Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2006, o 14:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2006, o 10:10
Posty: 158
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
saywiehu napisał(a):
Co do żagla. Pamiętaj, że zbyt mały fok będzie zupełnie nieefektywny. Cięcie lików wzdłuż linii prostych też nie jest właściwe.

Nie zamierzałem ciąć po prostej i wiem że bedzie maleńki odpad, ale dla innych pewnie będzie to cenna uwaga. Co do foka, jest mały ale trudno. Prawda jest taka że powstaje on niechcąco. Po pierwsze maszt stawiam na linkach więc jak tu nie wykorzystać forsztagu - toż to grzech. Po drugie mam gotowy żegiel ze zbywajacą dolną częścią. Przeca do kosza nie wyrzuce. A kiedyś może uszyję sobie wypasiony fok :smile:
To dobrze że mogę stosować szpachlówkę poliestrową bo bałem się że będzie odpryskiwała od epoksydu - dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2006, o 15:29 

Dołączył(a): 28 cze 2006, o 17:21
Posty: 73
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Co do szpachli, to może być poliestrowa, ponadto dobrze sie spisują szpachlówki na bazie talku (informacje zaczytane, nie poparte wlasnym doswiadczeniem). Wiecej na temat szpachlowania w poniższym linku:
http://www.port21.pl/porady/article_1366.html
W zagiel to jednak zainwestuje pieniadze i kupie nowy z zaglowni - koszt 900zł boli, ale wydaje mi sie, że sa to dobrze zainwestowane pieniądze.
Prawo autorskie posluguje sie sformulowaniami niejasnymi, ze wzgledu na materie jaka reguluje, wydaje mi sie, ze w tym wypadku naruszeniem prawa byloby tylko ewidentne 100% zerzniecie czyjegos projektu. Saywiehu, ja bym sie na twoim miejscu nie bal prawa karnego, tylko prawa cywilnego i ewentualnych odszkodowań, bo sa one w tej dziedzinie prawa autorskiego naprawde wysokie :wink:
pozdro to all

[ Dodano: Czw 24 Sie, 2006 15:30 ]
\Szpachlowanie jest zabawa, ktora szybko sie staje żmudną pracą, tym bardziej jeżeli używamy dwuskładnikowej szpachlówki. Ale nic to, wydaje mi sie, że od jakosc wykonania tego bedzie w duzej mierze zależał ostateczny efekt wizualny.
Teraz jestem juz na 100proc pewny, ze zamowie zagle, jezeli ktos ma namiary do dobrej i taniej :wink: zaglowni to bede bradzo wdzieczny.
pozdro

[ Dodano: Czw 24 Sie, 2006 15:31 ]
żaglowni w okolicach Trójmiasta


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2006, o 20:40 

Dołączył(a): 7 lip 2006, o 13:18
Posty: 21
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Żagle możesz zamówić o Wolowicza z Giżycka. Koszt około 1000 złotych z przesyłka do domu. Na pewno do dwóch Ard żagle były tam szyte, wiec nie ma problemu z dokładnymi wymiarami ;-) Jak będziesz zainteresowany zadzwoń to wszystkiego się dowiesz http://www.zagletijsails.pl/

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sie 2006, o 14:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2006, o 10:10
Posty: 158
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Ukończyłem skrzynkę mieczową i przymiarka żagla przed szyciem.

http://img242.imageshack.us/img242/6682/1005072cl7.jpg
http://img138.imageshack.us/img138/8227/1005071um7.jpg
http://img91.imageshack.us/img91/4130/1005070ed6.jpg
http://img171.imageshack.us/img171/456/1005069pq0.jpg
http://img243.imageshack.us/img243/2499/1005068ah5.jpg
http://img138.imageshack.us/img138/6955/1005066hi0.jpg


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sie 2006, o 17:33 

Dołączył(a): 2 sie 2006, o 17:30
Posty: 198
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 7
Na tym zdjęciu 1005071um7.jpg masz pokazane jakieś mocowania na środku łódki. Jeśli to nie będzie dobrze przykryte, lub jeśli nie będzie odpływów, to będzie stała tam woda, a to znaczy, że będzie penetrować drewno przez cały czas (nawet dobre lakiery przepuszczają niewielkie ilośći wody). Jeśli woda się dostanie pod lakier, to drewno będzie w tym miejscu gnić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2006, o 09:47 

Dołączył(a): 28 cze 2006, o 17:21
Posty: 73
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Szpachlować trzeba umieć. I moge powiedziec, ze nauczylem sie podstaw :wink:
Generalnie przy budowie zaglowki,to czesto mi sie zdarzalo, ze cos co wydawalo mi sie trudne okazywalo sie proste (np.laminowanie połączeń, ukosowanie sklejki) i na odwrot, ale to szpachlowanie mnie najbardziej zaskoczylo.

Szpachlowanie i szlifowanie zajelo mi gdziesz z 20h, teraz mysle, ze zrobilbym to w 10h.
Od jotra zaczynam malowanie, a jak przyuwaze jeszcze jakies nierownosc, to na ta okazje mam tubke szpachli samochodowej jednoskladnikowej. W ogole sie zastanawiam, na ile dobrze wyszpachlowany musi byc kadlob, azeby po polozeniu 3 warstw lakieru i 2 warstw farby sprawial mile dla oka wrazenie?
Carlos, a jak ty planujesz wykonczyc swoja łódke?
pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2006, o 08:16 

Dołączył(a): 18 mar 2006, o 07:41
Posty: 4
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Witam panowie dawno tu nie zagladałem i wielkie rozczarowanie ze az tyle osób tu pisze .Zaczynajac temat miałem wielki dylemat co zbudowac ale po udanym urlopie w Trzciance i rozmowie z paneem który wie sporo na temat budowy łódek oraz pływniu na jednej z zb€dowanych przez niego (jest zdiecie na forum http://image1.frappr.com/pix1/i/2006081 ... _large.jpg) podiełem decyzje budowy Ardy nawet zakupiłem juz potrzebne materiałki i tylko zaczne budowe bede sukcesywnie zamieszczał zdjecia z budowy-:)


pozdrawiam BOLUS789



ps.Pozdrowienia dla doradcy a mianowicie dla pana o niku SOYWIEHU
i obu za rok wiecej wiało w tej Trzciance


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2006, o 12:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2006, o 10:10
Posty: 158
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Carlos napisał(a):
Na tym zdjęciu 1005071um7.jpg ........Jeśli woda się dostanie pod lakier, to drewno będzie w tym miejscu gnić.

Racja! nie pomyślałem o tym. Zrobię odpływy z boku przy samym dnie.
bartesso napisał(a):
Carlos, a jak ty planujesz wykonczyc swoja łódke?

Carlos pochal sie swoją łódką :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2006, o 13:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2006, o 17:27
Posty: 306
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 51
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bolus 789 - ach miło cię tu widzieć :)
Życzę wytrwałości przy realizacji twoich ambitnych planów :)
Oczywiście pytaj w razie czego - na wszystko rada się znajdzie.

Wybaczcie proszę takiego offa... ale to tak, jakby spotkać znajomego z klasy gdzieś daaleeko za granicą!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2006, o 15:27 

Dołączył(a): 2 sie 2006, o 17:30
Posty: 198
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 7
:) Chcecie, żebym się czymś pochwalił? wejdźcie na moją stronę. Tej wielkości łódek zbyt wiele nie robiłem. Ostatnia tej wielkości była z laminatu i szybko ją sprzedałem, wiecie szewc bez butów chodzi :) Za to mam doświadczenie i mogę się nim z wami podzielić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2006, o 15:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 cze 2005, o 09:14
Posty: 772
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bolus789 napisał(a):
Witam panowie dawno tu nie zagladałem i wielkie rozczarowanie ze az tyle osób tu pisze

Czy to jest pozytywne rozczarowanie z Twojej strony?
bolus789 napisał(a):
Zaczynajac temat miałem wielki dylemat co zbudowac ale po udanym urlopie w Trzciance i rozmowie z paneem który wie sporo na temat budowy łódek oraz pływniu na jednej z zb€dowanych przez niego (jest zdiecie na forum http://image1.frappr.com/...39c0_large.jpg) podiełem decyzje budowy Ardy nawet zakupiłem juz potrzebne materiałki i tylko zaczne budowe bede sukcesywnie zamieszczał zdjecia z budowy-:)

Czekamy z niecierpliwością. Każde informacje praktyczne są dla tych co dopiero się przymierzają do budowy niezwykle użyteczne :DD
bolus789 napisał(a):
ps.Pozdrowienia dla doradcy a mianowicie dla pana o niku SOYWIEHU
i obu za rok wiecej wiało w tej Trzciance

Miło nam że saywiehu, nasz forumowicz :DD pomógł Ci przy wyborze konstrukcji :D

_________________
"Take your passion and make it happen"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2006, o 18:47 

Dołączył(a): 24 kwi 2006, o 19:48
Posty: 36
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
A czemu wszyscy już zapomnieli o bezkabinowych Pasjach Janusza Maderskiego? www.maderskiyachts.alpha.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2006, o 19:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2006, o 17:27
Posty: 306
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 51
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Hmm... plany "Ardy" są bezpłatne ;)
Do tego linie tej łódeczki bardzo mi się podobają. Myślę więc, że innym też. Pewno jest moda na "Ardę". Choć znam kilka różnych "Pasji". Nieźle pływają!

Cytuj:
Miło nam że saywiehu, nasz forumowicz :DD pomógł Ci przy wyborze konstrukcji :D

A najlepsze jest to, że żaden z nas nie wiedział, że piszemy tu, na forum :DD


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sie 2006, o 08:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 cze 2005, o 09:14
Posty: 772
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
saywiehu napisał(a):
Hmm... plany "Ardy" są bezpłatne ;)


I to jest bardzo ważne dla amatora który nie wiadomo czy wybuduje swoją łódkę czy jednak jakimś trafem przerośnie go dokumentacja :( Nikt nie chce kupować kota w worku, prawda?

saywiehu napisał(a):
Do tego linie tej łódeczki bardzo mi się podobają.

Tak, linie tej łódki są naprawdę ładne, choć Pasje są też niczego sobie :DD

_________________
"Take your passion and make it happen"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sie 2006, o 11:25 

Dołączył(a): 24 kwi 2006, o 19:48
Posty: 36
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
A Cytrynowy Kot (4.5m dinghy) ze strony dinghy.pl :?: Bardzo podobny do Ardy, na oko trochę mniej regatowy, ale może nawet ładniejszy. Czy to taki problem, że dokumentacja jest po angielsku - może konstruktor zrobił by także po polsku, gdyby byli chętni do budowy :?:

A tak w ogóle, to trochę szkoda, że konstruktor zapomniał o żeglarzach ze swojego podwórka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sie 2006, o 12:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 cze 2005, o 09:14
Posty: 772
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
rmw napisał(a):
A Cytrynowy Kot (4.5m dinghy) ze strony dinghy.pl :?: Bardzo podobny do Ardy, na oko trochę mniej regatowy, ale może nawet ładniejszy. Czy to taki problem, że dokumentacja jest po angielsku - może konstruktor zrobił by także po polsku, gdyby byli chętni do budowy :?:

Ale już o 0,5 m większa :DD Jakbym myślał o budowie takiej otwartopokładówki to zawsze brałbym pod uwagę wielkość. Czym łódka mniejsza tym dla mnie łatwiejsza w transporcie. Np. taka Pasja 375 (?) jest dla mnie najodpowiedniejsza bo jej waga umożliwia transport na dachu samochodu.
Angielska dokumentacja nie jest żadnym problemem. Jej tłumaczenie na Polski też nie jest problemem. Dla chcącego niema nic trudnego ;)

Konstruktor nastawił się na rynki gdzie takie otwartopokładówki naprawdę "schodzą". Chociaż szczerze przyznam, że widząc po naszych forumowiczach żeglowanie na otwartopokładówkach jest w modzie i daje dużo radochy :DD

_________________
"Take your passion and make it happen"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2006, o 09:51 

Dołączył(a): 24 kwi 2006, o 19:48
Posty: 36
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Skoro łódka ma być nie za duża, a plany za fri, to jeszcze pełna dokumentacja do Pasji 383 była wiele lat temu wydrukowana w Żaglach. Były także kiedyś w Rejsie plany Shimmy Stefana Eknera, a na płycie dołączonej nie tak dawno do Jachtingu jest prawie kompletna dokumentacja do Pessimista Stefana Workerta.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2006, o 10:09 

Dołączył(a): 18 mar 2006, o 07:41
Posty: 4
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
"A Cytrynowy Kot (4.5m dinghy) ze strony dinghy.pl Bardzo podobny do Ardy"tez fajna i bardzo podobna . pisaliscie ze jest problem z transportem ja swoja bede woził na zwykłej przyczepce dorobie tylko nastawke na zaglówke i problem rozwiazany co do wozenia na dachu auta to nie zabardzo mi to odpowiada auto duzo wtedy pali i jest bardzi niewygodnie wiesc taka lajbe na dachu .Kiedys myslałem o pasji ale własnie tam trzeba zapłacic za plany i to juz jest pewien problem wiadomo budujemy nasze lodzie aby byly jak najtansze a to dodatkowe koszty :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2006, o 15:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 cze 2005, o 09:14
Posty: 772
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bolus789 napisał(a):
pisaliscie ze jest problem z transportem ja swoja bede woził na zwykłej przyczepce dorobie tylko nastawke na zaglówke i problem rozwiazany

No właśnie. Jak się ma przyczepke :D
bolus789 napisał(a):
co do wozenia na dachu auta to nie zabardzo mi to odpowiada auto duzo wtedy pali i jest bardzi niewygodnie wiesc taka lajbe na dachu

Jeśli łódka jest mała i miejsce przeznaczenia niedalego to dlaczego nie? ;)
bolus789 napisał(a):
Kiedys myslałem o pasji ale własnie tam trzeba zapłacic za plany i to juz jest pewien problem wiadomo budujemy nasze lodzie aby byly jak najtansze a to dodatkowe koszty :)

Zgadzam się, a w dodatku z darmowymi planami można tylko próbować, a jeśli z Pasją nie wyjdzie? 180 zł poszło w... błoto ;)

_________________
"Take your passion and make it happen"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2006, o 15:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2006, o 10:10
Posty: 158
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
180zł !!! 5 kg epidianu 5 + Z1...albo połowa potrzebnej sklejki

mam gdzieś tych planów kilka (naście), jak znajde to wrzuce.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2006, o 15:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 cze 2005, o 09:14
Posty: 772
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
gelorad napisał(a):
mam gdzieś tych planów kilka (naście), jak znajde to wrzuce.

Serio?! Bylibyśmy ogromnie wdzięczni ;)

_________________
"Take your passion and make it happen"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2006, o 16:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2006, o 10:10
Posty: 158
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
aaaaaale śmieszne


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2006, o 17:08 

Dołączył(a): 28 cze 2006, o 17:21
Posty: 73
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Jak się w necie poszuka, to można znaleźć trochę ciekawych planów. Na stronce poniżej (chodź wiem, że mowa o otwarto pokładówkach) znajdziecie np. bardzo ciekawe plany do „Pilgrim 590”:
http://boatdesign.net/Directory/Boat_Pl ... /page2.htm
http://www.geocities.com/samimocmak/ (zdjęcia z budowy i gotowego jachtu)
Z darmowymi planami, jest jeden szkopuł, otóż jak coś jest w nich nie tak, to wąty możemy kierować tylko do siebie.

Moja Arda wygląda na to, że popływa jeszcze w tym roku. Maszt i żagiel zamówiony, okucia zrobione, a na bloczki i liny odłożona kasa. Kadłub łódki jest obecnie wyszpachlowany i pomalowany. Zdjęcia dołączyłem do www.bartesso.fotosik.pl. Tutaj mam jeden mały problem z oceną kadłuba. Najgładszy to on nie jest, ale z drugiej strony do fal Dunaju to mu sporo brakuje. Błędem był sposób lakierowania (pędzlem, w pomieszczeniu o słabym naświetleniu). Wyczytałem, że pędzlem powinno się kłaść pierwszą warstwę lakieru rozcieńczonego z rozpuszczalnikiem 1:1, a następne najlepiej wałkiem welurowym (najlepiej oczywiście metodą natryskową). Te kwestie jednak można zawsze naprawić i wykończyć dno na „lustro”, mnie natomiast gonił czas, przeszkadzała niecierpliwość i chęć pożeglowania na niej jeszcze w tym roku. Wydaje mi się też, że trzeba mieć szacunek dla sztuki szkutniczej ;) i nie można mieć extrymalnie wysokich oczekiwań od pierwszej łódki z przydomowej produkcji.

Bolus789
Jak się nie buduje łódki pod chmurką to trzeba mięć pomieszczenie o metr dłuższe i szersze. Gdyby moja łódka miała pół metra więcej to bym miał problem z jej umieszczeniem w garażu.

pozdro to all


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2006, o 18:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 cze 2005, o 09:14
Posty: 772
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
gelorad napisał(a):
aaaaaale śmieszne

Mnie tam nic nie śmieszy ;) Po prostu pytalem niedowierzając :D
bartesso napisał(a):
Wyczytałem, że pędzlem powinno się kłaść pierwszą warstwę lakieru rozcieńczonego z rozpuszczalnikiem 1:1, a następne najlepiej wałkiem welurowym (najlepiej oczywiście metodą natryskową). Te kwestie jednak można zawsze naprawić i wykończyć dno na „lustro”, mnie natomiast gonił czas, przeszkadzała niecierpliwość i chęć pożeglowania na niej jeszcze w tym roku. Wydaje mi się też, że trzeba mieć szacunek dla sztuki szkutniczej ;) i nie można mieć extrymalnie wysokich oczekiwań od pierwszej łódki z przydomowej produkcji.

Z drugiej strony możesz np. na następny sezon wyszlifować starą warstwę lakieru na "blachę" i wtedy pomalować natryskowo, ew. wałkiem (co wychodzi zdaje mi się też całkiem nieźle ;) )

_________________
"Take your passion and make it happen"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2006, o 19:03 

Dołączył(a): 11 sie 2006, o 15:08
Posty: 26
Lokalizacja: Nowy Staw
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Koledzy, a czym najlepiej pomalować? Buduje malutką łódeczkę za niedługo będzie trzeba ją pomalować. Kupiłem wałki welurowe ale mam również sprężarkę i pistolet, więc czym lepiej pomalować?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2006, o 19:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 cze 2005, o 09:14
Posty: 772
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
sisqod napisał(a):
Kupiłem wałki welurowe ale mam również sprężarkę i pistolet, więc czym lepiej pomalować?

Oczywiście że lepiej metodą natryskową, tylko trzeba to zrobić umiejętnie. Wałkiem maluje się łatwiej ale efekt jest trochę gorszy ;) Jeśli jesteś pewien swoich umiejętności co do malowania pistoletem - bierz pistolet ;)

_________________
"Take your passion and make it happen"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2006, o 20:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2006, o 17:27
Posty: 306
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 51
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Prawie wszystkie moje łódki malowałem wałkiem, choć mam i pistolet, ale się tylko kurzy :D
Pamiętaj o przeszlifowaniu na mokro przed każdą warstwą!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2006, o 23:13 

Dołączył(a): 28 cze 2006, o 17:21
Posty: 73
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
podpisuje sie pod tym setką wykrzykników :!: Naprawde ta na pozór błaha czynność przeszlifowania każdej warstwy ma doze znaczenie dla ostatecznego wygladu łódki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 wrz 2006, o 20:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2006, o 10:10
Posty: 158
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
bartesso napisał(a):
Moja Arda wygląda na to, że popływa jeszcze w tym roku..... Kadłub łódki jest obecnie wyszpachlowany i pomalowany.


A ja nie mogłem się doczekać i dziś wypłynąłem bez malowania tz goła żywica. Radocha i przyjenośc straszna zwłaszcza że wiało troszkę. Ślizgu co prawda nie zrobię na swojej krypie co najwyżej poklaskam dnem o wodę, ale i tak jest zajefajnie. Jedno wiem napewno żagiel od windsurfingu do wymiany i maszt też. Za mała powierzchnia (5,5 mkw) i za niski. Na szczęście tylko 50zł utopione. W przyszłym roku raczej też zamówię u żaglomistrza. Tak na marginesie ile kosztuje zestaw żagli do Ardy ?
Czy to normalne, że za rufą woda się kłębi jak wrzątek, czy też coś nie tak z krztałtem dna?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 wrz 2006, o 21:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2006, o 17:27
Posty: 306
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 51
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
To, co za rufą się dzieje jest nienormalne!

No, chyba że masz płaskodenną łódkę sklejkową :DD

Sklejka jest płaska... tylko w uproszczeniu, stąd te wszystkie wirki sie robią.
Jakie wymiary ma twoja łódeczka? Jakos w topicu nie mogę tego znaleźć. To pytanie pod kątem powierzchni żagla. Zrób moze jakiś rysunek z wymiarami łódki z ożaglowaniem, mieczem i sterem- może coś się podpowie ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL