzący tę działalność), ja pokazuję kierunek ewentualnych poszukiwań, nie dostarczam gotowych rozwiązań, nie biorę odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje, nie dostarczam legalnej interpretacji, nie jestem urzędem skarbowym...
Ja tylko dyskutuję na forum dyskusyjnym... :-?
ATSD to taki problem złożyć zgłoszenie aktualizacyjne?
Wojciech napisał(a):
sankcje wykonywania działalności nie uwzględnionej w rejestrze lub ewidencji opublikowane w 2009 roku.
Poza tym, jeżeli "marina" faktycznie sprzedawała prąd, wodę, odsysała ścieki, naprawiała żagle i silniki, to i tak powinna mieć te działalności zgłoszone... :rotfl: :rotfl: ... aby sankcji uniknąć :roll: https://www.ifirma.pl/blog/brak-wlasciwego-pkd-a-podatki.html

Zaraz pewnie ktoś zapyta, więc uprzedzę (bo nie mam pojęcia):
Na czym konkretnie polega działalność określona w PKD jako "działalność przystani jachtowych"? :-| :-|

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 10:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13364
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1518
Otrzymał podziękowań: 2210
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
AIKI napisał(a):
Wojciech napisał(a):
Andrzej, Wojtek podał w linku sankcje wykonywania działalności nie uwzględnionej w rejestrze lub ewidencji opublikowane w 2009 roku. W moim i Twoim linku są klasyfikacje kodów PKD, czy znajdujesz tam informacje o sankacjach, ja nie szukałem?

Nie rozumiem o jakich sankcjach piszesz, ale kliknąwszy w numer dostajesz info co dana podklasa obejmuje i czego nie obejmuje, oraz informację czy jest dostępna dla osób fizycznych.

Andrzej, Wojtek pozostawił komentarz z linkiem dot. sankcji wykonywania działalności nie uwzględnionej w rejestrze lub ewidencji opublikowany w roku 2009
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Określenie przedmiotu wykonywanej działalności gospodarczej (wpisanie PKD) ma znaczenie wyłącznie ewidencyjne:
http://prawoipodatki.bluetax.pl/prawoip ... encji.html

Na co ja zwróciłem się do Wojtka o podanie aktualnych informacji dot. sankcji w/w.
Ty natomiast odpowiedziałeś na mój komentarz w sprawie (aktualnych przepisów dot. sankcji) podając link do Wyszukiwarki i Klasyfikacji kodów PKD, w której zapewne nie ma nic o przywołanych sankcjach.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Niech szuka zainteresowany (prowadzący tę działalność), ja pokazuję kierunek ewentualnych poszukiwań, nie dostarczam gotowych rozwiązań, nie biorę odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje, nie dostarczam legalnej interpretacji, nie jestem urzędem skarbowym...
Ja tylko dyskutuję na forum dyskusyjnym...

Zapewne jak każdy biorący udział w dyskusji, w tym temacie co w skutkach może doprowadzić do rozwiąznia problemu korzystania z własnego jachtu znajdującego się przystani, która obecnie ma zakaz prowadzenia działalności do odwołania.

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 11:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Wojciech napisał(a):
Andrzej, Wojtek pozostawił komentarz z linkiem dot. sankcji wykonywania działalności nie uwzględnionej w rejestrze lub ewidencji opublikowany w roku 2009

OK, nie zrozumieliśmy się.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 12:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13364
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1518
Otrzymał podziękowań: 2210
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Cytuj:
From:bosmansalata@wp.pl <bosmansalata@wp.pl>
Sent: Monday, April 20, 2020 12:25 PM
To: Marcin Brachfogel <Marcin.Brachfogel@msit.gov.pl>
Subject: Pd: Wniosek o przedstawienie interpretacji wraz z uzasadnieniem.



Witam



Zwracam się z wnioskiem do Wydziału Sportu Wyczynowego Departamentu Sportu Wyczynowego Główny Specjalista Marcin Brachfogel o informację i przedstawienie interpretacji wraz z usasadnieniem w sprawie:

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000069701.pdf



Czy w związku z powyższym Rozporządzeniem armatorzy/właściciele/użytkownicy prywatnych jachtów zanajdujących się na przystaniach, marinach, portach mogą korzystać z jachtów w celach żeglugi turystycznej, sportowej, szkoleniowej na wodach śródlądowych i morskich?



Z poważaniem

Wojciech Sałata



Cytuj:
Szanowni Państwo



Ponieważ poniższa sprawa dotyczy interpretacji przepisów związanych ze stanem epidemii i ograniczeniami w tym zakresie dla uprawiania sportu, przesyłam sprawę wg właściwości do udzielenia odpowiedzi przez Departament Prawny.

Sprawa nie dotyczy interpretacji przepisów znajdujących się bezpośrednio w gestii DSW tj. egzaminowania na patenty żeglarskie i zasad uprawiania turystyki wodnej.



Uprzejmie proszę o przesłanie kopii odpowiedzi dla DSW.



Pozdrawiam

Marcin Brachfogel
główny specjalista
Wydział Sportu Wyczynowego
Departament Sportu Wyczynowego
marcin.brachfogel@msport.gov.pl

Ministerstwo Sportu
ul. Senatorska 14, 00-082 Warszawa
Telefon: +48 22 2443131
https://www.gov.pl/sport

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 12:23 

Dołączył(a): 8 paź 2012, o 13:29
Posty: 321
Lokalizacja: mała wioska rybacka między Oksywiem a Orłowem
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 46
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
bury_kocur napisał(a):
Zobaczymy co mi odpiszą.


Odeślą Cię tu:
http://www.umgdy.gov.pl/?p=34762


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 12:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Seagrams napisał(a):
bury_kocur napisał(a):
Zobaczymy co mi odpiszą.

Odeślą Cię tu:
http://www.umgdy.gov.pl/?p=34762

No i stała się janość jak na mój gust - pływać można.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 12:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
A mariny otwarte
Gdynia i Trzebiez mówią "możesz sobie wejść, my nie pracujemy".

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 13:39 

Dołączył(a): 2 lis 2011, o 16:59
Posty: 80
Podziękował : 104
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: Kpt.j
W Szczecinie mozna juz zeglowac od 20 kwietnia .

Komunikat Kapitana Portu Szczecin
W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 697), Urząd Morski w Szczecinie informuje, że, zgodnie z treścią § 5 wyżej przywołanego rozporządzenia, od 20 kwietnia 2020 roku na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej nie obowiązuje już zakaz przemieszczania się osób.

W związku z powyższym, nie przewiduje się ograniczeń i zakazów stosowanych przez, podległe Dyrektorowi Urzędu Morskiego w Szczecinie, kapitanaty i bosmanaty portów w zakresie przemieszczania się jednostek pływających w żegludze krajowej. Pragniemy jednocześnie zwrócić uwagę na treści zawarte w powyższym rozporządzeniu, w zakresie m.in. czasowego ograniczenia określonych zakresów działalności przedsiębiorców, nakazu określonego sposobu przemieszczania się oraz obowiązku stosowania środków profilaktycznych.
[/i]
Nalezy tylko wymusic od zarzadow przystani zeglarskich pozwolenie na wodowanie
jachtow .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 13:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4462
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 757
Otrzymał podziękowań: 1527
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Colonel napisał(a):
Uprzejmie proszę o wyraźne zapisanie w rozporządzeniu wyłączenia rekreacyjnego uprawiania żeglarstwa z tych ograniczeń
bury_kocur napisał(a):
Wojtek - to nie jest istotne co jest dla mnie jasne lub nie - mnie interesuje interpretacja powyższego stanu prawnego przez Urząd Morski.
Rycho21 napisał(a):
W Szczecinie mozna juz zeglowac od 20 kwietnia .
AIKI napisał(a):
Seagrams napisał(a):

No i stała się janość jak na mój gust - pływać można.

Bo UM czy jakiś inny urzędnik coś na swojej stronie napisał? :-?

Panowie! :twisted: mentalne jesteście już przygotowani do wprowadzenia prawa powielaczowego :evil: ba, sami się o to prosicie... :-(

Tam gdzie wystarcza brak zakazu - dopytujecie się o "zgodę"... :-( :-( :-(

A Wody Polskie dalej rekomendują powstrzymanie się. Czyli co? Na morzu - można, a na śródlądziu - nie? :roll: :rotfl:

PS. Oba UM mają ten sam komunikat na swoich stronach.

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Ostatnio edytowano 20 kwi 2020, o 14:18 przez Wojtek Bartoszyński, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 14:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Wojtek ZAKAZU żeglowania nie było i przedtem. Były rekomendacje i sankcje.
Oczywiście, gdybym miał łódkę na wodzie to bym pływał, a potem sądził się ze Strażą Graniczną albo Policją ale wolę mieć jednoznaczną wykładnię i jeśli już to gonić jednego z coraz dłuższym nosem do Trybunału Stanu. Kiedyś.

A żeglować wolno, a mariny nie pracują. Mam nie pytać?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 14:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4462
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 757
Otrzymał podziękowań: 1527
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Colonel napisał(a):
Wojtek ZAKAZU żeglowania nie było i przedtem. Były rekomendacje i sankcje.

A coś bliżej o tych sankcjach? Bo już pytałem o "zganianie" z Zatoki przez SG / Policję i nikt niczego konkretnego nie napisał. Przyjmuję, że to taka sama prawda jak "zganianie z ulic" przez radiowóz który mówił: "zostań w domu!". :D

Wczoraj sytuacja była inna - był zakaz (ponownie: abstrahując od jego legalności) przemieszczania się. Z wyjątkami. Więc sytuacja na wodzie była analogiczna do tej na jezdni, chodniku czy w przestrzeni powietrznej: policja pytała dokąd idziesz / jedziesz i jeśli "łapałeś się" na wyjątki - szedłeś / jechałeś dalej. Jeśli nie - łamałeś prawo (abstrahując od jego konstytucyjności oczywiście). Na jachcie: płynąłeś jachtem z Pucka do Gdańska do pracy / z pracy -> OK. Wziąłeś motorówkę wioząc bezpłatnie do DPS w Helu karton maseczek uszytych przez Ciebie / kogoś - także OK. Jakbyś zaczął mówić, że se chciałeś ot tak popływać, z nudów - łamałeś rozporządzenie (abstrahując).

Mówienie, że "nie można było żeglować" jest taką samą prawdą jak mówienie "nie wolno było jeździć samochodem / rowerem / hulajnogą / piechotą / czymkolwiek"...

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 15:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Tyle że te "wyjatki" należały od widzimisię funkcjonariusza albo "rekomendacji" i to mimo wyraźnych wypowiedzi Szumowskiego.
Co do sankcji... szukaj sobie sam, mnie szkoda czasu na to, może gdybym był prawnikiem to staralbym sie pomoc w sądzie pro bono.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 18:36 

Dołączył(a): 2 lis 2011, o 16:59
Posty: 80
Podziękował : 104
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: Kpt.j
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Panowie! mentalne jesteście już przygotowani do wprowadzenia prawa powielaczowego ba, sami się o to prosicie...

Tam gdzie wystarcza brak zakazu - dopytujecie się o "zgodę"...

A Wody Polskie dalej rekomendują powstrzymanie się. Czyli co? Na morzu - można, a na śródlądziu - nie?


Wiec siedzimy dalej w fotelach i czekamy na jedynie ''sluszna i nie pwielana'' wiadomosc od ....

W Szczecinie w duzej marinie ... , nie powiem jakiej aby nie tworzyc precedensu ustalone sa juz terminy zbiorowego wodowania jachtow na 9 maja .
"Jakis urzedniczyna " smial wydac rozsadna decyzje .
A przy tym nie mieszajmy do tego tematu KONSTYTUCJI .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 19:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13364
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1518
Otrzymał podziękowań: 2210
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
A Wody Polskie dalej rekomendują powstrzymanie się. Czyli co? Na morzu - można, a na śródlądziu - nie?

Sprawdziłem i Wody Polskie podają...

Rekomendacja Wód Polskich w sprawie uprawiania turystyki wodnej
Utworzono: 07 kwiecień 2020
Szanowni Państwo,

od 20.04.2020 r. obowiązuje nowe ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w którym złagodzono wiele ograniczeń obowiązujących do tej pory.

Ogólny zakaz przemieszczania się obowiązywał do 19.04.2020 r Przypomnijmy § 5. Do dnia 19 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, (…).

Obecnie można już się przemieszczać, również w celach rekreacyjnych z zachowaniem środków bezpieczeństwa i dystansu społecznego.

Aktualne zasady w pełnym brzmieniu są dostępne pod linikiem:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktu ... raniczenia

Jako administrator dróg wodnych życzymy pomyślnych wiatrów i apelujemy o zachowanie wszystkich niezbędnych zaleceń bezpieczeństwa.



Jako archiwum poniżej pozostawiamy link do obowiązujących do 19.04.2020 r. regulacji:

Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii na terytoriom Rzeczypospolitej Polskiej


https://wody.gov.pl/aktualnosci/1000-re ... yki-wodnej

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...



Za ten post autor Wojciech otrzymał podziękowania - 2: Rycho21, Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 22:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Seagrams napisał(a):
bury_kocur napisał(a):
Zobaczymy co mi odpiszą.


Odeślą Cię tu:
http://www.umgdy.gov.pl/?p=34762



A widzisz - nie tyle odesłali a odpisali...

Ale to już znana wiadomość:

Dzień dobry,

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 697), Urząd Morski w Gdyni informuje, że zgodnie z treścią § 5 wyżej przywołanego rozporządzenia od 20 kwietnia 2020 roku na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej nie obowiązuje już zakaz przemieszczania się osób.

W związku z powyższym, nie przewiduje się ograniczeń i zakazów stosowanych przez, podległe Dyrektorowi Urzędu Morskiego w Gdyni Kapitanaty i Bosmanaty Portów, w zakresie przemieszczania się jednostek pływających w żegludze krajowej.

Pragniemy jednocześnie zwrócić uwagę na treści zawarte w rozporządzeniu Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r. w zakresie m.in. czasowego ograniczenia określonych zakresów działalności przedsiębiorców, nakazu określonego sposobu przemieszczania się oraz obowiązku stosowania środków profilaktycznych.

Stosowny komunikat w tej sprawie został również zamieszczony na stronie Urzędu Morskiego w Gdyni: https://www.umgdy.gov.pl/?p=34762#more-34762

Z poważaniem,

Magdalena Kierzkowska

Rzecznik Prasowy/Asystent Dyrektora

Urząd Morski w Gdyni

tel. +4858 355 32 21

fax. +4858 620 30 39

mob. +48 697 073 900

e-mail: magdalena.kierzkowska@umgdy.gov.pl

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2020, o 10:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13364
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1518
Otrzymał podziękowań: 2210
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
W Rozdziale 4 §8 Rozporządzenia Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie wymienia się PKD 77.21.Z
Jednym kliknięciem można wykluczyć ze swojej działalności wszystkie klasy i podklasy PKD 93.0 i pozostawić lub dodać na czas zakazów 72.21.Z, bosmana przekwalikować na serwisanta jachtów i łodzi motorowych, któremu zlecimy przygotowanie sprzętu do sezonu wraz z testowaniem czy nie posiada ten sprzęt przecieków, wniesiemy opłatę za parking jachtu, itd ;)


Cytuj:
93.19.Z Pozostała działalność związana ze sportem
Podklasa ta obejmuje:

działalność producentów i sponsorów wydarzeń sportowych, w obiektach lub poza nimi,
działalność indywidualnych sportowców, sędziów, chronometrażystów itd.,
działalność związaną z organizacją lig sportowych,
działalność związaną z promocją imprez sportowych,
działalność przewodników górskich,
działalność stajni wyścigowych, ośrodków hodowli i tresury psów wyścigowych,
działalność wspomagającą łowiectwo i wędkarstwo sportowe lub rekreacyjne.


Podklasa ta nie obejmuje:

wypożyczania sprzętu sportowego, sklasyfikowanego w 77.21.Z,
działalności szkół sportowych, sklasyfikowanej w 85.51.Z,
działalności instruktorów, nauczycieli i trenerów sportowych,sklasyfikowanej w 85.51.Z,
organizowania i przeprowadzania imprez sportowych dla sportowców zawodowych lub amatorów z wykorzystaniem własnych lub nie, obiektów sportowych, sklasyfikowanego w 93.11.Z,
działalności związanej z prowadzeniem parków rekreacyjnych i plaż,sklasyfikowanej w 93.29.Z.

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2020, o 11:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4462
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 757
Otrzymał podziękowań: 1527
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Wojciech napisał(a):
bosmana przekwalikować na serwisanta jachtów i łodzi motorowych
Albo (zależnie od organizacji danej mariny) na recepcjonistkę PKD 81.10.Z :mrgreen:
Wojciech napisał(a):
W Rozdziale 4 §8 Rozporządzenia Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie wymienia się PKD 77.21.Z
Jednym kliknięciem można wykluczyć ze swojej działalności wszystkie klasy i podklasy PKD 93.0 i pozostawić lub dodać na czas zakazów 72.21.Z

Wojtek, może się mylę, ale moim zdaniem, Ty źle to interpretujesz. To nie jest tak, że coś wyrejestrujesz i już nie prowadzisz tej działalności i vice versa. Ważne jest co faktycznie robisz, a nie to pod co się starasz "podczepić".

Stąd było moje pytanie
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Na czym konkretnie polega działalność określona w PKD jako "działalność przystani jachtowych"? :-|

I dlatego twierdzę, że wszystkie faktycznie wykonywane czynności/usługi/produkcję (wymieniałem wyżej PKD na sprzedaż wody, prądu, odsysania ścieków, naprawę żagli... itd,) powinieneś mieć zgłoszone.

Inaczej to by nie miało sensu, jeśli każdy mógłby - wykonując dokładnie te same usługi czy produkcję - rejestrować te czynności gdzie mu pasuje (zależnie od podatków, wymaganych zgód itp). Np. zamiast rejestrować sprzedaż (czy produkcję) broni - rejestruję handel wyrobami pamiątkarskimi i co... nie potrzebuję koncesji? :cool:

Pamiętam parę lat temu w Obi czy innej Castoramie zniknęły betoniarki, a pojawiły się "mieszalniki do pasz" (wyglądające i działające dokładnie tak samo). Bo VAT na maszyny rolnicze był 7% a na budowlane 22%. I co? Szybko okazało się, że liczy się nie nazwa ale faktycznie przeznaczenie... :roll:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2020, o 16:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4462
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 757
Otrzymał podziękowań: 1527
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Wojciech napisał(a):
72.21.Z
Literówka (cyfrówka), miało być
77.21.Z Wypożyczanie i dzierżawa sprzętu rekreacyjnego i sportowego
Cytuj:
Podklasa ta obejmuje wypożyczanie i dzierżawę sprzętu rekreacyjnego i sportowego:
- łodzi wycieczkowych, kajaków, żaglówek,
- rowerów,
- leżaków oraz parasoli,
- nart,
- pozostałego sprzętu sportowego.
Podklasa ta nie obejmuje:
- wynajmu łodzi wycieczkowych i jachtów wraz z załogą, sklasyfikowanego w 50.10.Z, 50.30.Z,
- wypożyczania kaset wideo i płyt, sklasyfikowanego w 77.22.Z,
- wypożyczania pozostałych artykułów użytku osobistego i domowego, gdzie indziej niesklasyfikowanego, sklasyfikowanego w 77.29.Z,
- wypożyczania sprzętu wypoczynkowego i rekreacyjnego, będącego integralną częścią obiektów rekreacyjnych, sklasyfikowanego w 93.29.Z

Wojciech napisał(a):
bosmana przekwalikować na serwisanta jachtów i łodzi motorowych,
A to wtedy 33.15.Z Naprawa i konserwacja statków i łodzi (albo również 33.12.Z)
Cytuj:
Podklasa ta obejmuje:
- naprawę i rutynową konserwację statków i pozostałych konstrukcji pływających,
- naprawę i konserwację łodzi sportowych i wycieczkowych.
Podklasa ta nie obejmuje:
- fabrycznej przebudowy statków, sklasyfikowanej w odpowiednich podklasach grupy 30.1,
- naprawy silników do łodzi i statków, sklasyfikowanej w 33.12.Z,
- demontażu statków, sklasyfikowanych w 38.31.Z.

Mogą się jeszcze przydać:
96.01.Z - eksploatacja pralek (w tym samoobsługowych, na monety)
55.30.Z - pola kempingowe, namiotowe (UWAGA: to ograniczona "usługa hotelarska" - § 8. 1. 1) k) rozporządzenia o zakazach)

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2020, o 16:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13364
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1518
Otrzymał podziękowań: 2210
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Wszystko pięknie z tym, że te rozwiązania mogą przydatne być do czasu gdy sytuacja wymknie się z pod kontroli wg nakładających zakazy i wyłączą prąd.
Ciśnienie mi rośnie wychodzę na przystań;)

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2020, o 17:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Wojciech napisał(a):
Ciśnienie mi rośnie wychodzę na przystań;)

A czemu rośnie? Ja co weekend jestem na swojej przystani...

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 kwi 2020, o 06:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4462
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 757
Otrzymał podziękowań: 1527
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Wojciech napisał(a):
Wszystko pięknie z tym, że te rozwiązania mogą przydatne być do czasu gdy sytuacja wymknie się z pod kontroli wg nakładających zakazy i wyłączą prąd.
Ciśnienie mi rośnie wychodzę na przystań;)
A bez metafor? :)

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 kwi 2020, o 12:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Napisałem kolejnego maila, tym razem po wysłuchaniu wykładu Patryka Zbroi, do min. Gróbarczyka.
cut.:
Wobec wejścia w życie rozporządzenia "koronawirusowego" pojawiły się wątpliwości interpretacyjne. Pierwsza z nich dotyczy kwarantanny.
Z komunikatów Urzędów Morskich wynika, że uprawianie żeglugi jachtowej w rejsach krajowych jest w pełni wolne. Ustawa o bezpieczeństwie morskim rozróżnia podróże krajowe i zagraniczne. Oznacza to, że każdy rejs nie będący międzynarodowym, czyli bez zawinięcia do portu w obcym kraju jest rejsem krajowym.
Tymczasem pojawiła się interpretacja, że każde przekroczenie granic RP, w tym wypadku granicy wód terytorialnych, wymaga przy powrocie poddania się kwarantannie. Jest to podejście niezgodne z celem rozporządzenia, a wręcz niebezpieczne dla jachtów uprawiających żeglugę (kwestia ucieczki przed sztormem oraz akwenów zamykanych w rejonie Ustki).
Uprzejmie proszę o jednoznaczną interpretację, że rejs krajowy jest to rejs bez zawinięcia do portu obcego.
W razie niemożności wydania takiej interpretacji proszę o pilne spowodowanie uzupełnienia zapisu rozporządzenia w sposób następujący:

W par. 2, ust. 12 dodać p 4) o treści:

4) przez załogi jachtów powracających z rejsu krajowego, podczas którego żaden z członków załogi nie przekroczył granic państwa obcego;


Druga paląca kwestią jest następująca:
Zgodnie z komunikatami UM, o których wyżej, żegluga jachtami jest obecnie wolna. Jednak zapisy
par 8 praktycznie wyłączają możliwość wszelkiej działalności przystani jachtowych oraz portów niejachtowych udostępniających miejsce jachtom. Prowadzi to do wniosku, że żeglować można, nie da się jednak zwodować jachtu, ani wprowadzić na niego załogi, co więcej pozbawia to armatorów prawa dysponowania swoim mieniem, a nawet jego dozorowania.
Proszę o dokonanie interpretacji dla zarządców portów, że dostęp do remontu, konserwacji i wodowania sprzętu oraz postoju jachtu w porcie, swobodnego wejścia i wyjścia nie jest objęty zakazem.
Ewentualnie proszę o pilne doprecyzowanie, że:

W par. 8, ustęp 1, pkt1) nadać treść:
1) pkt 1 lit. a–i oraz pkt 2, polegają na całkowitym zakazie prowadzenia działalności;

Oraz dodać 1a):
1a) pkt 1 lit. j, polegają na zakazie prowadzenia działalności, z wyłączeniem prac przygotowawczych, remontowych, konserwacyjnych wyposażenia i sprzętu pływającego oraz jego wodowania, postoju i uprawiania żeglugi;

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowanie od: AIKI
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 kwi 2020, o 13:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13364
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1518
Otrzymał podziękowań: 2210
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Otrzymałem odpowiedż, z której wynika tylko to co już wiemy ze stron urzędów morskich.

Cytuj:
Z poważaniem,

Sekretariat Departamentu Gospodarki Morskiej

e-mail: SekretariatDGM@mgm.gov.pl



Ta wiadomość jest przeznaczona do wyłącznego użytku jej adresata. Jeśli otrzymali Państwo tę wiadomość przez pomyłkę, prosimy o bezzwłoczne skontaktowanie się z nadawcą oraz jej usunięcie. Jeśli nie są Państwo adresatem tej wiadomości, to jej wykorzystanie, w szczególności poprzez rozpowszechnianie, dystrybucję, powielanie, publikację wiadomości lub zawartych w niej informacji i/lub dokumentów, jest zabronione.

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 kwi 2020, o 14:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4462
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 757
Otrzymał podziękowań: 1527
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Colonel napisał(a):
Co do sankcji... szukaj sobie sam, mnie szkoda czasu na to, może gdybym był prawnikiem to staralbym sie pomoc w sądzie pro bono.

Zapytałem Urząd Morski:
Cytuj:
Dzień dobry!

W związku z komunikatami na Państwa stronie (z 20 kwietna oraz wcześniejszym, z 6 kwietnia) dotyczącymi ograniczeń związanych z wystąpieniem stanu epidemii oraz tym, że drugi komunikat zawiera sformułowanie: "nie przewiduje się ograniczeń i zakazów stosowanych przez, podległe Dyrektorowi Urzędu Morskiego w Gdyni Kapitanaty i Bosmanaty Portów, w zakresie przemieszczania się jednostek pływających w żegludze krajowej", proszę o informację czy, w okresie pomiędzy tymi komunikatami, podległe Dyrektorowi UM kapitanaty lub bosmanaty portów (albo sam UM) takie ograniczenia w stosunku do jakiegoś typu jednostek (np. rekreacyjnych) stosowały.

Jeśli tak, to jakie to były ograniczenia, w jaki sposób i na jakiej podstawie prawnej stosowane i egzekwowane? Samo rozporządzenie z 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadzało wprawdzie generalny zakaz przemieszczania się, ale dotyczył on osób (i zawierał szereg wyjątków), a nie jakiegoś typu środka transportu (np. był możliwy dojazd do pracy lub do sklepu spożywczego rowerem, na hulajnodze czy... jachtem), stąd bezpośrednie stosowanie wzmiankowanego rozporządzenia wydaje się niewystarczające do zakazania ruchu jednostek - dlatego pytam o podstawę prawną.


Odpowiedź:
Załącznik:
20200422150949.pdf [56.56 KiB]
Pobrane 137 razy


Czyli: UM nie zganiał, a... informował.

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2020, o 16:00 

Dołączył(a): 8 paź 2012, o 13:29
Posty: 321
Lokalizacja: mała wioska rybacka między Oksywiem a Orłowem
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 46
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Colonel napisał(a):
Uprzejmie proszę o jednoznaczną interpretację, że rejs krajowy jest to rejs bez zawinięcia do portu obcego.

Czyli że co? Pan Henryk Jaskuła okrążył Ziemię w rejsie krajowym? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:



Za ten post autor Seagrams otrzymał podziękowanie od: AIKI
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2020, o 16:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Seagrams napisał(a):
Pan Henryk Jaskuła okrążył Ziemię w rejsie krajowym?


Nie tylko Pan Henryk.

A Szymon jak płynął ?

W rejsie krajowym i jest to oczywista oczywistość :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2020, o 16:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Seagrams napisał(a):
Czyli że co? Pan Henryk Jaskuła okrążył Ziemię w rejsie krajowym?

Wtedy nawet komuniści nie pisali tek idiotycznie i bez pojęcia sformułowanych rozporządzeń.

Natomiast była wtedy kategoria rejsów krajowych - bez prawa przekroczenia obcych wód terytorialnych ale za to bez potrzeby paszportu.
A zamiast się rechotać, pomysł co można zrobić,żeby ten idiotyzm usunąć.

Kocur, a skąd startował Szymon? Myślę, że dojrzałem... ale o tym na forum RA.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2020, o 17:21 

Dołączył(a): 8 paź 2012, o 13:29
Posty: 321
Lokalizacja: mała wioska rybacka między Oksywiem a Orłowem
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 46
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Colonel napisał(a):
Wtedy nawet komuniści nie pisali tek idiotycznie i bez pojęcia sformułowanych rozporządzeń.

Jakoś tak mało refleksyjna ta Twoja riposta. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL