Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 03:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 paź 2010, o 18:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Katrine napisał(a):
A ja Ci cały czas powtarzam, że

W zasadzie w każdym rejsie mam na pokładzie lekarza. W ostatnim nawet dwóch, a zdarzało się trzech. Ale z Tobą Katrinę czułbym się dużo bezpieczniej. :D

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 18:50 

Dołączył(a): 14 paź 2010, o 09:51
Posty: 11
Lokalizacja: Borowo k. Gdańska
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Katrine napisał(a):


Czemu???

Bo adrenalina jest podstawowym lekiem podawanym by poprawić kurczliwość serca i w każdym algorytmie ALS-u jest wymieniana. Normalnie się ją podaje przed wyładowaniem (oczywiście w odpowiednich mechanizmach zatrzymania krążenia nie we wszytkich)


a tak, to wiem, myslałam, ze bzdurą nazywasz wypowiedz Piotra, a z tego co mi wiadomo epi na wstrzas anafilaktyczny jak najbardziej... nie wiem, moze sie myle...

_________________
Pozdrawiam serdecznie! :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 18:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17300
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3590
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Katrine napisał(a):
rurkę dotchawiczą czy skalpel coś do przecięcia powłok skory żeby zapewnić dojście do żyły centralnej


Przepraszam, bardzo być może ten watek wiele wnosi - nie czytałem, więc nie będę się wypowiadał, ale rejs z zapewnianiem dojścia do żyły centralnej musi być cool :-)

Zanim ktoś napisze jeszcze coś o międzywachtowookołoburtowych sposobach podtrzymania lichego życia, to ja chciałbym przypomnieć, że obszar morza A1 to tak ca. 20 Nm. W najlepszym wypadku godzinka od zaalarmowania do pojawienia się kogoś, kto będzie miał pojęcie.
Poza A1 mamy jeszcze dość popularne dwa inne obszary morza po których pływamy - czas pojawienia się ratowników tamże może liczony być równie dobrze w dniach jak i tygodniach (lub kwantach nieskończoności) więc... szukanie żyły centralnej bez zapasu nici jest do nici :-) Pamiętajcie o juzingach!!!

ps. Wystarczy u Kofty jedno słowo zmienić, by pasowało :-)
Pamiętajcie o juzingach
Czy tak trudno być poetą
W żar epoki nie użyczy wam chłodu
Żaden schron, żaden beton
Kroplą pamięci
Nicią pajęczą
Zapachem bzu
Wiesz już na pewno
Świeżością rzewną
To właśnie tu

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 19:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Wstrząs... To jest pojęcie prawie jak morze rozlegle...

Inne leki podaje się przy leczeniu wstrząsu kardiogennego ( powstałego na skutek niewydolnosci serca), inne w przypadku wstrząsu anafilaktycznego zaistniałego po podaniu środków znieczulających np. na fotelu stomatologicznym.

Nie da się odpowiedzieć na to tak po prostu. Adrenalina jest podawana oczywiście też ale to wszytko zależy od rodzaju wstrząsu. Jeżeli tylko się da należy leczyć przyczynę a nie objawy.


Maar przeczytaj dokładnie dlaczego pisałam o tym dojściu zanim zaczniesz się śmiać.

Nikt w warunkach nie-aseptycznych nie podejmie się wykonania takiego zabiegu i wcale nie napisałam że coś takiego polecam. Jest to zbyt ryzykowne z wielu powodów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 19:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 22:07
Posty: 3015
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 451
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy Sternik Mazurski
Katrine napisał(a):
Ktoś z was widział aparat do ALS-u (taki dla nie-medycznych)? Olek to jest doskonały aparat którego powinieneś użyć do odparcia ataków i obronienia swojej tezy o łatwym podawaniu leków.... On wszytko mówi co, gdzie, jak.

Przecież właśnie pisałem o AED. Nie wiem do czego zalicza się algorytm pracy AED do BLS czy do ALS. Mam wrażanie że wraz z popularyzacją AED jest to już BLS.

Na rynku jest sporo tych urządzeń, te z wyższej półki zapisują nawet kilka godzin EKG, dla łatwiejszej diagnozy po przybyciu ratowników.

_________________
Olek Kwaśniewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 19:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17300
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3590
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Katrine napisał(a):
Maar przeczytaj dokładnie dlaczego pisałam o tym dojściu zanim zaczniesz się śmiać.
Przecież ja się nie śmieję. Chciałem wykazać się pragmatyzmem niciowym jedynie :-(

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 19:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Olek napisał(a):
Przecież właśnie pisałem o AED. Nie wiem do czego zalicza się algorytm pracy AED do BLS czy do ALS. Mam wrażanie że wraz z popularyzacją AED jest to już BLS.

Nie to jest ALS.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 19:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 22:07
Posty: 3015
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 451
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy Sternik Mazurski
Katrine napisał(a):
Olek napisał(a):
Przecież właśnie pisałem o AED. Nie wiem do czego zalicza się algorytm pracy AED do BLS czy do ALS. Mam wrażanie że wraz z popularyzacją AED jest to już BLS.

Nie to jest ALS.

A jak podamy jakieś leki, plus defibrylacja?

_________________
Olek Kwaśniewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 19:09 

Dołączył(a): 14 paź 2010, o 09:51
Posty: 11
Lokalizacja: Borowo k. Gdańska
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
odbiegając troszkę od tematu pierwszej pomocy na jachcie, gdyby każdy człowiek zrobił tyle ile umie w jakimkolwiek zdarzeniu gdzie byliby poszkodowani, moglibyśmy uniknąć wielu nieszczęść. ile jest ludzi, którzy widząc leżacego w parku nawet nie podejdzie bo od razu pomyśli 'pijany'. ile jest ludzi, którzy w czasie wypadku stoją i się patrzą, lub co jeszcze gorsze stoją i pouczają tych którzy podjeli sie jakiś działań. każdy powinien zacząc naprawiać swiat od siebie...

_________________
Pozdrawiam serdecznie! :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 19:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Olek napisał(a):
A jak podamy jakieś leki, plus defibrylacja?



ALS. Jak podajesz jakiekolwiek leki czy robisz defibrylacje to jest już to Advansed nie Basic.:)


Ostatnio edytowano 19 paź 2010, o 19:11 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 19:10 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Katrine napisał(a):
Wstrząs... To jest pojęcie prawie jak morze rozlegle...

Inne leki podaje się przy leczeniu wstrząsu kardiogennego ( powstałego na skutek niewydolnosci serca), inne w przypadku wstrząsu anafilaktycznego zaistniałego po podaniu środków znieczulających np. na fotelu stomatologicznym.

Nie da się odpowiedzieć na to tak po prostu. Adrenalina jest podawana oczywiście też ale to wszytko zależy od rodzaju wstrząsu. Jeżeli tylko się da należy leczyć przyczynę a nie objawy.



Napisałem ,ze ampułko-strzykawki adrenaliny używa się we wstrząsie a nie w trakcie resuscytacji. ty odpisałaś ,że to bzdura . Proszę wytłumacz mi , w ktorym miejscu?

Dodam ,że ta adrenalina w ampułko-strzykawkach jest zalecana dla ludzi , którzy są uczuleni na użądlenie pszczół, os itp

_________________
pozdrowienia piotr


Ostatnio edytowano 19 paź 2010, o 19:21 przez Magister, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiłem cytowanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 19:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
piotr6 napisał(a):
Napisałem ,ze ampułko-strzykawki adrenaliny używa się we wstrząsie a nie w trakcie resuscytacji.


Napisałam że to bzdura bo można to podawać zarówno we wstrząsie jak i w RKO. Forma nie ma najmniejszego znaczenia. Adrenalina to adrenalina.

Co nie zmienia faktu że lekarz poda zawsze do żyły żeby szybciej osiągnąć efekt.


Ostatnio edytowano 23 paź 2010, o 11:42 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 19:20 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Katrine, czy ty swoja wiedzę bierzesz z praktyki czy raczej z literatury i opowieści różnych?

****

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 19:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Z tego co mówią mi na wykładach chyba. W sumie nie wiem z czego. Takie rzeczy się porostu wie.:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 19:29 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
No to Cię poinformuję, że w trakcie resuscytacji nabierasz do strzykawki min 5ml od razu kilka ampułek, żeby się nie zajmować ciagłym nabieraniem leków. W polskim szpitalu niegdzie nie znajdziesz ampułko- strzykawki adrenaliny.
proponuję , żebyś nie wypowiadała się w ten sposób ,że piszę bzdury, ponieważ nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz! twoją frazę o wkłuciu centralnym pominę milczeniem

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 19:50 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
rozumiem ,że nawołujesz do pokory? muszę się z tym zgodzić ,zycie weryfikuje wiedzę książkową
i zasłyszaną...... niestety

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 20:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
piotr6 napisał(a):
No to Cię poinformuję, że w trakcie resuscytacji nabierasz do strzykawki min 5ml od razu kilka ampułek, żeby się nie zajmować ciagłym nabieraniem leków. W polskim szpitalu niegdzie nie znajdziesz ampułko- strzykawki adrenaliny.

proponuję , żebyś nie wypowiadała się w ten sposób ,że piszę bzdury, ponieważ nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz! twoją frazę o wkłuciu centralnym pominę milczeniem


Po pierwsze nie napisałam nic o tym ile się nabiera adrenaliny do strzykawki i nie wiem skąd ta Twoja uwaga. Chyba że napisałam to mi przytocz. Nie przypominam sobie nic takiego. Nie wnikam też ile sobie wcześniej nabierasz adrenaliny, jak dla mnie to możesz i wielką strzykawe nabierać wcześniej byle wszystkiego nie podawać.

Nie napisałam tez że w polskim szpitalu są ampułostrzykawki i to nie ja poruszyłam ich temat. Dla mnie adrenalina to adrenalina i już. Kolejny zarzut bezsensowny.

Nie chcę byś też pomijał milczeniem moje frazy. Jeżeli napisałam coś co jest błędem merytorycznym proszę słucham ale bez tych aluzji proszę.
Jak osobę dostarczasz do szpitala w bardzo ciężkim stanie to nie robisz dojścia? Nie napisałam nic odnośnie morza więc w tej kwestii też jestem czysta.

W tym co napisałam odnoszę się do swojej wiedzy a nie do Twojego doświadczenia bo Ciebie nie znam. Wypowiedz Twoja nie była poprawna to już nie moja wina. Ja naprawdę nie wnikam w Twoje kompetencje w ratowaniu ludzi. Wiem jedynie ze adrenalinę w obu sytuacjach można podać i dla mnie to nie podlega dyskusji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 20:16 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Proszę, odpowiedz mi gdzie napisałem bzdurę.Może się wreszcie dowiem.

jeżeli nie widzisz różnicy między adrenaliną w ampułko-strzykawce a w zwykłej ampułce to poczytaj jeszcze, a najlepiej sobie wyobraź, że w trakcie resuscytacji u pacjenta z założonym wkłuciem dożylnym podaję ampułko-strzykawkę adrenaliny.

ps . jak sam nazwa wskazuję ampułko-strzykawka posiada igłę zamocowaną na stałe.

jak się dostarcza pacjenta do szpitala ,to się robi wkłucie dożylne dożył obwodowych a nie centralkę !

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 20:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
piotr6 napisał(a):
Proszę, odpowiedz mi gdzie napisałem bzdurę.Może się wreszcie dowiem.

jeżeli nie widzisz różnicy między adrenaliną w ampułko-strzykawce a w zwykłej ampułce to poczytaj jeszcze, a najlepiej sobie wyobraź, że w trakcie resuscytacji u pacjenta z założonym wkłuciem dożylnym podaję ampułko-strzykawkę adrenaliny.

ps . jak sam nazwa wskazuję ampułko-strzykawka posiada igłę zamocowaną na stałe.

jak się dostarcza pacjenta do szpitala ,to się robi wkłucie dożylne dożył obwodowych a nie centralkę !



Nie rób ze mnie idiotki dobra. Nie chce mi się już tej dyskusji prowadzić bo cały czas przeinaczasz moje słowa. Połowę rzeczy które mi zarzucasz nie zostały przeze mnie napisane. Wyobraź sobie że wiem o tym wszystkim ale jakoś nie czuję potrzeby udowadniania Ci tego a szczególnie robienia wywodów na forum żeglarskim na ten temat.

Miłego dnia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 20:32 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
nadal mi nie odpowiedziałaś gdzie napisałem bzdurę , proszę odpowiedz albo przeproś.

To forum ma w nazwie żeglarskie i jeżeli porusza tak ważny temat jak Bls to proponuję się go trzymać
a nie pisać to co się wie a raczej pisać czego się nie wie jak w twoim wypadku.jeżeli byś wystąpiła ze swoimi postami na forum medycznym sadzę ,że "zlinczowali" by Ciebie od razu . Więc proszę ,nie wykorzystuj faktu w tym forum użytkownicy nie zawsze są w stanie zweryfikować co pleciesz.
Przepraszam za ot

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 20:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Wydaje mi się że w tym wątku już 2 razy Ci pisałam łącznie z cytowaniem Twojego postu odpowiedz na ten temat. Sobie przeczytaj wcześniej co napisałam. Myślę że dość jasno się wyraziłam.

I daruj sobie te swoje subiektywne opinie na mój temat bo wierz mi że nie chcesz bym to ja zaczęła cytować Twoje zdania i czepiać się każdego słowa (a jest wiele sformułowań takich do których będąc złośliwa mogłabym mieć ale). Nie masz mi co zarzucić. Każde zdanie które JA napisałam jest porwane merytorycznie. A to ze mi wmawiasz ze chce z ampułostrzykawki się wbijać do żyły to już Twoje dopowiedzenia a nie moja słowa... sory bardzo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 20:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14005
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Ja się zastrzelę :lol: :roll:

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 20:54 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Katrine napisał(a):
piotr6 napisał(a):
Napisałem ,ze ampułko-strzykawki adrenaliny używa się we wstrząsie a nie w trakcie resuscytacji.

Napisałam że to bzdura bo można to podawać zarówno we wstrząsie jak i w RKO. Forma nie ma najmniejszego znaczenia. Adrenalina to adrenalina.



Dla mnie forma jak jest opakowana adrenalina jest bardzo ważna i próbuję Tobie wytłumaczyć ,niby wiesz ale kwitujesz to stwierdzeniem ,że adrenalina to adrenalina.
Co jest bzdurą .
Proszę konkretnie odpowiedz ,dlaczego zarzuciłaś mi ,że piszę bzdury lub przeproś. Nadal nie odpowiedziałaś

_________________
pozdrowienia piotr


Ostatnio edytowano 19 paź 2010, o 21:00 przez Magister, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiłem cytowanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 20:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Co za problem pobrać z ampułki do strzykawki adrenalinę i podać ją iv.? bo mi się wydaje że to raczej nie jest problem. Tak jak napisałam adrenalina to adrenalina.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 21:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2007, o 21:15
Posty: 2503
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował : 281
Otrzymał podziękowań: 86
Uprawnienia żeglarskie: JSM, SRC, STCW, MIŻ
Piotr K napisał(a):
Ja się zastrzelę :lol: :roll:

Nie ty jeden :lol: :roll:

_________________
Pozdrawiam
Paweł Goławski
http://www.jkmgryf.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 21:07 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Katrine napisał(a):
Co za problem pobrać z ampułki do strzykawki adrenalinę i podać ją iv.? bo mi się wydaje że to raczej nie jest problem. Tak jak napisałam adrenalina to adrenalina.


Problem żaden ,wlaśnie się tak robi co napisałem we wcześniejszym poście,do strzykawki min 5ml . Ale widzę duży problem z używaniem ampułko-strzykawki w trakcie resuscytacji.
i podawaniem dożylnym.Jak ty to robisz wytłumacz mi?
dlatego pakowanie adrenaliny jest tak WAŻNE

Nadal nie znam odpowiedzi ,gdzie napisałem bzdurę ale mam wrażeNie zbliżamy się do przeprosin :lol:

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 21:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
piotr6 napisał(a):
Katrine napisał(a):
Co za problem pobrać z ampułki do strzykawki adrenalinę i podać ją iv.? bo mi się wydaje że to raczej nie jest problem. Tak jak napisałam adrenalina to adrenalina.


Problem żaden ,wlaśnie się tak robi co napisałem we wcześniejszym poście,do strzykawki min 5ml . Ale widzę duży problem z używaniem ampułko-strzykawki w trakcie resuscytacji.
i podawaniem dożylnym.Jak ty to robisz wytłumacz mi?
dlatego pakowanie adrenaliny jest tak WAŻNE

Nadal nie znam odpowiedzi ,gdzie napisałem bzdurę ale mam wrażeNie zbliżamy się do przeprosin :lol:


Zaraz to Ty będziesz mnie przepraszał. Tylko ja poproszę z kwiatami.

Czy ja napisałam coś o używaniu ampułostrzykawki? Napisałam właśnie pod tekstem Twym że adrenalina to adrenalina w domyśle licząc (dobra przeliczyłam się) ze wiesz że należy są umieścić w zwykłej strzykawce bo inaczej niby jak?

Dobry jesteś w cytowaniu więc poproszę cytat który by potwierdzał Twoje słowa a zaprzeczył moim.

czekam na przeprosiny:P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 21:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2010, o 21:41
Posty: 10
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: zeglarz
piotr6 napisał(a):
Ale widzę duży problem z używaniem ampułko-strzykawki w trakcie resuscytacji.


A na czym ten problem polega? Wyjasnij prosze...:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 21:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 22:07
Posty: 3015
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 451
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy Sternik Mazurski
Kurde rozmawiają ludzie, którzy sprawiają wrażenie (przynajmniej tak sugerują) że się na tym dobrze znają, a nic z tego nie wynika. Mam pytanie, dlaczego przed defibrylacją nie można podać adrenaliny domięśniowo (lub podskórnie)? (zakładam że rzecz dzieje się na jachcie na pełnym morzu, a nie w szpitalu gdzie pacjent jest obwieszony rurkami).

_________________
Olek Kwaśniewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2010, o 21:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Olku wybacz ale poczekam na odpowiedz jaśnie kolegi by mieć pretekst i zacząć się czepiać jego zdań:) w sumie chce te kwiaty no :P

No więc mistrzu tłumacz a ja słucham :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 226 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL