Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 26 kwi 2024, o 16:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 kwi 2010, o 14:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12956
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2915
Otrzymał podziękowań: 2587
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
ins napisał(a):
Panie Kapitanie Zientara jest Pan naiwny jak dziecko we mgle.
Piotr Siedlewski


Jak zwykle brak argumentów pokrywasz wycieczkami osobistymi - już dla mnie nie istniejesz.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2010, o 14:46 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Cytuj:
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, ale tym razem z uwagą!


Czytam bardzo uważnie w odróżnieniu od Ciebie.
Nie ma żadnych podstaw by prawo do egzaminowania na stopnie żeglarskie z nadrukiem Rzeczpospolita Polska cedować na wiele organizacji.
A już na pewno nie na organizacje typu RYA chyba że na zasadzie wzajemności.
W UK tego też niema zresztą RYA strzeże wyłączności zazdrośnie.

Cytuj:
już dla mnie nie istniejesz.


Strasznie się przejąłem.,
Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2010, o 14:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Powiem Ci ins coś jeszcze.

Jeżeli te egzaminy już muszą być obowiązkowe, a egzamin ma przeprowadzać jedna organizacja, to dlaczego ma nią być akurat PZŻ?? Skoro wiele podmiotów może szkolić to nie wydaje Ci się że jeden z nich w charakterze egzaminatora, to patologia?
Dlaczego PZŻ nie wystąpiło na etapie konsultacji społecznych o przeniesienie ciężaru egzaminowania na instytucje państwowe. Wtedy nikt by się PZŻ-u nie czepiał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2010, o 14:56 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
I jest to błąd PZŻ - tu.
PZŻ powinien naciskać sam na stopniowe poszerzanie bezpatencia i podwyższać wymogi egzaminacyjne dla organizatorów egzaminów.
Wówczas nikt by się PZŻ nie czepiał.
Ale gdzie wówczas by się podziały biedne myszki chcące uzyskać patent, ale bojące się sfrustrowanych egzaminatorów odpytujących z wiedzy o czerwonym guziczku z napisem dissters
Piotr Siedlewski

p.s.
I jeszcze słówko na temat zbawiennego wpływu konkurencji.
Jest mała różnica pomiędzy egzaminacyjnym wchodzeniem pod własnym dowództwem do Dover, praktycznym planowaniu drogi i jej realizacji na pływach i prądach, a tym samym w Górkach Zachodnich.
Konkurencja w zdobywaniu rynku rzadko idzie w parze z zachowaniem wysokich wymogów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2010, o 16:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
ins napisał(a):
członek SAJ z doskoku


odp....pimpaj się od SAJ-u, ok? SAJ nie ma zamiaru prowadzić ani szkolen ani egzaminów na certyfikaty.

*****

ins napisał(a):
Bez względu czy egzaminować będzie tylko i wyłacznie PZŻ czy również RYA lub ISSA to chcąc egzaminować na stopnie państwowe egzamin musi przebiegać według wspólnej normy.


Tak, dopóki patent potwierdza UPRAWNIENIA a nie KWALIFIKACJE. Dlatego tez egzaminowanie należy odebrać PZŻ i przekazać Państwu. Natomiast w przypadku gdy uda się znieść obowiązek patentowy i pozostana tylko dobrowolne certyfikaty kompetencji wtedy może egzaminować kazdy, kto odważy się pod takowym certyfiaktem podpisać.

*****

ins napisał(a):

Carlo. Czy RYA i MCA też kombinuje?
Nie ma czegoś takiego jak zdawanie na jakiekolwiek uprawnienia państwowe w oparciu o wewnętrzne przepisy wielu różnych organizacji pozapaństwowych.
Prawo jazdy np. uzyskuje się na podstawie egzaminów które przebiegają w miarę zbliżonych warunkach narzucanych przez państwo.
Nie wiem jak Ty, ale osobiście uważam że egzamin żeglarski jest bardziej zbliżony w zakresie trybu egzaminacyjnego do egzaminu na prawo jazdy niż do procesu uzyskiwania aplikacji radcowskiej.

Piotr Siedlewski


Ale zauważyłes tę drobna różnicę, że tam nie ma obowiązku patentowego? i ze dokumenty RYA i MCA nie dają uprawień tylko potwierdzają kwalifikacje?

*****

ins napisał(a):
A już na pewno nie na organizacje typu RYA chyba że na zasadzie wzajemności.
W UK tego też niema zresztą RYA strzeże wyłączności zazdrośnie.


W jakim sensie? W UK prawo wydawania patentów ma również MCA.

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2010, o 16:40 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Cytuj:
odp....pimpaj się od SAJ-u, ok? SAJ nie ma zamiaru prowadzić ani szkolen ani egzaminów na certyfikaty.


Chodziło jakąkolwiek organizację.
Dałem przykład akurat SAJ mogę również PZŻ też nie mogą egzaminować na stopnie RYA.

Cytuj:
Tak, dopóki patent potwierdza UPRAWNIENIA a nie KWALIFIKACJE. Dlatego tez egzaminowanie należy odebrać PZŻ i przekazać Państwu.

Cytuj:
Ale zauważyłes tę drobna różnicę, że tam nie ma obowiązku patentowego? i ze dokumenty RYA i MCA nie dają uprawień tylko potwierdzają kwalifikacje?


To jest tylko gra słówek.
Certyfikat, uprawnienia, patent etc. wszystko to jest glejtem za który się płaci, odprowadza podatki itd.
Kompletnie nie rozumiem dlaczego zmieniać prawo tak by opłaty wędrowały do Londynu zamiast do Warszawy.
Przy czym słowa "nie rozumiem" są tylko chwytem retorycznym - doskonale rozumiem.

Cytuj:
W UK prawo wydawania patentów ma również MCA.


Zgadza się ale czy poza stowarzyszeniem RYA jest jeszcze jakieś inne brytyjskie wydające certyfikaty żeglarskie z nazwą UK i w oparciu o umowę z MCA ?

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2010, o 16:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12956
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2915
Otrzymał podziękowań: 2587
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
skipbulba napisał(a):
W UK prawo wydawania patentów ma również MCA.


MCA jest instytucją państwową, która uznaje certyfikaty RYA, jak również np. International Yacht Training.

Przekładając na nasze - patenty mógłby wydawać Urząd Morski, który łaskawie zgodziłby się uznawać patenty PZŻ (pod warunkiem, że podniosą jakość szkolenia :) )

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2010, o 16:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:57
Posty: 3241
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 333
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: RYA/MCA Yachtmaster Ocean
Panowie, nie szkoda Wam czasu na bezproduktywne bicie piany z osobą, która żyje m.in. z monopolu egzaminacyjnego PZŻ?

_________________
Jedni mówią po to, żeby mówić, a inni po to, żeby powiedzieć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2010, o 21:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
ins napisał(a):
To jest tylko gra słówek.
Certyfikat, uprawnienia, patent etc. wszystko to jest glejtem za który się płaci, odprowadza podatki itd.
Kompletnie nie rozumiem dlaczego zmieniać prawo tak by opłaty wędrowały do Londynu zamiast do Warszawy.
i


Nie bardzo rozumiem ten tekst o opłatach płynących do Londynu.
Natomiast co do reszty to mylisz się zasadniczo. Czym innym jest dokument dający uprawnienia, a czym innym jest dokument potwierdzający kwalifikacje.
Niestety cała sztuczka leżu w obowiązkowości lub nieobowiązkowości certyfikatów/patentów.
W przypadku obowiązkowych patentów moim zdaniem egzaminować i wydawać je powinno Państwo a nie jakaś dziwna organizacja z którą nie mam nic wspólnego. Podobnie jak kart rowerowych nie wydawał i nie wydaje Polski Związek Kolarski tylko Państwo.
W przypadku nieobowiązkowych patentów/certyfikatów może je wydawac każda szkoła/szkolący, bo wtedy szkoła/szklący, a nie państwo bierze na siebie odpowiedzialność za jakość potwierdzonych przez siebie certyfikatów, które do niczego nie uprawniają, a jedynie stwierdzają, że delikwent dany zakres wiedzy posiadł.

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2010, o 22:46 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Cytuj:
Natomiast co do reszty to mylisz się zasadniczo. Czym innym jest dokument dający uprawnienia, a czym innym jest dokument potwierdzający kwalifikacje.


Skipbulbo z uporem maniaka pozostanę przy swoim zdaniu, że nie ma tu żadnej różnicy.
Obojętnie jak się nazywa dokument to to czy na podstawie jego można prowadzić jacht czy nie, pozostaje w gestii posiadacza jachtu, firmy ubezpieczającej i twórców prawa - karty bezpieczeństwa, rejestracje etc.
Jeśli będę miał firmę z dwoma albo dwudziestoma jachtami to ja będę decydować na spółkę z niewidzialną ręką rynku czy wyczarterować posiadaczowi YM ocean z wszystkim STCW 9 metrowego Elana czy nie.
I jeśli nie będzie mi się podobał jego certyfikacik to mu Elana nie wyczarteruję.

Cytuj:
W przypadku obowiązkowych patentów moim zdaniem egzaminować i wydawać je powinno Państwo a nie jakaś dziwna organizacja z którą nie mam nic wspólnego.

Pełna zgoda
Ja w czasie egzaminu reprezentuję Państwo.
To ustawa tak reguluje.

Odnośnie pieniędzy które maja płynać do Warszawy a nie do Londynu.
Pomysł wyartykułowany przez ministra sportu by na stopnie polskie egzaminowały stowarzyszenia działające w Polsce jest durny.
Chyba że na zasadzie wzajemności.
Czyli że ja będę mógł wystawić patent RYA dokonując wpłaty egzaminacyjnej i za wydanie dokumentu do kasy PZŻ w Warszawie.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 08:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
skipbulba napisał(a):
W przypadku obowiązkowych patentów moim zdaniem egzaminować i wydawać je powinno Państwo a nie jakaś dziwna organizacja z którą nie mam nic wspólnego. Podobnie jak kart rowerowych nie wydawał i nie wydaje Polski Związek Kolarski tylko Państwo.


A jak jest z nurkowaniem? Ktoś się orientuje? Tam zdaje się kilka organizacji może wydawać uprawnienia i nie ma z tym większych problemów!

Zresztą państwo uznaje prawa jazdy z zasadzie całego świata, nie widzę powodu żeby patentów i certyfikatów tak nie uznawało. Z tym że zdobywane również na terenie naszego kraju.

Pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 08:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2009, o 22:44
Posty: 185
Podziękował : 54
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Ins napisał(a):
Czyli że ja będę mógł wystawić patent RYA dokonując wpłaty egzaminacyjnej i za wydanie dokumentu do kasy PZŻ w Warszawie.

Piotr Siedlewski



I o tę kasę tu cały czas chodzi a nie o kwalifikacje

_________________
Pozdrawiam
"Stary" szkutnik

www.szkutnik.bydgoszcz.pl


Ostatnio edytowano 21 kwi 2010, o 08:40 przez Maar, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiłem cytowanie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 09:05 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
szkutnik napisał(a):
I o tę kasę tu cały czas chodzi a nie o kwalifikacje


I tu jest sedno problemu.

Bo jeśli jest inaczej to skąd się bierze chęć do wystawiania patentu polskiego będącego dla tak wielu synonimem korupcji i nierzetelności.

Postawa Ministra Giresza jest tu przykładem kompletnego zagubienia.
Ministerstwo nie jest wstanie wyegzekwować od PZŻ uczciwego trzymania sie programu
szkolenia i egzaminowania a jednocześnie składa propozycje poprawki która ma zwiększyć ilość podmiotów, które będą mogły egzaminy przeprowadzać.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 09:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2006, o 15:44
Posty: 307
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 7
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz lodowy
ins napisał(a):
Ja w czasie egzaminu reprezentuję Państwo.
To ustawa tak reguluje.



Piotr Siedlewski


W związku z tym,mam takie pytanie,czy opłata za przeprowadzony egzamin i patent trafia do kasy państwowej czy do kasy PZŻ ?

_________________
Jurek
.....kiedy dogmat zakrada się do umysłu, ustaje wszelka aktywność intelektualna.


http://zagle.mazury.info


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 09:13 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Tak samo jak w UK do kasy stowarzyszenia.
Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 09:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Sam sobie sprawdziłem!

Nie da się?? Proszę bardzo:

Dz.U. 1996 Nr 25 poz. 113
USTAWA
z dnia 18 stycznia 1996 r.
o kulturze fizycznej


Art. 53c.

1. Uprawianie płetwonurkowania wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji
potwierdzonych stosownym dokumentem oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

2. Dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje wydają krajowe i zagraniczne
szkoleniowe organizacje nurkowe.
Instruktorzy tych organizacji przeprowadzają
na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej szkolenia według systemu szkolenia
danej organizacji, zatwierdzonego przez ministra właściwego do spraw kultury
fizycznej i sportu. System szkolenia powinien uwzględniać stopnie wyszkolenia
określone w odpowiednich Polskich Normach dotyczących płetwonurkowania.

3. Osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje do uprawiania płetwonurkowania
potwierdzone dokumentem wydanym poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej
mogą uprawiać płetwonurkowanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w
zakresie posiadanych kwalifikacji.

4. Minister właściwy do spraw kultury fizycznej i sportu określi, w drodze rozporządzenia,
zasady bezpieczeństwa przy uprawianiu płetwonurkowania, biorąc
pod uwagę odpowiednie Polskie Normy dotyczące płetwonurkowania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 09:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2009, o 08:59
Posty: 166
Lokalizacja: Frankfurt a.M.
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 19
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m.
carlo napisał(a):
A jak jest z nurkowaniem? Ktoś się orientuje? Tam zdaje się kilka organizacji może wydawać uprawnienia i nie ma z tym większych problemów!


Tak czytajac ta debate wlasnie pomyslalam o nurkowaniu. Z nurkowaniem jest tak, ze mamy rodzima KDP (Komisje Dzialalnosci Podwodnej PTTK) - ktora troszeczke ze wzgledu na wieloletnia tradycje i wieloletni "monopol" w Polsce moza delikatnie porownac do PZZ. Monopol dalam w cudzyslow poniewaz wynikal on z tego, ze poprostu nie bylo innych oragnizacji w Polsce przez wiele lat. KDP jest przedstawicielem na Polske CMAS (Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques zalozonej przez Jacques'a Cousteau w 58r.) KDP dziala na mocy ustawy. Natomiast od tamtych lat powstalo znacznie wiecej organizacji szkolacych i egzaminujacych nurkow i tak mamy IANTD, TDI, PADI i jeszcze kilka innych.
Caly system uznawania uprawnien opiera sie na tym, ze organizacje te dogadaly sie troche miedzy soba, porownaly minima programowe i w tych ramach uznaja wzajemnie swoje uprawnienia. Mam na mysli to, ze mozna sie nawet crossowac miedzy organizacjami i majac np stopien w jednej robic wyzszy stopien w drugiej z uwzglednieniem tych roznic.

Na swiecie w bazach nurkowych zazwyczaj honorowane sa uprawnienia wszystkich tych najwiekszych. Sa wyjatki ale tak jest generalnie.

_________________
" Wszystko zaczyna się od marzeń..." kpt. J. Wąsowicz s/y Antica

Izabela Zdanowicz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 09:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2006, o 15:44
Posty: 307
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 7
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz lodowy
ins napisał(a):
Tak samo jak w UK do kasy stowarzyszenia.


Tylko,że w UK nie mam obowiązku posiadania patentu i żadna ustawa nie zleca RYA przeprowadzania egzaminów i wydawania
patentów. U nas niestety tak.

I jeżeli pieniądze z egzaminów stanowią dochód PZŻ, to wydaje mi się,że zostało tu przekroczone prawo.
Jakoś nie przypominam sobie aby był przeprowadzony przetarg na świadczenie takiej usługi,chyba że w tym wypadku przestała
działać ustawa o zamówieniach publicznych.A może PZŻ jest departamentem w MSiT ? Wtedy by było wszystko OK.

_________________
Jurek
.....kiedy dogmat zakrada się do umysłu, ustaje wszelka aktywność intelektualna.


http://zagle.mazury.info


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 09:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Gdyby zapisy w ustawie dotyczące żeglarstwa, były takie same jak te dotyczące nurkowania, to bardzo bym nie protestował :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 09:28 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Cytuj:
I jeżeli pieniądze z egzaminów stanowią dochód PZŻ, to wydaje mi się,że zostało tu przekroczone prawo.

Można oczywiście się zastanawiać nad moralnym aspektem tego problemu.
Ale chyba nie to spędza sen z powiek "liberalizatorom".

Jeśli kasa za egzaminy i patenty wpływa do PZŻ z naruszeniem prawa to chyba dość łatwo to udowodnić i przerwać ten haniebny proceder.

Cytuj:
Tylko,że w UK nie mam obowiązku posiadania patentu i żadna ustawa nie zleca RYA przeprowadzania egzaminów i wydawania

I oczywiście należy dążyć do poszerzenia strefy bezpatencia - słuszne i zbawienne.

Odnośnie nurkowania - jakie uprawnienia w Polsce musi posiadać sternik motorówki z silnikiem np 30 KM podwożący nurków na miejsce eksploracji.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 09:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16809
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4108
Otrzymał podziękowań: 3973
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
ins napisał(a):
I oczywiście należy dążyć do poszerzenia strefy bezpatencia - słuszne i zbawienne.
Wreszcie coś sensownego... Pierwszy chyba raz się z Tobą zgadzam.


;)

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 09:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
ins napisał(a):
Odnośnie nurkowania - jakie uprawnienia w Polsce musi posiadać sternik motorówki z silnikiem np 30 KM podwożący nurków na miejsce eksploracji.


Teraz to dałeś z grubej rury! nie ma to nic do rzeczy. Może przewozić z silnikiem 9.9hp!

Skończ marudzić! Bo to już jest szczyt chamstwa i bezczelności!

Za chwilę zapytasz, jakie uprawnienia musi posiadać kierowca autobusu, wiozący nurków nad wodę! Co za typ!

[banan] Proszę o merytoryczna dyskusję bez wzajemnego obrażania się

[carlo] Również proszę o merytoryczną dyskusję od dłuższego czasu!

:)


Ostatnio edytowano 21 kwi 2010, o 10:14 przez Carlo, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 09:48 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
carlo napisał(a):


Skończ marudzić! Bo to już jest szczyt chamstwa i bezczelności!


Ot prawnicza argumentacja.
Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 09:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
To nie jest argumentacja tylko ocena Twoich wypowiedzi i postawy w rozmowie!
Lepiej się odnieś do meritum, a nie stosujesz kolejne zabiegi, aby od meritum uciec. Jak już nie masz argumentów to tak próbujesz kota ogonem....

Podobno coś mówiłeś że nie może wiele organizacji wydawać dokumentów dających możliwość uprawiania rekreacji w naszym zacnym państwie. Jak to odniesiesz do art 53c ustawy cytowanej powyżej?

Pewnie nie odniesiesz tylko napiszesz o uprawnieniach kierowcy autobusu, albo jeszcze lepiej pilota samolotu do Grecji!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 10:17 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Carlo skup się.
Meritum dyskusji to problem kto ma prawo egzaminowania na stopnie państwowe dopuszczające do
poruszania się jachtem w ruchu publicznym.
Nie nurkowanie, nie uprawianie rekreacji tylko żeglowanie.
Rekreacja jest pojęciem tak szerokim że 100 forów by nie starczyło.
Jeszcze raz.
Skup się.
Rozmawiamy o wąskim wycinku rekreacji jakim jest żeglarstwo i egzaminowanie.
Już jest dobrze Carlo ? Kapujesz ?
Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 10:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
ins napisał(a):
nie uprawianie rekreacji tylko żeglowanie.


W tym tkwi problem! Nie którzy nie dopuszczają do wiadomości że żeglowanie jest formą rekreacji!

Z Panem ins kończę dyskusję, ponieważ do niczego ona nie prowadzi. W oddzielnym temacie umieszczę moje zdanie na temat przepisów dotyczących żeglarstwa, oraz tego, że przepisy te mogą oraz powinny brzmieć inaczej. Powtarzam tylko, iż nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapis w ustawie dotyczący żeglarstwa brzmiał tak jak zapis dotyczący nurkowania.

nie spotkałem się również z jakimkolwiek argumentem, który by uzasadniał aktualny zapis. Niestety mój adwersarz nie używa żadnego argumentu merytorycznego, w związku z powyższym przestaję w ogóle z nim dyskutować.

Pozdrowienia


Ostatnio edytowano 21 kwi 2010, o 11:55 przez Carlo, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 10:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2009, o 08:59
Posty: 166
Lokalizacja: Frankfurt a.M.
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 19
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m.
ins napisał(a):
Odnośnie nurkowania - jakie uprawnienia w Polsce musi posiadać sternik motorówki z silnikiem np 30 KM podwożący nurków na miejsce eksploracji.


Nie chce wprowadzic nikogo w blad ale z mojej wiedzy i doswiadczenia wynika, ze osoba wiozaca nurkow nie musi posiadac zadnych uprawnien nurkowych a jedynie oczywiscie uprawnienia motorowodne. Pytanie tylko czy mowimy o wozeniu "kolezenskim" czy komercyjnym. Byc moze w komercyjnym sa dodatkowe wymagania odnosnie jakis przeszkolen bezpieczenstwa czy czego tam jeszcze.. Jezeli bys chcial i naprawde Cie to interesuje, to moge puscic takie pytanie na forum nurkowym. Jezeli chodzi o niekomercyjne to zgodnie z przepisami moze sobie Jasio Nienurek z uprawniwniami motorowodnymi zabrac kolegow Zdzisia i Rysia (np P2 Cmas) zabrac na jeziorko i pozwolic chlopcom sobie skiknac do wody a potem ich podjac i odwiezc.
Ciekawostka jest to, ze np wlasnie w Cmasie stopiem P3 - czyli taki przedinstruktorski, poniewaz moze zaliczac nurkom staze i prowadzic grupy nurkowe zeby uzyskac P3 musial miec rowniez zrobione uprawnienia sternika motorowodnego. Od razu zaznaczam ze to jest stan wiedzy mniej wiecej na ok. rok 2004 bo wtedy mniej wiecej skonczylam nurkowac. Wiem, ze w tym temacie byly jakies zmiany wiec nie wiem czy nadal musi miec tego sternika.

_________________
" Wszystko zaczyna się od marzeń..." kpt. J. Wąsowicz s/y Antica

Izabela Zdanowicz


Ostatnio edytowano 21 kwi 2010, o 10:34 przez Issa, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 10:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
ISSA słowem klucz jest 30KM. nie chodzi o uprawnienia nurkowe tylko motorowodne, które mają się jak pięść do nosa w naszej dyskusji.

pozdrowienia :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 10:33 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Ale stopnie i szkolenie nurkowe nijak się ma do szkolenia, egzaminowania i korzystania z jachtu również motorówki.
Mało tego nawet to co jest napisane na kartoniku jest najczęściej mało istotne.
Chorwacja daje 16 metrowe jachty polskim sternikom. Hiszpanie sternikom dają jachty do przerzucania ich przez Atlantyk. a paru moich kolegów za żadne skarby nie powierzy posiadaczowi najwyższych stopni ISSA swoich Carterów.

Kto wystawia karton co jest na nim napisane, kompletnie nie ma znaczenia, natomiast znaczenie mają przepisy dotyczące jachtów i uprawnień jaki musi posiadać skiper i ewentualnie co-skiper konkretnego jachtu, w konkretnym kraju.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 10:35 

Dołączył(a): 10 sty 2006, o 16:15
Posty: 1155
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 46
carlo napisał(a):
Może przewozić z silnikiem 9.9hp!

Kilowatów. Czyli nie tylko Mercury 9,9 ale i Yamaha F12 łapie się na motorowodne bezpatencie.

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 212 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL