Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 22:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 gru 2012, o 14:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 08:33
Posty: 1894
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 150
Otrzymał podziękowań: 279
Uprawnienia żeglarskie: wszystkie potrzebne
Mam pytanie do znawców. Jak zabrać się do stworzenia stalowego kadłuba? Jak obliczyć koszt budowy? Jaki materiał? Skąd plany? Temat ogólnie od podstaw.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 gru 2012, o 14:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2008, o 18:57
Posty: 2299
Lokalizacja: WZ
Podziękował : 487
Otrzymał podziękowań: 406
Uprawnienia żeglarskie: Xero z kota
Zacznij od tego:
http://www.bruceroberts.com/
w planach masz rozpiskę ile materiałów potrzeba. Teoretycznie koszt można policzyć na zasadzie - ilość stali w kilogramach razy 3zł za kg, plus drugie tyle robocizna za zrobienie kadłuba, i to będzie 20-30% kosztów całego jachtu.

_________________
Pozdrawiam
ŁJ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 gru 2012, o 19:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Jak chcesz poczytać trochę o kompletnych podstawach, to poszukaj ksiązki Bogdana Małolepszego "Jachty Żaglowe i Motorowe, Katalog" (AFAIK to kolejne wydania miewały zmienione tytuły).
Oprócz kilkunastu projektów autora znajdziesz tam podstawowo omówione popularne technologie i materiały do budowy kadłuba - przy czym dość obszernie opisano stal (przygotowanie, wybór i podstawowe gatunki stali okrętowych, miejsce budowy, oprzyrządowanie, technologa spawania, konserwacja, etc, etc...).
Może wciąż jeszcze można kupić od autora:
http://www.jachty-malolepszy.pl/
Jeżeli nie - to na pewno znajdziesz na Alledrogo czy gdzieś w necie...

Zawsze, zamiast organizować wszystko i uczyć się na własnych błędach warto rozważyć powierzenie budowy kadłuba firmie, która ma wyspecjalizowanych w takiej działalności ludzi, odpowiednie doświadczenie, materiały i warsztat.
Słyszałem dobre zdanie o http://www.yachtmetal.com/onas.html

BTW - polecany wyżej Bruce Roberts to najczęsciej bardzo dobry pomysł na przemyślaną konstrukcję kadłuba stalowego.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 gru 2012, o 19:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 08:33
Posty: 1894
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 150
Otrzymał podziękowań: 279
Uprawnienia żeglarskie: wszystkie potrzebne
Pewnie lepiej fachowcom zlecić ale ja nie chce budować jachtu tylko poszerzyć wiedzę o budowie stalowego kadłuba


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 gru 2012, o 19:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
No to pożycz gdzieś Malolepszeg na początek:
AFAIK to kolejne wydania były rozszerzane i miewały zmienione tytuły - jedno z nich opisano tu:
http://www.sail-ho.pl/article.php?sid=1737

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 gru 2012, o 19:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2006, o 17:51
Posty: 1188
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 187
Otrzymał podziękowań: 261
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz polodowcowy
Ciekawy blog, z bardzo licznymi zdjęciami, z budowy stalowego jachtu.

http://www.ciunczyk.com/wordpress/

_________________
Pozdrawiam !
Zbyszek "Zgrzyb" Przybyszewski
http://www.samoster.org.pl/index.php?dzial=7


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 mar 2013, o 16:45 

Dołączył(a): 29 mar 2013, o 15:35
Posty: 6
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 7
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Właśnie buduję jacht stalowy 8x3 m. Z kosztami jestem na bieżąco. Są duuużo wyższe niż się planuje.
http://janjara.blog.interia.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2013, o 19:07 

Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 21:12
Posty: 60
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Zgadzam się z Janjara.
Koszty są wyższe niż się zakłada moim zdaniem o 15 - 20%.
Ja akurat zleciłem budowę stalowego kadłuba firmie, z uwagi na bliskość jej lokalizacji jakość ich pracy / widziałem przed podjęciem decyzji/ i brak umiejętnośći /spawanie/ oraz wielkość kadłuba /13x4,5 metra/.
Po dwóch latach budowy moim zdaniem koszty są i tak o połowę niższe niż kupno nowej łódki o takich parametrach i rozłorzone w czasie a poza tym nowe jachty stalowe a taki wybrałem powstają praktycznie tylko Holandii i są niesamowicie drogie.
W innym poście janjara podjął temat kupna 30-40 letniej łódki z GRP praktycznie u kresu jej żywotnośći i w pełni się zgadzam z jego tezami / skrótowo - jesteśmy OSTATNIMI właścicielami NIESPRZEDAWALNEJ łódki na której PRAWIE WSZYSTKO trzeba wymienić i której NIE MOŻNA być pewnym.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Przepraszam za błąd powinno być rozłożone.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2013, o 19:18 

Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 21:12
Posty: 60
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Przepaszam za błąd powinno być rozłożone.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2013, o 20:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Z tym kresem żywotności to powielasz schemat, i urban legend. To co dotyczy 10czy 15%% łódek nie dotyczy całej reszty taka matematyka... Jak kto głupi, pazerny i niekumaty - to istnieje spore prawdopodobieństwo, że kupi półtrupka, ale chyba nawet największy laik potrafi zamówić porządny survey i wtedy przykre niespodzianki przestają nie stają się niespodziankami.
A co do wymiany prawie wszystkiego - to widywałem już jachty kilkudziesięcioletnie zdecydowanie lepiej i rozsądniej wyposażone niż nówki armatorów, których zarżnęły niedoszacowane o kilkadziesiąt procent (bywa że 100%!) koszty budowy i którym najzwyczajniej na żadne porządne wyposażenie nie starczyło kasy...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2013, o 21:15 

Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 21:12
Posty: 60
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Witam.
Być może powielam schemat ale może to po prostu prawda. Żaden materiał nie jest wieczny jeśli chodzi o trzymanie parametrów, GRP też. Sprzedający chce sprzedać łódkę i nie zawsze będzie uczciwy a jazda po Europie i wykonanie kilkunastu lub kilkudziesięciu przeglądów w poszukiwaniu STAREGO JACHTU W NIENAGANNYM STANIE to znaczne przedsięwzięcie logistyczne i finansowe. Wyposażenie też ma swoją żywotność i mogą zajść zmiany zmęczeniowe niedostrzegalne gołym okiem.
Co do wyposażenia nowego jachtu, nie jest niestety tanie ale rozłożenie budowy w czasie daje możliwość stopniowego kupowania w trakcie budowy a niektóre elementy można kupić na końcu np. roler, chartplotter itd. Ale główne elementy jak: kadłub, maszt, olinowanie, silnik, generator, ster strumieniowy, windy kotwiczne i drobniejsze jak : żagle, luki, składana śruba, kabestany. hydraulika, węże, zawory itp są nowe i wytrzymają prawdopodobnie 20 - 30 lat przy prawidłowej eksploatacji.
Ponadto szansa że coś PUŚCI podczas trudniejszej pogody jest co by nie mówić mniejsza.
Reasumując STARE JEST STARE i motywacją do kupowania 30-40 letniej łódki jest zwykle czynnik finansowy co jest przykre, ale nie ma co gloryfikować starych przechodzonych jachtów i dorabiać ideeologii jakie to one są WSPANIAŁE. Wraz ze wzrostem zamożności będziemy kupować NOWE JACHTY. Też kupiłbym nowy ale przy tej wielkości byłby to dla mnie za duży wydatek więc buduję a teraz gdy powstaje coraz bardziej go lubię.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 mar 2019, o 15:26 

Dołączył(a): 24 mar 2019, o 01:05
Posty: 95
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
LukasJ napisał(a):
Zacznij od tego:
http://www.bruceroberts.com/
w planach masz rozpiskę ile materiałów potrzeba. Teoretycznie koszt można policzyć na zasadzie - ilość stali w kilogramach razy 3zł za kg, plus drugie tyle robocizna za zrobienie kadłuba, i to będzie 20-30% kosztów całego jachtu.


Czy kolega jeszcze tu zagląda? Gdzie można by zlecić w tych pieniądzach + inflacja budowę kadłuba łodzi kilkunastometrowej stalowej?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 mar 2019, o 15:57 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Nicramie !
Nie jesteś "kotem " na forum więc wiesz co można się spodziewać. Ja zalazłem na OLX JACHTY , jacht ze środkowym kokpitem oczywiście stalowy do remontu i uważam że zdecydowany kupiec kupi go za 3 i pół tysiąca złotych Jacht stalowy używany o długości do 7.50 metra można kupić za max. 5000 złotych. Mam namiary więc pisz na PW gdy będziesz na kupnie .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 mar 2019, o 16:15 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Ja jakbym zakładał pływanie tylko jakieś 5 lat to kupowałbym zdecydowanie używaną "stalówkę " oczywiście po obejrzeniu speca co do blach poszycia .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 mar 2019, o 17:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8770
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
romanewas napisał(a):
Gdzie można by zlecić (...) budowę kadłuba łodzi kilkunastometrowej stalowej?

https://yachtmetal.com/historia/nggallery/thumbnails

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2019, o 18:45 

Dołączył(a): 24 mar 2019, o 01:05
Posty: 95
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No napisałem tam - niestety cena ma się nijak do tych 3pln za 1kg stali i 3kg za robiznę czyli razem 6pln :) Obecnie koleś mi napisał cenę 6eur za to i to netto! :-? Czyli 6 lat i cena 4x w górę? Inflacja przez te lata chyba nie wynosi oficjalnie więcej niż kilkanaście %? Chyba, że facet się zrobił zachłanny i chciwy na szmal?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2019, o 20:10 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
romanewas napisał(a):
Inflacja przez te lata chyba nie wynosi oficjalnie więcej niż kilkanaście %? Chyba, że facet się zrobił zachłanny i chciwy na szmal?


Wzmianka o inflacji w kontekście zmiany rynkowej ceny pracy i stali wywołała w mojej pamięci stary dowcip o średniej: razem z krową średnio macie po 3 nogi.

Co do zachłanności - facet może się nie zrobił zachowanym, ale zwykle rodziny w Polsce - owszem: 6 lat temu brały zero, a teraz całe 500+. To dopiero zachłanność - wzrost o nieobliczalną ilość procent ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2019, o 21:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
plitkin napisał(a):
Co do zachłanności - facet może się nie zrobił zachowanym,


Dodaj Wiktorze do tego proste zjawisko jak prawo popytu/podaży.

Jak jest popyt i klient płaci to czemu wykonawca ma nie brać więcej ?

Też prowadzę firmę i wiem coś o tym...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2019, o 21:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8770
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
5 ton materiału, roboty na pół roku, odejmując cenę materiału, to wychodzi jakieś 15 tys. zł./m-c obrotu. Kilku pracowników, stoczniowe warunki pracy, jakość, gwarancja itd. Dużo to? :roll:
Ciekawy jestem ile wziąłby spawacz kotłów c.o., kiedyś to był standard dla amatorów. Ale czy dzisiaj tacy jeszcze są?

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2019, o 22:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
brodaty napisał(a):
Ja jakbym zakładał pływanie tylko jakieś 5 lat to kupowałbym zdecydowanie używaną "stalówkę


A zakładając 15 - 20 lat żeglugi co byś preferował ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 kwi 2019, o 22:29 

Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 21:12
Posty: 60
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
romanewas napisał(a):
No napisałem tam - niestety cena ma się nijak do tych 3pln za 1kg stali i 3kg za robiznę czyli razem 6pln :) Obecnie koleś mi napisał cenę 6eur za to i to netto! :-? Czyli 6 lat i cena 4x w górę? Inflacja przez te lata chyba nie wynosi oficjalnie więcej niż kilkanaście %? Chyba, że facet się zrobił zachłanny i chciwy na szmal?
Andrzej nie jest zachłanny a stwierdzenie "chciwy na szmal" czy "koleś" nie stawia piszącego te słowa w dobrym świetle jest wulgarne i obrażliwe zwłaszcza że piszący te słowa nic o tym człowieku nie wie. Może zamiast pisać trzeba wsiąść do samochodu,pojechać, zobaczyć co i jak robi.
Andrzej to artysta w tym co robi. Jest duży popyt a pracuje tylko z synem. Każdy kadłub jest zrobiony bardzo pieczołowicie indywidualnie ale to trwa. Kiedyś było taniej ale tak 8-10 lat temu. Spotkałem tam np. Holendra który u niego zamówił kadłub. Spod ręki Andrzeja wyszły np. Malaika, Empatia, Horacy. Łódka od niego to moim zdaniem może być łódka na całe życie wg zasady raz a dobrze.



Za ten post autor Doctor otrzymał podziękowanie od: Zbieraj
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2019, o 00:45 

Dołączył(a): 24 mar 2019, o 01:05
Posty: 95
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Nic nie wiem ale skoro stawka rośnie o 430% przez kilka lat to już mi mówi wystarczająco kolego. Ja też świadczę usługi i moje stawki zapewniam Cię, że nie wzrosły przez te lata więcej niż inflacja a świadczę je z bardzo dużą starannością i dokładnością. Po prostu facet przeliczył PLNy na EUR i tyle w temacie. Napisałem do niego emaila z zapytaniem czym motywuje taką podwyżkę - nie doczekałem się żadnej odpowiedzi stąd i mój komentarz na forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2019, o 02:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2015, o 17:38
Posty: 1272
Podziękował : 604
Otrzymał podziękowań: 559
Uprawnienia żeglarskie: takie tam
Akurat trafiłeś w branżę, w której zarobki w ciągu ostatnich kilku lat poszybowały mocno w górę. Może kilka lat temu ktoś by wziął 3zł za pospawanie 1kg stali kadłuba, w co szczerze wątpię, a gdyby, oznaczałoby to że albo jest tak zdesperowany że złapie dosłownie każde zlecenie, albo robi to pierwszy raz i za moment już będzie żałował szukając pretekstu aby się wywinąć.
Co się tyczy zarobków spawacza, jeszcze kilka lat temu można było znaleźć pracownika za 3.000/mc. Dziś stawki dyktują Niemcy, czy Holandia, gdzie spawacz z uprawnieniami dostaje lekką ręką od 8.000/mc wzwyż plus zakwaterowanie. Przy takich zarobkach u sąsiadów i w Polsce taniej nie będzie.

_________________
Wiosna


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2019, o 02:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Doctor napisał(a):
Andrzej nie jest zachłanny a stwierdzenie "chciwy na szmal" czy "koleś" nie stawia piszącego te słowa w dobrym świetle jest wulgarne i obrażliwe zwłaszcza że piszący te słowa nic o tym człowieku nie wie.
Wężykiem, wężykiem!
Doctor napisał(a):
Andrzej to artysta w tym co robi. Jest duży popyt a pracuje tylko z synem. Każdy kadłub jest zrobiony bardzo pieczołowicie indywidualnie ale to trwa.
Święte słowa!
romanewas napisał(a):
niestety cena ma się nijak do tych 3pln za 1kg stali i 3kg za robiznę czyli razem 6pln Obecnie koleś mi napisał cenę 6eur za to i to netto!
Niestety, porównujesz cenę kilograma cinquecento z ceną kilograma mercedesa, a takie porównanie jest bez sensu.
Tu masz wyrób Andrzeja Parzysza:
Załącznik:
Empatia.jpg
Empatia.jpg [ 64.75 KiB | Przeglądane 3924 razy ]

A tu wyrób z "tradycyjnej stoczni", cokolwiek to znaczy:
Załącznik:
J-80.jpg
J-80.jpg [ 73.5 KiB | Przeglądane 3924 razy ]

O "Empatii Polskiej" możesz przeczytać (i obejrzeć kilka zdjęć) tu:
viewtopic.php?f=3&t=18593&start=0
Wybór masz taki:
Jeśli zależy Ci na superjakości kadłuba (i masz na to pieniądze) - zamawiaj u Parzysza.
Jeśli chcesz "po taniości" - omijaj Pleszew z daleka.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2019, o 04:51 

Dołączył(a): 24 mar 2019, o 01:05
Posty: 95
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
W zupełności wystarczy mi wyrób z "tradycyjnej stoczni" jeśli cena będzie rozsądna. Nie potrzebuję w żadnym wypadku jakiegoś "cud" kadłuba tylko poprawnie wykonaną i pospawaną konstrukcję. Dlatego się pytam kolegów czy znają namiary na zakłady zajmujące się taką produkcją? Najtaniej powinno być na "ścianie wschodniej" tam gdzie jest dostęp do tańszych pracowników.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2019, o 06:12 

Dołączył(a): 16 lut 2013, o 06:45
Posty: 596
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 211
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Gdy szukałem kadłuba dla siebie to odwiedziłem firmę Pana Parzysza. Spędziłem tam razem z żoną pół dnia. Było nam dane oglądnąć Empatię gotową w 90 procentach i kilka innych jachtów.
Pełen profesjonalizm. Robota warta każdej wydanej złotówki. Niestety, ale po prostu nie było mnie stać na nowy kadłub. Kupiłem z „rynku wtórnego”.

Zbieraju z całym szacunkiem, ale przykłady które podałeś to odrobinę nie trafione są. ;)
Firma z Pleszewa produkuje zarówno jedne jak i drugie typy kadłuba. Różnią się tylko ceną.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2019, o 06:14 

Dołączył(a): 24 mar 2019, o 01:05
Posty: 95
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ok dziękuję za info jednak nie jestem zainteresowany współpracę z tą firmą. Nie ma w PL żadnych innych zakładów produkujących kadłuby stalowe?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2019, o 06:21 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
bury_kocur napisał(a):
plitkin napisał(a):
Co do zachłanności - facet może się nie zrobił zachowanym,


Dodaj Wiktorze do tego proste zjawisko jak prawo popytu/podaży.

Jak jest popyt i klient płaci to czemu wykonawca ma nie brać więcej ?

Też prowadzę firmę i wiem coś o tym...


Nie muszę dodawać tego, bo każdy przecież wie, że kiedy my korzystamy z tych reguł - jesteś zaradnymi przedsiębiorcami i pracownikami. A kiedy oni - to są cholerne zachłanne burżuje :).

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

romanewas napisał(a):
Najtaniej powinno być na "ścianie wschodniej" tam gdzie jest dostęp do tańszych pracowników.


Chyba nie znasz realiów. Tu są właśnie najdrożsi pracownicy (z tych wykonujących pracę fizyczne). Do tego najwyższe koszty towarzyszące (np. logistyka). Ostatnio jeździłem z Giżycka do Wrocławia. W Giżycku zatankowałem po 4,99 zł, we Wrocławiu po 4,53 w tej samej sieci. Spawacz w Węgorzewie dostaje więcej niż na Śląsku, w Mazowieckim, w Trójmieście, w Radomiu i w Poznaniu. To fakty sprawdzone. Sprzątaczka dostaje tu więcej niż w Warszawie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2019, o 06:44 

Dołączył(a): 24 mar 2019, o 01:05
Posty: 95
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Mówię o podkarpackim prędzej a nie Węgorzewie. Odrobiłem pracę domową:
https://poranny.pl/zarobki-w-regionach- ... r/13067339


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2019, o 07:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
romanewas napisał(a):
Najtaniej powinno być na "ścianie wschodniej" tam gdzie jest dostęp do tańszych pracowników.


Jest jeszcze jedno "coś" czego może w życiu nie przerobiłeś.

Zależność jakości od ceny.

Mój śp. ojciec mawiał - "nie kupuj synu za tanio bo będziesz kupował dwa razy"

I czegokolwiek w życiu nie dotknąłem się to powyższe zawsze znalazło swoje odzwierciedlenie.

Inni mawiają, że za tanie pieniądze to psy mięso jedzą...

Powiem Ci szczerze, że osobiście nie szukam w jakiejkolwiek dziedzinie produktów tanich bo to zawsze źle się kończy.

Lepiej zapłacić raz a dobrze.

PS. czasem klient dzwoni i mówi - panie inżynierze, czy mógłby mi Pan wykonać w domu taką instalację dobrą i tanią?

Zawsze wtedy pytam po co mu dwie? :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: Mir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 229 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL