Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 17:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sie 2018, o 10:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Wczoraj po postoju w Gąsierzynie wpłynąłem sobie w Gowienicę. Tym razem mimo zwisających nisko gałęzi drzew nie zrezygnowałem z dalszego płynięcia i położyłem maszt. Początkowo próbowałem płynąć na silniku ale po pewnym czasie korzystałem tylko z wiosła pychowego. Dopłynąłem do mostu w Stepnicy który był za niski żeby pod nim płynąć. Tam zrobiłem sobie przerwę na obiad i zawróciłem w kierunku ujścia. Przy moście jeden z mieszkańców jadący na rowerze chwilę ze mną porozmawiał i powiedział, że jak żyje to jeszcze nie widział żeby ktoś tu przypłynął jachtem.
Załącznik:
Gąsierzyno - Gowienica.png
Gąsierzyno - Gowienica.png [ 424.79 KiB | Przeglądane 3928 razy ]

Od mostu w kierunku ujścia płynąłem na silniku na małym gazie. W rejonie ujścia chciałem sklarować jacht i popłynąć do portu. Ale zaczęły się przygody. Najpierw zanim postawiłem maszt to wypadł mi za burtę wytyk wspomagający stawianie masztu. Sprawdziłem jak jest głęboko przy jachcie i wszedłem do wody go szukać. Po znalezieniu wytyku postawiłem maszt ale okazało się, że mam trudności z zapięciem agrafki spinającej sztag ze sztagownikiem. Obejrzałem dokładnie takielunek i okazało się, że sztag zawinął się wokół topu masztu. Musiałem ponownie kłaść maszt i wchodzić do wody żeby odwinąć sztag z topu. Po tym wszystkim postawienie masztu wyszło jak należy. Ale jacht był cały uświniony zielskiem i miałem jeszcze nie podpięty bom. Poza tym byłem tak zmęczony, że wycofałem się w głąb rzeczki i zostałem na noc na kotwicy.
Załącznik:
Gowienica.png
Gowienica.png [ 418.98 KiB | Przeglądane 3928 razy ]

Rano ogarnąłem co nieco jacht i wpłynąłem do kanału młyńskiego w Stepnicy



Za ten post autor Marian J. otrzymał podziękowania - 2: Colonel, jgrz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sie 2018, o 16:54 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Marian J. napisał(a):
Najpierw zanim postawiłem maszt to wypadł mi za burtę wytyk wspomagający stawianie masztu. Sprawdziłem jak jest głęboko przy jachcie i wszedłem do wody go szukać. Po znalezieniu wytyku postawiłem maszt ale okazało się, że mam trudności z zapięciem agrafki Obejrzałem dokładnie takielunek i okazało się, że sztag zawinął się wokół topu masztu. Musiałem ponownie kłaść maszt i wchodzić do wody żeby odwinąć sztag z topu. Po tym wszystkim postawienie masztu wyszło jak należy. Ale jacht był cały uświniony zielskiem i miałem jeszcze nie podpięty bom.

No i niech mi ktoś powie że żeglarz to ""normalny"" facet. :-P Nie dość że się umęczy to jeszcze jest zadowolony :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sie 2018, o 18:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
W której to Stepnicy spotkaliśmy się zaraz po moim wejściu.
Miło było poznać!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 sie 2018, o 08:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lip 2018, o 06:39
Posty: 111
Podziękował : 158
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
To tak trochę jak z bieganiem. Biegłem kiedyś 10km w jakimś lokalnym biegu. Deszcz + wiatr, i słyszę akurat jak przebiegałem, jak jakiś widz do ochroniarza: "Oni tak w deszczu biegają?", a ochroniarz: "Panie, to wariaci... im nic nie przeszkadza" :D

_________________
"Ullamne subuculam geris" - fundamentalne pytanie filozofii



Za ten post autor WrobelSwirek otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2018, o 07:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Marian J. napisał(a):
Tym razem mimo zwisających nisko gałęzi drzew nie zrezygnowałem z dalszego płynięcia i położyłem maszt.
To drzewo zmusiło mnie do położenia masztu:
Załącznik:
DSCN4597.JPG
DSCN4597.JPG [ 176.24 KiB | Przeglądane 3656 razy ]

Marian J. napisał(a):
Dopłynąłem do mostu w Stepnicy który był za niski żeby pod nim płynąć.

Załącznik:
DSCN4598.JPG
DSCN4598.JPG [ 166.22 KiB | Przeglądane 3656 razy ]

Marian J. napisał(a):
Od mostu w kierunku ujścia płynąłem na silniku na małym gazie.

Załącznik:
DSCN4603.JPG
DSCN4603.JPG [ 190.66 KiB | Przeglądane 3656 razy ]

Marian J. napisał(a):
Po tym wszystkim postawienie masztu wyszło jak należy. Ale jacht był cały uświniony zielskiem i miałem jeszcze nie podpięty bom. Poza tym byłem tak zmęczony, że wycofałem się w głąb rzeczki i zostałem na noc na kotwicy.

Załącznik:
DSCN4610.JPG
DSCN4610.JPG [ 141.29 KiB | Przeglądane 3656 razy ]

Załącznik:
DSCN4611.JPG
DSCN4611.JPG [ 145.96 KiB | Przeglądane 3656 razy ]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL