Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 26 kwi 2024, o 18:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 kwi 2010, o 15:23 

Dołączył(a): 16 kwi 2010, o 15:14
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Hej
Serdecznie zapraszam na "Małe Mazury" (czartergoplo.pl) - sześć jezior połączonych kanałami ze śluzami. Naprawdę rewelacyjne warunki do uprawiania żeglarstwa - 70 km szlaku żeglownego, dzika przyroda, piękne krajobrazy, Nadgoplański Park Tysiąclecia. Miejsce trochę zapomniane przez żeglarzy, ale naprawdę warte odwiedzenia!

[Banan] Zostawiłem tylko ten post - nie dublujemy postów w różnych działach


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 13:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14010
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Ciągle się zastanawiam dlaczego Gopło jest tak mało popularne ?
Może to przez brak zaplecza "logistycznego" ?
W sumie jedna keja (LOK Kruszwica) na taki akwen to marnotrawstwo....
Przecież z Poznania to tylko 30 km dalej niż na zapchane Jez. Powidzkie.....
Z Bydgoszczy nie wiele dalej niż na Zalew Koronowski. Z Torunia , Włocławka, Konina również nie jest daleko. Z mojego rodzinnego Inowrocławia rzut beretem bez obciązenia :lol:
To wszystko są miasta min. 80 -tysięczne. W Poznaniu mieszka 700 - tys. ludzi. Wielu żeglarzy , którzy na codzień tłoczą się na jez. Kierskim lub wspominanym jez. Powidzkim .
Myślę, że gdyby popyt był - już dawno byłaby tam ładna i duża marina...

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 wrz 2010, o 12:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Oprócz przystani LOK w Kruszwicy na Gople na całym szlaku przystani jest więcej. Były opisywane w "Żaglach", jak i cały szlak do Nakła nad Notecią. Ja w 2003 roku spłynąłem spod Księżych Młynów Wartą i dopłynąłem do przystani LOK. Stamtąd zawróciłem i na Jeziorze Pątnowskim zakończyłem rejs. Na Gople zatrzymywałem się w paru miejscach na dziko i także w przystani LOK w Kruszwicy. Mój kolega w tym roku rozpoczął rejs na Jeziorze Pątnowskim i przez Bydgoszcz wypłynął na Wisłę. Wisłą pod prąd dopłynął do Torunia i w Porcie Drzewnym u ojca Rydzyka zakończył rejs. Pociągiem pojechał po samochód z przyczepą. Jeżeli chodzi mój postój w Kruszwicy to zamierzałem tam zostać na noc. Jednak z rejonu Mysiej Wieży dochodziły głośne dźwięki z głośników. Według mnie zanosiło się na jakąś imprezę która nie wiedziałem jak długo będzie trwała. Po przykrych doświadczeniach z wcześniejszego postoju na przystani klubu KWBK nad jeziorem Pątnowskim kiedy to trwająca dyskoteka do późnych godzin nocnych nie pozwoliła nam się wyspać w Kruszwicy pomimo późnego popołudnia zrobiliśmy odwrót i poszliśmy w szuwary.

Pozdrawiam Marian Janaś


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 wrz 2010, o 13:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14010
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
To pewno mój kolega kruszwicki radny G.P. i jego "Klub Karaoke" .
Oni gdzieś w tym rejonie w weekendy odbywają swoje gody.
Ale ponoć tylko do 22-giej :lol:
Z tego co wiem marina na Gople jest tylko jedna. Stoi też kilka jachtów prywatnych tu i ówdzie zwłaszcza po drugiej stronie płwyspu Rzempowskiego (na nim Mysia Wieża) - na tzw. "Krakusach"....

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 wrz 2010, o 19:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2010, o 20:40
Posty: 6
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz
W tej chwili trzymam żaglówkę nad jeziorem Pątnowskim. Niestety nie udało mi się wyprawić na Gopło - z rozmów z żeglarzami którzy trzymają tam również jachty, taka wyprawa wymaga minimum 4 dni, a ja dysponuję tylko weekendami. Natomiast spokojnie mogę polecić jezioro Pątnowskie oraz połączone z nim Jezioro Ślesińskie.
Jest kilka portów, kilka fajnych miejsc na dziko... do jeziora pątnowskiego wpływa kanał z woda z obiegu chłodniczego elektrowni Pątnów - fajna sprawa wykąpac się we wrześniu w 30 stopniowej wodzie ... generalnie woda w tych jeziorach jest o kilka stopni wyższa niż normalnie, z tego zresztą powodu możliwe są do rozegrania barbórkowe regaty w grudniu.

Jeśli ktoś planuje zaliczyć w tym roku szlak jezioro pątnowskie - ślesińskie - gopło, to sugeruję się pośpieszyć - śluzy będą czynne tylko do 15 września.

_________________
http://jacht_smigla.republika.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL