Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 17 kwi 2024, o 00:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sty 2010, o 17:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2006, o 15:44
Posty: 307
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 7
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz lodowy
Schopenhauer swego czasu wygłosił taką sekwencję:
Zdrowy rozsądek może zastąpić prawie każdy stopień wykształcenia, ale żadne wykształcenie nie zastąpi zdrowego rozsądku.
Ja bym to rozszerzył,Dla ludzi rozsądnych nie trzeba żadnych restrykcyjnych przepisów,ale żadne, najbardziej restrykcyjne przepisy nie zastąpią zdrowego rozsądku.

_________________
Jurek
.....kiedy dogmat zakrada się do umysłu, ustaje wszelka aktywność intelektualna.


http://zagle.mazury.info


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2010, o 18:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
skipbulba napisał(a):
Cóż, ja to widzę tak, że na wodzie staram się nie pić, chociaż jak jestem daleko od brzegów nie uważam, by wypicie drinka, piwa lub też jednego głębszego na nocnej wachcie było zbrodnią (chociaż przepisy mówią inaczej).

Dokładnie stosuję tą zasadę. Nawet mamy zwyczaj na ciepłych wodach (np greckich) picie ok 1300 czerwonego wina, a po rannym wyjściu z portu piwa.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2010, o 09:01 

Dołączył(a): 10 sty 2006, o 16:15
Posty: 1155
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 46
carlo napisał(a):
Ja tam pływam z ludźmi, którzy się potrafią zachować.

Widzisz... tamten rejs był klasycznym rejsem z łapanki. Ot klubowa koleżanka dała ogłoszenie że ma wolne miejsca w rejsie. Zaciągnałem się jako jeden z pierwszych, rezygnując w tamtym sezonie z rejsu po WJM na samodzielnie odbudowanym Orionie. Reszta załogi to się zbierała, to wykruszała, w końcu pierwotne towarztystwo pięciu panienek wyewoluowało do składu "3+3". Z czego dwóch było zdecydowanie trunkowych. A pani kapitan miała to wszystko w doopie, ona bowiem była na wakacjach, a celem rejsu okazały się jej balety w kopenhaskich portach.
Cytuj:
Albo zmień towarzystwo albo nie pływaj ;)

Ależ to oczywiste że więcej z takim towarzystwem nie popłynąłem. Podobnie było zresztą kilkanaście lat wcześniej, we wspomnianym WYC. I tam po mordochlajnym rejse na Nashach po WJM postanowiłem że jeśli popłynę na kolejny rejs - to tylko z osobami które znam, może kogoś ze swojej grupy studenckiej zdołam namówić? Ale sprawa rozwiązała się w sposób naturalny: rok póżniej miałem pewne kłopoty z zaliczeniem jednego z egzaminów toteż zagle sobie w tamte wakacje odpuściłem, a gdy na jesieni udałem się do WYC dowiedzieć się jak się sytuacja rozwija - przeczytałem na tablicy klubowej testament odchodzącego komandora, opisujący rozmiar zniszczeń dokonanych na jachtach w minionym sezonie. Wystarczył sam tylko końcowy punkt o treści:
"Omegi - poprzepalane papierosami kapoki i żagle"
abym splunął z obrzydzeniem i więcej tam się nie pokazał.
Ale czy to zaraz powód aby przestać pływać? Następny rejs po WJM odbyłem już samodzelnie! :)

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski

*** Dodano -- mniej niż minutę temu ***

skipbulba napisał(a):
odszczekaj, albo podaj przykłady pisania peanów na cześć wypitego pod żaglami browca.

Cały ten durny wątek (już zresztą nie taki pierwszy) jest właściwie jednym peanem na cześć browca, i jego rzekomo nierozerwalego związku z żaglami. Rozpatrywanie ewentualnego zakazu w kategoriach ogólnonarodowej tragedii, zamachu na wolności obywatelskie jest żenujące :evil: . Mam nadzieję że nieodległe Walne Zebranie drogiego mi stowarzyszenia się tym nie będzie zajmować? Bo wystarczy że inne stowarzyszenie upodlilo się (przy innej rzecz jasna okazji) nieco ponad rok temu.

Tomek Janiszewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2010, o 14:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2009, o 16:15
Posty: 892
Podziękował : 36
Otrzymał podziękowań: 59
Uprawnienia żeglarskie: jak dla mnie wystarczające
Ja podobnie jak Koledzy niewielkimi ilościami czegoś orzeźwiającego nie wzgardzam :) Zauważyłę u siebie taką prawidłowość, że im cieplej wokół, tym bardziej mam ochotę na coś mniej procentowego. Jak jest naprawdę zimno, to piwko zupełnie mi nie wchodzi :?
Wolę wtedy coś bardziej rozgrzewającego, np herbatkę góralską :)
A zakaz uważam za bezsensowny.

_________________
pozdrawiam
skiera


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 lut 2010, o 15:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Tomek Janiszewski napisał(a):

skipbulba napisał(a):
odszczekaj, albo podaj przykłady pisania peanów na cześć wypitego pod żaglami browca.

Cały ten durny wątek (już zresztą nie taki pierwszy) jest właściwie jednym peanem na cześć browca, i jego rzekomo nierozerwalego związku z żaglami. Rozpatrywanie ewentualnego zakazu w kategoriach ogólnonarodowej tragedii, zamachu na wolności obywatelskie jest żenujące :evil: . Mam nadzieję że nieodległe Walne Zebranie drogiego mi stowarzyszenia się tym nie będzie zajmować? Bo wystarczy że inne stowarzyszenie upodlilo się (przy innej rzecz jasna okazji) nieco ponad rok temu.

Tomek Janiszewski


bredzisz bracie żeglarzu, bredzisz. Nie ma ani jednej wypowiedzi w tym wątku pochwalającej browca, nie ma też ani jednej wypowiedzi nt. nierozerwalnego związku browca z żaglami. Nikt też nie traktuje ewentualnego zakazu jako ogólnonarodwej tragedii. Nigdzie nie było takiej wypowiedzi. protest budzi jedynie kolejne bezpodstawne ograniczenie wolności obywatelskich. Czy to tragedia? w sumie tak, tragedią jest gdy władza kpi sobie z Konstytucji. Ale na tyle się już do tego przyzwyczailiśmy przez wszystkie kolejne rządy, ze nawet nas to nie dziwi i nie martwi. Co najwyżej śmieszy i irytuje.
Piszesz jakieś farmazony Tomaszu. Chlapiesz na prawo i lewo jakoby na tym forum pisano peany na cześć piwa, propagowano pływanie w stanie nietrzeźwości, namawiano do łączenia żeglowania z piciem piwa itd,itd...*
Przeczytaj jeszcze raz ten wątek. I poczytaj sobie starannie forum, a nie pisz co Ci ślina na język przyniesie.

*nadal czekam na przykłady, gdzie się takie zdrożne rzeczy an tym forum odbywają, gdzie się pisze peany na cześć piwa, albo na odszczekanie.

PS. zapewniam Cię, że ewentualny zakaz picia alkoholu nie będzie przedmiotem obrad Walnego Zebrania.Chyba, że któryś z członków zgłosi taki wniosek jako wolny wniosek w przewidzianym czasie. Ale to wola członków czy będą chcieli o tym dyskutować. Mnie to wisi szczerze mówiąc.
Poczytaj sobie program Walnego.

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lut 2010, o 12:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2006, o 20:35
Posty: 844
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 47
postanowiłem temat "odświeżyć", ostatnio natknąłem się na taki filmik http://www.joemonster.org/filmy/22406/C ... iness_Znak
jakoś skojarzyło mi się z poruszanym tu tematem...
polecam zwłaszcza zwolennikom wszelakich zakazów :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL