Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 16:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 23:14 

Dołączył(a): 5 paź 2009, o 17:21
Posty: 86
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy :)
Jaromir napisał(a):
A co to takiego "zapobiegawczość"?????
:lol: :lol: :lol:


Np Smoleńsk ?

Jaromir napisał(a):
zdefiniuj podmiot domyślny (znaczy kto to są "Wy"...)


To My ale to wychodzi w praniu , znaczy na obczyźnie szczególnie

_________________
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 23:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
homer napisał(a):
Jaromir napisał(a):
A co to takiego "zapobiegawczość"?????
:lol: :lol: :lol:

Np Smoleńsk ?

Boszzzz...
http://sjp.pwn.pl/szukaj/zapobiegawczo%C5%9B%C4%87
http://sjp.pwn.pl/szukaj/zapobiegliwo%C5%9B%C4%87

Jarzysz?

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 23:30 

Dołączył(a): 5 paź 2009, o 17:21
Posty: 86
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy :)
To z linku
«przedsiębrany w trosce o przyszłość»

Chyba jarze , to raczej proste słowo

_________________
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 23:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2007, o 08:39
Posty: 1512
Lokalizacja: DC
Podziękował : 140
Otrzymał podziękowań: 84
Matus napisał(a):
czy więc teraz ktoś powie mi, że nie mówiłem z sensem w poprzednich postach ? ;)

Ja powiem -- nie mówiłeś z sensem.

Oraz mam prośbę: przyhamuj.

Nie chciałbym tracić moderatorskiego dziewictwa na kwestiach klasy "Smoleńsk" bądź "Polak" itp.

_________________
Marcin "Cypis" Kantorek - http://www.dino.merigold.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 23:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
homer napisał(a):

Chyba jarze , to raczej proste słowo

Tiaaaa?
A "zapobiegawczość" stworzoną przez naszego młodego Polaka znalazłeś?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 kwi 2011, o 21:34 

Dołączył(a): 24 lut 2006, o 22:56
Posty: 36
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
No i dobra, sami poloniści i super mądrzy ludzie, trudno.
Z koniem się kopał nie będę, wybaczcie że tak powiem, z całym szacunkiem dla wszystkich, szczególnie starszych ode mnie, ale liczę na to że kiedyś jak pokolenia urodzone do połowy lat osiemdziesiątych po prostu powymierają to kraj wyjdzie z takiego zacofanego, czasem wręcz głupiego stanu w jakim jest teraz i dorówna innym cywilizowanym krajom w kwestii rozumienia podstawowych kwestii bezpieczeństwa i odpowiedzialności.

Jeśli to do Was faktycznie nie dociera to nic nie dotrze:

"Nie znaczy to jednak, iż zły ich stan był nie do wykrycia. Nie można zaakceptować stanowiska, że w tym zakresie dochowano należytej staranności. Prowadziłoby to do wniosku, że nie ma sposobu stwierdzenia korozji na wewnętrznej ścianie masztu, a w konsekwencji, że możliwy jest brak odpowiedzialności za przeglądy, które stwierdzają stan niezgodny z faktycznym.
Dlatego izba orzekła, iż do wypadku przyczynił się organ inspekcyjny – Polski Rejestr Statków, odnawiając klasę POGORII w 2008 r."

pozdrawiam i znikam z tego wątku


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 kwi 2011, o 21:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17299
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3588
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
A masz jakiś pomysł, żeby skorelować te trzy - powyższe - zdania z orzeczenia IM z Twoim stwierdzeniem o żenadzie i malowaniu masztu?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 kwi 2011, o 21:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Maar napisał(a):
A masz jakiś pomysł, żeby skorelować te trzy - powyższe - zdania z orzeczenia IM z Twoim stwierdzeniem o żenadzie i malowaniu masztu?

Docen jego dobry pomysl o polonistycznosci, gramaturgii i lingwistopieprzeniu w czapke.
Catz Hipokorystycznie

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2011, o 15:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2010, o 21:36
Posty: 2768
Lokalizacja: Napływowy Góral Świętokrzyski
Podziękował : 88
Otrzymał podziękowań: 721
Uprawnienia żeglarskie: byle jaki jachtowy sternik morski
No to ja, mający trochę więcej lat, nie mający jeszcze dużego pojęcia o żeglowaniu, ale trochę (a może więcej niż trochę) pojęcia o technice i wytrzymałości materiałów (przy tej okazji pozdrowienia dla profesorów Bijaka-Żochowskiego i Jaworskiego z wydz. MEiL PW) powiem, że nasz młody kolega, pisząc "żenada" o stanie jachtu, niewiele się pomylił. Bo chyba można tak nazwać stan w którym w maszcie po złamaniu odkrywa się korozję dochodzącą do 60% grubości ścianki. Ciekaw tylko jestem, czy zawiniły procedury nie pozwalające na wykrycie tej korozji czy ludzie te procedury stosujący. I tego chciałbym się w tym wątku dowiedzieć od osób, które z odbiorami PRS mają do czynienia, a nie tego, czy nasz młody kolega, pisząc swoje posty, doskonale stosuje zasady języka polskiego.
A nawiązując do tego, że przy nie kontrolowanym łamaniu masztów nic nikomu się nie stało,to jak to ładnie się mówi "z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością" można stwierdzić, że był to skutek li tylko szczęśliwego zbiegu okoliczności. Przy jakimś kolejnym tego typu przypadku z całą pewnością komuś z załogi tego szczęścia zabraknie.
No cóż, zobaczymy jaki będzie wynik badania na Chopinie.

_________________
Pozdrawiam
Sławek
-----------------
http://www.waligorski.art/liryka.php?litera=b&nazwa=22
"Najważniejsze, że ocean jest duży, a Ameryka dokładnie w poprzek - nie da się nie trafić."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2011, o 17:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17299
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3588
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
bastard napisał(a):
pisząc "żenada" o stanie jachtu, niewiele się pomylił.
On nie pisał "żenada" o stanie jachtu tylko o tajemniczym "wszyscy wiedzą o co chodzi", co z kolei w połączeniu z pierwszym akapitem "malowałem z kolegami podstawę grotmasztu używając farby typu "prosto na rdzę" i gdzie faktycznie ta rdza była i to w duuuuużej ilości" wskazuje, że maszty przerdzewiały ze względu na to, że bosman olewał sprawę, nie dbał, zamazywał rdzę i generalnie, że to załoga stała/zmienna jest winna takiemu stanowi rzeczy.
Takie myślenie to bzdura.

Natomiast śmiało można określić słowem żenada postępowanie jednostki klasyfikacyjnej, której armator zlecił przegląd, zapłacił grube tysiące a klasyfikator olał robotę, wykonał ją "po łebkach", maszty prześwietlił tylko w miejscach gdzie miał wygodne dojście i w efekcie armator nie wiedząc o przerdzewiałej konstrukcji wziął na burtę młodzież.
Tak - postępowanie PRS to żenada.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2011, o 18:58 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Maar napisał(a):
Tak - postępowanie PRS to żenada.


No jeszcze dolozyli sie konstruktorzy i wykonawcy :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2011, o 19:43 

Dołączył(a): 24 lut 2006, o 22:56
Posty: 36
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
bastard napisał(a):
No to ja, mający trochę więcej lat, nie mający jeszcze dużego pojęcia o żeglowaniu, ale trochę (a może więcej niż trochę) pojęcia o technice i wytrzymałości materiałów (przy tej okazji pozdrowienia dla profesorów Bijaka-Żochowskiego i Jaworskiego z wydz. MEiL PW) powiem, że nasz młody kolega, pisząc "żenada" o stanie jachtu, niewiele się pomylił. Bo chyba można tak nazwać stan w którym w maszcie po złamaniu odkrywa się korozję dochodzącą do 60% grubości ścianki. Ciekaw tylko jestem, czy zawiniły procedury nie pozwalające na wykrycie tej korozji czy ludzie te procedury stosujący. I tego chciałbym się w tym wątku dowiedzieć od osób, które z odbiorami PRS mają do czynienia, a nie tego, czy nasz młody kolega, pisząc swoje posty, doskonale stosuje zasady języka polskiego.
A nawiązując do tego, że przy nie kontrolowanym łamaniu masztów nic nikomu się nie stało,to jak to ładnie się mówi "z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością" można stwierdzić, że był to skutek li tylko szczęśliwego zbiegu okoliczności. Przy jakimś kolejnym tego typu przypadku z całą pewnością komuś z załogi tego szczęścia zabraknie.
No cóż, zobaczymy jaki będzie wynik badania na Chopinie.


dziękuję, pierwszy który mnie choć trochę poparł :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2011, o 20:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Matus napisał(a):
dziękuję, pierwszy który mnie choć trochę poparł :)

Przedziwnie liczysz... ;)
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2011, o 20:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2010, o 21:36
Posty: 2768
Lokalizacja: Napływowy Góral Świętokrzyski
Podziękował : 88
Otrzymał podziękowań: 721
Uprawnienia żeglarskie: byle jaki jachtowy sternik morski
Jak mawiał pewien klasyk -... nie idźcie dalej tą drogą. :lol:

Wróćmy do meritum bo temat sam w sobie jest ciekawy. Jaki jest "normalny" czas użytkowania masztu? Jeśli maszt służył rzeczywiście przez 30 lat, to czy można winić konstruktora? Chyba tylko wtedy, jeśli sposób spawania różnił się od powszechnie wówczas stosowanego. Czy wykonano przeglądy tak jak w ostatnim zdaniu zalecał wyrok? Ile było przypadków tej samej konstrukcji, i czy Chopin był wśród nich?
Czy ktoś zna odpowiedzi na te pytania?

_________________
Pozdrawiam
Sławek
-----------------
http://www.waligorski.art/liryka.php?litera=b&nazwa=22
"Najważniejsze, że ocean jest duży, a Ameryka dokładnie w poprzek - nie da się nie trafić."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 160 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL