Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 07:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 paź 2019, o 22:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Andrzej Kolod napisał(a):
Między Szczecinem (krajowa 10) a Goleniowem jeden wielki plac budowy.
Stosunkowo nowe odcinki są pozbawiane nawierzchni a stary bałagan budowlany pozostaje nieruszony.
Wpada się z korka w korek.
Jak się wyraził lokalny polityk, to co poprzednio zrobiono jest do kitu.
Andrzej Kolod napisał(a):
Kurczak, ja tam byłem wczoraj.....
Zrywany jest asfalt.

Jak ja lubię naszych dobrze poinformowanych forumowych narzekaczy. Nie wiem co i dlaczego powiedział koledze ten nieznany lokalny polityk ale tak dla sprostowania, co, dlaczego i do kiedy zostanie „poprawione” na „moim” odcinku drogi S3.

Węzeł Kijewo wybudowany w latach trzydziestych ubiegłego wieku już od kilkunastu lat czekał na gruntowną przebudowę i modernizacje.

Pseudo węzeł Rzęśnica „ustanowiony” w latach sześćdziesiątych choć był wielokrotnie „modernizowany” to przez cały czas swojego istnienia był jednym z najbardziej niebezpiecznych punktów na naszej mapie drogowej i przynajmniej od trzydziestu lat wymagał całkowitej reorganizacji ruchu.

Jednopoziomowe kolizyjne skrzyżowanie w Kliniskach zostanie wreszcie zastąpione całkowicie nowo wybudowanym węzłem bezkolizyjnym.

Remont i dostosowanie do współczesnych wymogów prawie pięćdziesięcioletniego mostu nad rzeką Ina.

Dodatkowo należy wspomnieć o budowie przejścia dla zwierzyny leśnej, wyznaczeniu i ogrodzeniu odpowiednich stref ochronnych oraz utworzeniu całkowicie nowego systemu połączeń lokalnych. Inaczej mówiąc do wiosny(?) 2021 roku powstanie spełniający najwyższe parametry ponad trzydziestokilometrowy odcinek drogi ekspresowej, taka „bezpłatna autostrada” łącząca miedzy innymi Goleniowski Park Przemysłowy z resztą świata. Ale nasz kolega wie lepiej bo widział bałagan budowlany i niepotrzebnie zrywany asfalt.

Kurczak napisał(a):
Z drugiej strony czas dojazdu "11" też się skróci o odcinek S-3 między Koszalinem a Kołobrzegiem,

Kurczak napisał(a):
to kilka minut uzysku oraz odcinek S-3 miedzy Koszalinem a Kołobrzegiem.


Za pierwszym razem myślałem, że to zwykła pomyłka ale dwa razy taki sam lapsus? Komu jak komu ale tobie chyba nie wypada mylić S-3 z S-6 lub Kołobrzegu ze Świnoujściem.

Kurczak napisał(a):
Prace na S3 między Dąbiem a Goleniowem na moje idą szybko i sprawnie. Zakładając, że najpierw trzeba usunąć i skruszyć stare, poniemieckie płyty betonowe i dopiero wówczas wykorytować profil, nawieźć i zagęścić podbudowę, wylać asfalt itd. Szybciej się buduje całkiem nową drogę niż ją odbudowuje "w śladzie".

Na odcinku pomiędzy węzłem Rzęśnica a Goleniowem nie ma i nie było żadnych płyt betonowych a modernizacja „poniemieckich betonówek” została już chyba zakończona w całym kraju. Na „naszej trójce” pozostały jedynie dwa kilkusetmetrowe odcinki świadomie pozostawione bezpośrednio przy przebudowywanych węzłach. Remont czy nawet przebudowa nie zawsze musi być dłuższa czy trudniejsza od budowy nowej drogi a zrywanie starej nawierzchni, choćby „poniemieckiej betonówki” to jest/był … pikuś.

Ale masz racje prace drogowe ku naszej uciesze idą dość szybko, choć czasami musimy zaciskać zęby.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 paź 2019, o 07:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14004
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Nie pisałem o odcinku Rząśnica - Goleniów a o wcześniej wyremontowanym odcinku między Kijewem a Dąbiem.

Wydaje mi się, że modernizacja poniemieckich "betonówek" się jednak nie zakończyła o ile za modernizację nie uznamy wylania asfaltu na beton.

Jechałem tydzień temu A-4 między Wrocławiem a Legnicą. Moim zdaniem na odcinku, gdzie nie ma pasów awaryjnych tak właśnie zmodernizowano tą poniemiecką "betonówkę".

Nie lapsus tylko zwykła omyka pisarska. 3/S-3 prowadzi do Świnkowa, 6/S-6 wzdłuż wybrzeża do Trójmiasta.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 paź 2019, o 10:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2013, o 14:34
Posty: 150
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 22
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Kurczak napisał(a):
Wydaje mi się, że modernizacja poniemieckich "betonówek" się jednak nie zakończyła o ile za modernizację nie uznamy wylania asfaltu na beton.


Tam gdzie jest asfalt nie ma betonu pod spodem. Został zdjęty. zmielony i użyty na podbudowę.
Dramatem jest fakt, że wszystkie roboty od Szczecina w stronę Goleniowa robi (a raczej nie robi) zbankrutowany Energopol.
Strategia tej firmy polega na tym, żeby wziąć pieniądze za pierwszy etap, nie zapłacić podwykonawcom i zostawić rozgrzebaną budowę.
Opuścili już budowę węzła Kijewo (wjazd na autostradę ze Szczecina), rozgrzebali odcinek za zjazdem na Dąbie ale zostawili na szczęście przejezdny. Teraz ryją w Kliniskach - jak nie zapłacą podwykonawcom, a za pewne tak będzie, prace też staną z rozebraną jedną nitką drogi :-(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 paź 2019, o 19:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14004
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Flagsztok napisał(a):
Kurczak napisał(a):
Wydaje mi się, że modernizacja poniemieckich "betonówek" się jednak nie zakończyła o ile za modernizację nie uznamy wylania asfaltu na beton.


Tam gdzie jest asfalt nie ma betonu pod spodem. Został zdjęty. zmielony i użyty na podbudowę.


Pisałem o A-4, wiem, że płyty z S-3 zostały już dawno usunięte i zmielone. Widziałem te prace jadąc do i z Kamienia. Został tylko krótki odcinek przed zjazdem na Chociwel ale i on zamieni się w podbudowę nowej nawierzchni.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 paź 2019, o 08:47 

Dołączył(a): 12 lut 2015, o 12:49
Posty: 1633
Podziękował : 272
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: Morskie-turystyczne
Od tego zjazdu, w stronę Goleniowa usuwano nową (kilkuletnią) nawierzchnię.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Od tego zjazdu, w stronę Goleniowa usuwano nową (kilkuletnią) nawierzchnię.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Zakończenie robót planowane jest na kwiecień 2021r.

_________________
—————————
Søren Kierkegaard:
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu.
http://bobbyschenk.de/yacht2020_1.html#sp16


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL