Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 maja 2021, o 22:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010, o 15:19
Posty: 365
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 20
Otrzymał podziękowań: 47
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Urząd Marszałkowski woj. zachodniopomorskiego zaprosił oferentów do składania propozycji na szacowanie wartości zamówienia, którego przedmiotem jest opracowanie dokumentu pt. "Ocena wykonalności, skutków i kosztów realizacji przedsięwzięcia pn. Połączenie szlakiem żeglownym jezior Pojezierza Drawskiego".
Czyli będziemy mieć drugie Mazury.
https://www.onet.pl/informacje/dsi/szla ... n,30bc1058


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 maja 2021, o 23:37 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2403
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Byłaby to bardzo ciekawa alternatywa dla śródlądowych żeglarzy z zachodniej Polski. Mazury "co weekend" nie są dla nich dostępne ze względu na odległość. Z Poznania do Rynu 435 km, do Czaplinka 157 km.

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2021, o 07:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Żeglowałem swoją łódką po Jeziorze Drawskim. Przyglądając się mapie już dawno myślałem, że fajnie byłoby żeby można dopłynąć do Jeziora Pile. Szukałem nawet informacji na ten temat w przewodniku kajakowym. Niestety opis szlaku w przewodniku kajakowym uświadomił mi, że nie jest to szlak dla dużych jachtów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2021, o 08:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Dobry pomysł choć i bez niego Drawsko jest cudowne. Można spokojnie pętać się przez tydzień albo i całe lato.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2021, o 10:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 13:49
Posty: 17
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Na pewno jest to fajny pomysł (wg mnie). Sam natknąłem się na informacje tutaj:

https://iszczecinek.pl/pl/11_wiadomosci/23797_jest-plan-polaczenia-szlakiem-zeglarskim-jeziora-drawsko-z-jeziorami-szczecineckimi.html

Niemniej poważny projekt i jeśli ktoś zatwierdzi koszty to może w 2040 popłyniemy z Drawska na Pile.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2021, o 12:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Będąc dzieckiem, rysowałem sobie takie kanały pomiędzy jeziorami, a oni teraz, tak na poważnie?

Przed 1976 miałem taki pomysł, żeby zawieźć łódkę/kajak/kanadyjkę, nad Jez. Pile i przepłynąć takim szlakiem, którego wtedy nie było: Jez. Jez. Pile, Brody, Komorze, Drawsko i potem dalej Drawą, przez Jez. Krosino z odbiciem, na Jez. Wilczkowo, do Jez. Lubie i dalej, może do Krzyża. Nie wiedziałem nawet, poza jakąś mętną informacją, że nad Jez. Pile w Bornym Sulinowie (nie miałem takiej miejscowości na mapie!!!!) stacjonuje wielka, ruska armia.

Latem 1976 się prawie udało, znaczy zawieźliśmy z (nieżyjącym już, niestety) kolegą, wagonem bagażowym, nadmuchiwaną motorówkę Krab, do Czaplinka i spłynęliśmy z Jez. Drawsko na Lubie i dalej, na Jez. Wielkie Dębno, gdzie w nocy, dzięki walącym, na ostro (przynajmniej, tak nam się wydawało) armatom, dowiedzieliśmy się, że tam jest poligon wojskowy... :mrgreen:

Bardzo ładny szlak! :lol:

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowania - 2: Robert Czerniawski, ultimus
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 maja 2021, o 20:20 

Dołączył(a): 15 lut 2021, o 10:28
Posty: 129
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Bardzo ładny szlak i niech taki zostanie!!!!!
Do warunkow terenowych trza dopasować łódki ,to już kajak niewygodny i nogi bolą?
Musi być kanał 12m.sluzy ,wały, okopy wszelakie,brak wody w studniach.Katastrofa.



Za ten post autor ultimus otrzymał podziękowania - 2: Robert Czerniawski, robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 sie 2021, o 13:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2021, o 13:17
Posty: 1
Podziękował : 2
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Szanowni Żeglarze, nazywam się Robert Czerniawski, jestem naukowym pracownikiem, hydrobiologiem, od przeszło 20 lat zajmującym się badaniem rzeki Drawy i jej jezior. Jestem zwolennikiem żeglarstwa, kajakarstwa, ale bez niszczenia tak cennego dla całej Europy obszaru jakim jest dorzecze Drawy. Jestem przekonany, że budowa kanałów przyczyni się do zniszczenia i Drawy i samych jezior umożliwiających żeglowanie. Mieszanie się wody między jeziorami zepsuje ich obecny stan, z których niektóre wymagają poprawy i co jest możliwe do uzyskania. To samo stanie się z dorzeczem górnej Piławy. Teren, który jest przewidziany pod inwestycję jest terenem dość dobrze zachowanym pod względem przyrody, z licznymi obszarami chronionymi, cennymi w skali Świata. Nie jestem za zamykaniem tego obszaru przed ludźmi, wręcz przeciwnie. Jednak nie wyobrażam sobie, aby dla przyjemności ryzykować i z pewnością niszczyć najcenniejszy przyrodniczo wodny obszar Pomorza i według mnie całej Europy. Nie jestem żadnym aktywistą, tzw, ekologiem. Nie biorę udziału w żadnej akcji, piszę od siebie jako osoby znającej ten teren znającej te wody. Wiem, ze bierzecie państwo udział w wielu akcjach pro-eco dla zachowania przyrody, krajobrazu, wiele razy o tym piszecie. Dlatego bardzo Państwa proszę o rozsądny głos, przede wszystkim w tej sprawie, przede wszystkim tego szczególnego, docenianego przez nas wszystkich regionu. Jestem do dyspozycji, w razie potrzeby pod mailem robert.czerniawski@usz.edu.pl.



Za ten post autor Robert Czerniawski otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL