Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 25 kwi 2024, o 18:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 cze 2010, o 23:42 

Dołączył(a): 15 cze 2010, o 23:19
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Mam Oriona, chciałbym z Mazur przenieść go na Solinę z powodu zmiany zamieszkania. Mam pytanie do znających ten zalew - jaka przystań/klub jest jest najbardziej przyjazna, pływać chcę rekreacyjnie i raczej nieczęsto mogę zajmować się łodzią, na pewno przyda mi się wsparcie techniczne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 cze 2010, o 08:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
hmmm na tych przyjaznych przystaniach raczej ciężko o miejsca... na pewno Siarkopol - dobry bosman i warunki całkiem ok, Unitra, Zjawa, KOZŻ, ale czy znajdziesz tam miejsce to wątpię.

Na Wyspie Energetyka nie powinno być problemu z miejscem, ale czy to jest przyjazne miejsce, sam nie wiem, na pewno nie dudni muzyka jak na Unitrze i nie przechadza się mnóstwo ludzi przy kei jak na Unitrze i Zjawie. Robią nowe kibelki i remontują keję.

Zależy co rozumiesz pod pojęciem przyjazna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 cze 2010, o 18:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 11:06
Posty: 471
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 58
Uprawnienia żeglarskie: st.j
carlo napisał(a):
hmmm na tych przyjaznych przystaniach raczej ciężko o miejsca... na pewno Siarkopol - dobry bosman i warunki całkiem ok, Unitra, Zjawa, KOZŻ, ale czy znajdziesz tam miejsce to wątpię.

Na Wyspie Energetyka nie powinno być problemu z miejscem, ale czy to jest przyjazne miejsce, sam nie wiem, na pewno nie dudni muzyka jak na Unitrze i nie przechadza się mnóstwo ludzi przy kei jak na Unitrze i Zjawie. Robią nowe kibelki i remontują keję.

Zależy co rozumiesz pod pojęciem przyjazna.

Miejscem idealnym na pozostawienie jachtu bezpiecznie byłaby wewnetrzna przystań b. osrodka wojskowego. Ale znaleźć tam miejsce graniczy z cudem. Pewną szansą jest to, że chodzi o Oriona. Tam są takie miejsca gdzie wciskają małe jachty bo większe nie wejdą. Jest dźwig, są miejsca postojowe na zimę, knajpy i sklepy. Przystań zabezpieczona absolutnie przed wiatrami. Może się uda?
Tak to opisuję w przewodniku:
Umownie szlak ten zaczyna się od cypla półwyspu Jawor. Tam właśnie znajduje się OW „Jawor” Największy, najlepiej wyposażony ośrodek wczasowy i żeglarski na Solinie. Nic dziwnego, ośrodek wojskowy, wybudowany przez żołnierzy dla.... no, też żołnierzy! W nowej rzeczywistości ośrodek aby się utrzymać, otworzył swoje dotąd ściśle
chronione tereny, dla wszystkich .Każdy coś tam znajdzie dla siebie ale my zostańmy przy żeglarstwie. Ci, którzy muszą wodować swoje jachty przy pomocy dźwigu, muszą „wdrapać” się samochodem kilkaset metrów w górę, drogą z Soliny a potem zjechać w dół, do Ośrodka. I samochód i przyczepa mogą tam zostać na parkingu. Ceny umiarkowane, jak na monopolistę na tym terenie. Możemy też liczyć na usługi szkutnicze lub po prostu pomoc przy jakichś drobnych naprawach naszego jachtu. Mają dwa porty: tzw. wewnętrzny od strony północnej. Port za falochronem, doskonale osłonięty, właśnie z dźwigiem i zapleczem remontowym.

_________________
Pozdrawiam
Zbigniew Klimczak
http://www.przewodnikzeglarski.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2010, o 07:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Tak to się zgadza, tylko właśnie ten dojazd jest średnio przyjazny. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2010, o 09:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 11:06
Posty: 471
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 58
Uprawnienia żeglarskie: st.j
carlo napisał(a):
Tak to się zgadza, tylko właśnie ten dojazd jest średnio przyjazny. :)

Zaciągnąłem tą drogą Polonezem mojego Batiara - 1 tona + 0,5 t przyczepa. To pikuś :)

_________________
Pozdrawiam
Zbigniew Klimczak
http://www.przewodnikzeglarski.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2010, o 09:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Pod tym względem to owszem, ale dojazd jest dość długi, znacznie wygodniejszy jest dojazd np. do KOZŻ, Zjawy, Unitry czy nawet Wyspy Energetyka. Wszystkie te miejsca są bezpieczne dla postoju. Oczywiście masz racje, że OW Jawor to doskonałe miejsce pod względem zaplecza - technicznego i czynnika ludzkiego.
Problem się pojawia, jak chcesz pójść sobie np. do Polańczyka, czy do Soliny wieczorem na piwko, tzn. problemu nie ma bo możesz sobie popłynąć, ale jak byś chciał zostawić jacht na Jaworze, to jest duży problem. Po prostu wszędzie daleko.
Dlatego też napisałem, żeby Ryszard napisał co dla niego znaczy "przyjazna przystań", trochę więcej szczegółów mógłby napisać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2010, o 10:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 11:06
Posty: 471
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 58
Uprawnienia żeglarskie: st.j
carlo napisał(a):
Pod tym względem to owszem, ale dojazd jest dość długi, znacznie wygodniejszy jest dojazd np. do KOZŻ, Zjawy, Unitry czy nawet Wyspy Energetyka. Wszystkie te miejsca są bezpieczne dla postoju. Oczywiście masz racje, że OW Jawor to doskonałe miejsce pod względem zaplecza - technicznego i czynnika ludzkiego.
Problem się pojawia, jak chcesz pójść sobie np. do Polańczyka, czy do Soliny wieczorem na piwko, tzn. problemu nie ma bo możesz sobie popłynąć, ale jak byś chciał zostawić jacht na Jaworze, to jest duży problem. Po prostu wszędzie daleko.
Dlatego też napisałem, żeby Ryszard napisał co dla niego znaczy "przyjazna przystań", trochę więcej szczegółów mógłby napisać.

:D to może krakowskim targiem Chrewt! I boje i bary i duża karczma :) Tylko nie pisz, że znowu pod górkę, bo z górki piękny widok na zatokę :) Czy tak czy siak Vivat Solina!
Szkoda, że w zatoce Victoriniego nie opalają się już topless studentki ASP z Krakowa. Było miło .. ale się skonczyło :roll:

_________________
Pozdrawiam
Zbigniew Klimczak
http://www.przewodnikzeglarski.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2010, o 11:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
No właśnie pytanie, czego się szuka, jeżeli spokoju i oderwania od tłumów, to takie miejsca, jak Chrewt, Zawóz, Wołkowyja, Teleśnica, są jak najbardziej właściwe. Jak ktoś chce trochę więcej cywilizacji to Polańczyk. :) Ja to jak bym miał pieniądze, to wydzierżawił bym od Elektrowni Wyspę Skalistą i tam postawił domek i keję :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2010, o 09:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 11:06
Posty: 471
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 58
Uprawnienia żeglarskie: st.j
carlo napisał(a):
No właśnie pytanie, czego się szuka, jeżeli spokoju i oderwania od tłumów, to takie miejsca, jak Chrewt, Zawóz, Wołkowyja, Teleśnica, są jak najbardziej właściwe. Jak ktoś chce trochę więcej cywilizacji to Polańczyk. :) Ja to jak bym miał pieniądze, to wydzierżawił bym od Elektrowni Wyspę Skalistą i tam postawił domek i keję :)

Hej, miło było powspominać :D
Zastanawiam się od pewnego czasu nad jednym. Pomijając stare wygi to na tym forum pytają ludzie młodzi, rozpoczynający żeglarski żywot. I wciąż jest tak jak dawniej, liczą się tylko WJM a jak znam życie to i szlak promenadowy. Tu, w tej zakładce jest doskonała okazja poznać coś więcej, bo nie samymi Mazurami żeglarz żyje. 8 maja chyba zapuściłem żurawia pisząc o Balatonie. Nawet dałem zagadkę. I cisza. Jedno pytanie i koniec. Chyba, że jest inna odpowiedź - wszyscy wszystko już poznali :)
Jakoś nie wierzę :evil:

_________________
Pozdrawiam
Zbigniew Klimczak
http://www.przewodnikzeglarski.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2010, o 10:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
hmmm Balaton. Kiedyś przeczytałem ciekawy artykuł w "Żaglach" na temat żeglugi po Balatonie. Nie ukrywam, że miałem pomysł zaciągnąć kolegi Sasankę 660 SN i tam popływać. W tej chwili jest to nie możliwe, bo kumpel ma bliźniaki w drodze i się nie wybierze ;/.

Co do Zalewu Solińskiego, to jest to świetne miejsce do odpoczynku i do nauki szukania wiatru, ze względu na charakter górski.

Pozdrowienia :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 128 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL