Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 26 kwi 2024, o 13:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 paź 2020, o 15:26 

Dołączył(a): 7 paź 2020, o 15:13
Posty: 7
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Jachtowy
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem jachtu i jak pewnie wielu przede mną rozpocząłem swoją przygodę od ratowania silnika. Poszukuję pompy paliwa do hiszpańskiego silnika Solé Diesel Mini-1, o mocy 4,4kW (6hp), rok produkcji 1980, numer silnika 12.8111
Kontaktowałem się z dystrybutorami Solé, a oni z producentem i niestety tej części już nie produkują :(
Moje pytanie jest zatem takie, czy jest wśród was ktoś, kto mógłby podpowiedzieć gdzie szukać jakiś sensownych zamienników, ewentualnie części używanych lub może kogoś, kto potrafi takie elementy dorabiać?

Nie wiem gdzie szukać pomocy, moje doświadczenie w mechanice silnikowej również jest znikome. Pierwsza łódka miała być wprawką do żeglarskiego życia... no i w sumie jest.

Pozdrawiam


Załączniki:
Komentarz: To zdjęcie pompy z katalogu Solé
Numer części 12124025

9B7F5F41-98BB-45AD-87BE-3D1477F97C82.jpeg
9B7F5F41-98BB-45AD-87BE-3D1477F97C82.jpeg [ 87.7 KiB | Przeglądane 2569 razy ]
Komentarz: To zdjęcie niesprawnej, wymontowanej pompy
18201D65-CA75-4160-9FAF-ACA91F9871FD.jpeg
18201D65-CA75-4160-9FAF-ACA91F9871FD.jpeg [ 228.9 KiB | Przeglądane 2569 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 paź 2020, o 19:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
HubaBuba123 napisał(a):
Nie wiem gdzie szukać pomocy,


Tia ...

Jak trwoga ... to do boga :rotfl: , ale żeby przynajmniej - w swoim poście nr 1 - napisać forumowiczom: "dzień dobry - na imię mam Huba - na nazwisko Buba - mam lat 123 i mieszkam w Parku Yellowstone w Stanach Zjednoczonych" ....

viewtopic.php?f=6&t=25&start=2130

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 paź 2020, o 20:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
HubaBuba123
Bury_kocur ma rację i to wielką. Rzekłbym, cholerną rację ma.
W ciągu kwadransa naliczyłem pięciu producentów tej pompy. To znaczy, że bez trudu możesz ją kupić dzisiaj. Ale...
Włodek napisał "jak trwoga to do boga" a ja dodam jeszcze "jak do boga to z modlitwą" :twisted:
Tobie nie chciało się przedstawić, mi nie chce się napisać co to za pompa, gdzie używana, w ilu silnikach, gdzie kupić, który producent najlepszy itd...
Ot po prostu uważam, że napisałem wystarczająco dużo. Są obecnie produkowane i dostępne.
Zestawy remontowe też.
I wystarczy jak na proporcjonalną odpowiedź.



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: cors
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 paź 2020, o 12:06 

Dołączył(a): 7 paź 2020, o 15:13
Posty: 7
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Jachtowy
Szanowni Państwo,

Dziękuję za lekcję etykiety forumowej. Nie miałem zamiaru nikogo urazić moim postem. Nigdy w życiu nie korzystałem z żadnego forum. Pierwszy raz postanowiłem skierować się z prośbą o pomoc do szerokiego, internetowego gremium, dysponującego kolektywną wiedzą i doświadczeniem.
Zawsze wydawało mi się, że takie miejsca służą szybkiej wymianie informacji,, a zwięzłość i konkret przekazu był w cenie. Ewidentnie miałem niewłaściwe wyobrażenie o tym, jak to działa.

Moim celem nie było urażeniem żadnego z użytkowników tego forum, a jedynie zasięgnięcie porady w sytuacji dla mnie kryzysowej. Pisanie o tym, że „w ciągu kwadransa naliczyłem pięciu producentów tej pompy” jest trochę jak kopanie leżącego. Przyznałem już w pierwszym poście, że nie znam się na mechanice, od niedawna posiadam jacht, a mechanicy, koledzy żeglarze, producent silnika, dystrybutorzy oraz oczywiście Google nie byli w stanie mi pomóc. To, że nie byłem w stanie w „kwadrans” znaleźć takich wyników jak Pan, świadczy tylko i wyłącznie o mojej niewiedzy, bezsilności oraz braku wiedzy u osób, z którymi do tej pory rozmawiałem. To, że na tym forum znajdują się ludzie tacy jak Panowie z wiedzą pozwalającą w kwadrans znaleźć rozwiązanie chyba właśnie jest istotą funkcjonowanie takich forów.

„Jka trwoga, to do Boga”?? No tak, gdybym miał pomysł, jak rozwiązać moj problem, to nie zawracałbym tym głowy innym ludziom, w szczególności tutaj. Chętnie pomagam i dzielę się wiedzą, gdy tylko mam ku temu okazję, z przyjemnością zrobię to również tutaj.
Muszę ewidentnie spędzić trochę więcej czasu na tym forum, aby zapoznać się z panującymi tu zwyczajami. W tym momencie jednak, mam rozebrany na części silnik, kończący się lada dzień sezon i kompletny brak mapy, co zrobić dalej.

Złe wrażenie zostało już ewidentnie zrobione, ale mimo wszystko...
Jestem Bartek, ze Szczecina, żeglowałem trochę z rodzicami, potem długa przerwa i od niedawna żegluje bardziej samodzielnie i świadomie, zupełnie niedawno zdałem patent na żeglarza i od miesiąca jest współwłaścicielem, czterdziestoletniej, 8-metrowej łódki DIONE-82.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 paź 2020, o 19:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
HubaBuba123 napisał(a):
Złe wrażenie zostało już ewidentnie zrobione, ale mimo wszystko...
Jestem Bartek, ze Szczecina, żeglowałem trochę z rodzicami, potem długa przerwa i od niedawna żegluje bardziej samodzielnie i świadomie, zupełnie niedawno zdałem patent na żeglarza i od miesiąca jest współwłaścicielem, czterdziestoletniej, 8-metrowej łódki DIONE-82.


Bartek - błędów nie robi kto nikt nie robi.

Staramy się, aby na naszym forum nowi jego uczestnicy jakoś się na "dzień dobry" przedstawili - bo uwierz mi - to działa dobrze dla obu stron.

Nikt się tu na dłuższą metę na nikogo nie gniewa - wybaczamy Ci początkowy błąd i witamy na forum - czuj się wśród nas dobrze - niemniej już wiesz, że tutaj nikt jeńców nie bierze :D

Poproś MarkaSCO, aby rozwinął Swoją wypowiedź - Marek jest przyjaznym facetem i na pewno teraz Ci pomoże :D

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: HubaBuba123
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 paź 2020, o 19:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
HubaBuba123 napisał(a):
Pisanie o tym, że „w ciągu kwadransa naliczyłem pięciu producentów tej pompy” jest trochę jak kopanie leżącego

Nie. To jest stawianie leżącego na nogi :D
Napisałeś, że nie znasz się na problematyce i przedstawiłeś rzecz tak, jak mogłes najlepiej - prawda ?
No to teraz zastanówmy się, co ja muszę zrobić, żeby Ci pomóc:
1. Zrozumieć na czym naprawdę polega Twój problem.
2. Rozwiązać go.
3. Przekazać Ci rozwiązanie uwzględniając to, ze nie znasz się na tej technice.
Prawda ?
Oczywiście punkt pierwszy moze wydać Ci się kontrowersyjny, bo przecież opisałeś problem.
W podobny sposób opisałeś go dystrybutorowi Sole i dostałeś odpowiedź ;)
Żeby Ci pomóc muszę:
- Znaleźć manual silnika Sole mini1
- Znaleźć manual tego silnika, który sole zmarynizowało tworząc Mini1.
- znaleźć manual producenta, który udzielił licencji producentowi, który wyprodukował silnik zmarynizowany przez Sole.
- Znaleźć manual pomp wtryskowych Bryce...
- Przejrzeć to wszystko
- Znaleźć jakiegoś niedrogiego dystrybutora pomp Bryce i zestawów remontowych do nich.
- A w międzyczasie dowiedzieć się co z Twoją pompą jest nie tak ( nie masz jej w ogóle, czy uszkodzona ? )
I to wszystko przy założeniu, że napisałeś ten post na poważnie a nie wkleiłeś identyczny na setce forów żeglarsko - motorowych i właściwie czekasz na "statystyczną odpowiedź"
Chciałoby Ci się odpowiadać na moim miejscu ? Tak szczerze ?
HubaBuba123 napisał(a):
Złe wrażenie zostało już ewidentnie zrobione, ale mimo wszystko...

I tutaj znowu się mylisz. Tym postem udowodniłeś, że zależy Ci na odpowiedzi.
Jak dla mnie to o żadnym złym wrażeniu już nie mówimy :)
Bo to nie jest kwestia wrażenia. Tylko czysto techniczna kwestia. Żeby komuś pomóc rozwiązać konkretny problem, musisz się nad tym problemem pochylić.
A tutaj musisz mieć wrażenie, że to ma sens. Że Twoje działanie nie będzie tylko stratą Twojego czasu, bo tak naprawdę nikt się nad nim dłużej nie zastanowi.

Na moje oko zrobisz kawał dobrej roboty, jeśli poszukasz manuali o których wspomniałem wcześniej. Ze szczególnym uwzględnieniem pomp wtryskowych Bryce :D
A przede wszystkim napiszesz, co z Twoją pompą jest nie tak ?

PS: W kwestii jak zamontować i wyregulować taka pompę z pewnością pomoże Ci też Bury-kocur, który jest do rany przyłóż, ( jeśli go o to poprosić ładnie ) i niedawno kończył
jakieś kursy na ten temat :mrgreen:
viewtopic.php?f=67&t=31334#p593045



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowania - 2: HubaBuba123, robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 paź 2020, o 20:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
PS:
A tak gdzieś pod koniec przyszłego tygodnia sprawdzimy z moim wspólnikiem Rafałkiem, czy aby nie mamy z szpejach takiej pompki na chodzie... Ale to dopiero gdzieś tak koło przyszłego piątku. Teraz w szpejarni leżą cztery częściowo porozkładane silniki i dopóki ich nie skończę, nie mam jak szperać za pompką, bo "porządek" mamy tam jak na sali operacyjnej... po bombardowaniu ;)



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowania - 2: HubaBuba123, robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 paź 2020, o 22:55 

Dołączył(a): 7 paź 2020, o 15:13
Posty: 7
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Jachtowy
No to Panowie wyglada na to, że teraz możemy już konie razem kraść ;)

Ponoć robi się tylko jedno pierwsze wrażenie, ale cieszę się, że mogłem je wyjątkowo zrobić powtórnie.

Co do tego, co napisał MarekSCO, to odpowiedź jest prosta: „nie, nie chciałoby mi się” ;)
Szczerze, pisząc to zapytanie nie spodziewałem się, że ktokolwiek będzie tu się jakoś bardzo wysilał w szukaniu odpowiedzi. Sądziłem raczej, że będzie to odpowiedź na zasadzie: „skontaktuj się z firmą xyz, może będą mieli”. Tym bardziej jestem zdumiony wnikliwością odpowiedzi na moje pytanie :)

Odpowiadając już konkretnie, to...
- Manual silnika znalazłem w sieci, ale tam są opisane tylko bierząco wymiany eksploatacyjne (wymiany płynów, filtrów). Podejrzewam, że na niewiele się to zda.
- Mam kompletną listę części do tego silnika, który otrzymałem od Solé
- Łódka stała na saniach przez ponad 2 lata u sprzedającego na palcu. Po przewiezieniu jej do Szczecina i zwodowaniu, z oporami, ale silnik odpalił.
- Wymieniłem olej, filtr oleju, olej w przekładni, wypompowałem paliwo i zalałem świeże. Po wykręceniu filtr paliwa okazał się czysty. Nie wymieniłem filtra powietrza, bo w odwiedzonych sklepach powiedziano mi, że takiego filtra nigdzie nie dostanę, że prawdopodobnie jest to samoróbka.
- Odpalaliśmy silnik jeszcze kilkukrotnie i za każdym razem palił
- W końcu przepłynąłem się łódka z 20min i podczas tej przejażdżki silnik zaczął tracić obroty przy większym obciążeniu. Po zredukowaniu prędkości obroty wracały do normy.
- następnym razem po odpaleniu pochodził ok. 5 minut, zaczął tracić obroty i zdechł. Po tem już nie chciał odpalić.
- znajomy serwisant zasugerował brudny zbiornik i zanieczyszczone paliwo. Umówiłem się na czyszczenie zbiornika i całego układu paliwowego.
- paliwo po spuszczeniu okazało się czyste, a żeby wymontować zbiornik trzeba było wyciąć pół mesy, wiec zdecydowaliśmy się tego nie robić.
- serwisant wymontował wtrysk i pompę i zabrał do naprawy. Wtrysk udało się zregenerować, ale pompa okazała się padnięta. Serwis nie potrafi pomóc. I tu zaczyna się moje poszukiwanie nowej pompy.
- pompę jutro jadę odebrać z serwisu i dowiem się co z nią jest nie tak i będę mógł ją wziąć w ręce i sam obejrzeć.

To chyba tyle...

Jeszcze raz dzięki za podjęcie tematu i chęć pomocy!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 paź 2020, o 16:24 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8028
Podziękował : 1872
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
A to siem wtrącem: po pierwsze primo ustal co to jest za silnik.
Bo producentem przecie nie jest owo Sole. Które zresztą marynizowało Perkinsy, Bety, Lombardiny, Mitsubisie i bógwico jeszcze.
Aby idzie o kosiarkowe jednocylindrowe Lombardini? ;)

Znając silnik, typ, numer, znajdziesz też do niego wszelkie części w tym nowsze zamienniki. Całkiem możliwe że są popularne i dostępne, tylko że występują jako części do samochodu, kosiarki, czy traktorka
A do silnika nie szukaj instrukcji obsługi - że jak przekręcić kluczyk i w którę dziurę wlać olej - lecz instrukcji serwisowej/warsztatowej. Service/workshop manual.

Rozumiem że już wiadomo co to za pompa - a jak nie to włąśnie: co za silnik, jaki numer, względnie po numerze tej pompy - i może będzie trzeba jeszcze znać jej nastawy.
https://lombardini.com.pl/
http://www.geneus.pl/index/czesci/Sole- ... _9921.html
https://injectionpumps.co.uk/



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: HubaBuba123
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 paź 2020, o 07:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
HubaBuba123 napisał(a):
a żeby wymontować zbiornik trzeba było wyciąć pół mesy, wiec zdecydowaliśmy się tego nie robić.


Przeczytaj poniższy wątek - wykonałem u siebie rewizję do zbiornika i wyczyściłem zbiornik.

viewtopic.php?f=22&t=29419

Nie trzeba było go wyciągać a jedynie wykonać rewizję co na przyszłość może się zawsze przydać.

Przemyśl temat...

A ... - jeszcze jedno - jak już wyczyścisz zbiornik i zaczniesz niejako jego eksploatacje od początku to lej konsekwentnie do paliwa dodatki anty-bakteryjne.

Wątek o tym poniżej:
http://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=5&t=29234

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: HubaBuba123
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2020, o 11:00 

Dołączył(a): 7 paź 2020, o 15:13
Posty: 7
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Jachtowy
Ryś napisał(a):
A to siem wtrącem

Ależ bardzo proszę wtrącać się do woli


po pierwsze primo ustal co to jest za silnik.
Bo producentem przecie nie jest owo Sole. Które zresztą marynizowało Perkinsy, Bety, Lombardiny, Mitsubisie i bógwico jeszcze.
Aby idzie o kosiarkowe jednocylindrowe Lombardini? ;)

No właśnie to jest dla mnie zaskoczenie, bo myślałem właśnie, że Solé jest producentem.
Nie wiem niestety, jak ustalić co to za silnik, ale... widziałem na jednym z korków napis Lombardini, więc być może jest to dobry trop. Wychodzi, że myślałem, że kupiłem jacht, a kupiłem kosiarkę do fal. W sumie też fajnie ;)


Znając silnik, typ, numer, znajdziesz też do niego wszelkie części w tym nowsze zamienniki. Całkiem możliwe że są popularne i dostępne, tylko że występują jako części do samochodu, kosiarki, czy traktorka

Numer silnika wyczytałem w dokumentach jako 12.8111, Solé Diesel Mini 1, moc 4.4kW, 6km


A do silnika nie szukaj instrukcji obsługi - że jak przekręcić kluczyk i w którę dziurę wlać olej - lecz instrukcji serwisowej/warsztatowej. Service/workshop manual.

Ok. Dzięki.


Rozumiem że już wiadomo co to za pompa - a jak nie to włąśnie: co za silnik, jaki numer, względnie po numerze tej pompy - i może będzie trzeba jeszcze znać jej nastawy.
https://lombardini.com.pl/
http://www.geneus.pl/index/czesci/Sole- ... _9921.html
https://injectionpumps.co.uk/


Niestety wciąż nie wiem co to za pompa i jak jej (lub zamienników) szukać w internecie. Za głupi jeszcze na to jestem, a serwis (nazwy, którego przez grzeczność nie wspomnę) rozłożył ręce i nie był w stanie pomóc. Wczoraj w końcu odebrałem pompę i zrobiłem dokładne zdjęcia, które zaraz postaram się tu wrzucić.
Linki bardzo przydatne. Do firmy Geneus już jakieś dwa tygodnie temu pisałem, ale żadnej odpowiedzi nie otrzymałem :(

Dzięki za wszystkie informacje!

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

bury_kocur napisał(a):
HubaBuba123 napisał(a):
a żeby wymontować zbiornik trzeba było wyciąć pół mesy, wiec zdecydowaliśmy się tego nie robić.


Przeczytaj poniższy wątek - wykonałem u siebie rewizję do zbiornika i wyczyściłem zbiornik.

viewtopic.php?f=22&t=29419

Nie trzeba było go wyciągać a jedynie wykonać rewizję co na przyszłość może się zawsze przydać.

Przemyśl temat...

A ... - jeszcze jedno - jak już wyczyścisz zbiornik i zaczniesz niejako jego eksploatacje od początku to lej konsekwentnie do paliwa dodatki anty-bakteryjne.

Wątek o tym poniżej:
http://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=5&t=29234



Dzięki wielkie!!! Obie porady bardzo cenne dla żółtodzioba takiego jak ja.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Oto dokładne zdjęcia uszkodzonej pompy. Trzymanie jej w rękach i dokładne oględziny niestety niewiele mnie przybliżyły do rozwiązania zagadki gdzie takiej szukać :(
Wpisuje w internet informacje z tabliczki znamionowej we wszystkich możliwych konfiguracjach, ale brak rezultatów.


Załączniki:
76E77F73-B986-49CA-92C0-C0A0B18D73B0.jpeg
76E77F73-B986-49CA-92C0-C0A0B18D73B0.jpeg [ 85.18 KiB | Przeglądane 2186 razy ]
7D6A2C5B-0952-4C8B-BDB5-4A66D20B8EDF.jpeg
7D6A2C5B-0952-4C8B-BDB5-4A66D20B8EDF.jpeg [ 74.97 KiB | Przeglądane 2186 razy ]
67898E86-9F9C-431F-9E83-5D9BCAC9FD3E.jpeg
67898E86-9F9C-431F-9E83-5D9BCAC9FD3E.jpeg [ 85.18 KiB | Przeglądane 2186 razy ]
Komentarz: Oto dokładne zdjęcia uszkodzonej pompy. Trzymanie jej w rękach i dokładne oględziny niestety niewiele mnie przybliżyły do rozwiązania zagadki gdzie takiej szukać :(
Wpisuje w internet informacje z tabliczki znamionowej we wszystkich możliwych konfiguracjach, ale brak rezultatów.

24965E38-74A3-41D9-812A-8E75F305CED1.jpeg
24965E38-74A3-41D9-812A-8E75F305CED1.jpeg [ 76.21 KiB | Przeglądane 2186 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2020, o 12:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2014, o 14:16
Posty: 48
Podziękował : 23
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: Mam
Kto szuka ten znajdzie .Solodiesel to byla Farymann.https://www.ebay.de/itm/Weidemann-Farym ... .l4275.c10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 paź 2020, o 17:31 

Dołączył(a): 7 paź 2020, o 15:13
Posty: 7
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Jachtowy
kobold napisał(a):
Kto szuka ten znajdzie .Solodiesel to byla Farymann.https://www.ebay.de/itm/Weidemann-Farym ... .l4275.c10



Kto wie jak szukać ten znajdzie. Akurat braku zaangażowania w szukanie to sobie zarzucić nie mogę. Wiele godzin spędzonych na szukaniu, wykonanych telefonów i maili.
Mogę zapytać skąd pewność, że to dokładnie to? Słyszałem już wiele wskazówek, ale nigdy nie padła nazwa Farymann. Ostatnio brytyjski serwis zajmujący się pompami Bryce zasugerował zamiennik w postaci BOSCH PFR1. Nie kwestionuję Pana sugestii, tylko próbuje się upewnić, bo jednak 350eur to za dużo na strzały w ciemno.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 paź 2020, o 21:55 

Dołączył(a): 7 paź 2020, o 15:13
Posty: 7
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Jachtowy
MarekSCO napisał(a):
PS:
A tak gdzieś pod koniec przyszłego tygodnia sprawdzimy z moim wspólnikiem Rafałkiem, czy aby nie mamy z szpejach takiej pompki na chodzie... Ale to dopiero gdzieś tak koło przyszłego piątku. Teraz w szpejarni leżą cztery częściowo porozkładane silniki i dopóki ich nie skończę, nie mam jak szperać za pompką, bo "porządek" mamy tam jak na sali operacyjnej... po bombardowaniu ;)



Hej, udało się może rzucić okiem za tą pompką?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 paź 2020, o 19:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Właśnie wróciłem z roboty :D
Udało się rzucić okiem, ale okazało się, że odnalazłem zdechłe szczątki pompy Bryce, ale tej od Listnera... Tzn nie tej o którą chodzi.
Ale spoko. W tym tygodniu mój wspólnik jedzie do pompiarza ( kolesia który nam regeneruje pompy - prowadzimy taki specjalistyczny warsztat samochodowy ) Mam na uwadze Twoją pompę i raczej znajdę na nią sposób. Tylko w tym tygodniu mam przechlapane - roboty dużo.
Tak jak Ryś mówi, to Lombardini i jeszcze kilka podobnych silników. Mamy tutaj czasem do czynienia z różną rolnicza techniką. I tą pompę miałem w rękach nie raz prawdopodobnie...
Powiedz, czy masz gdzieś blisko zakład regenerujący pompy i wtryskiwacze ?
Bo jeśli tak, to może poszukam samego zestawu remontowego...
A jak nie masz, to postaram się u mojego pompiarza coś zdziałać. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 paź 2020, o 16:10 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8028
Podziękował : 1872
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
HubaBuba123 napisał(a):
Oto dokładne zdjęcia uszkodzonej pompy. Trzymanie jej w rękach i dokładne oględziny niestety niewiele mnie przybliżyły do rozwiązania zagadki gdzie takiej szukać :(
Lombardini, któryś z serii LD. Tylko ni masz rady, lepiej jeszcze ustal który konkretnie. To tak by nie kupić niekompatybilnej ;) i tak w razie czego - https://www.finimpianti.it/ftp/lov1c.pdf

Te 6 km znaczy że jakiś maluch; ale wszak np może to LDA 80?
Popularny to i u nas traktorek dzik, co Marek się zjeżał :D https://iservice.lombardini.it/document ... _80_IT.pdf
https://drive.google.com/file/d/1SxgoYW ... Gw5gZ/view

I naówczas wrzucasz pompa iniezione (czy injection pump) LDA 80, i masz skolko ugodno.

Tu z numerami referencyjnemi https://www.technidiscount.com/en/produ ... 0414171061

czy https://www.macalusomacchineagricole.it ... solio.html
https://www.ebay.pl/itm/POMPA-INIEZIONE ... SweRBfcgDa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Marian Strzelecki i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL