Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 27 kwi 2024, o 06:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 maja 2020, o 19:10 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
plitkin napisał(a):
Podlinkujesz PROJEKT?
na to bym nie liczył...


Ironizujesz, czy może masz problem w tym że nie zwrócono się do Ciebie i całej reszty colonelopodobnych o konsultacje?

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2020, o 20:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
ins napisał(a):
Ironizujesz, czy może masz problem w tym że nie zwrócono się do Ciebie i całej reszty colonelopodobnych o konsultacje?
Hmm? Nie ironizuje i nie mam z niczym problemu. Skąd masz takie pomysły? Nie doszukuj się czegoś tam, gdzie tego nie ma... A to czasem nie jest projekcja?

Plitkin poprosił Cię o podlinkowanie:
plitkin napisał(a):
Podlinkujesz PROJEKT? Nie konferencję i gadanie polityków, tylko projekt? Chętnie zweryfikuję te 24h.
Wyraziłem wątpliwość, czy spełnisz tę prośbę. Tylko tyle.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

ins napisał(a):
Powołam się na MS.
Można jeszcze na znajomość z komendantem, prezesem itp. Legalność podobna, a skuteczność może być wyższa... :rotfl:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2020, o 20:57 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
1. Projekcja? Taka sama jak inne tylko bez emoticonów.
2. Podlinkowałem, sądzę że wejdzie w życie i potwierdzona będzie ogłoszonym przy brzmieniu fanfar jakimś kolejnym rozporządzeniem.
3. Nie znajomość z komendantem, tylko znajomość przepisów wyrażona w formie akceptowalnej przez funkcjonariusza. Ja mogę mu udowodnić że moja wiedza na temat przepisów jest większa, ale nie mogę naruszać przy okazji interesów załogi.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2020, o 06:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
ins napisał(a):
1. Projekcja? Taka sama jak inne tylko bez emoticonów.
Chodziło mi o mechanizm psychologiczny...
ins napisał(a):
2. Podlinkowałem
Nie, PROJEKTU nie podlinkowałeś. Jedynie jakieś opowieści o.
ins napisał(a):
3. Nie znajomość z komendantem, tylko znajomość przepisów wyrażona w formie akceptowalnej przez funkcjonariusza. Ja mogę mu udowodnić że moja wiedza na temat przepisów jest większa, ale nie mogę naruszać przy okazji interesów załogi.
"Zalecenia PŻŻ" prawem nie są. I - jak sądzę - zdecydowana większość funkcjonariuszy policji o tym wie (choć nie wszyscy).

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2020, o 12:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
PROJEKTU nie podlinkowałeś.

Projekt jest tu:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/rozporzadzenie-ws-ustanowienia-okreslonych-ograniczen-nakazow-i-zakazow-w-zwiazku-z-wystapieniem-stanu-epidemii-3
uwagi: dziś do 15:00 :roll:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2020, o 12:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Wojciech napisał(a):
Kwestionujesz działania związku (PZŻ) gdyż w Twojej ocenie dokonano wykładni zawężającej wolność.

Wojtku, a jak oceniać działania związku, w kontekście planowanych od 18 maja zmian (o których dyskutujemy), który swoimi "wytycznymi" próbuje wprowadzić dodatkowe obowiązki?

Zobacz, że (jeśli wejdzie w życie tak jak jest w zalinkowanym projekcie) rozporządzenie ZNOSI ograniczenia ograniczenia w stosunku działalności prowadzonej "przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów wodnych i motorowodnych lub rekreacji"
(§ 8 ust. 1 pkt 2 lit. b tiret czwarte), od 18 maja. (dla jachtów nie będących częścią owej infrastruktury też ograniczeń nie ma (nigdy nie było)) A związek chce (nielegalnie) limitować ilość osób na jachcie, kazać nosić rękawiczki, przynosić długopisy...

Edit: Nawet limitować długość jachtu egzaminacyjnego odmiennie niż w przepisach! :twisted:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2020, o 13:45 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Wojtku, a jak oceniać działania związku, w kontekście planowanych od 18 maja zmian (o których dyskutujemy), który swoimi "wytycznymi" próbuje wprowadzić dodatkowe obowiązki?

Nikt nie próbuje wprowadzać ograniczeń, bo komisje egzaminacyjne powoływane przez PZŻ nie mają w tym żadnego interesu. Chodziło tylko o danie ministerstwu rozwiązań takich po których ministerstwo zacznie przyjmować zgłoszenia egzaminów.

Aczkolwiek pojawił się w wytycznych egzaminacyjnych punkt, który nie powinien powstać.
I wcale nie dotyczy on długopisu.


Dla upiększenia sytuacji proponuję przeczytać to https://www.gov.pl/web/sport/iii-etap-- ... odpowiedzi i zwrócić uwagę na brzmienie punktów 10 i 35. One są datowane na 14 maja.
Rozmawiając przez telefon z urzędniczką DSW wyraźnie słyszałem jak jej szczęka opadła gdy wyłożyłam jej jasno brzmienie i konsekwencje tych zapisów na stronie MSiT.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2020, o 10:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
ins napisał(a):
Nikt nie próbuje wprowadzać ograniczeń, bo komisje egzaminacyjne powoływane przez PZŻ nie mają w tym żadnego interesu.
Jak nie, jak tak (zakładając, że rozporządzenie wejdzie w życie w kształcie jak w projekcie):
Załącznik:
szkolenia.JPG
szkolenia.JPG [ 184.47 KiB | Przeglądane 7180 razy ]
Załącznik:
egzaminy.JPG
egzaminy.JPG [ 188.56 KiB | Przeglądane 7180 razy ]

A czy ktoś ma w tym interes i jaki? Nie mam pojęcia.
ins napisał(a):
Aczkolwiek pojawił się w wytycznych egzaminacyjnych punkt, który nie powinien powstać.
Nie jeden. Wszystkie! :D Ale nie przejmuj się one nie obowiązują. A jeśli chodzi Ci o zakaz szkolenia na drobnoustrojach - chyba nikt się tfurczością pani Domaniewskiej nie przejmuje. Wczoraj w Gdyni całe stada szkolących się na Laserach i Optimistach widziałem... :lol:
ins napisał(a):
Dla upiększenia sytuacji proponuję przeczytać to https://www.gov.pl/web/sport/iii-etap---pytania-i-odpowiedzi i zwrócić uwagę na brzmienie punktów 10 i 35. One są datowane na 14 maja.
Przeczytałem. Nic tu "upiększającego" nie widzę, po prostu mamy opis tego, co wynika z projektu rozporządzenia (jeśli dotyczy "sprzętu rekreacyjnego stanowiącego integralną część obiektu rekreacyjnego", bo "nieintegralnych" nie dotyczyło)
ATSD nie czytaj beletrystyki, czytaj projekt rozporządzenia - do którego link podałem...
Co tak - Twoim zdaniem - "upiększa sytuację"?
ins napisał(a):
Rozmawiając przez telefon z urzędniczką DSW wyraźnie słyszałem jak jej szczęka opadła gdy wyłożyłam jej jasno brzmienie i konsekwencje tych zapisów na stronie MSiT.
Może to kiepska jakość (trzaski) połączenia była? :)
A mógłbyś i tutaj przedstawić te katastroficzne konsekwencje zapisów na stronie?

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2020, o 10:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
tfurczością pani Domaniewskiej
Tak gwoli ścisłości:
Domaniewska to warszawski Mordor. Ta z PZŻ to Domańska. :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowanie od: Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2020, o 13:01 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Gwarantuję Tobie Wojtku, że tabelkami, które sporządziłeś w pocie czoła, ani ja ani nikt zajmujący się żeglowaniem, szkoleniem, egzaminowaniem się nie przejmie. A to dlatego iż każdemu kto ma pełny portfel zamówień na szkolenie kończące się egzaminem zależało na jak najszybszym ich uruchomieniu, bez oczekiwania na rozporządzenia.
Nawet jak wyślesz do MSiT swe troski związane z lobbingiem związków sportowych w ministerstwach to w przeciągu czasu oczekiwania na odpowiedź, stan prawny związany z epidemią ulegnie najprawdopodobniej takiej zmianie że Twa praca w g.. się obróci.

Pozostaje Tobie zwrócić się do Prezesa Banasia, ewentualnie do Trybunałów/Sądów w Strasburgu lub Hadze.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 maja 2020, o 07:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Opublikowano, w Dz. U. nr 878.

ins napisał(a):
A to dlatego iż każdemu kto ma pełny portfel zamówień na szkolenie kończące się egzaminem zależało na jak najszybszym ich uruchomieniu, bez oczekiwania na rozporządzenia.
Śmiem przypuszczać, że nie każdemu przyszło do głowy działanie wbrew obowiązującemu prawu. Oceniasz innych podług siebie?
ins napisał(a):
Nawet jak wyślesz do MSiT swe troski związane z lobbingiem związków sportowych w ministerstwach
Lobbing to każde działanie prowadzone metodami prawnie dozwolonymi zmierzające do wywarcia wpływu na organy władzy publicznej w procesie stanowienia prawa, a nie wydawanie wewnętrznych instrukcji. Nawet jak wydawca onych ma silne przekonanie o ich "sprawczości"...

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 maja 2020, o 20:42 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
No i mamy rozporządzenie. Tym razem bez projektu, bez konsultacji. Za to jakościowo jeszcze gorzej niż było. To co kochany rząd nakłamał na swoich stronach, a co umieścił w rozporządzeniu - jak zwykle zupełnie inne rzeczy. Ciekawe co ważniejsze: prawo czy konferencja prasowa? Ciekaw jestem jak to widzą fani obecnej władzy. Oczywiście pytam o konkrety, a nie o dopasowanie własnych potrzeb do tego, co nie jest napisane?

http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000087801.pdf



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 maja 2020, o 21:51 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
plitkin napisał(a):
Tym razem bez projektu, bez konsultacji.


https://www.gov.pl/web/zdrowie/rozporza ... epidemii-3
14.05.2020

Cytuj:
W związku z planowanym wprowadzeniem kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 Ministerstwo Zdrowia zaprasza do przekazywania uwag do projektu rozporządzenia.

Uwagi prosimy przesyłać na adres RMrozp.epidemia@mz.gov.pl do piątku 15 maja 2020 r. do godz. 15:00.

Tadam!!!

W piątek, tydzień temu Policja Wodna ujeżdżała po Kierskim, nawet do mnie się przyczepili o jazdę próbną na motorówce zabezpieczającej jachty, ale pogadaliśmy miło bez zbędnych emocji.
W ten weekend pomimo że na wodę wylazło prawie wszystko co pływa w tym Omegi po 5 osób oczywiście nie prowadzących wspólnych gospodarstw, Policji ani widu ani słychu. Przypadek... nie sądzę.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 maja 2020, o 22:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
plitkin napisał(a):
Ciekaw jestem jak to widzą fani obecnej władzy.
Jako znany powszechnie fan obecnej władzy cieszę się, że wreszcie władza dorwie tego łapownika Burego Kocura. On zapowiedział, że się wybiera do Szwecji. A niech jedzie w cholerę, ale jak wróci, jego dane osobowe Straż Graniczna przekaże do Centralnego Biura Antykorupcyjnego (patrz § 2, ust.3, pkt 7).
A dobrze mu tak! :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 maja 2020, o 09:53 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
ins napisał(a):
W ten weekend pomimo że na wodę wylazło prawie wszystko co pływa w tym Omegi po 5 osób oczywiście nie prowadzących wspólnych gospodarstw, Policji ani widu ani słychu. Przypadek... nie sądzę.


Gdy ja opisałem jedną konkretną sytuację związaną z koronawirusem, zostałem uznany na forum za kłamcę, insynuatora siejącego propagandę hejtu wobec szefa morskiej straży granicznej. Ciekaw jestem czy również dostaniesz stosowną ocenę swojego wpisu? :)


Ostatnio edytowano 18 maja 2020, o 11:08 przez Zbieraj, łącznie edytowano 3 razy
Poprawiłem błąd w pisowni.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 maja 2020, o 19:00 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
plitkin napisał(a):
Gdy ja opisałem jedną konkretną sytuację związaną z koronawirusem, zostałem uznany na forum za kłamcę, insynuatora siejącego propagandę hejtu wobec szefa morskiej straży granicznej. Ciekaw jestem czy również dostaniesz stosowną ocenę swojego wpisu?


Mało się tym przejmuję, ponieważ znakomita część jazgoczących g....o wie o stosowaniu przepisów i konsekwencji ich stosowania lub nie, w praktyce.
Masz tu przykład Wojtka, który w swej zapalczywości zauważył iż kolejność części egzaminów nie jest w żaden sposób ujęta w aktach prawnych, ale dziwnym trafem nie spostrzegł, że wytyczna, z której wynika, że oblany z teorii jest niedopuszczony do praktyki to nic innego jak namawianie do nierealizowania zadania, za które wzięło się pieniądze i stoi to w sprzeczności z prawem.

I ma to znacznie większy ciężar gatunkowy, niż długopis lub długość jachtu.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 maja 2020, o 20:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
plitkin napisał(a):
No i mamy rozporządzenie. Tym razem bez projektu, bez konsultacji.

Formalnie: był i projekt i konsultacje (możliwość zgłaszania uwag). Linki podałem.
A i rozrządzenie zalinkowałem w poście wyżej.

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************



Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowanie od: plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 maja 2020, o 20:43 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jakby co, to PZŻ sporządził nowa wersję, tym razem, zaleceń.
https://pya.org.pl/files/dzial-szkoleni ... owania.pdf
Do sporządzania ich, każdy ma prawo, nawet Towarzystwo Miłośników Frędzli na Szalikach, ale zawsze można to nazwać napaścią na podstawowe prawa człowieka.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 maja 2020, o 21:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
ins napisał(a):
zawsze można to nazwać napaścią na podstawowe prawa człowieka.
Można, ale czemu (i kto)?

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 maja 2020, o 11:15 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jakby przyszło do głowy jakiejś komisji egzaminacyjnej ograniczać zakres "usług" to służę potencjalnym poszkodowanym pisemkiem z Departamentu Sportu Wyczynowego, które otrzymałem w odpowiedzi na zadane pytania.

Cytuj:
Dzień dobry.
Jestem egzaminatorem na patenty żeglarskie na egzaminach organizowanych przez PZŻ.

Spotkałem się z stwierdzeniem, że procedura egzaminacyjna opisana w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej, umożliwia Komisji Egzaminacyjnej niedopuszczenie do części egzaminu.

Przykładowo osoba, która nie zaliczyła z wynikiem pozytywnym testu, nie jest egzaminowana z części praktycznej.
Dokładniej ujmując, nie jest dopuszczana przez Komisję Egzaminacyjną do części praktycznej.

Pojawiają się dwa pytania.
1. Jeśli tego rodzaju procedura jest zgodna z brzmieniem w/w rozporządzenia, to co należy wpisać w protokole jako wynik praktycznej części egzaminu?
2. Jak się ma taka praktyka, wobec zapłacenia pełnej stawki za przeprowadzenie egzaminu składającego się z dwóch części.

Oczywiście rozumiem, że osoba która jest w stanie intoksykacji, lub załamania nerwowego nie powinna zostać dopuszczona do egzaminu, zwłaszcza jego części praktycznej, ale nie o te drastyczne przykłady mi chodzi.

Z góry dziękuję za odpowiedź opisującą stanowisko Ministra Sportu, na zadane pytania.

Z poważaniem
Piotr Siedlewski
Kapitan Jachtowy #365
Instruktor Żeglarstwa #4741
tel 693868449


Załącznik:


Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 maja 2020, o 16:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4487
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 761
Otrzymał podziękowań: 1538
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Czyli: podpisujesz się pod stwierdzeniem, że "zalecenia" zalecają (przynajmniej jednym punktem) łamanie prawa? :roll:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 maja 2020, o 20:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
ins napisał(a):
wytyczna, z której wynika, że oblany z teorii jest niedopuszczony do praktyki

Pamięć już nie ta. Mnie się wydaje, że o coś takiego ocierałem się w zamierzchłych czasach i nie tylko chodziło o żeglarski prawojazd.
Dodatkowo, warunkiem dopuszczenia do oficjalnego egzaminu był tzw. egzamin wewnętrzny. Jakoś nikt nie protestował. Może się mylę ale odnoszę wrażenie, że wiedza i umiejętności tamtych kierowców, żeglarzy, rowerzystów, pilotów były na wyższym poziomie i dużo lepiej przygotowywały do samodzielnego obsługiwania danego pojazdu.

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 maja 2020, o 22:42 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
boSmann napisał(a):
ins napisał(a):
wytyczna, z której wynika, że oblany z teorii jest niedopuszczony do praktyki

Pamięć już nie ta. Mnie się wydaje, że o coś takiego ocierałem się w zamierzchłych czasach i nie tylko chodziło o żeglarski prawojazd..

Bywały takie okresy gdy warunkiem podejścia do egzaminu było odbycie kursu, w związku z tym organizator takowego mógł uwarunkować wydanie zaświadczenia, od zdanego egzaminu wewnętrznego. Nie ma to nic, do obecnych procedur.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL