Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 06:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sty 2010, o 18:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Ja się nie indyczę, to Ty wyrażasz opinie o całym harcerstwie na podstawie obserwacji ZHR, a to ZHR jest 10 razy mniejsze niż ZHP! Sam sobie odpowiedz na pytanie czy jesteś obiektywny i ile jest warta taka opinia!
Powiem Ci jeszcze że w ZHR na ZHP w dalszym ciągu się mówi "czerwone harcerstwo"! Resztę dośpiewaj sobie sam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2010, o 18:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2010, o 11:23
Posty: 251
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 142
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: na kajak
carlo napisał(a):

też tak mam, gdyby nie harcerstwo pewnie nigdy bym nie wsiadł na jacht, a tu jako uczeń szkoły podstawowej miałem okazję tylko jednych wakacjach być na kilkudniowej kwaterce, dwóch dwutygodniowych obozach nad Soliną, jeden stacjonarny jeden wędrowny i dwutygodniowym rejsie morskim

wiesz - jestem dumny że tak myślisz
że nauczasz innych zwłaszcza młodzież tego co sam zapoczątkowałeś w żeglarstwie.
Juras


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2010, o 14:44 

Dołączył(a): 15 mar 2010, o 22:35
Posty: 12
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Nie czytałem wszystkiego co tu napisane ale mogę ci napisać że jest to piękne miejsce. Pływam po Solinie od87r i co roku potrafi czymś nowym zaskoczyć. Co do samego pływania to zależy w jakim miesiącu chcesz pływać a nawet czy na początku czy na końcu miesiąca. Na stały wiatr nie licz,chyba jesienią, stałego trochę od "betonu" do Jawora a potem loteria ale to jest cały urok pływania. Przyjeżdżaj bo to jest cudowne miejsce. Zawsze będziesz wracać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 kwi 2010, o 09:07 

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 10:51
Posty: 28
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie mam
Witam wszystkich? Słyszałem, że Solina jest "niebezpieczna", żaglówki się wywracają dosyć często i w ogóle. Czy to prawda? I że jest trudniej niż na Mazurach. Jeżeli tak jest to czy jest jakiś sposób, żeby nie stracić swojego ekwipunku? Przywiązać bagaż do czegoś? :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 kwi 2010, o 12:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, o 12:20
Posty: 396
Lokalizacja: Chełm, Warszawa
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 21
Uprawnienia żeglarskie: brak
Przemko2010 napisał(a):
Witam wszystkich? Słyszałem, że Solina jest "niebezpieczna", żaglówki się wywracają dosyć często i w ogóle. Czy to prawda? I że jest trudniej niż na Mazurach. Jeżeli tak jest to czy jest jakiś sposób, żeby nie stracić swojego ekwipunku? Przywiązać bagaż do czegoś? :-)

oczywiście, że to bzdura. Jedyna niedogodność wg mnie jeśli chodzi o Soline to częste zmiany kierunku wiatru,, jak się pływa po wąskich odnogach zbiornika.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 kwi 2010, o 08:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 11:06
Posty: 471
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 58
Uprawnienia żeglarskie: st.j
petronela1806 napisał(a):
Witam. Zamierzam po raz pierwszy sama wyczarterować jacht na Solinie. NIe wiem czy to jest dobry pomysł, ale chce spróbować, oczywiście mam uprawnienia. Proszę tylko o sugestie dotyczące wyboru jachtu jak i charakterystki jeziora.

Bo moim morzem jest Solina
kropelka w morzu wielkich mórz
z wiatrem wiejącym od Otrytu
Kiczery, Horbu lub innych wzg
órz.
Marian Jakub Wrona
Bardzo trudno mi dobrać właściwe słowa zachęty do odwiedzenia tego niezwykle interesującego akwenu, który w wielu miejscach jest nadal zupełnie dziki. Niepowtarzalny
urok Soliny chyba najlepiej oddał Wojciech Kuczkowski w swoim wydanym
przed laty przewodniku. Pozwolę sobie przytoczyć tutaj fragment: „Każdy żeglarz powinien spędzić choć jeden urlop na Jeziorze
Solińskim. Tu ma szansę przeżyć niebywałą satysfakcję i radość bytowania
w środowisku dzikiej przyrody; lasów schodzących do samego jeziora, urwistych
górskich ścian… są tu wąskie gardła, dwustu-, trzystumetrowe, ściśnięte górskimi zboczami, o przedziwnych zawirowaniach wiatru”.
Zaciekawiony tymi opisami, przypiąłem wózek z „Batiarem” do samochodu i ruszyłem w drogę. Spędziliśmy na Solinie ponad dwa miesiące i ani jednego dnia nie żałowałem. Rzeczywistość okazała się znacznie wspanialsza niż najlepsze opisy, więc również Wy postarajcie się odwiedzić ten piękny zakątek Polski. ( z "Polska dla żeglarzy)

_________________
Pozdrawiam
Zbigniew Klimczak
http://www.przewodnikzeglarski.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 kwi 2010, o 08:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 11:06
Posty: 471
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 58
Uprawnienia żeglarskie: st.j
kusza napisał(a):
jak to na górskich akwenach :) wiatr lubi czasem zaskoczyć, poza tym piękne miejsca można tam odkryć, bardzo ładnie jest w okolicach Rajskiego i Chrewtu...
więcej szczegółów pewnie Carlo Ci poda

co prawda to prawda. Dodaję swoje pięć groszy bo to ważna informacja i dotyczy głównie Zatoki Teleśnickiej, jeśli mamy ją na trawersie. "Batiara" położyło zupełnie na burtę. Tak to opisuję;
Jeśli postanowimy „obojętnie” minąć zatokę i popłynąć dalej, potrafi ona zwrócić na siebie uwagę potężnym podmuchem wiatru prosto w burtę. To efekt rozpędzonych mas
powietrza w tym wąskim, długim tunelu oraz wiatrów spadowych z gór. Jeśli je przegapimy, może nas obudzić potężny szkwał z wąskiej dyszy. Jest takich
kilka miejsc, jak to w górach, ale to należy
do najgroźniejszych.

_________________
Pozdrawiam
Zbigniew Klimczak
http://www.przewodnikzeglarski.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lip 2010, o 21:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2010, o 15:19
Posty: 100
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Główne niebezpieczeństwa to tak jak wspomniano nagłe zmiany kierunku wiatru. Bywa, że szkwał przychodzi z zupełnie innej strony niż "stały" wiatr - nawet o 180 stopni! Jeśli nie jesteś na to przygotowany - szoty zaknagowane, w jednej ręce butelka wódki a w drugiej kieliszek - to o wywrotkę nietrudno. :lol: Zatoka teleśnicka to jedno z takich właśnie miejsc. Kolejne to Fiord Nelsona, Zatoka Wiktoriniego, brama na Chrewt i Zatoka Polańczykowska przy Siarkopolu.

Kolejne niebezpieczeństwo związane także z ukształtowaniem terenu to opóźnione dostrzeganie chmur burzowych. Bywa, że taka chmura czai się za wzgórzem, ty płyniesz spokojnie a tu nagle jak ją zobaczysz to nie masz nawet 10 minut na ucieczkę do brzegu.

I ostatni problem jaki mi się nasunął, to całodzienne wyniszczające flauty z upałami powyżej 30 stopni w cieniu. Solina jest zazwyczaj słabowiatrowym akwenem więc takie zjawiska zdarzają się zdecydowanie częściej niż np. na Mazurach.

Dosyć tego straszenia. Bardzo fajne nowe Vivy 700 można wyczarterować w Siarkopolu: www.jachtklubsiarkopol.eu

Stopy wody i w drogę! :D

_________________
A moim morzem jest Solina...



Za ten post autor barbital otrzymał podziękowanie od: gelorad
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL