Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 139  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lip 2019, o 06:29 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2403
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Rozumiem że ten temat nie da się nie POwiązać z POlityką, ale te ostatnie wstawki POwinny iść w PISdu do działu POlityczne, którego nie czytam i tam dalej się POPISujcie swoimi preferencjami.

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lip 2019, o 08:18 

Dołączył(a): 29 gru 2017, o 14:38
Posty: 247
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Stara Zientara napisał(a):
L19:57 napisał(a):
I tak, warto żyć
po co? lepiej być pisdą...


..., w admiralskim kapelutku :kiss: .

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Waldi_L_N napisał(a):
Rozumiem że ten temat nie da się nie POwiązać z POlityką, ale te ostatnie wstawki POwinny iść w PISdu do działu POlityczne, którego nie czytam i tam dalej się POPISujcie swoimi preferencjami.


+1 i miłego ... :) ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lip 2019, o 09:50 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Stara Zientara napisał(a):
To prawda. Samolotów bojowych prawie nie ma,

Prawie , robi wielką różnicę.
Stara Zientara napisał(a):
śmigłowców wcale,

To może kolega mi wytłumaczy co to za cholery średnio trzy razy w tygodniu łomoczą mi nad głową różne wywijasy w powietrzu czyniąc. Podpowiem , Mi24 z bazy w Pruszczu Gdańskim , o takie http://49blot.wp.mil.pl/pl/7.html
Stara Zientara napisał(a):
flota zardzewiała

To kolega chyba nie widział stopnia "zardzewiałości" floty z Bałtijska na której to miałby do nas przypłynąć ten dumny i niezwyciężony Specnaz
Stara Zientara napisał(a):
rakiety plot bez głowic bojowych...

Wiedza wprost strategiczna
Stara Zientara napisał(a):
WOT bawiący się w leśne podchody.

Nie wiem jak tam u kolegi ze służbą wojskową było , ale zakładając wysoki stopień rozeznania w dziedzinie wojskowości ( patrz wyżej ) to kolega powinien wiedzieć , że dziś bawią się w podchody lecz w przypadku , nie daj Boże potencjalnego konfliktu , takie nawet lekko uzbrojone zgrupowania znające doskonale teren , mające 100% poparcie miejscowej ludności , wykonujące zadania głównie dywersyjne mogą wiązać długotrwale siły potencjalnego agresora.
Stara Zientara napisał(a):
po co? lepiej być pisdą...

Można się spierać , można mieć inne zdanie , ale nie można innych obrażać ( nawet grą słów )
Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lip 2019, o 10:40 

Dołączył(a): 12 lut 2015, o 12:49
Posty: 1633
Podziękował : 272
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: Morskie-turystyczne
Namnożyło się ostatnio Piratów, Korsarzy, Victorii i Czarnych Pereł.
Kto tu śmie wątpić w rosnącą potęgę sił morskich?
Aż strach zbliżyć się do granic wód terytorialnych RP.
Eter trzęsie się od meldunków, co kilka minut przelatuje śmigłowiec, samolot a pod kilem czyha niewykrywalny OP.
Całe to bojowe bractwo okupuje strefy zamknięte dzień i noc. Niekończące się ćwiczenia
Sił Uzbrojonych.
No właśnie, jakby to wysłać wszystko na Zalew Wiślany!
W przekopie się zmieści.
Do czasu wykopania pewnie w śluzie się zmieści. Jak dopłynie o własnych siłach.
Żeglarze nie będą musieli narażać się na niebezpieczeństwo przypadkowego trafienia.
Istnieją również morskie oddziały WOT?
Wędkarze na wyprawach dorszowych przywdziewają chętnie takie tam maskujące
mundurki.
;)

_________________
—————————
Søren Kierkegaard:
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu.
http://bobbyschenk.de/yacht2020_1.html#sp16


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lip 2019, o 19:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
krzychuAPIA napisał(a):
To może kolega mi wytłumaczy co to za cholery średnio trzy razy w tygodniu łomoczą mi nad głową różne wywijasy w powietrzu czyniąc. Podpowiem , Mi24 z bazy w Pruszczu Gdańskim , o takie http://49blot.wp.mil.pl/pl/7.html


Nie boisz się, że Tobie spadną na głowę?:-) Produkcja ich skończyła się pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku... No i pewnie nie wiesz, ale już nie ma i nie będzie rakiet które stanowiły ich uzbrojenie...

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lip 2019, o 20:40 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Jurmak napisał(a):
No i pewnie nie wiesz, ale już nie ma i nie będzie rakiet które stanowiły ich uzbrojenie...

Jurku , odbiegliśmy znacząco od tematu głównego ale co do zacytowanej Twojej tezy odpowiem , komponent uzbrojenia można modyfikować.
Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lip 2019, o 13:11 

Dołączył(a): 19 sie 2015, o 11:09
Posty: 109
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 45
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Stara Zientara napisał(a):
krzychuAPIA napisał(a):
Bo My nie Ukraina.
To prawda. Samolotów bojowych prawie nie ma, śmigłowców wcale, czołgi na pierwszej linii (żeby łatwiej zniszczyć), flota zardzewiała, rakiety plot bez głowic bojowych... i WOT bawiący się w leśne podchody.



Floty prawie już nie mamy, MW prawie zlikwidowania. Okrętów podwodnych sprawnych nie ma. Ale na Bałtyku nasza flota ma niewielkie szanse (prócz potencjalnych okrętów podwodnych).

Czołgi? Najlepsze te co kupiliśmy za poprzedników używane od Niemców. Reszta to pordzewiały posocjalistyczny złom, bieda-wersje T72, które obecnej rosyjskiej wersji rozwojowe T90 nie podskoczą.

Bojowe Wozy Piechoty to praktycznie muzeum z lat 60-tych, o mizernej wartości bojowej.
Transportery opancerzone - przyzwoite licencyjne Rosomaki, najpierw z nadmiernie odchudzonym przez MON opancerzeniem (miały pływać), a potem dopancerzane po doświadczeniach z Iraku/Afganistatnie.

Samoloty bojowe? W miarę nowoczesne 48 szt. F16 kupionych a poprzedników. Reszta to resztki sypiących się Migów 29, do których brakuje części, oraz znów kompletne muzeum czyli Su-22.

Obrona przeciwlotnicza. Praktycznie nie istnieje. Jedynie najkrótszy zasięg czyli Gromy odpalane z ręki (nasza rozwojowa wersja podkradzionej sowietom Strieły) ma jako taki poziom. Reszta - muzeum. Obiecane Patrioty na przyszłość, w wersji jeszcze nie opracowanej przez USA, po cenie nie negocjowanej.

Śmigłowce? Muzeum. Sypiące się Mi-2, trochę sypiących się Mi-24 do których już nie mamy przeciwpancernych rakiet kierowanych, może zostało trochę Mi-8/Mi-17 ale pewności nie mam. No i te średnio udane Sokoły których może trochę jest (jakby je zmodernizować silnikami z Ukrainy to jeszcze byłoby coś). Transportowy temat miało załatać 50 sztuk Caracali (kompleksowy kontrakt na jeden typ, w różnych wersjach, z offsetem i serwisem na miejscu), ale obecny rząd uwalił cały kontrakt. Po czym kupił jedną czy parę sztuk bieda BlackHawków oraz ostatnio zamówił po zawyżonych cenach kilka sztuk czegoś na morze. Oczywiście offset zerowy. A zakładów śmigłowcowych już dawno nie mamy, bo je sprzedaliśmy Amerykanom i Włochom.

Artyleria? Niewielka ilość sensownych Krabów 155mm (których nasz przemysł nie mógł sklecić i w końcu trzeba było do brytyjskich wież dokupić koreańskie podwozia), niewielka ilość drogich Raków (120mm na drogim podwoziu Rosomaka), oraz trochę zmodernizowanych BM21 nazwanych u nas Langusta, czyli rozwojowych wersji starych sowieckich Katiusz. Artylerii dalekiego zasięgu brak, miał być program Homar i wg macierewiczowskich obietnic setki wyrzutni. Skończy się na zakupie niewielkiej ilosści amerykańskich wyrzutni, bez offsetu i transferu technologii (każdy pocisk musi przyjechać z USA), ale będzie niewielka ilosć na defilady. No i duża ilość muzealnych rdzewiejących Goździków 122mm (coś na poziomie posiadanych muzealnych BWP1).

Broń przeciwpancerna? Też bieda i muzeum. Oprócz bardzo drogich licencyjnych izraelskich Spików (na których montażu u nas zarabia głównie Izrael), których od ponad dekady nie można zintegrować z wieżą Rosomaków mamy muzeum. Parę startych kołowych transporterów z muzealnymi pociskami Malutka bez żadnej wartości bojowej są jeszcze przestarzałe niekierowane ręczne RPG7 o małej przebijalności. Można by to uzupełnić nowoczesną amunicją dla artylerii która trafi w czołg, albo chociaż kasetową. Ale tu bieda i MON nic takiego nie kupuje, nawet dla nowych Krabów i Raków.

Ogólnie jest bieda na każdym kroku i coraz gorzej. Rosja od słabej kampanii w Gruzji poczyniła ogromne postępy i wielką modernizację armii przeprowadziła. Plus zdobywa doświadczenie w Donbasie i Syrii. U nas regres. No, chyba że liczymy na czary

bojowe naszych licznych w armii kapelanów. No i pomysł by parę miliardów wypompować z armii na tzw. Obronę Terytorialną, też nie pomaga w modernizacji. No, ale skoro cała kasa idzie na kupowanie socjalnych głosów i różne 500+, to nie będzie na nic - na NFZ, na edukację ani na armię.

Co do Ukrainy, to akurat w sprawach zbrojeniówki, moglibyśmy im pozazdrościć.
Mimo zapaści gospodarczej ich zbrojeniówka potrafi sporo nowoczesnego uzbrojenia wyprodukować.
Nasza, oprócz Radmora, montażu Rosomaka i jednej sensownej (prywatnej) firmy od elektroniki/łączności/dronów to socjalistyczny uzwiązkowiony skansen.



Za ten post autor fikcyjny otrzymał podziękowania - 4: Adam7, M@rek, Stara Zientara, User319
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lip 2019, o 22:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
fikcyjny napisał(a):
Ogólnie jest bieda na każdym kroku i coraz gorzej

Będzie lepiej (coś mnie podkusiło i telewizor przełączyłem na dziwny kanał :-P )
Podpisano umowę na modernizację T 72 a i o pracach nad jakimś nowoczesnym, polskim czołgiem też poinformowano. Zbroimy się aż miło. :mrgreen:

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lip 2019, o 22:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
fikcyjny napisał(a):
Floty prawie już nie mamy, MW prawie zlikwidowania. Okrętów podwodnych sprawnych nie ma. Ale na Bałtyku nasza flota ma niewielkie szanse (prócz potencjalnych okrętów podwodnych).

Czołgi? Najlepsze te co kupiliśmy za poprzedników używane od Niemców. Reszta to pordzewiały posocjalistyczny złom, bieda-wersje T72, które obecnej rosyjskiej wersji rozwojowe T90 nie podskoczą.

Bojowe Wozy Piechoty to praktycznie muzeum z lat 60-tych, o mizernej wartości bojowej.
Transportery opancerzone - przyzwoite licencyjne Rosomaki, najpierw z nadmiernie odchudzonym przez MON opancerzeniem (miały pływać), a potem dopancerzane po doświadczeniach z Iraku/Afganistatnie.

Samoloty bojowe? W miarę nowoczesne 48 szt. F16 kupionych a poprzedników. Reszta to resztki sypiących się Migów 29, do których brakuje części, oraz znów kompletne muzeum czyli Su-22.

Obrona przeciwlotnicza. Praktycznie nie istnieje. Jedynie najkrótszy zasięg czyli Gromy odpalane z ręki (nasza rozwojowa wersja podkradzionej sowietom Strieły) ma jako taki poziom. Reszta - muzeum. Obiecane Patrioty na przyszłość, w wersji jeszcze nie opracowanej przez USA, po cenie nie negocjowanej.

Śmigłowce? Muzeum. Sypiące się Mi-2, trochę sypiących się Mi-24 do których już nie mamy przeciwpancernych rakiet kierowanych, może zostało trochę Mi-8/Mi-17 ale pewności nie mam. No i te średnio udane Sokoły których może trochę jest (jakby je zmodernizować silnikami z Ukrainy to jeszcze byłoby coś). Transportowy temat miało załatać 50 sztuk Caracali (kompleksowy kontrakt na jeden typ, w różnych wersjach, z offsetem i serwisem na miejscu), ale obecny rząd uwalił cały kontrakt. Po czym kupił jedną czy parę sztuk bieda BlackHawków oraz ostatnio zamówił po zawyżonych cenach kilka sztuk czegoś na morze. Oczywiście offset zerowy. A zakładów śmigłowcowych już dawno nie mamy, bo je sprzedaliśmy Amerykanom i Włochom.

Artyleria? Niewielka ilość sensownych Krabów 155mm (których nasz przemysł nie mógł sklecić i w końcu trzeba było do brytyjskich wież dokupić koreańskie podwozia), niewielka ilość drogich Raków (120mm na drogim podwoziu Rosomaka), oraz trochę zmodernizowanych BM21 nazwanych u nas Langusta, czyli rozwojowych wersji starych sowieckich Katiusz. Artylerii dalekiego zasięgu brak, miał być program Homar i wg macierewiczowskich obietnic setki wyrzutni. Skończy się na zakupie niewielkiej ilosści amerykańskich wyrzutni, bez offsetu i transferu technologii (każdy pocisk musi przyjechać z USA), ale będzie niewielka ilosć na defilady. No i duża ilość muzealnych rdzewiejących Goździków 122mm (coś na poziomie posiadanych muzealnych BWP1).

Broń przeciwpancerna? Też bieda i muzeum. Oprócz bardzo drogich licencyjnych izraelskich Spików (na których montażu u nas zarabia głównie Izrael), których od ponad dekady nie można zintegrować z wieżą Rosomaków mamy muzeum. Parę startych kołowych transporterów z muzealnymi pociskami Malutka bez żadnej wartości bojowej są jeszcze przestarzałe niekierowane ręczne RPG7 o małej przebijalności. Można by to uzupełnić nowoczesną amunicją dla artylerii która trafi w czołg, albo chociaż kasetową. Ale tu bieda i MON nic takiego nie kupuje, nawet dla nowych Krabów i Raków.

Ogólnie jest bieda na każdym kroku i coraz gorzej. Rosja od słabej kampanii w Gruzji poczyniła ogromne postępy i wielką modernizację armii przeprowadziła. Plus zdobywa doświadczenie w Donbasie i Syrii. U nas regres. No, chyba że liczymy na czary

bojowe naszych licznych w armii kapelanów. No i pomysł by parę miliardów wypompować z armii na tzw. Obronę Terytorialną, też nie pomaga w modernizacji. No, ale skoro cała kasa idzie na kupowanie socjalnych głosów i różne 500+, to nie będzie na nic - na NFZ, na edukację ani na armię.

Co do Ukrainy, to akurat w sprawach zbrojeniówki, moglibyśmy im pozazdrościć.
Mimo zapaści gospodarczej ich zbrojeniówka potrafi sporo nowoczesnego uzbrojenia wyprodukować.
Nasza, oprócz Radmora, montażu Rosomaka i jednej sensownej (prywatnej) firmy od elektroniki/łączności/dronów to socjalistyczny uzwiązkowiony skansen.


Nie chcę być czepliwy ale czy jest wypowiedź na temat wątku o przekopie Mierzei Wiślanej ?

Załóżcie sobie w politycznym wątek o uzbrojeniu naszej dzielnej armii.

OK ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: Były_User 934585
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lip 2019, o 22:57 

Dołączył(a): 19 sie 2015, o 11:09
Posty: 109
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 45
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
boSmann napisał(a):
fikcyjny napisał(a):
Ogólnie jest bieda na każdym kroku i coraz gorzej

Będzie lepiej (coś mnie podkusiło i telewizor przełączyłem na dziwny kanał :-P )
Podpisano umowę na modernizację T 72 a i o pracach nad jakimś nowoczesnym, polskim czołgiem też poinformowano. Zbroimy się aż miło. :mrgreen:


To przedwyborcza propaganda. Modernizacja T72? To renowacja zabytków.
Brak modernizacji zespołu napędowego, brak modernizacji armaty, brak nowoczesnej amunicji, brak pancerza reaktywnego. O Obrze nie wspominając. Mateusz Morawiecki wprost przyznał, że ten kontrakt to utrzymanie miejsc pracy na najbliższe lata. Gadka o modernizacji to tylko propaganda dla rządowych mediów... Wyrzucenie bez sensu 2 miliardów prawie, by uspokoić związki zawodowe przed wyborami. Tak sam sens jak lotnisko w Radomiu i przekop Mierzei.

Nowoczesny nowy czołg w wykonaniu polskiej zbrojeniówki? Że niby Bumar zaprojektuje i zbuduje czołg nowej generacji ? Ludzie, to jest jawna kpina z inteligencji. Polska zbrojeniówka kilkanaście lat nie potrafiła sklecić nie pękającego przy strzelaniu podwozia do licencyjnej brytyjskiej wieży z haubicą (projekt Krab) aż w końcu na gwałt zakupiono podwozia K2 z Korei Południowej i nie pękały. Tak samo to zrobią jak ten milion samochodów elektrycznych polskiej produkcji, co to w 10 lat zapowiadał PiS, zdaje się to już za nieco ponad 5 lat ma być ten milion na naszych drogach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lip 2019, o 06:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
bury_kocur napisał(a):
Nie chcę być czepliwy ale czy jest wypowiedź na temat wątku o przekopie Mierzei Wiślanej ?

Załóżcie sobie w politycznym wątek o uzbrojeniu naszej dzielnej armii.

fikcyjny napisał(a):
To przedwyborcza propaganda.

Ale zdajecie sobie sprawę, iż prom ze Szczecina, przekop Mierzei itp, to wszystko tematy polityczne?
Z resztą - wszystko czego się tknie ten rząd, staje się prędzej czy później, a w zasadzie od dotknięcia - politycznym. :idea:

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lip 2019, o 07:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lip 2018, o 06:39
Posty: 111
Podziękował : 158
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Ognisty Szkwał napisał(a):
Z resztą - wszystko czego się tknie ten rząd, staje się prędzej czy później, a w zasadzie od dotknięcia - politycznym. :idea:

Nie na darmo mówi się "zły dotyk boli całe życie" ;)

_________________
"Ullamne subuculam geris" - fundamentalne pytanie filozofii


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lip 2019, o 13:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
PM Carrier czekaObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2019, o 15:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12932
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Jednak nie będzie?
https://www.vox24.pl/2019/08/przekopu-n ... 2PDWri72B0

Dla tych, którzy nie widzieli:
most w Nowakowie
Załącznik:
20190729_150726.jpg
20190729_150726.jpg [ 388.89 KiB | Przeglądane 4243 razy ]


Morski Port Handlowy w Elblągu. Tak, tak - cały. Rozciąga się od tabliczki z liczbą 1 do mostu.
Załącznik:
20190730_123449.jpg
20190730_123449.jpg [ 357.27 KiB | Przeglądane 4243 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2019, o 11:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
A nie mówiliśmy?

http://biznes.elblag.net/artykuly/kto-w ... dM37nfZ630

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2019, o 17:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2015
Podziękował : 308
Otrzymał podziękowań: 933
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
Jurmak napisał(a):
A nie mówiliśmy?

Pacz Pan, osiem godzin mija, sekta milczy...
Czyżby zwątpienie w geniusz prezesa (prawie) wszystkich Polaków? :-P

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2019, o 19:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2018, o 19:43
Posty: 118
Podziękował : 23
Otrzymał podziękowań: 20
Uprawnienia żeglarskie: Kapitan Jachtowy
Bo trzeba poczekać na oficjalne stanowisko rządu, a nie podniecać się wypocinami poko i lewactwa :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sie 2019, o 01:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12932
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
A.W. napisał(a):
oficjalne stanowisko rządu
To się nazywa "przekaz dnia z Nowogrodzkiej"

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664



Za ten post autor Stara Zientara otrzymał podziękowanie od: boSmann
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 wrz 2019, o 21:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
A.W. napisał(a):
Bo trzeba poczekać na oficjalne stanowisko rządu,


A bardzo proszę ...:

https://www.portalmorski.pl/porty-logis ... eEGxVB0Bjo

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 wrz 2019, o 21:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
I jeszcze taki kwiatek:

"19 sierpnia, czyli bardzo niedawno, otrzymałem następująca odpowiedź: W przypadku inwestycji portowych będzie to zadaniem w gestii zarządu Portu we wspomnianym programie, czyli programie wybudowania kanału przez mierzeję. Podmiotem zarządzającym portem w Elblągu jest Zarząd Portu Morskiego Elbląg Sp. z o.o. I dobra rada pana ministra, że pan prezydent i dyrektor portu mogą się ubiegać o takie środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazur, czyli mamy tutaj kompletną rozbieżność informacji. Z jednej strony mamy deklaracje polityczne, że port będzie pogłębiony z pieniędzy państwowych, a z drugiej oficjalną informację z ministerstwa, na piśmie, że takich pieniędzy rząd nie ma. Co więcej strona rządowa w ogóle nie ma zamiaru zajmować się portem w Elblągu"

– poinformował senator Jerzy Wcisła.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 wrz 2019, o 19:53 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
No tak... Ale przekop będzie a niejasność dotyczy finansowania tylko "części Elbląskiej"?
Intrygujące jest też to, że Ci którzy głosili pogląd, że całość powinni sfinansować elbląscy biznesmeni nagle trwożą się o Podmiotem zarządzającym portem Elbląg jest Zarząd Portu Morskiego Elbląg spółka z o.o.". No może gdyby mógł zająć się tym jakiś Kluczyk ale port nie autostrada. ;)
Jakoś stanowisku rządu się nie dziwię. Rybę czy wędkę im dać? Nie jestem zwolennikiem rozdawnictwa pieniędzy przez państwo więc niech port stara się o pieniądze. Przynajmniej w tym momencie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 wrz 2019, o 20:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
Jacek Woźniak napisał(a):
No tak... Ale przekop będzie a

Sorry Jacek. Jesteś w błędzie. Przekopu nie będzie. Od zawsze to powtarzam. Potrzebna była tylko wycinka drzew na finansowe potrzeby rządzącej partii. Podnieśli też podatki, wprowadzili nowe, podnieśli ceny leków odtrąbiając sukces wyższej ściągalności vat-u. He, he, he... Przy obojętności politycznej, bo oni wszyscy działają jak złodzieje, to wolę tracić z PEŁO.

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 wrz 2019, o 22:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Ognisty Szkwał napisał(a):
Przekopu nie będzie.


Oczywiście, że nie będzie.

A są jeszcze tacy, którzy wierzą w ten przekop ???

Naprawdę tacy są ???????????????? :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 wrz 2019, o 04:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
bury_kocur napisał(a):
Oczywiście, że nie będzie.


Człowieku małej wiary już za chwilę, chwileczkę pojedziesz elektrycznym samochodem nad morze, wjedziesz na prom który wyłamaną rynną przez lodołamacze popłynie do Szwecji. Będzie ubezpieczany przez latające nad nim drony i śmigłowce...
A jak nie będziesz chciał płynąć to polecisz z Centralnego Portu Lotniczego...
I obudziłem się bo budzik zadzwonił...

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła



Za ten post autor Jurmak otrzymał podziękowania - 2: Colonel, Ognisty Szkwał
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 wrz 2019, o 05:03 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Co się przyśni za 4 latka?
Zasypywanie przekopu?
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 wrz 2019, o 08:01 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2403
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Ależ oczywiście że w końcu przekopują. To na następne 30 lat da pożywkę w temacie wybudowania portu i pogłębienia toru.

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 wrz 2019, o 19:07 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Ognisty Szkwał napisał(a):
Sorry Jacek. Jesteś w błędzie. Przekopu nie będzie. Od zawsze to powtarzam.

Przekopu nie ma i nie będzie vs piniendzy nima i nie będzie :D ;)

Co jak co ale obecni wyborczych obietnic dotrzymują więc choćby skały sra... przekop będzie.

https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/porty/sa-odwolania-w-przetargu-na-przekop-mierzei-68428.html
Najdroższa oferta jest warta 1,448 mld zł.
W ramach tej części prac wykonane mają być m.in.: port osłonowy od strony Zatoki Gdańskiej, kanał żeglugowy ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego, oznakowanie nawigacyjne, budynki techniczne, parkingi, punkt widokowy, nowy układ drogowy (w tym dwa ruchome stalowe mosty) oraz sztuczna wyspa na Zalewie Wiślanym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 wrz 2019, o 19:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
Jacek Woźniak napisał(a):
Co jak co ale obecni wyborczych obietnic dotrzymują więc choćby skały sra... przekop będzie.

Будем жить - посмотрим.

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 wrz 2019, o 19:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Jacek Woźniak napisał(a):
Co jak co ale obecni wyborczych obietnic dotrzymują więc choćby skały sra... przekop będzie.


A co z innymi obietnicami?
Chcesz listę? :rotfl: :rotfl:

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła



Za ten post autor Jurmak otrzymał podziękowanie od: Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 wrz 2019, o 19:46 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Jurmak napisał(a):
Jacek Woźniak napisał(a):
Co jak co ale obecni wyborczych obietnic dotrzymują więc choćby skały sra... przekop będzie.


A co z innymi obietnicami?
Chcesz listę? :rotfl: :rotfl:

Ale czy to Ten dział na odpowiedź?

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Ognisty Szkwał napisał(a):
Jacek Woźniak napisał(a):
Co jak co ale obecni wyborczych obietnic dotrzymują więc choćby skały sra... przekop będzie.

Будем жить - посмотрим.
Moim skromnym zdaniem obietnic za dużo poszło w świat do tego sprzeciw opozycji więc z politycznego punktu widzenia odwrotu od budowy przekopu nie ma. Paradoksalnie im większa nagonka na przekop tym większe szanse na jego zrealizowanie. Na 300+ pieniędzy też nie miało być, finanse miały się załamać a tu rankingi różnej maści mudysów wysokie, oceny zagranicy dobre więc pieniądze na budowę się znajdą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 139  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL