Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lut 2016, o 07:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Mimo wszystko dalej jestem ciekaw, co to zmieni dla żeglarzy.
Poprzedni dyrektor, hmm, żeglarzom był średnio przyjazny i płakał po nim nie będę.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2016, o 07:45 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
waliant napisał(a):
to mamy nowego dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. Ciekawe co to zmieni dla żeglarzy


a co mam zmienić ? pytam bo to jest kolejny głos z Zatoki Gdańskiej obawiający się "władzy" pływająć na Zalewie Szczecińskim się tego w ogóle nie odczuwa.
W czym rzecz? pytam z czystej ciekawości

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2016, o 07:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
piotr6 napisał(a):
W czym rzecz?


Przepisy portowe, przepisy dotyczące wyposażenia jachtów, znaki nawigacyjne, rejony zamknięte dla żeglugi, praca bosmanów portowych (tych z UM-ów), karty bezpieczeństwa i przeglądy.
Dwa ostatnie wielu nie dotyczy, ale ja patrzę też pod kątem klubu.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2016, o 08:08 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Wiesz mi czy nie ale pierwsze słyszę, kompletnie nie czuję tego urzędu.\

No fakt w Dziwnowie wszyscy się muszą zgłaszać

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2016, o 08:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
piotr6 napisał(a):
ale pierwsze słyszę, kompletnie nie czuję tego urzędu


Być może wasz urząd jest po prostu bardziej przyjazny niż gdyński, tego nie wiem ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2016, o 08:36 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
waliant napisał(a):
Być może wasz urząd jest po prostu bardziej przyjazny


ja mam taką teorię,że to wszystko przez Niemców, po prostu chyba u nas zbyt dużo nie wymyślają bo by ich zabito śmiechem.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2016, o 09:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Zdecydowanie jest od lat, chyba dziesiątków, że im dalej na wschód tym gorzej.
Ale to OT do tematu!
Zaraz napisze cos w dziale prawo.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2016, o 09:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
piotr6 napisał(a):
to jest kolejny głos z Zatoki Gdańskiej obawiający się "władzy" pływająć na Zalewie Szczecińskim się tego w ogóle nie odczuwa.
W czym rzecz? pytam z czystej ciekawości
To się ciesz. Serio.

Ja "na przestrzeni dziejów" pływałem i tu (Zawias, Pogoria) i tam (Zew Morza, Rutkowski). Jeśli chodzi o kontakty z urzędami morskimi - to niebo a ziemia, przy czym - dla jasności - niebem był i jest Szczecin.

Gdynia zawsze chciała wszystkiego żeglarzom zabraniać (w trosce o ich bezpieczeństwo, rzecz jasna) i łaskawie na niektóre rzeczy zezwalać, Szczecin natomiast chciał, żeby żeglarze nic od niego nie chcieli.

Klasyczna klasyka: Gdynia od zawsze chciała, żeby żeglarze uzyskiwali przez radio zgodę na wejście, wyjście, zacumowanie, odcumowanie, wychylenie steru, postawienie bezana, pójście kuka do kibla etc. W Szczecinie od lat obowiązywało zarządzenie dyrektora SUM, że jachty poniżej 20 m nie powinny radiem zawracać.... no, tej, jak jej tam... głowy, z wyjątkiem przypadków absolutnie koniecznych.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowanie od: reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2016, o 09:09 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Zbieraj napisał(a):
To się ciesz. Serio.


to się cieszę tym bardziej,że już wiem z czego :D tylko również się jednak dziwię

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2016, o 09:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Zbieraj napisał(a):
Gdynia zawsze chciała wszystkiego żeglarzom zabraniać


W ogóle Gdynia żeglarzowi wilkiem, to się jakoś w całokształt wpisuje, nie tylko GUM-owy...

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lut 2016, o 21:49 

Dołączył(a): 8 paź 2012, o 13:29
Posty: 321
Lokalizacja: mała wioska rybacka między Oksywiem a Orłowem
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 46
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
waliant napisał(a):
W ogóle Gdynia żeglarzowi wilkiem

Możesz wyjaśnić forumowiczom, o co chodzi z tym wilkiem?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lut 2016, o 21:59 

Dołączył(a): 8 paź 2012, o 13:29
Posty: 321
Lokalizacja: mała wioska rybacka między Oksywiem a Orłowem
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 46
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Zbieraj napisał(a):
pójście kuka do kibla etc.


Teraz nie trzeba się nikogo o to pytać "w Gdyni". Mało tego, kuk może z własnymi spodniami zrobić to, co mu się tylko podoba. Wierz mi Zbieraj, bo trochę tu, znaczy w Gdyni, mieszkam.


Ostatnio edytowano 18 lut 2016, o 22:28 przez Seagrams, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lut 2016, o 22:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2012, o 17:20
Posty: 3173
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 700
Otrzymał podziękowań: 231
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Seagrams napisał(a):
Mało tego, kuk może z własnymi spodniami zrobić to, co mu się tylko podoba.
Oby nie wieszał ich na moim relingu :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Leszek Dmochowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lut 2016, o 22:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
waliant napisał(a):
W ogóle Gdynia żeglarzowi wilkiem, to się jakoś w całokształt wpisuje, nie tylko GUM-owy...

A może to problem „zbyt dużych oczekiwań”. Jakby nie było to trudno uwierzyć, że cala administracja morska w 3M to desant z marsa. Jeżeli jedni zbyt dużo krzyczą to trudno o kompromis i konflikt w środowisku gotowy.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lut 2016, o 23:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Seagrams napisał(a):
Teraz nie trzeba się nikogo o to pytać "w Gdyni". Mało tego, kuk może z własnymi spodniami zrobić to, co mu się tylko podoba. Wierz mi Zbieraj, bo trochę tu, znaczy w Gdyni, mieszkam.
Tiaaa! Ja nie pisałem miastach Gdynia i Szczecin, tylko o rejonach, podlegających jurysdykcji urzędów morskich w tychże.
Zmieniło się, mówisz? Kiedy? Wczoraj o 17.38? :lol:
Ja sobie tego nie wymysliłem:
Patrz w wypowiedzi Kocura pkt. e/
viewtopic.php?p=236202#p236202
I na następnej stronie post Jurmaka.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

SIRK napisał(a):
A może to problem „zbyt dużych oczekiwań”. Jakby nie było to trudno uwierzyć, że cala administracja morska w 3M to desant z marsa.
Nie, problem polega na czymś zupełnie innym. Prawo można zmienić z dnia na dzień. Do zmiany mentalności urzędników musi upłynąć okres co najmniej jednego pokolenia (Mojżesz wiedział, co robi) :-(

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lut 2016, o 23:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Seagrams napisał(a):
Możesz wyjaśnić forumowiczom, o co chodzi z tym wilkiem?


http://kulinski.navsim.pl/art.php?id=2214&page=0
http://kulinski.navsim.pl/art.php?id=2227&page=0

Ale i sam GUM swoje robi, na terenie sobie podległym. Więc to już nie dotyczy Gdyni jako miasta.
Do tego co wyżej przytoczyłem można jeszcze sporo dodać.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

SIRK napisał(a):
A może to problem „zbyt dużych oczekiwań”.


To problem traktowania żeglarzy jako zawalidrogi i zbędnego na wodzie planktonu.
Na to się nakłada brak wiedzy o jachtach i żeglarstwie.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 12:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Zbieraj napisał(a):
Nie, problem polega na czymś zupełnie innym. Prawo można zmienić z dnia na dzień. Do zmiany mentalności urzędników musi upłynąć okres co najmniej jednego pokolenia (Mojżesz wiedział, co robi)

Zbieraj napisał(a):
Ja "na przestrzeni dziejów" pływałem i tu (Zawias, Pogoria) i tam (Zew Morza, Rutkowski). Jeśli chodzi o kontakty z urzędami morskimi - to niebo a ziemia, przy czym - dla jasności - niebem był i jest Szczecin.

Gdynia zawsze chciała wszystkiego żeglarzom zabraniać (w trosce o ich bezpieczeństwo, rzecz jasna) i łaskawie na niektóre rzeczy zezwalać, Szczecin natomiast chciał, żeby żeglarze nic od niego nie chcieli.

Drogi Januszku, chcesz powiedzieć, że u nas na zachodzie czas płynie inaczej czy po prostu jakaś zaraza panuje i umieramy dużo szybciej?
Taka historyjka, nie jestem zbyt częstym petentem UMG natomiast w UMS to i owszem. Przykładowo w ubiegłym roku musiałem wymienić wszystkie (no prawie wszystkie) dokumenty zawodowe. Proszę sobie wyobrazić, że kontakt z urzędem był ograniczony do minimum i to chyba tylko po to abym osobiście spotkał się z bardzo miłymi i kompetentnymi urzędnikami. Byłem do tego stopnia zaskoczony, że postanowiłem na ręce dyrektora złożyć elektronicznie „oficjalne podziękowania” które mam nadzieje przekazał miłym współpracownicom. Czy to tylko subiektywna opinia, zapewne tak ale podzielana przez wielu moich znajomych. Co oczywiście nie oznacza, że nie znajdzie się jakiś malkontent tym bardziej obecnie gdy wydział dokumentów jest trochę bardziej obciążony.

Natomiast jako żeglarz turysta-amator z urzędnikami UMS mam takie same kontakty jak już opisał Piotr6 a nawet mniejsze gdyż jeszcze nie miałem okazji wychodzić „Sirkiem” z Dziwnowa. Czy na przestrzeni ostatnich lat ci urzędnicy w czymś mi zaszkodzili, nie pamiętam. Wręcz odwrotnie dwa lat temu całkowicie przypadkowo poinformowano mnie, że mogę cumować do pomostów technicznych większości lądowych znaków nawigacyjnych. I przynajmniej na jez. Dąbskim korzystamy sobie z tego nagminnie urządzając wspaniałe pikniki.
waliant napisał(a):
To problem traktowania żeglarzy jako zawalidrogi i zbędnego na wodzie planktonu.
Na to się nakłada brak wiedzy o jachtach i żeglarstwie.

Widzisz, przy całym szacunku ale jesteśmy tym właśnie planktonem i nasz punkt widzenia nie zawsze jest tożsamy z opinią głównych użytkowników a także zarządców akwenów wodnych. Dlatego też pozwoliłem sobie na stwierdzenia; „o zbyt dużych oczekiwaniach” oraz „konflikcie w środowisku”. Oczywiście żeglarze turyści powinni być pełnoprawnymi partnerami w dyskusji, ustanawiania prawa czy po prostu korzystania z tych akwenów. Jednakże potrafię sobie wyobrazić sytuacje gdy jeden z partnerów dyskusji w wyniku zbyt dużych i nieuprawnionych oczekiwań, kłótni i obrażania współpartnerów traci wiele a może nawet zbyt wiele.

I po raz ostatni przypomnę, że w tych „znienawidzonych” urzędach nie pracują „sowieci, innowiercy i cykliści” tylko nasi koledzy, znajomi lub rodzina i którzy także bardzo często są żeglarzami.
A już kuriozum wielkim jest gdy na słowa mieszkańca rejonu kolegi Seagrams „zmienia się i idzie w dobra stronę” warszawiak twierdzi „gówno prawda ja wiem lepiej”.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof



Za ten post autor SIRK otrzymał podziękowanie od: reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 13:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Z reguły jest tak, że jak się czyta nie to, co jest napisane, tylko to, co się chce, żeby było napisane, to wnioski są takie, jak Twoje. :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 18:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
SIRK napisał(a):
Widzisz, przy całym szacunku ale jesteśmy tym właśnie planktonem i nasz punkt widzenia nie zawsze jest tożsamy z opinią głównych użytkowników


Jesteśmy planktonem, ale też mamy prawo żeglować i z wody korzystać.
Dodatkowo w Polsce, tak się składa, poza porami na końcach kraju, ruch robi ten właśnie plankton.

SIRK napisał(a):
A już kuriozum wielkim jest gdy na słowa mieszkańca rejonu kolegi Seagrams „zmienia się i idzie w dobra stronę” warszawiak twierdzi „gówno prawda ja wiem lepiej”.


Jeżeli to było do mnie, to słabo trafiłeś. Ja nie jestem z Warszawy, a z UMG do czynienia miałem swego czasu trochę, teraz na szczęście mniej. Ale np zamykanie różnych akwenów mnie dotyczy.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 23:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
waliant napisał(a):
Jeżeli to było do mnie, to słabo trafiłeś. Ja nie jestem z Warszawy, a z UMG do czynienia miałem swego czasu trochę, teraz na szczęście mniej. Ale np zamykanie różnych akwenów mnie dotyczy.

Trafiłem, trafiłem jeno nie o ciebie chodziło.
A tak naprawdę to do warszawiaków nic nie mam, chodziło mi bardziej o obcych i przyjezdnych chociaż gdy pomyśle o WJM to może właśnie tych warszawiaków powinniście się zacząć bać.
Co do planktonu to chyba sobie wyjaśniliśmy ja nikogo nie chce pozbawiać jego prawa do żeglugi. Jednak gdy plankton uwierzy, że jest rekinem to kto wie co może się wydarzyć.
Natomiast akweny zamyka się na wniosek naszego kochanego „marwoja” chyba trudno o to obwiniać urzędników GUM lub co gorsza grozić im 40 letnia włóczęgą po pustyni Błedowskiej(?).

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 23:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
SIRK napisał(a):
Natomiast akweny zamyka się na wniosek naszego kochanego „marwoja” chyba trudno o to obwiniać urzędników GUM
Ale to Ty sobie wymyśliłeś. Nikt z dotychczasowych dyskutantów nie poruszał tego problemu. Zaczynasz polemizować sam z sobą. :lol:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 23:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
SIRK napisał(a):
Jednak gdy plankton uwierzy, że jest rekinem to kto wie co może się wydarzyć.
Natomiast akweny zamyka się na wniosek naszego kochanego „marwoja”


Plankton nie wierzy, że jest rekinem, ale prawo do żeglowania mamy jak inni. A jak odpuścimy to nas całkiem oleją. Poza tym, UM-y mają się zajmować całym wybrzeżem, a wiele portów i przystani jest głównie, albo wyłącznie, dla planktonu.
Bo marwoj, jak na razie, to się zwija i znika.

Co do akwenów to do sensu zamykania tego przy torpedowni i tego koło wieży prezydenckiej trudno mnie będzie przekonać.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 23:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Zbieraj napisał(a):
SIRK napisał(a):
Natomiast akweny zamyka się na wniosek naszego kochanego „marwoja” chyba trudno o to obwiniać urzędników GUM
Ale to Ty sobie wymyśliłeś. Nikt z dotychczasowych dyskutantów nie poruszał tego problemu. Zaczynasz polemizować sam z sobą. :lol:

waliant napisał(a):
Ale np zamykanie różnych akwenów mnie dotyczy.

waliant napisał(a):
Co do akwenów to do sensu zamykania tego przy torpedowni i tego koło wieży prezydenckiej trudno mnie będzie przekonać.

I kto ma problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu? Januszku, czy Ty naprawdę nie czytasz naszych postów.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2016, o 23:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Tomek, daj se siana. Pisałem wyżej, że SIRK nie czyta tego, co jest napisane, tylko to, co chce, żeby było napisane. Ty pisałeś o akwenach zamkniętych, a on polemizuje na temat akwenów okresowo zamykanych.
A wszystkiemu winien Tusk, Balcerowicz musi odejść, a te typy z Warszawy z definicji nie maja racji. :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2016, o 00:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Logika wg SIRKA:
piotr6 napisał(a):
pytam bo to jest kolejny głos z Zatoki Gdańskiej obawiający się "władzy" pływająć na Zalewie Szczecińskim się tego w ogóle nie odczuwa.
W czym rzecz?
waliant napisał(a):
Przepisy portowe, przepisy dotyczące wyposażenia jachtów, znaki nawigacyjne, rejony zamknięte dla żeglugi, praca bosmanów portowych (tych z UM-ów), karty bezpieczeństwa i przeglądy.
Zbieraj napisał(a):
Gdynia zawsze chciała wszystkiego żeglarzom zabraniać (w trosce o ich bezpieczeństwo, rzecz jasna) i łaskawie na niektóre rzeczy zezwalać, Szczecin natomiast chciał, żeby żeglarze nic od niego nie chcieli.

Klasyczna klasyka: Gdynia od zawsze chciała, żeby żeglarze uzyskiwali przez radio zgodę na wejście, wyjście, zacumowanie, odcumowanie, wychylenie steru, postawienie bezana, pójście kuka do kibla etc. W Szczecinie od lat obowiązywało zarządzenie dyrektora SUM, że jachty poniżej 20 m nie powinny radiem zawracać.... no, tej, jak jej tam... głowy, z wyjątkiem przypadków absolutnie koniecznych.
Colonel napisał(a):
Zdecydowanie jest od lat, chyba dziesiątków, że im dalej na wschód tym gorzej.
waliant napisał(a):
To problem traktowania żeglarzy jako zawalidrogi i zbędnego na wodzie planktonu.
Na to się nakłada brak wiedzy o jachtach i żeglarstwie.

SIRK napisał(a):
Przykładowo w ubiegłym roku musiałem wymienić wszystkie (no prawie wszystkie) dokumenty zawodowe. Proszę sobie wyobrazić, że kontakt z urzędem był ograniczony do minimum i to chyba tylko po to abym osobiście spotkał się z bardzo miłymi i kompetentnymi urzędnikami. Byłem do tego stopnia zaskoczony, że postanowiłem na ręce dyrektora złożyć elektronicznie „oficjalne podziękowania” które mam nadzieje przekazał miłym współpracownicom. Czy to tylko subiektywna opinia, zapewne tak ale podzielana przez wielu moich znajomych.

Podsumujmy:
Wniosek, wysnuwany logicznie z wypowiedzi tych, którzy znają radosną tfurczość mentalność GUM-isiów wszelkiego autoramentu: GUM (z całą podległą infrastrukturą) i SUM (z całą podległą infrastrukturą) - to dwa różne światy. SUM - to ten lepszy świat.
Logika wg Krzysztofa: A nieprawda, bo SUM to ten lepszy świat.
A warszawiacy nie mają racji. :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2016, o 22:03 
Ja tylko miałem doświadczenie jeśli idzie o Marine w Gdyni w latach 1998-2000. Wymyśliłem sobie, że kupie sobie jachcik. I kupiłem. Pięć metrów długi, bez kabiny. Zainstalowałem się w jacht klubie bez problemu bez znajomości. Opłaciłem roczne składki...200-300 zł i opłatę za porty w Polsce 80 zł. To mi się wbiło w pamięć. To roczne koszty.
Łódka robiona na norweskie fiordy, tylko naście metrów żagla, podstawowy takielunek, prosta jak cep. Zabawy miałem co nie miara. Nikogo nie pytałem o nic, zasuwałem po całej zatoce. Bez radia. Faktycznie była jedna rozmowa z bosmanem w budce w Gdyni. Jedna jedyna. Prawda. Drogą kupna nabyłem GPS w postaci Emapa, gdzie wbiłem wojenne miejsca. Te omijałem. A ta nieprzyjazna Gdynia dała mi mapy, ze Skweru Kościuszki, za darmo,ci z morwoja, nie znałem , zapytałem, dali. Miałem waypointy. Tak pływałem 3 lata. Dziadkowie i Rodzice mnie nauczyli, kto pyta ten się dopyta. Ludzie w tej Gdyni pomogli, najmniejszą jednostkę gdzieś tam przytulili, służyli pomocą.
Co do ogólnej oceny obecnej Mariny trochę z bólę się z zgadzam.....
Natomiast nie ze zdaniem jakie tu padło, że poprzednik dyrektor był nieprzyjazny żeglarzom. Tutaj stanowcze nie! Spędziłem z Nim na morzu kawałek czasu. Tam się ludzie szybciej poznają. Byliśmy razem na wachcie spory okres czasu,gdzie byłem jego wachtowym. Zrobił mnie tez sternikem manewrowym. Kapitan Andrzej Królikowski ma pojęcie o morzu i żeglarstwie. A jako Stary był super. Co prawda flaszkę przez Niego straciłem... Raz będąc na wachcie, zapytałem o sekstans, coby nauczył. Zjebkę zaliczyłem. Wywalony na skrzydle wypatrywałem niebezpieczeństw w drodze na chyba Arubę. Co tam. Passacik wieje słoneczko, jeszcze mi płacą a horyzont miałem w poważaniu. Dwa radary chodziły. Po około kwadransie zostałem zaproszony na kawę. Na mostek do środka. Dalej już było normalne obijanie się.
Po kolacji szczapił mnie Chief pokładowy. Ogólne pretensje, że mu robotę zrobiłem. Zgłupiałem, on poddenerwowany nie dał sobie wyjaśnić.
ZROUMIAŁEM NA DRUGI DZIEŃ. Stary kazał przygotować sekstans tabele, itd...Musiał tego szukać w bakistach. Przejabane miałem przez cały Atlantyk,pozycje dzień w dzień robiłem. Nie z gps. No potem flaszka w porcie z Chiefem. Chociaż...Skłamałbym. Stary też postawił.
Działając w UM w Gdyni pewnie pracował tak jak mu warunki pozwalają.
Proszę pamiętać, iż problemy zagospodarowania dla żeglarzy leżą po stronie Miasta.
Teraz na wesoło bez napinki:
Czemu Główny Urząd Miary (GUM)ma być lepszy od Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (SUM)?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2016, o 22:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Wert23 napisał(a):
Proszę pamiętać, iż problemy zagospodarowania dla żeglarzy leżą po stronie Miasta.


Jeżeli chodzi o samą marinę, to owszem. Ale wszystko co poza Gdynią, a na morzu podlega, GUM-owi (no, do granicy kompetencji).

Reasumując - władze Gdyni robią pod górkę żeglarzom w samej Gdyni, a władze GUM-u w pozostałych miejscach, które GUM-owi podlegają. Co nie znaczy, że wszyscy pracownicy są źli (znam kilka osób). Ale sama instytucja nie wzbudza sympatii.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2016, o 22:43 
waliant napisał(a):
Wert23 napisał(a):
Proszę pamiętać, iż problemy zagospodarowania dla żeglarzy leżą po stronie Miasta.


Jeżeli chodzi o samą marinę, to owszem. Ale wszystko co poza Gdynią, a na morzu podlega, GUM-owi (no, do granicy kompetencji).

Reasumując - władze Gdyni robią pod górkę żeglarzom w samej Gdyni, a władze GUM-u w pozostałych miejscach, które GUM-owi podlegają. Co nie znaczy, że wszyscy pracownicy są źli (znam kilka osób). Ale sama instytucja nie wzbudza sympatii.


Widzisz..Ty być może mówisz o komercyjnym żeglarstwie. Takim wiekszym. Tego nie znam. Natomiast czy Urząd Morski robi pod górkę?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lut 2016, o 00:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Wert23 napisał(a):
Widzisz..Ty być może mówisz o komercyjnym żeglarstwie. Takim wiekszym.


Nie, mówią o klubach oraz o zwykłych, niezbyt zamożnych żeglarzach. Jedno i drugie znam dobrze, jako wieloletni były opiekun jachtu klubowego, teraz członek zarządu klubu, oraz od kilku lat właściciel niedużego jachtu.
Niestety, niezamożność także mnie dotyczy.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Wert23 napisał(a):
Natomiast czy Urząd Morski robi pod górkę?


Przepisy portowe, bosmani w portach, zamykanie akwenów, oznakowanie nawigacyjne, karty bezpieczeństwa. Pisałem już o tym wcześniej.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lut 2016, o 00:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
waliant napisał(a):
Co nie znaczy, że wszyscy pracownicy są źli (znam kilka osób)

Ależ kolego, co ty robisz? Jeńców nie bierzemy, bądź twardy do końca.

A tak bardziej na poważnie to oczywiście masz racje, 3M niestety nie jest najlepszym miejscem na świecie i jeszcze wiele można zmienić i poprawić. Ale moim zdaniem nie jest tak źle i przydałoby się trochę więcej patriotyzmu lokalnego a ca ważniejsze zgody w środowiska i zwyklej współpracy. Osobiście nie wierze w teorie o „sowieckiej mentalności urzędniczej” lub podziale na „my i oni” Nie ma żadnego uzasadnienia także, jakakolwiek gradacja pomiędzy SUM, GUM czy UM w Słupsku. Może trochę nieudolnie ale chciałem tylko zwrócić uwagę na niedorzeczność takich poglądów.
A jeżeli wolisz kopanie się po kostkach i udowadnianie która „moja jest mojsza” to polecam uwadze historie COŻ Trzebież, niby nieprawdopodobne ale jednak prawdziwe. Nie życzę Wam na terenie basenu żeglarskiego takiego dowodu perspektywicznej współpracy.
Zbieraj napisał(a):
Logika wg SIRKA:/cut/

Drogi Januszku, czy naprawdę musisz? Niedługo każda nasza dyskusja zakończy się zarzutem o manipulacje i konfabulacje.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL