Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 20 kwi 2024, o 00:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lip 2009, o 10:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2009, o 15:48
Posty: 4
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 2
Witam serdecznie wszystkich żeglarzy i miłośników sportów wodnych! Zapraszam serdecznie do odwiedzenia pieknego Zalewu Sulejowskiego położonego w samym centrum Polski 50 km od łodzi i około 120 od Warszawy. jezioro jest piękne a wciąż nieodkryte przez żeglarzy. Można tu w ciszy (zakaz pływania na silniku) odpocząć i powdychac świeżego powietrza obserwując piękno przyrody. chętnie opowiem gdzie warto podjechać, skąd wypożyczyć jacht oraz co zobaczyć.
Do zobaczenia na Sulejowskim!
www.sulejowski.pl

_________________
Zapraszamy na sulejowski.pl



Za ten post autor sulejowski.pl otrzymał podziękowanie od: Juras
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 sty 2010, o 15:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2010, o 11:23
Posty: 251
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 142
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: na kajak
sulejowski.pl napisał(a):
Do zobaczenia na Sulejowskim

pozdrawiam z Częstochowy
Juras


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 cze 2010, o 20:11 

Dołączył(a): 25 lut 2007, o 07:55
Posty: 38
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 2
Od pewego czasu patrze łakomym okiem (kurcze ale wymysliłem...) właśnie na ten akwen. Chciałbym, wraz ze znajomym, zakupić jakąs działeczke nad zalewem i zatargac tam pływadła. Niestety albo ja źle szukam, albo ciężko znależć tam coś rekreacyjnego na sprzedaż... :(
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 cze 2010, o 08:13 

Dołączył(a): 15 wrz 2008, o 07:54
Posty: 36
Lokalizacja: radomsko
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
To prawda ,ciężko znaleźć jest tam działkę.Też próbowałem.Poszukaj w Barkowicach albo Zarzęcinie.Kiedyś widziałem ogłoszenie ale "słono" chcieli za m2.Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 cze 2010, o 08:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 11:06
Posty: 471
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 58
Uprawnienia żeglarskie: st.j
sulejowski.pl napisał(a):
Witam serdecznie wszystkich żeglarzy i miłośników sportów wodnych! Zapraszam serdecznie do odwiedzenia pieknego Zalewu Sulejowskiego położonego w samym centrum Polski 50 km od łodzi i około 120 od Warszawy. jezioro jest piękne a wciąż nieodkryte przez żeglarzy. Można tu w ciszy (zakaz pływania na silniku) odpocząć i powdychac świeżego powietrza obserwując piękno przyrody. chętnie opowiem gdzie warto podjechać, skąd wypożyczyć jacht oraz co zobaczyć.
Do zobaczenia na Sulejowskim!
http://www.sulejowski.pl

To prawda, ale w kontekście poniższej informacji (link) to już nie tak dobrze wygląda. Podobno władze miejscowe nawet zabiegają o pomoc UE. Życzę wszystkim, w tym żeglarzom, aby Zalew uratowano. Motywacją do szybszych działań powinne być losy j. Powidzkiego. Co prawda inne przyczyny ale skutek taki sam.
http://www.epiotrkow.pl/news/Zalew-Sule ... orem,813da
Przykro mi, że dolałem dźiegciu do miodu, ale o tym informują władze miejscowe i chyba wiedzą co piszą.
Jeśli ktoś chce włożyć własne ciężko zarobione pieniądze w budowę domu i przystani, musi temat wszechstronnie zbadać.

_________________
Pozdrawiam
Zbigniew Klimczak
http://www.przewodnikzeglarski.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 cze 2010, o 15:44 

Dołączył(a): 25 lut 2007, o 07:55
Posty: 38
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 2
O! Bardzo dziekuję. To ważna dla mnie informacja. Wiedziałem, że nie jest tam najczyściej, ale nie wiedziałem, że to aż taki problem.....
Szkoda, że nasze "kałuże" sa zabijane przez nas samych.

Pozdrawiam serdecznie :]

..i kamizelki... :]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sie 2010, o 14:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Pływałem tam tydzień temu z kolegą z Bytomia. To dla nas w połowie drogi.
Uroki zalewu są niezaprzeczalne, stada łabędzi, brodzące czaple siwe, brak motorówek to jest to.
Trochę zupy szczawiowej było miejscami widoczne, ale wykwity glonów w tak upalne lato to norma.
Bliski memu sercu ze względu na wspomnienia jest Zalew Zegrzyński, ale Sulejowski jest do pływania o niebo lepszy i większy.

Niestety sprzęt na jaki trafiliśmy wołał o pomstę do nieba.
Jeżeli komuś zechce się wyczarterować Omegę na cały dzień niech się nie da złapać na cenę 100 zł (myślałem, że drożej znaczy lepiej) w porcie "u Bosmana". Wszędzie było 80 zł, ale mi się zachciało wypasu.
W jedynej Omedze połamane i zbutwiałe gretingi, knaga dziobowa ułamana, woda w środku z pływającymi pijawkami, bom za długi (nok nie wchodzi do kokpitu), talia bez krętlika, jaskółki powyrywane a niedokręcone wkręty groziły pokaleczeniem. Najświeższe były pagaje, sztuki nówki.

Generalnie Zalew polecam, port "u Bosmana" odradzam.

Więcej można zobaczyć na www.bluebingo.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sie 2010, o 09:28 

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 12:05
Posty: 233
Podziękował : 26
Otrzymał podziękowań: 24
Uprawnienia żeglarskie: kj
Myślę sobie, że nie ma już chyba miejsc nieodkrytch (a szkoda). "Sulejowskie" jest naprawdę przyjemne, czysta woda jak na polskie warunki, największa powierzchnia z polskich, wodnych zbiorników sztucznych, dookoła lasy i cisza. Z Zarzęcina żegluję już ze 20 lat, w miarę czasu wolnego i zawsze chętnie tam wracam.

Pozdrowienia DP


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 wrz 2010, o 20:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Wcześniej już polecałem akwen.
Jak nie polecałem portu "u Bosmana" tak teraz zdecydowanie polecam klub ELEKTRON w Zarzęcinie. Jest klimacik, tawerna z szantami lecącymi z kompa.
Stoliki nad jeziorkiem pozwalające posilać się w pięknych okolicznościach przyrody.
Wypożyczyliśmy z kolegą regatową Omegę.
W dobrym stanie, bosman dba o sprzęt. Żagle w bardzo dobrym stanie.
Wiało regularne 4B, zabawa była super.
Po dopłynięciu w okolicę tamy pojawiły się całkiem wysokie fale, co zwiększyło frajdę z pływania.
Trzeba niestety poznać locję zalewu, bo 2 razy w najmniej oczekiwanym momencie weszliśmy na mieliznę i to nawet ok 100 m od brzegu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 170 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL