Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lut 2016, o 20:25 

Dołączył(a): 8 paź 2012, o 13:29
Posty: 321
Lokalizacja: mała wioska rybacka między Oksywiem a Orłowem
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 46
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
waliant napisał(a):
Nie chcę się jakoś głupio spierać

Mi też się nie chce spierać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lut 2016, o 00:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Andrzej Kolod napisał(a):
co to jest "w razie Niemca"? Pytam z ciekawości, bo nie znam tego określenia.
Gugiel przyjacielem Twoim:
http://www.pablik.pl/slownik/index.php/ ... iemca.html

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lut 2016, o 11:33 

Dołączył(a): 12 lut 2015, o 12:49
Posty: 1633
Podziękował : 272
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: Morskie-turystyczne
Ten jak się okazuje popularny zwrot może nie był aż tak znany w okolicach Trójmiasta?

;)

Pozdrowienia,

Andrzej

_________________
—————————
Søren Kierkegaard:
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu.
http://bobbyschenk.de/yacht2020_1.html#sp16


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lut 2016, o 11:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Andrzej Kolod napisał(a):
może nie był aż tak znany w okolicach Trójmiasta?


Znam "od zawsze", moi znajomi znają, a jestem/śmy z Trójmiasta od urodzenia :mrgreen:

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lut 2016, o 12:10 

Dołączył(a): 12 lut 2015, o 12:49
Posty: 1633
Podziękował : 272
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: Morskie-turystyczne
No to diagnoza jest jednoznaczna.... :roll:
:-(

_________________
—————————
Søren Kierkegaard:
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu.
http://bobbyschenk.de/yacht2020_1.html#sp16


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2016, o 21:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2013, o 20:50
Posty: 6
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 2
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: mam :)
Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze :)
Gdzieś tm padło, że Nowa Marina Gdynia (przebudowa klubów przy basenie Zaruskiego) rozpocznie się najwcześniej. To tylko plany, jak wspomniano również, nie ma inwestora i nawet nie ma na niego widoków póki co. Zresztą wedle pierwszych założeń to ta przebudowa miała być teraz chyba już w połowie, a dalej nic się nie dzieje.
Wydaje mi się, że szybciej powstanie całkiem nowa marina w Basenie Prezydenta (pod Sea Towers), bo tam inwestor jest i jak pamiętam z artykułu który jakiś czas temu był na lokalnym portalu, w umowie z miastem jest, że marina ma powstać równoległe z rozpoczęciem budowy na terenach po Dalmorze, a budowa ta ma ruszyć w tym roku.

Co do inwestora dla przebudowy klubów jeszcze, to łatwo nie będzie go znaleźć ponieważ musi dogadać się ze spółką klubów (obecni dzierżawcy terenu), PZŻ (posiadacz wieczystej dzierżawy) i miasta (właściciel terenu) co jest trochę odstraszającym tworem po mojemu :)

Pozdrav
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2016, o 22:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Marcinie....
1. PZŻ "dogadał się" z klubami - na zasadzie, że będzie jak PZŻ sobie życzy (a jak nie pasuje, to won):
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Por ... 89474.html
2. Uprawnienia wieczystego dzierżawcy (nawet takie, które nabyto decyzją wojskowego komisarza w pierwszych tygodniach stanu wojennego...) powodują, że formalny właściciel (miasto) niewiele ma do gadania. Z drugiej strony - miasto ochoczo zmieniło plan zagospodarowania, tak by inwestycja w hotel, spa, sklepy i garaż podziemny "pasowała" do otoczenia mariny:
http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... dynia.html
3. Nie wiem skąd masz wiadomości jakoby "ta przebudowa miała być teraz chyba już w połowie" , bez zmiany planu zagospodarowania nawet jej rozpoczęcie nie było możliwe.
A inwestor? No przecież jest:
http://www.krs-online.com.pl/nowa-marin ... 02095.html

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2016, o 23:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Jaromir napisał(a):
PZŻ "dogadał się" z klubami - na zasadzie, że będzie jak PZŻ sobie życzy (a jak nie pasuje, to won):


I to jest zdaje się w tej umowie najistotniejsze :-(
Pzdr
Kocur

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2016, o 23:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jaromir napisał(a):
że formalny właściciel (miasto) niewiele ma do gadania


Nie jest to pogląd zgodny z prawdą. Miasto ma bardzo wiele do gadania i podczas negocjacji, w których formalnie w zasadzie nie uczestniczyło, było i dalej jest szarą eminencją tego całego dealu.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lut 2016, o 02:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
waliant napisał(a):
Jaromir napisał(a):
Uprawnienia wieczystego dzierżawcy (nawet takie, które nabyto decyzją wojskowego komisarza w pierwszych tygodniach stanu wojennego...) powodują, że formalny właściciel (miasto) niewiele ma do gadania


Nie jest to pogląd zgodny z prawdą. Miasto ma bardzo wiele do gadania i podczas negocjacji, w których formalnie w zasadzie nie uczestniczyło, było i dalej jest szarą eminencją tego całego dealu.

Alenie jest to realizacja prawa własności, w stosunku do gruntów przekazanych w dzierżawę wieczystą. Bo tu nie ma czego realizować.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2016, o 22:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2013, o 20:50
Posty: 6
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 2
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: mam :)
Jaromir napisał(a):
Marcinie....
1. PZŻ "dogadał się" z klubami - na zasadzie, że będzie jak PZŻ sobie życzy (a jak nie pasuje, to won):
Nie do końca tak jest jak myślisz, powstawanie umowy tej spólki trwało chyba ze 3 razy dłużej niż zakładano dlatego, że kluby tak łatwo nie dały się zrobić w balona jak to sugerujesz (taką mam nadzieję, ale i tak odczytałem informacje z klubu) :) Oczywiście PZŻ „gra pierwsze skrzypce”, ale musi się liczyć z resztą

Jaromir napisał(a):
3. Nie wiem skąd masz wiadomości jakoby "ta przebudowa miała być teraz chyba już w połowie" , bez zmiany planu zagospodarowania nawet jej rozpoczęcie nie było możliwe.
A inwestor? No przecież jest:
http://www.krs-online.com.pl/nowa-marin ... 02095.html
Wiadomości mam „prawie z pierwszej ręki”, jestem członkiem Gryfu i według harmonogramu jaki był przedstawiany na walnym, które musiało zatwierdzić przystąpienie do spółki, ta budowa teraz powinna trwać. Co do inwestora pozwolę sobie dalej twierdzić, że go nie ma :) Inwestor to ma kasę na budowę, a to co zalinkowałeś to jest właśnie ta spółka celowa (PZŻ, kluby, miasto - chyba), która na początek to musi znaleźć finansowanie, a później dopiero budowę zrealizować.

Pozdrav
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2016, o 22:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Markens napisał(a):
Jaromir napisał(a):
Marcinie....
1. PZŻ "dogadał się" z klubami - na zasadzie, że będzie jak PZŻ sobie życzy (a jak nie pasuje, to won):
Nie do końca tak jest jak myślisz, powstawanie umowy tej spólki trwało chyba ze 3 razy dłużej niż zakładano dlatego, że kluby tak łatwo nie dały się zrobić w balona jak to sugerujesz (taką mam nadzieję, ale i tak odczytałem informacje z klubu) :) Oczywiście PZŻ „gra pierwsze skrzypce”, ale musi się liczyć z resztą

A poza wyrażaniem nadziei w stosunku do PZŻ... to właściwie o jakiej umowie spółki piszesz, znaczy - której spółki??

Markens napisał(a):
Jaromir napisał(a):
3. Nie wiem skąd masz wiadomości jakoby "ta przebudowa miała być teraz chyba już w połowie" , bez zmiany planu zagospodarowania nawet jej rozpoczęcie nie było możliwe.
A inwestor? No przecież jest:
http://www.krs-online.com.pl/nowa-marin ... 02095.html
Wiadomości mam „prawie z pierwszej ręki”, jestem członkiem Gryfu i według harmonogramu jaki był przedstawiany na walnym, które musiało zatwierdzić przystąpienie do spółki, ta budowa teraz powinna trwać.

Raz jeszcze - do jakiej konkretnie spółki przystąpił Gryf?

Markens napisał(a):
Co do inwestora pozwolę sobie dalej twierdzić, że go nie ma :) Inwestor to ma kasę na budowę, a to co zalinkowałeś to jest właśnie ta spółka celowa (PZŻ, kluby, miasto - chyba), która na początek to musi znaleźć finansowanie, a później dopiero budowę zrealizować.

Jakie kluby? Jakie miasto? W której spółce???

W spółce Nowa Marina Gdynia SA?
Cóż, widzę tu http://www.krs-online.com.pl/msig-4490-111216.html
że spółkę zakładał jeden właściciel:
"Rubryka 7. Dane jedynego akcjonariusza: POLSKI ZWIĄZEK ŻEGLARSKI"

W spółce Nowa Marina Gdynia SA Spółka Komandytowa?
http://www.krs-online.com.pl/msig-4535-188747.html
Hmmm...
"Rubryka 7. Dane wspólników:
1 POLSKI ZWIĄZEK ŻEGLARSKI
2. NOWA MARINA GDYNIA SPÓŁKA AKCYJNA"


To te spółki, obie całkowicie zależne od PZŻ, mają na celu realizację budowy budynków hotelu, spa, sklepów, parkingu podziemnego, biur na wynajem, etc - zmyłkowo nazywanych "Nową Mariną"...
Prawami wynikającymi z wieczystej dzierżawy, w tym prawem jej sprzedaży i uzyskania kredytu hipotecznego - do 2081 roku też dysponuje samodzielnie PZŻ, prawda?

No - to powiedz - co kluby mają do powiedzenia w kwestii działalności obu spółek pt. "Nowa Marina Gdynia" Co mają do powiedzenia w sprawie ew. przyszłych ruchów dotyczących własności prawa wieczystej dzierżawy nieruchomości na których będzie prowadzona ta inwestycja?

PS. Jak chcesz sobie urozmaicić przemyślenia, to podumaj nad przyczyną, dla której od 15 sierpnia 2015 PZŻ ... nie jest już jedynym akcjonariuszem "Nowa Marina Gdynia SA" :rotfl: :rotfl:

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lut 2016, o 13:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Tytułem uzupełnienia:
http://www.gospodarkamorska.pl/Jachty,Z ... rgowe.html
- Wszystkie zaplanowane przez nas działania zrealizowane zostały terminowo, a odpowiednie dokumenty trafiły do Urzędu - mówi Maciej Kurylczyk, prezes spółki Nowa Marina Gdynia SA (spółka komandytowa), która realizuje inwestycję.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lut 2016, o 21:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2013, o 20:50
Posty: 6
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 2
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: mam :)
No OK. Twoim zdaniem kluby idą w odstawkę, możesz tak twierdzić. Z klubu płynie jednak inny przekaz, ale też bardzo szczegółowo się nie wypytywałem. Jednak w niedzielę walne zebranie i na pewno sprawa budowy będzie jednym z punktów programu, gdzie dowiem się więcej jak wygląda sytuacja. I nie dlatego żeby Tobie sprostować informacje :) ale bardziej dla siebie.

Pozdrav
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lut 2016, o 21:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Markens napisał(a):
Twoim zdaniem kluby idą w odstawkę, możesz tak twierdzić.

Mogę, ale przecież tak nie twierdzę.
To tylko Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.,..
Powtórzę specjalnie dla Ciebie:
PZŻ "dogadał się" z klubami - na zasadzie, że będzie jak PZŻ sobie życzy (a jak nie pasuje, to won)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2016, o 19:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Nie pomijajmy roli miasta, które teoretycznie nie jest stroną.
Na przykładzie mojego klubu. Opłata za dzierżawę wieczystą wynosiła dwa lata temu ponad 400 złotych (słownie: ponad czterysta) rocznie. W zeszłym roku to było ponad 800 zł. W tym roku będzie to około 54 tysiące złotych (słownie: pięćdziesiąt cztery tysiące) rocznie, płatne do końca marca. W przyszłym roku, jeżeli nic się nie zmieni, dojdziemy do docelowej kwoty 108 tysięcy (słownie: sto osiem tysięcy złotych).
Wszystko wynika z przeszacowania wartości gruntów w tym rejonie (dotyczy to także np Dalmoru). W ten sposób można wywłaszczyć każdego i zmusić do, hmm, przychylności.
Krytykując kluby warto pamiętać o uwarunkowaniach (podany wyżej to tylko mały przykład tego, jak miasto "wspiera" żeglarstwo). Co do KRS-u, to raz że dane tam są "deczko" nieaktualne, a dwa - nie ma tam umowy spółki, która to umowa zawiera dużo ciekawych zapisów. A dokładniej dwóch umów spółek, z których kluczowa jest spółka komandytowa. Tak przy okazji, można chwilę się zastanowić i podać zasadniczy powód, dla którego główną spółką jest spółka typu komandytowego, która ma pewną wyjątkową właściwość.
Oczywiście, nie ma pełnej gwarancji bezpieczeństwa dla klubów, ale zostało zrobione chyba wszystko co można było zrobić i uzyskać.
Inaczej mówiąc, gdyby nie ta inwestycja na warunkach, które to warunki, warto pamiętać, zaproponowały kluby! (a PZŻ na początku mocno się opierał), los żeglarstwa klubowego w Gdyni byłby przypieczętowany. A tak przynajmniej jest jakaś nadzieja.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2016, o 21:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
waliant napisał(a):
Na przykładzie mojego klubu. Opłata za dzierżawę wieczystą wynosiła dwa lata temu....

Dyskusja bez odrobiny precyzji traci sens.
Twój klub nie płaci za dzierżawę wieczystą, bo nie jest przecież wieczystym dzierżawcą gruntu, którym włada(ł), prawda?

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Ostatnio edytowano 28 lut 2016, o 22:03 przez Jaromir, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2016, o 21:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jaromir napisał(a):
Twój klub nie płaci za dzierżawę wieczystą, bo nie jest przecież wieczystym dzierżawcą gruntu, którym włada, prawda?


Tak samo jak najemca mieszkania nie płaci czynszu, bo czynsz płaci właściciel mieszkania? Ech...
Klub płaci za dzierżawę terenu, który poddzierżawia od PZŻ-tu.

Precyzja jest potrzebna, zgoda. Ale czepianie się rzeczy akurat nieistotnych dyskusji nie pomaga. Kwoty które podałem to realne obciążenie klubu i klub je musi zapłacić. I płaci. Jeżeli tak bardzo to istotne, to mogę sprawdzić, ale na 99 procent płaci te kwoty bezpośrednio na konto urzędu miasta.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2016, o 22:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
waliant napisał(a):
czepianie się rzeczy akurat nieistotnych dyskusji

Jeżeli uważasz, że tytuł do władania prawem wieczystej dzierżawy nieruchomości jest "akurat nieistotny" w dyskusji o losach inwestycji planowanej na tej nieruchomości i jej dotychczasowego dzierżawcy - to chyba nie ma o czym dyskutować.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2016, o 22:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jaromir napisał(a):
Jeżeli uważasz, że tytuł do władania prawem wieczystej dzierżawy nieruchomości jest "akurat nieistotny" w dyskusji o losach inwestycji planowanej na tej nieruchomości i jej dotychczasowego dzierżawcy - to chyba nie ma o czym dyskutować.


Jeżeli uważasz, że znasz umowę poddzierżawy i zasady płatności za teren użytkowany przez klub, to faktycznie nie ma o czym dyskutować.
Klub płaci opłatę za użytkowanie wieczyste terenu, który użytkuje.

I niczego nie pisałem o "tytule do władania prawem wieczystej dzierżawy", pisałem tylko o opłacie za użytkowanie wieczyste, która to opłata obciąża i teren i klub. Mimo tego, że to nie klub ma prawo użytkowania wieczystego. Takie, panie, czary...

Miałem jeszcze jedną uwagę, ale sobie ją darowałem.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2016, o 22:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Tak w ogóle, to w swojej naiwności miałem nadzieję, że ktoś pochyli się nad kwotami które podałem, zastanowi się jakie w takiej sytuacji są szanse na działanie klubów i w ogóle innych organizacji niskobudżetowych. Jakie są szanse na powstanie mariny całorocznej dla żeglarzy którzy nie są bardzo zamożni. Jakie są szanse na dobre warunki dla niezbyt zamożnych żeglarzy w Gdyni, w sytuacji, gdy tereny nadmorskie stają się "strefą prestiżu".

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2016, o 22:48 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
waliant napisał(a):
W przyszłym roku, jeżeli nic się nie zmieni, dojdziemy do docelowej kwoty 108 tysięcy (słownie: sto osiem tysięcy złotych).


waliant napisał(a):
takiej sytuacji są szanse na działanie klubów


to jest koniec klubów, tak na moje oko

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2016, o 22:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
piotr6 napisał(a):
to jest koniec klubów, tak na moje oko


Chyba że inwestycja wypali, to wtedy sytuacja zmieni się mocno. A czy to wystarczy? Nie wiem.
Ale jak słyszę, że Gdynia wspiera żeglarstwo, to reaguję alergicznie i chyba trudno się dziwić.
Oczywiście Gdynia może wyrzucić żeglarzy z mariny, ale co oferuje w zamian? Tylko stwierdzenie prezydenta, że "czas warsztatów szkutniczych w marinie się skończył".

Gdynia, "miasto z morza"... :twisted:

P.S. Bez inwestycji klub dałby radę płacić tę opłatę, ale jak długo? Oczywiście to znaczący wyłom w budżecie.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2016, o 23:42 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
waliant napisał(a):
Ale jak słyszę, że Gdynia wspiera żeglarstwo


będzie piękny port, piękne jachty, super hotel i knajpa plus bulwar czyli wszystko gra, nadal stolica zeglarska Polski

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lut 2016, o 00:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
waliant napisał(a):
pisałem tylko o opłacie za użytkowanie wieczyste, która to opłata obciąża i teren i klub

Opłata za wieczyste użytkowanie obciąża wyłącznie wieczystego użytkownika.
Takie panie cuda:
http://prawo.money.pl/kodeks/cywilny/ty ... te/art-238

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lut 2016, o 00:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jaromir napisał(a):
Opłata za wieczyste użytkowanie obciąża wyłącznie wieczystego użytkownika.


Dobrze że w klubie o tym nie wiemy i tę opłatę płacimy, bo już dawno by nas wywalili.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lut 2016, o 07:17 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Jaromir napisał(a):
waliant napisał(a):
czepianie się rzeczy akurat nieistotnych dyskusji

Jeżeli uważasz, że tytuł do władania prawem wieczystej dzierżawy nieruchomości jest "akurat nieistotny" w dyskusji o losach inwestycji planowanej na tej nieruchomości i jej dotychczasowego dzierżawcy - to chyba nie ma o czym dyskutować.
Jaromir napisał(a):
waliant napisał(a):
pisałem tylko o opłacie za użytkowanie wieczyste, która to opłata obciąża i teren i klub

Opłata za wieczyste użytkowanie obciąża wyłącznie wieczystego użytkownika.
Takie panie cuda:
http://prawo.money.pl/kodeks/cywilny/ty ... te/art-238


To nic, ze czepiasz sie slowek i brniesz w dalsze czepialstwo. To nic, ze jak zwykle nie przyznasz, ze palnales glupote lub czepiasz sie bez sensu. Wazne powieeziec cos, cokolwiek, najlepiej w sposob wysmiewajacy rozmowce. Pal licho, ze ta wypowiedz rozjedzie dyskusje i nic nie wniesie do niej: wazne, ze mozesz po raz 38476 pokazac swoja zajebistosc i nikczemnosc innych. Jak oni w ogole śmieją wchodzic w ogole w rozmowe z Panem Doskonaloscia? Aha... A moze to nie tak... Moze to Jego Ekscelencja Pan Doskonalosc szuka rozmowy w ktorej moze wykazac ciemnemu plebsowi who is who.

Patrzenie z gory na innych absorbuje tak bardzo, ze po raz kolejny nie widzisz i nie slyszysz przekazu. Przekazu o tym, ze nie masz pojecia o tym jak zostala zdefiniowana umowa i czy np. w tym przypadku obowiazek placenia tej daniny nie zostal scedowany lub w inny sposob przeniesiony na podnajemnce. Wystarczyloby chwile pomyslec, ze z takim cedowaniem mamy do czynienia na codzien, doliczajac chocby VAT do cen sprzedazy i zobowiazujac sie go odprowadzic, mimo, ze ostatecznie obciaza on nabywce i to on cierpi przy zmianie stawek. Dotyczy to tez wszystkich innych skladnikow podatkowych i nie tylko podatkowych.

To takie moje spojerzenie z boku... Ktore moim zdaniem jest szersze od ciaglego patrzenia z gory. Jestem gotow...



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 4: junak73, krzychuAPIA, piotr6, waliant
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lut 2016, o 07:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
ta wypowiedz rozjedzie dyskusje i nic nie wniesie do niej

plitkin napisał(a):
Przekazu o tym, ze nie masz pojecia o tym jak zostala zdefiniowana umowa i czy np. w tym przypadku obowiazek placenia tej daniny nie zostal scedowany lub w inny sposob przeniesiony na podnajemnce


No właśnie. Dzięki Wiktor!
O umowie poddzierżawy pisałem wcześniej, ale co ja tam wiem, jako (do wczoraj) skarbnik klubu...

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lut 2016, o 08:05 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
waliant napisał(a):
plitkin napisał(a):
ta wypowiedz rozjedzie dyskusje i nic nie wniesie do niej

plitkin napisał(a):
Przekazu o tym, ze nie masz pojecia o tym jak zostala zdefiniowana umowa i czy np. w tym przypadku obowiazek placenia tej daniny nie zostal scedowany lub w inny sposob przeniesiony na podnajemnce


No właśnie. Dzięki Wiktor!
O umowie poddzierżawy pisałem wcześniej, ale co ja tam wiem, jako (do wczoraj) skarbnik klubu...


Nie ma znaczenia co pisales, bo zeby zrozumiec przekaz, trzeba Ciebie sluchac/czytac. Nie zaslugujesz na to. To Ty masz sluchac i wierzyc. I podziwiac. I dziekowac za poswiecona uwage, rozmazujac ze szczera radoscia po sobie bloto jakim jestes z gory oblewany. Bo ON do ciebie malusienkiego przemowil!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lut 2016, o 09:45 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Wiktorze , można krócej : CHUCK NORRIS naszego forum. Pozdrawiam , Krzychu Wożniak.



Za ten post autor krzychuAPIA otrzymał podziękowanie od: plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL