Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lut 2018, o 10:21 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
Witajcie pozwolilem sobie dzisiaj objechac zalew zegrzynski w poszukiwaniu darmowego miejsca slipowania (na dziko). Jak narazie totalna klapa.
Do niedawna byly dwa miejsca:
1.Przy duzym rondzie (Nieporet Legionowo Pułtusk).Jadac od ronda w kierunku MCDONALDA 200m po lewej stronie jest przerwa w barierze zjazd na wal. Zostaly ustawione zapory betonowe z odstepami metrowymi. Samochodem terenowym mozna by jedna przeciagnac powiekszajac luke do 2m i mozna by spokojnie wodowac z przyczepki.Teren piaszczysty plaskie zejscie.Do okola jest miejsce na parkowanie 5samochodow.
2. Zegrze Północ tuż przed ośrodkiem Watu był swietny slip sporo miejsca do parkowania. W tym momencie urzadzono sobie zaplecze budowy. Na tablicy napisane inwestycja przebudowa kanalizacji. Co daje jeszcze nadzieje ze po zakonczeniu budowy wszyscy sie zwina i bedzie znowy mozna za darmo zrzucic lodke do wody.
Czy moze ktos zna jeszcze jakies miejsca gdzie da sie dojechac samochodem osobowym lub suvem i nie bylic 30 zl za to zeby samemu wjechac do wody. Bo ja uwazam ze to rozbuj w bialy dzien ze sie nigdzie do wody nie da dojechac wszystko wygrodzone. Jak by byli wlascicielami jeziora.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2018, o 12:17 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
Tu mam bazecz 2015 roku ale to juz 3lata wiec moglo sie zdezaktualizpwac:
1. Slip przy parkingu w Zegrzu północnym. Wszystkim znany dość łagodne zejście do wody i duży parking. Niestety podczas Niedzielnego zwiadu zauważyłem że szkółka żeglarska dzierżawiąca nabrzeże wyrównała już cały brzeg do ogrodzenia z WTW. Wyrównany został również sam slip i mam obawy że mogą go sobie zawłaszczyć. Z informacji od pracownika porządkującego teren ma tu powstać jakaś knajpka na wodzie i slip ma niby pozostać dostępny dla wędkaży. Może ktoś ma bardziej szczegółowe informacje na ten temat



2. Slip przy kładce w Nieporęcie - dobry zjazd do wody sporo miejsca wokoło na pozostawienie auta. Niestety brzeg kamienisty więc w pojedynkę trzeba uważać żeby dobrze przycumować łódkę do mini kładki bo można łatwo porysować kadłub o kamienie.



3. Slip w Jachrance przy tzw Betonach - kiepski dojazd ale sam brzeg dość łagodny i wygodny do wodowania, sporo miejsca na zaparkowanie auta. Od jesieni teren wydzierżawiony przez jakieś stowarzyszenie motorowodniaków. Uzyskałem zapewnienie że teren pozostanie ogólno dostępny. Ma powstać pomost przy którym będą cumować swoje łodzie. Podczas wczorajszego zwiadu widziałem że brzeg wygrodzony jest drewnianymi palami i dojście do wody jest tylko w miejscu slipowania. Oby się nie okazało że powstanie tu pomost i nie będzie miejsca na zrzucenie łodzi.



4. Serock - jest slip po prawej stronie od Molo. Teoretycznie wjazd w uliczke mają tylko mieszkańcy ale czasem zrzucałem tam łódkę jak jeszcze woziłem ją na dachu i nie było z tym problemu auto można zaparkować na ulicy albo na pobliskim parkingu. Ktoś wie jak jest z wodowaniem łodzi z przyczepy w tym miejscu?



5. Serock ul Rybaki - jest kilka miejsc z wybetonowanym wejściem do wody jednak sa one dość strome i wg mnie tylko 4x4 sobie tam poradzi. Są dwa miejsca pod koniec ulicy z łagodnym wejściem do wody. Jedno dostępne z małym pływającym pomostem. Niestety drugie wygodniejsze zostało zagrodzone łańcuchem przewieszonym na dwóch słupkach. Auto możńa zaparkowac na ulicy. Ruchu tu nie ma bo to ślepa uliczka. Ktoś się orientuje na jakich zasadach te miejsca są zagrodzone?



6. Wierzbica - podobno jest betonowy slip w miejscu dawnej stacji Orlenu przy samym moście. Brak informacji o jego dostępności. Może ktoś coś wie czy jest udostępniony czy nie.



7. Wierzbica - dziki slip vis'a'vis pkt 6. przez drogę - update @Korentes: łagodne zejście do wody, spokojnie można łódkę zwodować.... Jest to dużo wygodniejsze przy wyższym stanie wody ;) (...) 2 panów z łajbą około 3,50m i oplem insignia nie mieli większego kłopotu :P



8. Slip Kania Polska w ujściu Bugu - jest dojazd do wody wyłożony betonowymi płytami zaraz obok spory parking. Nie wiem czy zjazd do wody jest zagrodzony czy ogólno dostepny. Wszelkie aktualne info mile widziane.



9. Slip Cupiel w ujściu Bugu - ok 1 km od slipu z pkt 8 w strone ujcia. Jest przejazd przez wał i zjazd do samej wody Nie byłem nie widziałem. Podobno można spokojnie łódkę zwodować.



10 Slip na Bugu w Kuligowie - dość stromy zjazd. Dla osobówki może być ciężko się wygrzebać. miejsca do zaparkowania na 2-3 auta z przyczepami.



11. Slip na Narwi W Topolinie. Zjazd do wody wyłożony Płytami betonowymi, niestety jak byłem tam to jest dość stromo i nierówno. Osobówką raczej ciężko. Może coś się zmieniło od zeszłego lipca


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2018, o 21:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Kaka84 napisał(a):
Witajcie pozwolilem sobie dzisiaj objechac zalew zegrzynski w poszukiwaniu darmowego miejsca slipowania (na dziko). Jak narazie totalna klapa.
Do niedawna byly dwa miejsca:
1.Przy duzym rondzie (Nieporet Legionowo Pułtusk).Jadac od ronda w kierunku MCDONALDA 200m po lewej stronie jest przerwa w barierze zjazd na wal. Zostaly ustawione zapory betonowe z odstepami metrowymi. Samochodem terenowym mozna by jedna przeciagnac powiekszajac luke do 2m i mozna by spokojnie wodowac z przyczepki.Teren piaszczysty plaskie zejscie.Do okola jest miejsce na parkowanie 5samochodow.
2. Zegrze Północ tuż przed ośrodkiem Watu był swietny slip sporo miejsca do parkowania. W tym momencie urzadzono sobie zaplecze budowy. Na tablicy napisane inwestycja przebudowa kanalizacji. Co daje jeszcze nadzieje ze po zakonczeniu budowy wszyscy sie zwina i bedzie znowy mozna za darmo zrzucic lodke do wody.
Czy moze ktos zna jeszcze jakies miejsca gdzie da sie dojechac samochodem osobowym lub suvem i nie bylic 30 zl za to zeby samemu wjechac do wody. Bo ja uwazam ze to rozbuj w bialy dzien ze sie nigdzie do wody nie da dojechac wszystko wygrodzone. Jak by byli wlascicielami jeziora.
Cypel po północnej stronie ujścia Rządzy. Daje się dojechać samochodem pod wał przeciwpowodziowy, ale łódkę trzeba przeciągnąć ręcznie - dobre miejsce dla wodowania kajaków i innych małych łódek.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lut 2018, o 09:02 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
"Cypel po północnej stronie ujścia Rządzy. Daje się dojechać samochodem pod wał przeciwpowodziowy, ale łódkę trzeba przeciągnąć ręcznie - dobre miejsce dla wodowania kajaków i innych małych łódek."
Ale to jest po plaskim czy przez wal trzeba przeciagnac.Bo ja planyje wodowac 160kg
3. Na kanale zeranskim jakies 1700m od portu Nieporet jest kladka dla pieszych a obok niej slip betonowy. Jeszcze nie wiem czy ogolnie dostepny? Tylko jak pozniej na wioslach pod prad przeplynac te 1700m?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lut 2018, o 10:44 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2403
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Kaka84 napisał(a):
Tylko jak pozniej na wioslach pod prad przeplynac te 1700m?

Żwawo. ;)

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lut 2018, o 16:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13704
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Waldi_L_N napisał(a):
Kaka84 napisał(a):
Tylko jak pozniej na wioslach pod prad przeplynac te 1700m?

Żwawo. ;)

Tak jest żwawo, bo tam prądu jest tyle ile uleje się na śluzie.

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lut 2018, o 19:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Kaka84 napisał(a):
Ale to jest po plaskim czy przez wal trzeba przeciagnac.Bo ja planyje wodowac 160kg
Napisałem, że dla kajaków i innych małych łódek. Jest stromo pod wał, a potem plaża, krzaki itp. Nie zawsze jest wolny dostęp do wody, bo plażowicze, albo moczykije obsiądą.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lut 2018, o 19:54 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
A ktos byl ostatnio przy tej kladce ten slip jest ogolnodostepny?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 mar 2018, o 07:33 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
skoro mówimy już o rejonie zalewu zegrzyńskiego moja żaglówka wymaga kilku napraw laminatu którego ja się nie podejmę. Szukam szkutnika w tej okolicy.
Chętnie udostępnię zdjęcia jak by ktoś chciał zobaczyć ale może na maila bo na tych 450kb to i tak nic nie widać


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 mar 2018, o 10:57 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
Kaka84 napisał(a):
skoro mówimy już o rejonie zalewu zegrzyńskiego moja żaglówka wymaga kilku napraw laminatu którego ja się nie podejmę. Szukam szkutnika w tej okolicy.
Chętnie udostępnię zdjęcia jak by ktoś chciał zobaczyć ale może na maila bo na tych 450kb to i tak nic nie widać

https://zapodaj.net/c957e3917d470.jpg.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL