Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 15:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nash
PostNapisane: 8 mar 2014, o 19:21 

Dołączył(a): 8 mar 2014, o 19:13
Posty: 13
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Witam Wszystkich,jestem nowy i jako uczestnik tego forum i jako właściciel łódki(wspomniany Nash albo Nash 20)trochę mnie oszukano przy zakupie ale nie ma co wylewać łez po fakcie.Biorę się za remont ,w związku z tym proszę o pomoc-potrzebuję plan tej łódki, nie wiem wielu rzeczy potrzebnych mi do renowacji.Czy się opłaci?raczej nie ale nie sprzedam jej za grosze(ta spryciula ma duszyczkę)Pomóżcie proszę w miarę możliwości.Pozdrawiam



Za ten post autor jerz otrzymał podziękowanie od: MaciejG
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 9 mar 2014, o 00:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
jerz napisał(a):
potrzebuję plan tej łódki

To raczej nie osiągalne
jerz napisał(a):
Czy się opłaci

A znasz opłacalne hobby? :-P
jerz napisał(a):
Pomóżcie proszę

Pomożemy, tak jak wielu innym
Pisz o konkretnych problemach i zamieszczaj zdjęcia - będzie łatwiej
------------
Poczytaj też inne wątki - z pewnością znajdziesz tam wiele odpowiedzi na dręczące Cię pytania

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 9 mar 2014, o 17:01 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2403
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Daj fotę, to się dowiesz czy Nash czy Nash 20

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 9 mar 2014, o 17:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Nash to fajna utka jest
będzie pan zadowolony

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 9 mar 2014, o 20:33 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2403
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Zielony Tygrys napisał(a):
Nash to fajna utka jest
będzie pan zadowolony

No, chyba że się spieszysz :rotfl:
Ale faktycznie jak się nie musisz ścigać to sympatyczne pływadło.

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 9 mar 2014, o 21:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
ojtam ojtam
na regatach też jest przyjemnie
człek płynie sobie wyluzowany, spokojny, nie musi się niczym przejmować :D

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.



Za ten post autor Zielony Tygrys otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 10 mar 2014, o 14:22 

Dołączył(a): 8 mar 2014, o 19:13
Posty: 13
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Załącznik:
-s0.zmniejszacz.pl-jacht i kia 042_zmniejszacz-pl_943078.jpg
-s0.zmniejszacz.pl-jacht i kia 042_zmniejszacz-pl_943078.jpg [ 31.99 KiB | Przeglądane 12433 razy ]
nie wiem jak zamontowany jest miecz w oryginale,tu była przeróbka woda dostaje się przez fał,czy miał przegrodę (chcę zlikwidować)łódka cieknie więc muszę co nieco rozebrać aby ustalić miejsca .A co do regat?ważny jest wiatr w żaglach,tempo się nie liczy :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 10 mar 2014, o 14:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13995
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Na czym polegała ta przeróbka. Te łodki miały głęboki falszkil i miecz uchylny......
Bardzo podobnie jak Venuski czy Maki 707, Bimbole...
O jakiej przegrodzie piszesz ?

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 10 mar 2014, o 18:04 

Dołączył(a): 8 mar 2014, o 19:13
Posty: 13
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
falszkil ma ok.15-20cm(czy tam jest wlaminowane obciążenie-było by to logiczne)przegroda to ścianka postawiona mnie więcej w połowie kambuza z wejściem do sypialni(skraca przestrzeń i chciał bym ją usunąć ale nie wiem czy nie osłabię konstrukcji.Według mnie cieknie połączenie deku z lewą burtą oraz miejsce gdzie fał(linka stalowa)przechodzi do skrzynki mieczowej(jak uszczelnić linkę która pracuje?)wymienić okna(poliwęglan)i wyciąć dodatkowe okna(więcej światła)forluk,oczyścić wzmocnienia denne(sprawdzić ich stan-są ciemne)póżniej na to żywica z matą i topkot,nowe wykładziny i podłoga(jak tak czytam to sporo tego)jeszcze naprawić ster(pękła płetwa)dorobiłem taką samą i też ze sklejki ale się klinuje (nie jestem pewny wytrzymałości tego materiału)chyba to tyle.Biorąc pod uwagę że nigdy czegoś takiego nie robiłem to nieżle wygląda....acha i przebudowa szafek(opłakane) ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 10 mar 2014, o 18:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13995
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Z piłą to Ty nie szalej :lol:
Jak wytniesz ściankę działowa maszt spadnie Ci na głowę :D
Przegroda zastępuje pilers podmasztowy. Przenosi obciążenia masztu z dachu kabiny na stępkę lub w jachtach laminatowych rozkłada na wiekszą powierzchnię wzmocnionego kadłuba.... Owszem możesz ją wyciąć, ale musisz ją zastąpić pilersem.
Podobnie z wycinaniem okienek. Osłabisz w ten sposób dach kabiny, zacznie się uginać pod ciężarem załogi i zaczną się kłopoty. To tak jakbyś wyciął słupki w samochodzie....
W jachtach laminatowych także zabudowa kabiny (czyli także "szafki") stanowi wzmocnienia konstrukcyjne i jak je usuniesz kadłub straci sztywność....
Zanim coś pochlastasz piłą skonsultuj się z fachowcem :D

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 10 mar 2014, o 20:44 

Dołączył(a): 8 mar 2014, o 19:13
Posty: 13
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
właśnie dlatego pytałem o plany tej łódki.Oglądałem kilka i żadna nie miała przegrody.Co do okien masz rację ,może wystapić osłabienie ale w zamysle wklejenia dodatkowych okien była myśl że to one przejmą trud usztywnienia(wszak są grubsze od laminatu)nie znam się i dlatego tu jestem.Liczę na waszą pomoc.pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 10 mar 2014, o 21:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13328
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1509
Otrzymał podziękowań: 2196
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
jerz napisał(a):
właśnie dlatego pytałem o plany tej łódki

Po co Tobie plany jachtu?
W zupełności wystarczy przejrzeć rozwiązania jakie dotąd zastosowano na tym typie jachtu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżeli zamierzasz usunąć ściankę, która stanowi również element podparcia pod masztem, to konieczne było by zastosowanie pilersu ( rury, klocka drewnianego, itp. ), który podeprze miejsce pod masztem lub zabudowanie łuku z profilu do wzmocnienia pokładu.
Dodatkowe okna z poliwęglanu można zabudować wg. uznania.

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...



Za ten post autor Wojciech otrzymał podziękowanie od: jerz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 10 mar 2014, o 21:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13995
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
jerz napisał(a):
właśnie dlatego pytałem o plany tej łódki.Oglądałem kilka i żadna nie miała przegrody.Co do okien masz rację ,może wystapić osłabienie ale w zamysle wklejenia dodatkowych okien była myśl że to one przejmą trud usztywnienia(wszak są grubsze od laminatu)nie znam się i dlatego tu jestem.Liczę na waszą pomoc.pozdrawiam


Są grubsze ale nie jednolite z resztą kabiny. Jeśli je tylko wkleisz na sikę będą pracowały na połączeniach. Jeśli wkleisz i przykręcisz z czasem stanie się to samo. Są jachty, ktre są bardzo mocno "przeszklone" ale jest to rozwiązanie fabryczne i ścianki kabiny są odpowiednio wzmocnione.....

Każda łódka ma ściankę lub pilersa. Nie chcesz ścianki musisz go zamontować. Inaczej dach będzie sie uginał pod piętą masztu, a w skrajnym przypadku się załamie ( ktoś na forum już taką sytuację na morskim jachcie opisywał.....)

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 10 mar 2014, o 21:56 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Poprę powyższe uwagi. Nie wycinaj nowych okien - istniejące są wystarczające.

Zastąpienie grodzi pilersem zapewnia nadal podparcie masztu, ale likwiduje usztywnienie kadłuba... na jeziorko może być, na morze nie. Oryginalna konstrukcja miała tylko pilers, z tym że związany z usztywnieniami - listwą 'rozpierającą' kadłub (na wysokoci koi) i listwa usztywniająca od spodu nadbudówkę. Ale także krótszą nadbudówkę o mocnej, usztywnionej konstrukcji, a także takie dość specyficzne usztywnienia pod podwięzie, jakby 'podpórki' pokładu na wysokości masztu.
(a tego nowszego z długą nadbudówką nie znam).

Poliwęglan jest problematycznym materiałem dla amatora i wrażliwym na zarysowania (zwykle ma specjalne powłoki ale różnie bywa), tradycyjne pleksi jest bezpieczniejsze w użyciu. Poliwęglan przy obróbce dostaje naprężeń. To są inne tworzywa, zastąpienie jednego drugim wymaga rozważenia.

Łodka była oryginalnie zaprojektowana w Kanadzie, jako "Nash TR20" (J&J Nash Ind Ltd). Użyj gogla.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 11 mar 2014, o 22:00 

Dołączył(a): 8 mar 2014, o 19:13
Posty: 13
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Dziękuję wszystkim za cenne uwagi,zdjęcia są bardzo pomocne.Muszę wrzucić fotki środka i opisać co chcę zrobić wtedy ocenicie czy ma to sens.Wiem już że wycięcie grodzi trzeba wykonać bardzo oszczędnie,tj.zostawić pewną część.Wojciechu,dzięki za fotki,widać że dodatkowe otwory są stosowane(łódka chodzi na słodkiej wodzie)Potrzebna mi jest wasza wiedza aby ta łódeczka jeszcze popływała i to jako pięknotka na tle wypasionych nowoczesnych jachtów.pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 12 mar 2014, o 16:29 

Dołączył(a): 31 sie 2010, o 17:20
Posty: 713
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 72
Uprawnienia żeglarskie: jakiś sternik
Bez wątpienia Twoja łódka to Nash.
Wszystkie Nash'e posiadały grodzie podpierające maszt i usztywniające konstrukcję.
Pilersy posiadały Nash'e 20, które były zabudowane krótszą kabiną.

Tobie chodzi zapewne o dodatkowe okna doświetlające kabinę, tak jak tu...

http://kojot.sggw.waw.pl/~akrzemi1/fe/s ... leNash.htm


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 10 kwi 2014, o 17:19 

Dołączył(a): 8 mar 2014, o 19:13
Posty: 13
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Witam ponownie. Pierwsze pytanie. Mam do wymiany wykładzinę w kabinie, zamierzam wykleić welurem i korkiem: jakiego kleju użyć, żeby nie brudził materiału, nie przesiąkał, kleił na tyle mocno, żeby to się trzymało, ale żeby jeszcze można było wprowadzić korektę ułożenia materiału?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 7 maja 2014, o 08:38 

Dołączył(a): 8 mar 2014, o 19:13
Posty: 13
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Witam ponownie, nie ma chęci ktoś mi podpowiedzieć co do kleju? Druga sprawa (wazna): otóż po oględzinach dna stwierdziłem że antyporostówka (brudząca na niebiesko-chyba samopolerująca) łuszczy się. Szlifierka i lekko zeszlifowałem, pod spodem chyba podkład w kolorze dawnej minii i takie malutkie wżery, usunąłem podkład i wżery ukazały się w całej krasie i na całej powierzchni (takie małe punkciki - jak skóra po ospie), chyba osmoza?? I teraz pytanie do znawców (co sklep, to radzą co innego): czy muszę zeszlifować dno do równej powierzchni, czy uzupełnić te wżery szpachlówką? Co potem, Bosman77 i antyporostówka czy np. topkot byłby lepszy? Wiem, że te tematy były już przerabiane, ale czytam, czytam i dalej nic nie wiem, jestem totalnym laikiem w tych sprawach. Pomóżcie proszę. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 7 maja 2014, o 10:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2012, o 13:11
Posty: 190
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 86
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
cześć

jeżeli możesz zawsze podawaj zdjęcia wraz z pytaniem. stwierdzenie "jak skórka po ospie" może oznaczać dla każdego coś miłego, :D innego . prawdopodobnie jest to osmoza ale...

pęcherz osmozy łatwo rozpoznasz:
http://youtu.be/IY7jepDVisQ
- z pęcherza wydobywa się płyn o kwaśnym / octowym zapachu - co widać w pierwszych sekundach filmu (jeżeli łódka stała dłużej na przyczepie mógł on odparować)
- powierzchnia żelkotu na laminacie będzie miękka
- nie używając większej siły jesteś w stanie usunąć warstwę żelkotu aż do maty jak na filmie.
- po usunięciu miękkiej warstwy pozostanie Ci krater jak na filmie.

Topkot to warstwa wierzchnia, z uwagi że jacht masz poliestrowy musiałbyś użyć identyczny, nie zabezpiecza on przed osmozą, a na pewno jej nie usunie. Z uwagi ze osmoza nie obejmuje epoksydów, są to jedyne rekomendowane materiały do napraw, zwłaszcza pod linią wody. Pisano o tym nie tylko na tym forum, również o miłym i przyjemnym inaczej szlifowaniu i doprowadzaniu topkotów do w miarę idealnego stanu.

Zdecyduj się na jeden system, jednej firmy i postępuj zgodnie z zaleceniami danej firmy. może warto poszukać kontaktu do szkutników, dobrych sklepów żeglarskich w okolicy. wybrać jeden wtedy masz kontakt z kimś kto przynajmniej teoretycznie powinien coś wiedzieć lub umieć zadzwonić do technicznego opiekuna z prośbą o poradę w trudniejszej sprawie choćby podczas malowania.



Za ten post autor Sławek Sea-Line otrzymał podziękowanie od: jerz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 7 maja 2014, o 11:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1741
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Te bąbelki, to zjawisko typowe dla starych laminatów, nawet tych fabrycznych. Żelkot nakładano ręcznie (pędzlem) i grubą warstwę, więc mikrobąbelki powietrza mogły się w żelkocie znajdować. Pod żelkotem też, jakość laminowania ręcznego i tam wpływała na strukturę laminatu. Zwykle radzono sobie z tym zjawiskiem standardowo: wysuszenie, szlifowanie, szpachlowanie, szlifowanie, malowanie, antyporost. I tak co dwa lata... :mrgreen:

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: jerz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 7 maja 2014, o 13:32 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
jerz napisał(a):
Witam ponownie, nie ma chęci ktoś mi podpowiedzieć co do kleju?
Druga sprawa: [...] czy muszę zeszlifować dno do równej powierzchni, czy uzupełnić te wżery szpachlówką?
Klej: polecę "winacet" - ściślej "Dragona" (popierając biznes lokalny) ale może być inny - poli-octan winylu (PVA) najlepiej czysty, bez zagęszczaczy. Z tym że zależy właśnie od przesiąkliwości użytego materiału, do łatwo przesiąkających czy nierównych może być potrzebne zagęszczane.
np.: http://rapta.pl/p/1524/1149/klej-uniwer ... ianki.html
http://www.dragon.biz.pl/ITH/ITH_UN.pdf
Kleiłem tym kiedyś podsufitkę lecz jak długo potem wisiała nie wiem... za to podeszwa w bucie zrobiła kilka tysięcy przebiegu :mrgreen:
Główna zaleta że nie emituje trucizn - jeno zdrowy alkohol ;) - a należy pamiętać że wnętrze utki to komora gazowa...

Żelkot się starzeje, normalna rzecz. Żelkot, jak i topkot (poliester w ogóle) nie jest dobrym pokryciem laminatu - lepsza jest żywica epoksydowa. Topkot odradzam generalnie - ma sens do naprawek kosmetycznych w żelkocie, typu wypełnienie odprysku na pokładzie czy dziurki po śrubce, żeby było tym samym i optycznie nie odstawało.

Co z żelkotem zrobić - a zależy jak to wygląda: bo nie ma sensu się mordować; np. po co malować na wierzch powłoki która się sypie lub od laminatu odpadnie, szkoda roboty - nie? Albo jeśli dziur do wypełnienia cała kupa to może szybciej pójdzie zedrzeć żelkot równo w ch...olerę? ;)
A jeśli tylko uległ coś tam degradacji, ze starości by tak rzec, ale nie odpada a dziury nie kłopot w robocie to przeszlifować powierzchnię ile uznasz, do 'zdrowszego' na czucie, a co gorsze dziury szpachlą wyrównać.

A dno pomalować farbą epoksydową, uczciwą warstwą. Jeśli trzeba szpachlować to epoksydową na litym wypełniaczu - nie żadne 'mikrobalony' czy inne bąble w środku puste bo to by było zamienił stryjek :-P



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: jerz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 14 cze 2014, o 19:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13328
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1509
Otrzymał podziękowań: 2196
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Nash po przebudowie ...

Obrazek

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...



Za ten post autor Wojciech otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 14 cze 2014, o 19:40 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
piękny

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 15 cze 2014, o 15:38 

Dołączył(a): 8 mar 2014, o 19:13
Posty: 13
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Załącznik:
Nostalgia-024.jpg
Nostalgia-024.jpg [ 76.62 KiB | Przeglądane 10729 razy ]
Załącznik:
Nostalgia-033.jpg
Nostalgia-033.jpg [ 93.68 KiB | Przeglądane 10729 razy ]
piękny jest Nestor ale ile to było pracy....tak wygląda obecnie mój.Remont się przedłuża ale tak to jest jak ma się mało czasu i jest się zależnym od aury :mrgreen:


Załączniki:
Nostalgia-022.jpg
Nostalgia-022.jpg [ 71.12 KiB | Przeglądane 10729 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 15 cze 2014, o 16:47 

Dołączył(a): 16 kwi 2014, o 12:19
Posty: 92
Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 11
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
jerz przegladam i koduje, na temat mojej udki nic nie znajde, nikt nie odpowiedzial mi, kto ma lub mial taka lodke jak moja Flamingo 200. Widze, ze kolega zakochal sie w swojej lodce mimo to, ze pisze, ze zostal oszukany. Podejrzewam, ze przy zakupie, ale nie przejmuj sie, te nowe lajby takie jednakowe, a jak Ty przeplyniesz, to nie jeden gosc sie obroci. Te lodki maja to cos ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Nash 20
PostNapisane: 7 lis 2014, o 21:41 

Dołączył(a): 7 lis 2014, o 21:38
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Czy ktoś przerabiał Nash 20 w wersji balastowej na mieczówkę?


Ostatnio edytowano 7 lis 2014, o 21:50 przez Wojciech, łącznie edytowano 1 raz
Korekta w tytule i w treści nazwy typu jachtu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 29 sty 2023, o 20:40 

Dołączył(a): 27 sty 2023, o 20:43
Posty: 2
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam jakiś czas temu kupiłem działkę nad jeziorem a co za tym idzie zakupiłem żaglówkę .Jak to z pierwszą łódka i brakiem doświadczenia przeoczyłem kilka wad. Więc może popłynę z tematem w kolejności problemów które spróbuję rozwiązać a że kolega Jeż przerabiał podobną łódkę to dlatego zaczynam tu .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 31 sty 2023, o 17:24 

Dołączył(a): 8 mar 2014, o 19:13
Posty: 13
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
MaciejG napisał(a):
Witam jakiś czas temu kupiłem działkę nad jeziorem a co za tym idzie zakupiłem żaglówkę .Jak to z pierwszą łódka i brakiem doświadczenia przeoczyłem kilka wad. Więc może popłynę z tematem w kolejności problemów które spróbuję rozwiązać a że kolega Jeż przerabiał podobną łódkę to dlatego zaczynam tu .
Ładnie Kolego,to stary temat sprzed prawie 10lat.Remont to duże słowo,co chcesz tam zrobić, z czym Cię oszukano(witaj w klubie)W moim przypadku miał być mały remoncik(łódeczka brała sporo wody przy szybszym pływaniu)a skończyło się na przebudowie i odbudowie całego kadłuba.,usterki głównej(woda/, do końca nie udało się usunąć) i po wakacjach sprzedałem sprzęcik.Nastaw się na dużo pracy,sporo nerwów i niemałych kosztów.Jak będę mógł pomóc ?Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 1 lut 2023, o 16:15 

Dołączył(a): 27 sty 2023, o 20:43
Posty: 2
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam chce robić porządek jakimiś etapami narazie nie wiem czy wody nabiera bo sezon na wodzie stała i nie zatonęła .więc myślałam że pomaluje podpisuje i pływam a tu patrzę i mocowanie masztu od spodu patrząc jakiś kleks zrobiony chyba szpachlą mam fotki ale muszę zmniejszyc . Pewnie wyleci trochę sklejki (pytanie jak to dokładnie ogarnąć ). Z tym nabieraniem wody może uda mi się gdzieś zważyć całość i wyjdzie coś się porobiło, ale do rzeczy pęknięcia wzdłuż kajuty na wysokości łaczenia z kadłubem przenika tamtędy woda po opadach deszczu. Okna wymienić chce na poliwęglan lity przyciemniony
bez kręcenia śrób


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nash
PostNapisane: 1 lut 2023, o 17:00 

Dołączył(a): 8 mar 2014, o 19:13
Posty: 13
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
bez zdjęć,ciężko powiedzieć.U mnie był wspornik przez całą górę ,pęknięcie przez cały kadłub?na pewno?pokład był klejony do burt(uszczelniałem ale słabo to wyszło)cóż wszystkie poprawki "kadłubowe"kleiłem żywicą .Z oknami nie będzie problemu a wygląd znacznie się poprawi i ładnie doświetli wnętrze.Tylko szczerze mówiąc gdybym wtedy wiedział to co wiem teraz to nigdy bym się za samodzielny remont nie wziął.Lepiej zapłacić i dać to osobie obeznanej z tematem,łódka będzie na czas ,bez stresu.Wszystkiego musiałem się )uczyć na własnych błędach(choć Koledzy z forum dużooo mi pomogli,bez nich?kaplica .Trochę narzędzi trzeba będzie kupić i materiałów całkiem sporo ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL