Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 23 paź 2018, o 06:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 gru 2017, o 19:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 21:15
Posty: 8771
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
robertrze napisał(a):
Wędka- można kupić składajną, koszt okolo 300 zł

Mam taką. Służy do woblera, pikera i spinningu.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 14:39 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 16:48
Posty: 1586
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 305
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Koja na lewej burcie w mesie. Inaczej nic z tego :-P
1. WhiteWhale
2. Robert
3. Bulaj
4. Moroszka
5. MIROSLAW
6. Szpiszpak
7. Mateusz?
8. Waldi_L_N
9.
10.
11.
Ta górna ;)

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 15:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 19:30
Posty: 5311
Podziękował : 2057
Otrzymał podziękowań: 888
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Ojtam ojtam. Ja juz rozważałam przeprowadzkę do żagielkoi. Nie ma to jak prywatne apartamenta.

_________________
Najlepsze rzeczy w życiu nie są rzeczami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 17:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2005, o 08:24
Posty: 2529
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 224
Otrzymał podziękowań: 230
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Na Roztoczu będzie norweska butla do ew. wymiany. Pomysł z kurierem wart przemyślenia i zbadania. Wędki, jesli ich tam nie ma należy zaształować w Szczecinie. Witam na pokładzie Waldiego.

_________________
Stopy wody pod tym, no, kilem!

Biały Wieloryb czyli...
(Marek Popiel)

http://whale.kompas.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 20:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2015, o 22:59
Posty: 119
Podziękował : 47
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
czy ktoś kminił loty ?

_________________
Robert
------------
"wolny człowieku, zawsze będziesz kochał morze"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 20:14 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 16:48
Posty: 1586
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 305
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Próbowałem ale przerasta mnie to. Wyczaiłem ranny lot z Gdańska 23.06 do Stavanger za niecałe 300 PLN i wieczorny lot 07.07 z Oslo do Modlina za 169. Ale Bodo - Oslo to ponad 400 PLN
Od 10 osób w Wizzair można już kupwać bilet grupowy

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Ostatnio edytowano 10 gru 2017, o 20:21 przez Waldi_L_N, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 20:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2015, o 22:59
Posty: 119
Podziękował : 47
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No niestety, za 300 w obie strony niemożliwe, ja od jutra każę w zakładzie dłużej pracować :-)

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

to robimy rezerwację na ten poranny lot ? po rejsie będziemy się martwić jak wrócić ;-)

_________________
Robert
------------
"wolny człowieku, zawsze będziesz kochał morze"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 20:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 21:15
Posty: 8771
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Waldi_L_N napisał(a):
Wyczaiłem ranny lot z Gdańska 23.06 do Stavanger za niecałe 300 PLN i wieczorny lot 07.07 z Oslo do Modlina za 169. Ale Bodo - Oslo to ponad 400 PLN

SASem polecicie z Warszawy za ca 1000 zł z bagażem 23 kg
Norwegianem z Berlina, cena podobna
Spróbujcie tu, połączenie wieloodcinkowe
www.lataj.pl
Nie zawsze tanie linie są sensownw

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 20:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2015, o 22:59
Posty: 119
Podziękował : 47
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
poczekajmy jeszcze na potwierdzenie dat rejsu...

_________________
Robert
------------
"wolny człowieku, zawsze będziesz kochał morze"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 20:28 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 16:48
Posty: 1586
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 305
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Właśnie to pisałem

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 20:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2015, o 22:59
Posty: 119
Podziękował : 47
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cape napisał(a):
Waldi_L_N napisał(a):
Wyczaiłem ranny lot z Gdańska 23.06 do Stavanger za niecałe 300 PLN i wieczorny lot 07.07 z Oslo do Modlina za 169. Ale Bodo - Oslo to ponad 400 PLN

SASem polecicie z Warszawy za ca 1000 zł z bagażem 23 kg
Norwegianem z Berlina, cena podobna
Spróbujcie tu, połączenie wieloodcinkowe
http://www.lataj.pl
Nie zawsze tanie linie są sensownw


to wychodzi więcej niż 700 zł
i tylko przesiadka w Oslo na krajowe linie,
można zrobić zbiórkę i wszyscy z Oslo pojedziemy busem, autobusem lub pociągiem

_________________
Robert
------------
"wolny człowieku, zawsze będziesz kochał morze"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 20:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 21:15
Posty: 8771
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Robert Pienkowski napisał(a):
to wychodzi więcej niż 700 zł

Robert Pienkowski napisał(a):
można zrobić zbiórkę i wszyscy z Oslo pojedziemy busem, autobusem lub pociągiem

Jak chcecie się katować za 300 zł :twisted:

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 20:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2015, o 22:59
Posty: 119
Podziękował : 47
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cape napisał(a):
Robert Pienkowski napisał(a):
to wychodzi więcej niż 700 zł

Robert Pienkowski napisał(a):
można zrobić zbiórkę i wszyscy z Oslo pojedziemy busem, autobusem lub pociągiem

Jak chcecie się katować za 300 zł :twisted:


my to lubiem :-)

_________________
Robert
------------
"wolny człowieku, zawsze będziesz kochał morze"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 20:37 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 16:48
Posty: 1586
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 305
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Cytuj:
06:20, 23 cze (sob.)Gdańsk, Rębiechowo (GDN)

08:00, 23 cze (sob.)Stavanger, Sola (SVG)

Czas podróży: 1h 40min

Linia: Wizz Air | Nr lotu: 1747 | Klasa: ekonomiczna
AirbusA320 (odrzutowy)
Układ miejsc (3-3)
Bagaż rejestrowany - za dopłatą

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 20:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, o 11:59
Posty: 2874
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 337
Otrzymał podziękowań: 384
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
Kończyć rejs w Bodo i nie znaleźć czasu na Lofoty to byłaby to jedna z najcięższych zbrodni przeciwko żeglarstwu. Ja robiłem Bodo z Krakowa Norvegianem- wszystko na jednym bilecie.

_________________
“We are all travellers on the earth. We come...we see...we go...”


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 20:53 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 16:48
Posty: 1586
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 305
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
163 PLN
Cytuj:
21:15, 7 lip (sob.)Oslo, Sandefjord Torp (TRF)

23:05, 7 lip (sob.)Warszawa, Modlin (WMI)

Czas podróży: 1h 50min

Linia: Ryanair | Nr lotu: 4529 | Klasa: ekonomiczna
Bagaż rejestrowany - za dopłatą

Tyle, że Bodo - Oslo nie opanowane.

Hania sugerowała Tromso - 478 PLN
Cytuj:
17:35, 7 lip (sob.)Tromso, Langnes (TOS)

20:15, 7 lip (sob.)Gdańsk, Rębiechowo (GDN)

Czas podróży: 2h 40min

Linia: Wizz Air | Nr lotu: 1772 | Klasa: ekonomiczna
AirbusA320 (odrzutowy)
Układ miejsc (3-3)
Bagaż rejestrowany - za dopłatą

Ale jeszcze pociąg z Bodo

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Problem polega na tym, że samolot do Modlina jest z Oslo Torp, a samoloty z Bodo lądują w Oslo Gardermoen a to 160 km różnicy...

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Wybadałem że z jednego lotniska na drugie jest połączenie autobusowe

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2017, o 10:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2005, o 08:24
Posty: 2529
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 224
Otrzymał podziękowań: 230
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Witam Pirusa. Wygląda, że mamy komplet ( poza kanapką mesie ) Przy okazji: Wkrótce po podpisaniu umowy będę musiał wpłacić 1000 zł na potwierdzenie zawarcia umowy. To oczywiście wlicza sie do kwoty czarteru. Zatem ja również chciałbym otrzymać od Was podobne potwierdzenie. Proszę o przelanie 100 zł na konto w Rajffwisen Bank Polska
46 1750 0012 1975 5000 0001 5154
Szetlandy, Szetlandami ale fiordy również obowiązkowo.

_________________
Stopy wody pod tym, no, kilem!

Biały Wieloryb czyli...
(Marek Popiel)

http://whale.kompas.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2017, o 10:55 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 16:48
Posty: 1586
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 305
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Czyli daty, miejsce startu i końca zaklepane?
Szukamy połączeń?
Przypuszczalnie dzisiaj będę wiedział czy mam dodatkowych kandydatów, jeden był raz na Roztoczu, drugi przynajmniej 3 razy.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Uzupełniam, bo lista nie pokrywa się z tą Marka.

1. WhiteWhale
2. Robert
3. Bulaj
4. Moroszka
5. MIROSLAW
6. Szpiszpak
7. Mateusz
8. Waldi_L_N
9. Karol
10. Pirus
11.

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2017, o 14:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 17:44
Posty: 1506
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 225
Otrzymał podziękowań: 720
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Ja tam nie wiem czy nie wyłażę przed szereg. Czytając Wasze posty o przemieszczaniu się, to mam wrażenie że to jakieś dziko skomplikowane dla Was jest.
Pomijam, że chcecie zaczynać i kończyć w sobotę - mało politycznie jak na samoloty. No ale dobra. Jak soboty to dużego wyboru nie ma.
23.06 za 249 PLN w podstawie Gdańsk - Stavanger Wizzairem . Start o 0620
24.06 jest za 109 PLN ze Szczecina Wizzairem . Start o 1035

Powrót 07.07
Bodo - Oslo Gardermoen 0640 w Oslo 0810 , koszt 424 PLN
przesiadka na tym samym lotnisku na lot do Warszawy , wylot 1040, w Wawie o 1240, koszt 410 PLN . Powinno na przesiadkę biegiem starczyć.

Opcja Bodo - Tromso pociągiem i Tromso - Gdańsk jest droższa. Bo sam samolot to 1100 Nok , pociągi na tej trasie jeszcze nie są pokazane, to nie wiadomo jakie godziny i ceny.

Nie wiem jaką trasę robi Roztocze. Przypuszczam, że Szczecin - Stavanger, potem Wasz etap. Może się dogadacie by suche w rozsądnej ilości przodem dla Was zabrali. Mięso/wędlina/ser może być w podręcznym. Reszta dokupiona na miejscu. Jeżeli w Stavanger staniecie przy Muzeum Olejnictwa to do sklepu REMA jest jakieś 300m . Z Flybussa też blisko. Oczywiście można wysyłać kuriera, pytanie czy jak się policzy koszty kuriera, to czy warto w to wchodzić, może lepiej dołożyć te pieniądze do puli i kupić na miejscu.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2017, o 14:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2014, o 10:40
Posty: 1822
Lokalizacja: SDL
Podziękował : 168
Otrzymał podziękowań: 137
Uprawnienia żeglarskie: B.R.A.K
Hania to nie idzie topornie, tylko koszt rośnie. Na same bilety trzeba kupę kasy wydać, a do tego nie każdy mieszka tam gdzie jest lotnisko. Nikt nigdy nie mówił że Norwegia jest tania.
Hania napisał(a):
Nie wiem jaką trasę robi Roztocze. Przypuszczam, że Szczecin - Stavanger, potem Wasz etap. Może się dogadacie by suche w rozsądnej ilości przodem dla Was zabrali. Mięso/wędlina/ser może być w podręcznym. Reszta dokupiona na miejscu. Jeżeli w Stavanger staniecie przy Muzeum Olejnictwa to do sklepu REMA jest jakieś 300m . Z Flybussa też blisko. Oczywiście można wysyłać kuriera, pytanie czy jak się policzy koszty kuriera, to czy warto w to wchodzić, może lepiej dołożyć te pieniądze do puli i kupić na miejscu.


Zapakowanie suchego w Szczecinie super, a zabranie ze sobą tego co dodatkowo potrzebne w walizce.
Dogadał bym się z załogą co płynie z Bodo czy oni przypadkiem nie jadą busem??

_________________
Mirosław Dados


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2017, o 15:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 17:44
Posty: 1506
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 225
Otrzymał podziękowań: 720
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Jeżeli jednak transport kurierem to ja sprawę załatwiam z Norge Bus (namiary mam). Kierowca wypełnia CMR i dba o papiery. Musi dostać od nadawcy dokumenty:
1. pismo przewodnie, z pieczątkami itd o treści:
Zaświadczamy, że towar wyszczególniony na załączonej liście stanowi zaopatrzenie jachtu ..... POL .... . Z uwagi na ograniczone możliwości , podczas wyprawy jachtu z .... do .... , część zaopatrzenia musi być zrealizowana drogą lądową.
Osoba upoważniona do odbioru : kapitan jachtu ...
Ten sam tekst musi być też po angielsku.
Podpisy i pieczątki.
W moim przypadku jest to proste bo ja to ta sama organizacja co jacht.

2. Do pisma trzeba podłożyć tzw. zbiorówkę z faktur zakupu oraz kopie tych faktur.

Teoretycznie , jak się uprą na granicy Nor to kierowca pokazuje te pisma i na powrocie mogą chcieć podpisu kapitana, że towar trafił na jacht. Praktycznie nam nikt nie sprawdzał.

Nie pomogę Wam w przewozie Towaru bo my wychodzimy 2 kwietnia i zapakowani na 7 miesięcy. W czerwcu to Stavanger będzie już daleko za rufą.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

mdados napisał(a):
Zapakowanie suchego w Szczecinie super, a zabranie ze sobą tego co dodatkowo potrzebne w walizce.
Dogadał bym się z załogą co płynie z Bodo czy oni przypadkiem nie jadą busem??

Ja nie sądzę by to był najlepszy pomysł. Na pewno kosztowny. Jeżeli jednak pozostaniecie przy tym pomyśle to proponuję jechać na Trelleborg. Po drodze jest Mos i prom. Z Trelleborga do Sasnitz. To tanie promy, a z Rugii to już beretem . Swego czasu odpracowaliśmy Norwegię samochodami. Tak wychodziło najtaniej. I znośnie czasowo.

Norwegia nie jest tania. Fakt. Czytając Wasze wpisy, moje załogi powinny być szczęśliwe, bo ich ppp nie interesuje.

Jeżeli się zmobilizujecie, dostanę ile osób, jaki sprzęt w kambuzie Roztocza - pomogę co i ile zabrać. Dostaniecie mój "słynny zeszycik". Ponieważ do tej pory odpracowywałam go ręcznie to ponownie napisać wypada. Kradną mi go notorycznie te osobniki co to kambuzem się zajmują jak mnie nie ma. Zeszycik zawiera rozpisany każdy dzień prowiantowo.
Inne rady prowiantowe:
- cebulę świeżą kupować na miejscu w ilościach niezbędnych. Z PL zabrać cebulę suszoną i prażoną.
- to samo z pomidorami, papryką, wszelkimi zupowymi warzywami do potraw. Wystarczy odpowiednio wcześnie namoczyć. Kto zbierał grzyby - ususzyć i zemleć. Proszek mało miejsca zajmuje i jest genialny do zupy czy sosu. Czosnek w płatkach lub granulacie. Drożdże suche, mąka uniwersalna i ziemniaczana, gremialnie suszyć nadwyżki bułek i chleba i bardzo suche mielić w maszynce do mięsa. Kupna bułka tarta jest mieszanką z kaszą manną. A tak to niejako przy okazji.
Wszystko z produktów co ma trafić na jacht przed wami zapakować w próżnię. Nie patrzeć na to czy ma oryginalne.
Wiem, że to trudne takie zorganizowanie się jak tylu uczestników. Ale kto powiedział, że ma być łatwo ?

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2017, o 15:48 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 16:48
Posty: 1586
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 305
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Ten lot z bagażami z Gdańska to 546PLN (dla 32 kg bagażu)
Z Bodo do Oslo 434 PLN + cena bagażu
Oslo - Wawa 410 PLN + cena bagażu.
Wyjdzie, że na osobę będzie około 1700 PLN za przelot w 2 strony. Upsss...
Z tego wynika, że jakby poprzedzająca załoga chciała wrócić busem, to opłacałoby się go wynająć.
Ewentualnie kopnąć się na 2 auta z 1 przyczepą.
Ewentualnie Kopnąć się na 1 auto z przyczepą, a reszta leci.
Oczywiście wiem, że to kobylasta, męcząca trasa i że będzie trzeba jakoś dotrzeć z Bodo do Stavanger.

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2017, o 15:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 21:15
Posty: 8771
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Jak nie chcecie SAS-ęm z Warszawy za 1000 zł z haczykiem z bagażem 23 kg, to kombinujcie. Dobrze jest szukać w innych datach i przenocować.
No i jeszcze Berlin. Ja przeważnie latam z Berlina. Dla zachodniej Polski to dobra opcja.
Można też w jedną stronę tanimi, a w drugą normalnymi. Jeden bilet w jedną stronę to wartość. Linie odpowiadają za przesiadki.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2017, o 20:18 

Dołączył(a): 29 sty 2012, o 09:55
Posty: 59
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 11
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Sas z Gdańska 23-06 z bagażem 23 kg kosztuje 93 euro. Przesiadka w Kopenhadze. Lot jedną linią, więc przewoznik zapewnia transfer na kolejny samolot. Taniej się nie da. Można jeszcze czekać na wizzara. On często tanie bliżej wylotu.
Pozdrawiam
Robert Rzepecki


Wysłane z mojego SM-T550 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 gru 2017, o 20:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2015, o 22:59
Posty: 119
Podziękował : 47
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Waldi_L_N napisał(a):
Ten lot z bagażami z Gdańska to 546PLN (dla 32 kg bagażu)
Z Bodo do Oslo 434 PLN + cena bagażu
Oslo - Wawa 410 PLN + cena bagażu.
Wyjdzie, że na osobę będzie około 1700 PLN za przelot w 2 strony. Upsss...
Z tego wynika, że jakby poprzedzająca załoga chciała wrócić busem, to opłacałoby się go wynająć.
Ewentualnie kopnąć się na 2 auta z 1 przyczepą.
Ewentualnie Kopnąć się na 1 auto z przyczepą, a reszta leci.
Oczywiście wiem, że to kobylasta, męcząca trasa i że będzie trzeba jakoś dotrzeć z Bodo do Stavanger.


jak będzie bus, to nie trzymają nas rozkłady, możemy jeszcze popłynąć na Lofoty promem - 80 zł

_________________
Robert
------------
"wolny człowieku, zawsze będziesz kochał morze"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 gru 2017, o 00:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2014, o 16:15
Posty: 507
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 262
Uprawnienia żeglarskie: Mam ;)
WhiteWhale napisał(a):
Wygląda, że mamy komplet ( poza kanapką mesie ) Przy okazji: Wkrótce po podpisaniu umowy będę musiał wpłacić 1000 zł na potwierdzenie zawarcia umowy. To oczywiście wlicza sie do kwoty czarteru. Zatem ja również chciałbym otrzymać od Was podobne potwierdzenie. Proszę o przelanie 100 zł na konto

Mnie wychodzi, że kanapka jest dwunasta, czyli z nią byłyby dwa miejsca.
Zanim wpłacimy, to może powiedz nam, Wielorybku, czy termin i i miejsca startu - zakończenia są już ostateczne? Miały być dostosowywane do lotów - kolejna załoga też przecież musi do Bodo przylecieć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 gru 2017, o 00:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2005, o 08:24
Posty: 2529
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 224
Otrzymał podziękowań: 230
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Tak wciąż czekam.

_________________
Stopy wody pod tym, no, kilem!

Biały Wieloryb czyli...
(Marek Popiel)

http://whale.kompas.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 gru 2017, o 21:31 

Dołączył(a): 13 sty 2013, o 01:03
Posty: 74
Lokalizacja: Poole United Kingdom
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 12
Uprawnienia żeglarskie: juz niepotrzebne
Hejka!
Pociag z Bodo do Oslo jedzie ok.20 godz.Koszt biletu ok.2000NOK.Wprawdzie rozklad jest do marca 2018,ale wiele nie powinno sie zmienic do czerwca.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 gru 2017, o 21:37 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 16:48
Posty: 1586
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 305
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Poczekajmy aż terminy będą sztywne i poustalamy sobie to wszystko gdzieś bez kibiców.

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 gru 2017, o 22:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2015, o 22:59
Posty: 119
Podziękował : 47
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bulajj1957 napisał(a):
Hejka!
Pociag z Bodo do Oslo jedzie ok.20 godz.Koszt biletu ok.2000NOK.Wprawdzie rozklad jest do marca 2018,ale wiele nie powinno sie zmienic do czerwca.
Pozdrawiam


może następna załoga będzie płynąć na południe :-)

_________________
Robert
------------
"wolny człowieku, zawsze będziesz kochał morze"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Senior | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Projektowanie graficzne | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | Biopreparaty i bakterie do szamba | SAJ | Ośrodek Żeglarski AM | Setką przez Atlantyk | Opieka Senioralna | Kapiszonownik


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL