Forum żeglarskie
https://forum.zegluj.net/

wypadek na ORP ORKAN
https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=18&t=32383
Strona 1 z 1

Autor:  _jp_ [ 11 lut 2021, o 19:28 ]
Tytuł:  wypadek na ORP ORKAN

https://wiadomosci.wp.pl/zatoka-gdanska-znaleziono-cialo-marynarza-okretu-orp-orkan-6607054085524160a
wp.pl napisał(a):
Znaleziono ciało podoficera, który wpadł w środę do morza. Przyczynę zgonu ustali biegły. Jedną z hipotez jest to, że mężczyzna się poślizgnął i wypadł za burtę. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.
Zniknięcie marynarza z ORP "Orkan" zauważono w środę. Mężczyzna nie stawił się na zbiórce. Podejrzewano, że wypadł za burtę. Rozpoczęły się poszukiwania z wody i z powietrza.

Ciało podoficera znaleziono w nocy ze środy na czwartek - podaje radiogdansk.pl. Przyczynę śmierci mają ustalić biegli. Jedną z hipotez jest to, że mężczyzna się poślizgnął i dlatego wypadł za burtę.

Sprawę ma wyjaśniać prokuratura, która wszczęła już śledztwo w tej sprawie. Przesłuchano dowódcę i członków załogi okrętu ORP Orkan. Zabezpieczono również dziennik pokładowy.

W akcji poszukiwawczej brało udział siedem okrętów Marynarki Wojennej i siedem statków SAR, a także śmigłowiec, który w pewnym momencie musiał zostać zawrócony, ze względu na złą pogodę.

Autor:  _jp_ [ 29 mar 2021, o 19:19 ]
Tytuł:  Re: wypadek na ORP ORKAN

nowe informacje https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/124509-nowe-wyniki-badan-w-sprawie-tragedii-na-okrecie-na-orp-orkan-marynarz-ktory-utonal-podczas-sluzby-byl-nietrzezwy

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/