Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 27 kwi 2024, o 10:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 sty 2024, o 22:57 

Dołączył(a): 4 lut 2018, o 18:03
Posty: 227
Podziękował : 51
Otrzymał podziękowań: 81
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam,

Dzięki ciężkiej pracy kilku członków SAJ, powstała mapa przystani polskiego wybrzeża Bałtyku.
Zawiera ona:
- lokalizację większości portów (lokalizację są ustawione na miejsce podejścia do portu),
- nazwę portu
- nr kanału VHF i kogo wywołujemy,
- nr tel oraz
- kilka dodatkowych informacji przydatnych dla żeglarzy małych i dużych.

Umieściliśmy na niej również śluzy, mosty i linię elektryczne nad trasami.

Mamy nadzieję że wam będzie służyć.
Serdeczne podziękowania dla Marcina Palacza, który pozwolił oprzeć się na swojej publikacji i pomógł w weryfikacji i aktualizacji danych. Mega wsparcie z jego strony.
Dla kolegów za beta testy i podpowiedzi: wilq.bb, murfel, gns, Horacy_Gd.

Oczywiście zapraszam do dyskusji... mapa ma być aktualizowana, więc wszelkie wskazówki, informacje czy wskazanie błędów mile widziane.

Zapraszamy
https://saj.org.pl/mapa-przystani/



Za ten post autor nipo80 otrzymał podziękowania - 5: burbon, Kurczak, markrzy, Michal, michal55
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2024, o 07:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14011
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu mapy należy się wielki szacun :respekt:

Cieszy także to, że chyba po raz pierwszy odkąd pamiętam, jest to zadanie realizowane pod "auspicjami" SAJ-u, przez jego członków nie będących w Radzie Armatorskiej.

Dotychczas cała działalność Stowarzyszenia opierała się o pracę kilku członków RA, co nie znaczy, że leżymy odłogiem i wielbimy nicnierobienie. :D

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2024, o 09:35 

Dołączył(a): 4 lut 2018, o 18:03
Posty: 227
Podziękował : 51
Otrzymał podziękowań: 81
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Kurczak napisał(a):

Dotychczas cała działalność Stowarzyszenia opierała się o pracę kilku członków RA, co nie znaczy, że leżymy odłogiem i wielbimy nicnierobienie. :D


Troche to dziwne wg mnie szefowie robia wszystko, a żuczki patrzą. Nie każdy chce być biernym uczestnikiem.

Wg mnie
RA powinna głównie szukać aktywnych użytkowników, wyznaczać cele i pilnować realizacji.

Dało by wam to trochę oddechu a innym pozwoliło na wykazanie się aktywnością.

Swoją drogą gdyby ktoś miał pomysł i chciał coś wykonać dla żeglarzy i nie tylko to zapraszam do SAJ.

Dzieje się tam teraz dużo jak pisał Kurczak ... o czym dowiecie się przed przyszłym sezonem żeglarskim....
Więc każda pomóc mile widziana...


Pozdrawiam
nipo80


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sty 2024, o 22:06 

Dołączył(a): 4 lut 2018, o 18:03
Posty: 227
Podziękował : 51
Otrzymał podziękowań: 81
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jest teraz na stronie SAJ plik GPX z punktami mapy do pobrania.

Zapraszamy

Pozdrawiam
nipo80


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2024, o 08:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14011
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
nipo80 napisał(a):

Troche to dziwne wg mnie szefowie robia wszystko, a żuczki patrzą. Nie każdy chce być biernym uczestnikiem.



Nie czuję się szefem tylko facetem do roboty. Miałem tego świadomość już wówczas, gdy Colonel namawiał mnie do przystąpienia do RA :)

To są skutki polityki prowadzonej wcześniej, gdzie liczyły się przede wszystkim sztuki, czyli ilość zamiast jakości. Ludzie łapani na autograf Kulińskiego na targach i przy kielichu gdzieś w marinach. Ludzie, którzy często nie pamiętali potem, że złożyli deklarację o wpłaceniu wpisowego i składek nie wspomnę. :-(
Myślę, że w pewnym momencie zrozumiał, że nie tędy droga.

I żeby nie było, z mojego doświadczenia to nie jest odosobniony przypadek. Należę w sumie jeszcze do trzech stowarzyszeń i w każdym z nich jest podobnie. Ludzie zapisują się licząc na korzyści, czasami trafi się ktoś, kto jeszcze chce popracować. Czasami...
W jednym działam na podobnych zasadach jak Ty, czyli jestem facetem do roboty spoza zarządu. I dobrze mi tak. Całe szczęście, że na kilkuset członków jest takich "fizycznych" kilku, bo inaczej byłaby bieda.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL