Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 12:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 maja 2022, o 18:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2012, o 19:07
Posty: 4
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 9
Uprawnienia żeglarskie: brak, stopień: Szczur lądowy
Ahoj,
Z tej strony Filip, syn Guroola. Mój ojciec jak zapewne wiecie niestety odszedł do lepszego świata. Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za pomoc jaką mój ojciec od Was otrzymał. Nie będę ukrywać ,że przyszłość katamaranu kabinowego jest niepewna... stąd ten post...
Nie jestem szkutnikiem, ani nie mam żadnego doświadczenia w budowaniu łodzi.
Podaję link do postu z katamaranem:
viewtopic.php?f=22&t=9731&start=420

Poniżej wypisałem w punktach kilka pomysłów jakie widzę wyjście z tej sytuacji, proszę o dyskusję, propozycje i wiadomości PW.
(wszystkie ewentualności wchodzą w grę)

1. Pierwszy pomysł to: dokończenie katamaranu - podejrzewam ,że w wielkich bólach...
(załatwiłem jak by co nową halę pod budowę ale najprawdopodobniej katamaran kończyłbym w pojedynkę)
Obawiam się o dokumenty które należy załatwić aby pływać i zarejestrować jednostkę itd. Jeśli dacie radę wskażcie mi proszę co muszę zrobić, z jakimi tematami na forum się zapoznać, ile to będzie mniej więcej kosztować, jakie ustawy przeczytać itd. - jestem w tym temacie zupełnie zielony. (aha jak wiecie do katamaranu nie ma żadnej dokumentacji konstrukcyjnej...)

2. Drugi pomysł to: współpraca - Jeśli ktoś z forum czuje się na siłach aby dokończyć projekt rozważę każdą propozycję. (jak by co PW)

3. I ostateczność: W grę wchodzi też sprzedaż niedokończonego katamaranu.



Myślę ,że gdyby projekt został doprowadzony do końca to wielu ludzi, także z tego forum podniosło by to na duchu, dało nadzieje, pokazało ,że czasami marzenia jednak się spełniają i że nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli katamaran zostanie ukończony będzie to Nasz wspólny sukces.

Jest to moment krytyczny tego projektu i wbrew pozorom dużo zależy od tego jakie informację zwrotne od Was uzyskam.



Pozdrawiam i Ahoj
Filip


Załączniki:
7.jpg
7.jpg [ 293.46 KiB | Przeglądane 2014 razy ]
11582366_IMG_0086.jpg
11582366_IMG_0086.jpg [ 46.79 KiB | Przeglądane 2014 razy ]
IMG_0622_Easy-Resize.com.jpg
IMG_0622_Easy-Resize.com.jpg [ 243.02 KiB | Przeglądane 2014 razy ]

_________________
Katamaran kabinowy guroola:
viewtopic.php?f=22&t=9731&start=420

Za ten post autor Syn Guroola otrzymał podziękowania - 8: Janna, Maar, MarekSCO, mariaciuncia, Marian Strzelecki, noone, robhosailor, silver_stas
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2022, o 21:58 

Dołączył(a): 27 lip 2010, o 19:45
Posty: 1042
Podziękował : 224
Otrzymał podziękowań: 368
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Filip, szczere kondolencje w związku ze śmiercią Twojego taty. Z Tadziem gadaliśmy przez telefon o życiu, marzeniach i budowie łódek . Bardzo go podziwiałem jako człowieka i szkutnika. W grudniu byłem u niego i oglądałem katamaran, o czym pisałem w jego temacie na forum. Niestety już wtedy stan jego zdrowia się pogorszył i był bardzo słaby. Odezwę się na priv. Pozdrawiam Staszek.



Za ten post autor silver_stas otrzymał podziękowania - 2: MarekSCO, Syn Guroola
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2022, o 11:18 

Dołączył(a): 3 wrz 2007, o 18:09
Posty: 151
Lokalizacja: Salinko
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 69
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Mieszkam na drugim końcu Polski, więc bezpośrednio wiele nie pomogę. Ale gdybyś zdecydował się na opcję 1 dzwoń o każdej porze dnia. Może coś uda się podpowiedzieć.

_________________
Szkutnictwo tradycyjne - projekty, usługi, materiały



Za ten post autor PioBia otrzymał podziękowanie od: Syn Guroola
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2022, o 13:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4066
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Z Tadziem mieliśmy kontakt fejsbukowy. Kilka razy dzwonił też do mnie i wtedy pytałem go o postępy budowy katamarana. Mówiłem, że podziwiam przedsięwzięcie i że nie odpuszcza. Zawsze pytał mnie o zdrowie, bo wiedział i pamiętał, że mam zdrowotne kłopoty.

Ostatni kontakt był już po jego udarze i wtedy chwalił się, że śpiewa "godzinki", żeby zrehabilitować ośrodek mowy, zresztą mówił nieźle i miał plany dokończenia katamarana. Wtedy też powiedział mi, że on go, nie całkiem tak dla siebie budował, że traktował budowę, jako terapię i chyba nie myślał, że będzie nim pływał samotnie, a z ludźmi, którzy potrzebują pomocy, jak i on kiedyś otrzymał - dlatego, to był taki duży projekt. Przynajmniej tak to wtedy zrozumiałem i zapamiętałem.

Nie wiem, jak mógłbym pomóc, gdyby katamaran Guroola miał być kontynuowany, ale będę za to trzymał kciuki i wspierał np. na forum. Z radami pchał się nie będę, bo nie znam się na jachtach dłuższych od sześciu metrów.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowanie od: Syn Guroola
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2022, o 08:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2012, o 19:07
Posty: 4
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 9
Uprawnienia żeglarskie: brak, stopień: Szczur lądowy
Dziękuję za odpowiedzi, wsparcie, poświęcony czas i propozycje. Czekam na więcej :)

_________________
Katamaran kabinowy guroola:
viewtopic.php?f=22&t=9731&start=420


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2022, o 18:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2015, o 15:50
Posty: 897
Podziękował : 891
Otrzymał podziękowań: 436
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Znalem Tadka tylko z forum i jednej dlugiej rozmowy telefonicznej ale byl mi bliski z powodów podobnej przeszlosci.
Moje kondolencje z powodu tej straty, dla mnie jest wazne ze zyl tak jak chcial i do konca gonił swoje marzenia.

Wysłane z mojego STK-LX1 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL