Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 02:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 wrz 2011, o 10:44 

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 09:57
Posty: 1
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy/motorowodny
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś informacje odnośnie ubezpieczeń na czas rejsu po wodach terytorialnych Polski możliwych do zakupienia poprzez wysłanie sms-a ?
Wiem że są podobne ubezpieczenia przy podróżowaniu samochodem , ale nie mogę znaleźć żaqdnej informacji na temat żeglowania. Dzwoniłem do allianza , generalli i mbank-u i odsyłano mnie do lokalnych agentów , którzy żądają wypełniania wniosków.
Jako , że będę pływał przez parę dni sam ( czarter - Świnoujście - Szczecin ) to chciałbym się na wszelki wypadek ubezpieczyć od ewentualnych szkód spowodowanych przeze mnie. I w związku że nie wiem ile dni to forma sms-a najlepiej by mi pasowała.
Jakieś propozycje ?
Dzięki za wszelkie info.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 wrz 2011, o 11:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2006, o 20:35
Posty: 844
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 47
nie wiem czy wogóle tak się da... chyba trza by przelew zrobić...
Elvia ma opcję zakupu polisy przez internet...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 wrz 2011, o 11:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2011, o 10:05
Posty: 3408
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 255
Otrzymał podziękowań: 309
Uprawnienia żeglarskie: blond bezpatencie
http://www.gu.com.pl/index.php?Itemid=3 ... &task=view

To wyżej to Generali do którego dzwoniłeś. I jak na razie z tego co piszą jest to tylko zakres NNW, nie zaś od tego, co nabroisz :)
No i dodatkowa komplikacja - musisz mieć telefon w Orange. Można co prawda nabyć tylko po to kartę pre- paid.
Niżej masz zakres ubezpieczenia:
http://www.generali.pl/klienci-indywidu ... abId=11041
A tu masz internetowo zawierane - zadzwoń i dowiedz się o możliwość przedłużania - bo wykupić możesz nawet na 1 dzień, łącznie z OC - masz zebrane kilkanaście firm ubezpieczeniowych, system sam ci porównuje oferty według opcji, wsio internetowo. Zadzwoń - dopytaj
https://www.inseco.pl/turystyka/form.html
:)

_________________
Narcyza
Nobody's perfect. Call me Nobody.



Za ten post autor Narjess otrzymał podziękowanie od: SyNtEr
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 wrz 2011, o 12:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Narjess napisał(a):
A tu masz internetowo zawierane - zadzwoń i dowiedz się o możliwość przedłużania - bo wykupić możesz nawet na 1 dzień, łącznie z OC - masz zebrane kilkanaście firm ubezpieczeniowych, system sam ci porównuje oferty według opcji, wsio internetowo. Zadzwoń - dopytaj


I to dokładnie dopytaj, bo żeglarstwo ZTCW nie mieści się w podstawowym oraz "uprawianie sportu" zakresie odpowiedzialności ubezpieczyciela OC. Np. AXA jest ubezpieczycielem dla posiadaczy karty Euro 26 sport - daje ubezpieczenie OC w zakresie uprawiania sportu, ale z wyłączeniem szkód wyrządzonych prowadzeniem łodzi etc.

Ubezpieczenie OC od prowadzenia łodzi jest zdaje się znacznie droższe niż KL NNW zwykłe OC etc. razem wzięte.



Za ten post autor Carlo otrzymał podziękowanie od: SyNtEr
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 wrz 2011, o 12:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2006, o 20:35
Posty: 844
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 47
w Elvii uwzględniają uprawianie żeglarstwa...



Za ten post autor kusza otrzymał podziękowanie od: SyNtEr
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 wrz 2011, o 14:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Carlo napisał(a):
Narjess napisał(a):
A tu masz internetowo zawierane - zadzwoń i dowiedz się o możliwość przedłużania - bo wykupić możesz nawet na 1 dzień, łącznie z OC - masz zebrane kilkanaście firm ubezpieczeniowych, system sam ci porównuje oferty według opcji, wsio internetowo. Zadzwoń - dopytaj


I to dokładnie dopytaj, bo żeglarstwo ZTCW nie mieści się w podstawowym oraz "uprawianie sportu" zakresie odpowiedzialności ubezpieczyciela OC. Np. AXA jest ubezpieczycielem dla posiadaczy karty Euro 26 sport - daje ubezpieczenie OC w zakresie uprawiania sportu, ale z wyłączeniem szkód wyrządzonych prowadzeniem łodzi etc.

Ubezpieczenie OC od prowadzenia łodzi jest zdaje się znacznie droższe niż KL NNW zwykłe OC etc. razem wzięte.


Generalnie - bo zdaje się generalną zasadę wyprowadzasz - nie musi być tak, jak twierdzisz.
Nie musi być również tak, że uprawianie żeglarstwa nie wchodzi w podstawowy zakres ubezpieczenia OC czy NNW.

Mam ubezp. OC w życiu prywatnym "Lew Prywatnie" z Generali i tam uprawianie żeglarstwa (wyłączając regaty) nie powoduje żadnych komplikacji ani podnoszenia składki. Niestety jest to oferta "dołączana" do ubezpieczenia podstawowego, dotyczącego OC z tytułu posiadania lub użytkowania nieruchomości (oraz psa, nieletnich dzieci, roweru, etc...). Ze "sportów ekstremalnych" to ubezpieczenie nie obejmuje AFAIK tylko strzelectwa, sportów motorowych, jazdy konnej i wspinaczki. W każdym razie żeglarstwo rekreacyjne oferta podstawowa obejmowała na pewno.

Dla mnie istotne było to, że jest tam opcja by "przy okazji" zawrzeć ubezpieczenie OC z tytułu posiadania własnej łódki! Kosztuje to ekstra tylko ok. 30 PLN rocznie (przy sumie gwarancyjnej 80 000), i obejmuje OC z tytułu posiadania i użytkowania jachtu (wymienionego w polisie z nazwy). Chodzi oczywiście o odpowiedzialność za szkody jakie z tytułu posiadania i używania mogą powstać u osób trzecich! Niestety - jest to oferta pomyślana jako śródlądowa - tj w podstawowym zakresie obejmuje tylko terytorium Polski, do 3Mm od brzegu i w porze dziennej... Ale na stanie na macierzystej przystani i Zatokę jest bardzo OK ;)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: SyNtEr
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 wrz 2011, o 15:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Właśnie dlatego zacząłem od
Carlo napisał(a):
I to dokładnie dopytaj
, bo wcale nie twierdzę, że tak jak napisałem jest zawsze.... ja się z czymś takim spotkałem przy okazji ubezpieczanie nieruchomości w PZU i siebie w AXA, ....

Wychodziło to dopiero po bardzo uważnym przeczytaniu OWU. Teoretycznie ubezpieczenie obejmowało i żeglarstwo ale w OWU stało że np. na łodzi do 3m długości ZTCP ;)

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać OWU! :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 wrz 2011, o 19:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Dopytałem.
Ograniczenia OC uprawiania żeglarstwa są j.w. - odpowiadają na terytorium Polski, na śródlądziu i do 3Mm od brzegu oraz tylko za wypadki które miały miejsce w porze dziennej. Granica wielkości jachtu była na kilkunastu metrach, w każdym razie się z 30 stopami łapałem... :-?
Oczywiście dla mnie najbardziej istotne było nabycie podstawowej ochrony od OC posiadacza jachtu.... na czas postoju na przystani - w OWU jest postój na wodzie i na lądzie....

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 wrz 2011, o 19:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Czyli masz korzystniejszą ofertę. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 186 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL