Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 6 cze 2026, o 17:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 gru 2025, o 13:45 

Dołączył(a): 6 sie 2017, o 09:20
Posty: 78
Podziękował : 71
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Witam ,
jak w temacie zastanawaiam sie nad zainstalowaniem dodatkowej pompki paliwa. Zbiornik mam powyżej silnika (wyjscie) i około 3 metry od silnika zastanawiam się czy pompka na silniku (Yanmar 3hm35f) da radę pociągnąc ?? I znalazłem taką pompkę (zdjęcie) Mam pytanie czy ktos stosuje coś podonego ? jak poprawnie zainstalować ? Pozdrawiam :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2025, o 15:47 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 755
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 85
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Zdjęcia brak.

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2025, o 11:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 17:14
Posty: 783
Podziękował : 155
Otrzymał podziękowań: 370
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Andrzej Rachwał napisał(a):
Witam ,
jak w temacie zastanawaiam sie nad zainstalowaniem dodatkowej pompki paliwa. Zbiornik mam powyżej silnika (wyjscie) i około 3 metry od silnika zastanawiam się ...

Zbiornik powyżej silnika i pompka miałaby być potrzebna?
Chyba tylko w sytuacji, gdy zbiornik jest bardzo głęboki i jego dno wypada znacznie niżej niż pompka na silniku.
W instrukcji silnika masz zapewne napisane, na jaką maksymalnie wysokość pompka podająca na silniku może podnieść paliwo.

Marcin

_________________
Marcin Palacz
http://marcinpalacz.pl



Za ten post autor marcin_palacz otrzymał podziękowanie od: Andrzej Rachwał
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sty 2026, o 20:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2867
Podziękował : 448
Otrzymał podziękowań: 753
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Pompka w silniku powinna podać paliwo ze zbiornika nawet jak by on był poniżej silnika. A jak zbiornik jest powyżej to już bym się tym nie przejmował. Ja kupiłem silnik który nie jest wyposażony w pompkę i przy długich odcinkach kiedy płynąłem Odrą i kiedyś Wartą uciążliwe było dla mnie dolewanie paliwa do silnika kiedy się skończyło w zbiorniku silnika. Rozwiązałem to w ten sposób, że umieściłem zbiornik powyżej na ławie kokpitu i po uruchomieniu silnika po pewnym czasie zamykam odpowietrzenie na silniku a otwieram na zbiorniku i do końca sezonu biorę paliwo ze zbiornika zewnętrznego. Zbiornik jest w odległości około 2 m od silnika. Już o tym pisałem na forum.



Za ten post autor Marian J. otrzymał podziękowanie od: Andrzej Rachwał
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL