Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 13:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 kwi 2021, o 00:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2015, o 17:28
Posty: 185
Lokalizacja: Głęboka wieś mazowiecka
Podziękował : 68
Otrzymał podziękowań: 132
Uprawnienia żeglarskie: różne
Szanowne Państwo,
Orientujecie się może na jakiej zasadzie działa nowa rejestracja łodzi? Właśnie się dowiedziałem, że chociaż w zeszłym roku zarejestrowałem motorówkę (małe gówienko, Rybitwa z 50km silnikiem) w pzminw, co wcale nie kosztowało mało, to teraz muszę ją zarejestrować jeszcze raz. Zadzwoniłem do Pana Inspektora który mi ją rejestrował w zeszłym roku i dowiedziałem się, że muszę łódkę przenieść do nowego Narodowego Rejestru i będzie mnie to kosztowało:
80 pln za kwit
250 pln za dokument opisujący silnik,
250 pln za pomoc w rejestracji,
Netto.
Dostałem również namiar na jakąś reję24, przez którą musiałbym się przedzierać i to przedzieranie jest niemal niemożliwe samodzielnie, a papiery i tak musiłbym ogarnąć u inspektora. Zadzwoniłem do kolegi z mojej wsi, który powinien się borykać z podobnym problemem - owszem, borykał się - jego motokrówkę inspektor wycenił na 1100 pln.
Do rzeczy, mam pytania:
Czy ich (nie wiem kogo, albo inspektorów albo ustawodawcę) już kompletnie pojebało?
Czy ktoś z Was rejestrował się po nowemu i mógłby zaprzeczyć informacjom które uzyskałem wydaje się z pierwszej ręki i przedstawić mi ścieżkę postępowania?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2021, o 13:40 

Dołączył(a): 17 paź 2011, o 21:07
Posty: 55
Podziękował : 18
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Pomogę za 200 :D
A na poważnie wejdź na stronę Reja24 , rzuć okiem na filmiki instruktażowe, zaloguj się i do dzieła.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2021, o 14:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
gwidon napisał(a):
Orientujecie się może na jakiej zasadzie działa nowa rejestracja łodzi?


Tak Kolego - orientujemy się - rejestracja ta działa ponad pół roku i wiele osób zarejestrowało tam już swoje jednostki.

gwidon napisał(a):
Do rzeczy, mam pytania:
Czy ich (nie wiem kogo, albo inspektorów albo ustawodawcę) już kompletnie pojebało?


Co do ustawodawcy - ponieważ temat znamy już od przynajmniej dwóch lat - to na ten temat powiedziane zostało już chyba wszystko i ocena działania ustawodawcy jest w tej materii - delikatnie mówiąc - mocno kontrowersyjna.

Co do inspektorów to cóż ... mamy wolny rynek - jest usługa - jest zapotrzebowanie na jej wykonanie - jest wykonawca - rzuca cenę a czy zamawiający zapłaci to inne story.

A poważnie - inspektorom z PZMiNW ubyło ostatnio przychodu, więc próbują jak mogą teraz tutaj...

gwidon napisał(a):
Czy ktoś z Was rejestrował się po nowemu i mógłby zaprzeczyć informacjom które uzyskałem wydaje się z pierwszej ręki i przedstawić mi ścieżkę postępowania?


Ścieżka jest dość prosta.

Możesz zacząć - a w zasadzie powinieneś zacząć od poczytania sobie na wszelkich forach - u nas też - o tej rejestracji, bo nie jest to jakaś wiedza tajemna - przejrzyj fora i na pewno znajdziesz samemu odpowiedź na Swoje pytania i wątpliwości.

Możesz poczytać także ten wątek na sąsiednim zaprzyjaźnionym forum i może tutaj też się czegoś dowiesz:
https://www.sailforum.pl/viewtopic.php?f=71&t=29735

Tyle tylko, że widzisz - trafiłeś u nas na forum żeglarskie - a nam rejestracje motorówek nie są jakoś specjalnie bliskie i znane i trudno nam powiedzieć czemu Twemu Koledze:
gwidon napisał(a):
jego motokrówkę inspektor wycenił na 1100 pln.


Myślę, że specyfikę rejestracji motorówek powinieneś szukać bardziej tutaj:
http://forum-motorowodne.pl/rejestracje ... torowodne/

Jest tam jak widzę nawet o tym wątek, więc może go przeczytaj.

A co do strony samej rejestracji to wejdź tutaj:
https://interesant.reja24.gov.pl/login

Poczytaj stronę - zarejestruj się i spróbuj jednak przejść przez to samemu - to nie takie trudne, bo czytając Twoją prośbę o pomoc mam nieodparte wrażenie, że nawet tego nie spróbowałeś zrobić...

PS. a na sam koniec - jak już kompletnie ze wszystkim padniesz - zadzwoń do PZZ - tam jeden dzień w tygodniu jest osoba, która odpowiada na wszelkie pytania dotyczące rejestracji:

https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zegla ... przez-pzz/

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2021, o 20:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2015, o 17:28
Posty: 185
Lokalizacja: Głęboka wieś mazowiecka
Podziękował : 68
Otrzymał podziękowań: 132
Uprawnienia żeglarskie: różne
Panowie, zrobiłem sobie profil interesanta, zalogowałem się, przebrnąłem przez wszystko włącznie z debilizmami typu nr dowodu osobistego czy miejsce zamieszkania. Zaakceptowałem nawet, że wniosek bez upoważnienia samego siebie do wykonywania czynności jest nieważny.
Włodek, technikalia ogarniam, natomiast nie mogę pojąć , że nie jest akceptowany "stary" zeszłoroczny dowód rejestracyjny jako dokument potwierdzający absolutnie wszystkie dane łódki w nowym rejestrze. Na dowodzie mam pieczątkę inspektora nadzoru technicznego pzminw ale nie - muszę się zgłosić do tego samego inspektora, żeby wystawił mi ekstra płatny dokument stwierdzający to samo. I to mnie, excuse le mot, wku... nerwuje.
W zeszłym roku rejestracja łódki kosztowała mnie okolice 500 pln (wliczając transport zadka pana inspektora do mnie i głupie obowiązkowe nalepki z numerem, których zresztą nie dostałem na własne życzenie), w tym roku muszę zapłacić ~ 700 za to samo.

Kemot, jak mi to ogarniesz za 200 to ja wchodzę :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2021, o 21:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Ale za co chcesz płacić????!!! Dowód rejestracyjny kosztuje kilkadziesiąt zlotych, dostęp do REJA24 jest bezpłatny.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2021, o 21:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2015, o 17:28
Posty: 185
Lokalizacja: Głęboka wieś mazowiecka
Podziękował : 68
Otrzymał podziękowań: 132
Uprawnienia żeglarskie: różne
Colonel napisał(a):
Ale za co chcesz płacić????!!! Dowód rejestracyjny kosztuje kilkadziesiąt zlotych, dostęp do REJA24 jest bezpłatny.



Ja nie chcę :). Starostwo powiatowe wymaga ode mnie dokumentu od inspektora, za który muszę zapłacić. Na razie dostarczyłem im skan dowodu rejestracyjnego i osobistego wg mnie zawierające wszystkie dane potrzebne do rejestracji. Dzwoniłem do starostwa, chcą dokumentów dotyczących konkretnie silnika, wystawionych przez inspektora pzminw.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2021, o 21:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
gwidon napisał(a):
Włodek, technikalia ogarniam, natomiast nie mogę pojąć , że nie jest akceptowany "stary" zeszłoroczny dowód rejestracyjny jako dokument potwierdzający absolutnie wszystkie dane łódki w nowym rejestrze.


Poczekaj - to jest początek tego czemu będziesz się dziwił.

Ciekaw jestem co Ci system wpisze w danych silnika...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 kwi 2021, o 07:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Gwidon, o ile nie mam sklerozy, to starostwo nie ma prawa żądać takiego dokumentu. Rozumiem, że już masz dotychczasową rejestrację i ona na dokumentach była oparta?
Zajrzyj do ustawy i rozporządzenia!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 kwi 2021, o 07:19 
Colonel napisał(a):
Gwidon, o ile nie mam sklerozy, to starostwo nie ma prawa żądać takiego dokumentu. Rozumiem, że już masz dotychczasową rejestrację i ona na dokumentach była oparta?
Zajrzyj do ustawy i rozporządzenia!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Z rejestracją motorówek jest pewien 'kłopot" gdy moc silnika przekracza 75 kW. Powyżej tej mocy potrzebne jest jakieś świadectwo zdolności żeglugowej czy cuś. Ale to z pamięci więc mogą się mylić ale tylko co do do mocy i nazwy dokumentu. W PZMiNW dokument wydają ichnieśi "inspektorzy" czyli rodzina królika.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 kwi 2021, o 07:43 
Ponieważ pamięć myli sprawdziłem Ustawę o żegludze śródlądowej:
Art. 34i. 1. Świadectwo zdolności żeglugowej wydaje się dla statku przeznaczonego do przewozu ładunków o nośności nie mniejszej niż 15 t, używanego do przewozu ponad 12 pasażerów, oraz holowników lub pchaczy – innych niż określone w art. 30 ust. 1.
2. Dla statku innego niż wymieniony w ust. 1 i art. 30 ust. 1 wydaje się uproszczone świadectwo zdolności żeglugowej.
3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się do:
1) jachtów rekreacyjnych i jednostek pływających używanych do amatorskiego połowu ryb;
2) jachtów komercyjnych i jednostek do połowu ryb:
a) o długości nieprzekraczającej 7,5 m, o ile nie są wyposażone w napęd mechaniczny o mocy silnika przekraczającej 15 kW,
b) napędzanych wyłącznie siłą ludzkich mięśni.


Jednym zdaniem:
Każdy jacht o mocy silnika powyżej 15 kW musi uzyskać Uproszczone świadectwo zdolności żeglugowej
Organ rejestrujący, każdy ma obowiązek sprawdzić posiadanie tego dokumentu więc nie ma znaczenia gdzie rejestrujemy jacht.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 kwi 2021, o 08:11 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2404
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Przeczytaj cały wątek, na tej stronie jest moja instrukcja jak zarejestrować jacht bez CE
https://www.sailforum.pl/viewtopic.php? ... &start=540
A właściwie tylko od tej strony. Potem masz opisaną m.in. walkę Kurczaka z niekumatymi urzędasami.

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 kwi 2021, o 08:18 
Waldi_L_N napisał(a):
Przeczytaj cały wątek, ...

Przeczytaj pierwszy wpis w wątku:
małe gówienko, Rybitwa z 50km silnikiem


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 kwi 2021, o 08:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
RetususClavus napisał(a):
Ponieważ pamięć myli sprawdziłem Ustawę o żegludze śródlądowej:


Z jakiej daty są poniższe dane ?

Czyli mówiąc inaczej jaka się data wydania wersji ustawy, którą cytujesz?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 kwi 2021, o 08:59 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2404
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
RetususClavus napisał(a):
Waldi_L_N napisał(a):
Przeczytaj cały wątek, ...

Przeczytaj pierwszy wpis w wątku:
małe gówienko, Rybitwa z 50km silnikiem

OK mój błąd :oops: ale poza Rybitwą być może będzie chciał za jakiś czas zarejestrować coś z żaglami, mimo że do 7,50 brakuje 30 cm ;)

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 kwi 2021, o 09:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
RetususClavus napisał(a):
Jednym zdaniem:
Każdy jacht o mocy silnika powyżej 15 kW musi uzyskać Uproszczone świadectwo zdolności żeglugowej
Organ rejestrujący, każdy ma obowiązek sprawdzić posiadanie tego dokumentu więc nie ma znaczenia gdzie rejestrujemy jacht.


Gdzieś słyszałem niedawno - bez wgryzania się w temat, że nie wymagane są obecnie przeglądy tech. dla jednostek motorowodnych o mocy silnika > 75 kW, ale jak mówię - jedynie gdzieś to słyszałem i nie jestem tego pewien, także chętnie usłyszę jak jest rzeczywiście bo nie chciałbym wprowadzać innych w błąd.

Bo jak się czyta dalej ustawę:

Art.34j.
1. W celu wydania świadectwa zdolności żeglugowej albo uproszczonego świadectwa zdolności żeglugowej statek podlega, na wniosek armatora, przeglądowi technicznemu przeprowadzanemu przez upoważniony w tym celu pod-miot.

2.100)Przeglądowi technicznemu nie podlega statek używany wyłącznie do uprawiania sportu lub rekreacji bez napędu mechanicznego lub o napędzie mechanicznym o mocy silników mniejszej niż 75kW.

2.101)Przeglądowi technicznemu nie podlega:
1)jacht rekreacyjny i jednostka pływająca używana do amatorskiego połowu ryb;
2)jacht komercyjny i jednostka do połowu ryb:
a)o długości nieprzekraczającej 7,5m, o ile nie jest wyposażona w napęd mechaniczny o mocy silnika przekraczającej 15kW,
b)napędzane wyłącznie siłą ludzkich mięśni;

97)W brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 25ustawy, o której mowa w odnośniku 4.
98)W tym brzmieniu obowiązuje do wejścia w życie zmiany, o której mowa w odnośniku99.
99)W brzmieniu ustalonym przez art. 21pkt 13 ustawy, o której mowa w odnośniku 3.
100)W tym brzmieniu obowiązuje do wejścia w życie zmiany, o której mowa w odnośniku101.
101)W brzmieniu ustalonym przez art. 21 pkt 14lit. a ustawy, o której mowa w odnośniku 3


i czyta odnośniki to mam pewne wątpliwości co jest obowiązujące a co nie.

Jak jesteś może bardziej w temacie to spróbuj znaleźć jak faktycznie jest z tymi przeglądami jachtów z silnikami > 75 kW bo ja nie mogę.

Bo gdzieś kołacze mi się w głowie, że obecnie inspektorzy motopompiarzy nie wykonują tych przeglądów dla jednostek > 75 kW ale zastrzegam się, że nie mogę znaleźć do tego paragrafu.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 kwi 2021, o 10:04 
75 kW bruździ nam w głowie bo dotyczy patentów, ich braku, na hausebooty. Dlatego sprawdziłem tekst ujednolicony - isap.gov.pl Ustawy o Żegludze Śródlądowej.

Przywołany artykuł każe wnioskować, że te 15 kW dotyczy tylko jednostek komercyjnych i to tych krótszych niż 7,5m. Głupim bardziej...
A Gwidonowi pozostaje zadanie pytania starostwu o podstawę prawną wymogu posiadania tego "dokumentu od inspektora".


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 kwi 2021, o 11:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
RetususClavus napisał(a):
75 kW bruździ nam w głowie bo dotyczy patentów, ich braku, na hausebooty. (...)


Nie - hausbooty to jest inny artykuł - 37a:
(...)
ust.4.Nie wymaga posiadania dokumentu kwalifikacyjnego uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych o mocy silnika do 75kW i o długości kadłuba do 13m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15km/h.

W przypadku jachtów przeznaczonych do najmu, uprawianie turystyki wodnej wymaga odbycia przez prowadzącego jacht szkolenia z zakresu bezpieczeństwa na wodzie. Wymóg ten nie dotyczy osób posiadających kwalifikacje z zakresu żeglugi morskiej lub śródlądowej określone w przepisach wydanych na podstawie ust. 5.

ust.5.Minister właściwy do spraw żeglugi śródlądowej określi, w drodze rozporządzenia, sposób i tryb przeprowadzania szkolenia, o którym mowa w ust.4, wzór dokumentu potwierdzającego odbycie szkolenia oraz wykaz kwalifikacji z zakresu żeglugi morskiej lub śródlądowej, których posiadanie zwalnia z obowiązku odbycia szkolenia, biorąc pod uwagę potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi.

A ja poprzednio przytoczyłem Art.34j.

Niemniej zgadzam się co do jednego:
RetususClavus napisał(a):
Gwidonowi pozostaje zadanie pytania starostwu o podstawę prawną wymogu posiadania tego "dokumentu od inspektora".


I tego bym także od nich zażądał, bo sprawa nie jest jednoznaczna.

I prośba do Gwidona - jak już się tego dowiesz to zamieść tu tą informację -najlepiej z odpowiedzią Starostwa.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 kwi 2021, o 11:18 
bury_kocur napisał(a):
A ja poprzednio przytoczyłem Art.34j.

Przywołałem go godzinę wcześniej niejako prostując swój wpis o 75kW. Napisanego nie poprawiam chyba, że chodzi o błędy ortograficzne, literówki itp więc mój błąd pozostał. :-P


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 kwi 2021, o 13:56 
Ponieważ z popołudniowego rowerku nici pogrzebałem:
Rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 17 kwietnia 2020 r. w sprawie rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000763/O/D20200763.pdf
Jedyne co znalazłem ciekawego to:
§ 3. 1. Informacją o rodzaju napędu jednostki pływającej jest:
1) rodzaj napędu głównego (żaglowy, mechaniczny, mięśnie ludzkie lub inny);
2) w przypadku napędu żaglowego:
a) informacja, czy jednostka jest wyposażona w pomocniczy napęd mechaniczny,
b) jeżeli jednostka wyposażona jest w pomocniczy napęd mechaniczny – informacja, czy jest to silnik stacjonarny
czy zaburtowy;
3) w przypadku napędu mechanicznego:
a) liczba silników napędu głównego, typ silnika, łączna moc silników w kW,
b) informacja, czy jednostka jest wyposażona w napęd pomocniczy.


w zestawieniu z tym:

§ 5. 1. Dokumentem lub materiałem potwierdzającym informacje:
4) o rodzaju napędu jednostki pływającej, a w przypadku napędu mechanicznego, także o jego mocy jest:
a) deklaracja zgodności CE,
b) jeden z dokumentów, o których mowa w § 4 pkt 1–4,
c) instrukcja lub karta gwarancyjna producenta lub inny dokument wydany przez producenta lub budowniczego,
d) oświadczenie właściciela – w przypadku jednostek pływających bez napędu mechanicznego lub których moc napędu mechanicznego nie przekracza 20 kW;


Gdyby urzędnikom chodziło o ten paragraf to wystarczy zdjęcie tabliczki znamionowej silnika - pkt.c! Mamy markę, model, numer, moc. Czego więcej trzeba?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 kwi 2021, o 22:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2015, o 17:28
Posty: 185
Lokalizacja: Głęboka wieś mazowiecka
Podziękował : 68
Otrzymał podziękowań: 132
Uprawnienia żeglarskie: różne
Panowie, dziękuję Wam wszystkim - rozjaśniliście mi w głowie, złożyłem wniosek i zobaczymy czego jeszcze będą ze starostwa jeszcze ode mnie oczekiwać. Jeśli będą chcieli jakichś ekstraordynaryjnych dokumentów - poproszę o podstawę. Oczywiście dam Wam znać.
Mam jeszcze chwilę na rejestrację Rybitwy w tym nowym tworze, mogę się z nimi pokopać po kostkach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 kwi 2021, o 23:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
gwidon napisał(a):
mogę się z nimi pokopać po kostkach.


Tyle,że nie kopiesz tfurcy tego wielkopomnego dzieła a strzelasz do zwykłego bogu ducha winnego pianisty, który niczemu nie jest winien....

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 maja 2021, o 08:02 
gwidon napisał(a):
Jeśli będą chcieli jakichś ekstraordynaryjnych dokumentów - poproszę o podstawę. Oczywiście dam Wam znać.

Każde urzędowe pismo musi zawierać pouczenie! Tam powinieneś znaleźć wszystkie potrzebne informacje.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 maja 2021, o 19:24 

Dołączył(a): 17 paź 2011, o 21:07
Posty: 55
Podziękował : 18
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Pytanie: czy dowód rejestracyjny jachtu mam obowiązek posiadać przy sobie w trakcie pływania i okazywać go stosownym służbom?
Szczególnie interesuje mnię pływanie po wodach śródlądowych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2021, o 05:46 
kemot napisał(a):
Pytanie: czy dowód rejestracyjny jachtu mam obowiązek posiadać przy sobie w trakcie pływania i okazywać go stosownym służbom?
Szczególnie interesuje mnię pływanie po wodach śródlądowych.


Proponuję samodzielną lekturę Ustawy o Żegludze Śródlądowej.

Nie chciało mi się szukać dalej ale można wnioskować, że Tak

Art. 10. 1. Zadania, o których mowa w art. 9 ust. 2 pkt 2, 3–8, 10a i 11, wykonują uprawnieni do przeprowadzenia inspekcji pracownicy urzędów żeglugi śródlądowej, zwani dalej „inspektorami”.
2. Inspektor ma prawo wejścia i przebywania na statku, na budowli wodnej służącej żegludze, w porcie, przystani i zimowisku, a także podpływania i cumowania statku inspekcyjnego do tych obiektów.
3. Inspekcję przeprowadza się w miarę możliwości bez uszczerbku dla eksploatacji statku.
4. Minister właściwy do spraw żeglugi śródlądowej określi, w drodze rozporządzenia, kategorie pracowników uprawnionych do wykonywania zadań inspekcyjnych, mając na względzie w szczególności charakter tych zadań.
5. W czasie wykonywania zadań służbowych inspektor ma prawo do:
1) kontrolowania, czy statek jest uprawniony do działalności, jaką uprawia, i czy żegluga wykonywana jest zgodnie z przepisami prawa i umowami międzynarodowymi;
2) kontroli dokumentów dotyczących statku i załogi oraz przewozowych;


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2021, o 06:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14005
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Na dokumencie formatu ID1 trudno jest zmieścić czytelne pouczenie...

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2021, o 06:38 
Kurczak napisał(a):
Na dokumencie formatu ID1 trudno jest zmieścić czytelne pouczenie...

Skąd to godne nagrody twierdzenie, ze pouczenie znajduje się na dokumencie? No i watek raczej o dodatkowych wymaganiach i tym jak sobie z nimi radzić. Widać Kolega nie przeczytał a napisał.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2021, o 08:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Kto twierdził, że jest pouczenie na dokumencie?


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2021, o 08:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4471
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Colonel napisał(a):
Kto twierdził, że jest pouczenie na dokumencie?
RetususClavus napisał(a):
Każde urzędowe pismo musi zawierać pouczenie!

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2021, o 11:08 
Rozumiem dlaczego ludzie uciekają z tego forum. Więc przepraszam za wpisy i proszę moderatorów o usunięcie konta.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2021, o 11:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
RetususClavus napisał(a):
Rozumiem dlaczego ludzie uciekają z tego forum. Więc przepraszam za wpisy i proszę moderatorów o usunięcie konta.

Nie rozumiem w czym problem?

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 171 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL